Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TMF, motosiklet tutkunlarını kan bağışına davet etti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ne yaptınız lan konuya :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptınız lan konuya :D
    Konudan kaçındık

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    tmf'nin işi gücü yok kan bağışına çağrı yapıyor.

geçenlerde bilmem kaç motorcu gönüllü dediler, kayıt olduk arayan soran yok. ne mahallemde ne de çevrede o gönüllüleri dahi göremedim.

nezdimde içi boş bir federasyon.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TMF mi varmış bak sen şu işe.

Elbet faydalı şeyler de yapmıştır ancak 2 yıldır gördüğüm 2 haber var , birincisi sokağa cıkma yasagında destek vereceklerini söylediler (gören var mı?=) diğeri de ülkenin pozitifliği vs. bişilerde yalıyorlardı. şimdi de kan bağışı.

TMF 'nin görevleri konusulmus bi sayfa önce, asagıya link bırakayım.

https://www.tmf.org.tr/tmf/tmf-hakkinda/

Motosiklet ve otomotiv sektörlerinin, ilgili yan sanayinin büyümesine yardımcı olmak.
    Ülkemizde ve özellikle metropollerde motosiklet kültürünün ve kullanımının gelişmesine yardımcı olmak.
    Sonucunda metropollerde orta ve uzun vadede yaşam kalitesi üzerinde çok yönlü iyileşme sağlamak.

yukarda ayıkladıgım 3 madde ile ilgili herhangi birşey göremiyorum ben yaptıkları acıkcası.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kızılay ücretsiz ve bağış olarak verdiğiniz kanı devlet hastanelerine ünitesi 400 TL den satıyor. Sonra bu kan parası hastaya tedavi gideri olarak fatura ediliyor. Eğer sigortanız varsa sigorta bu parayı Kızılay'a ödüyor ama o para zaten çalıştığınız sürece maaşınızdan/verginizden kesiliyor. Her halükarda hem kanımızı veriyoruz hem de verdiğimiz kendi kanımızı para ile satın alıyoruz.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızılay ücretsiz ve bağış olarak verdiğiniz kanı devlet hastanelerine ünitesi 400 TL den satıyor. Sonra bu kan parası hastaya tedavi gideri olarak fatura ediliyor. Eğer sigortanız varsa sigorta bu parayı Kızılay'a ödüyor ama o para zaten çalıştığınız sürece maaşınızdan/verginizden kesiliyor. Her halükarda hem kanımızı veriyoruz hem de verdiğimiz kendi kanımızı para ile satın alıyoruz.
    Bu 400 tl bilgisine nerden ulastin? Kaynagin nedir?

Motosikleti
    Kaynak devlet hastanesi kan merkezi. Merak ediyorsan Bimer'e resmi olarak sorup öğrenebilirsin de. Ya da ameliyata girmiş hastan varsa hasta çıkışında fatura edilen ünite başına miktarı kontrol edebilirsin.

Bu da ekşisözlük' de konu hakkındaki tartışma.
    https://eksisozluk.com/kizilayin-kan...i--5036471?p=2

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TMF mi varmış bak sen şu işe.

Elbet faydalı şeyler de yapmıştır ancak 2 yıldır gördüğüm 2 haber var , birincisi sokağa cıkma yasagında destek vereceklerini söylediler (gören var mı?=) diğeri de ülkenin pozitifliği vs. bişilerde yalıyorlardı. şimdi de kan bağışı.

TMF 'nin görevleri konusulmus bi sayfa önce, asagıya link bırakayım.

https://www.tmf.org.tr/tmf/tmf-hakkinda/

Motosiklet ve otomotiv sektörlerinin, ilgili yan sanayinin büyümesine yardımcı olmak.
    Ülkemizde ve özellikle metropollerde motosiklet kültürünün ve kullanımının gelişmesine yardımcı olmak.
    Sonucunda metropollerde orta ve uzun vadede yaşam kalitesi üzerinde çok yönlü iyileşme sağlamak.

yukarda ayıkladıgım 3 madde ile ilgili herhangi birşey göremiyorum ben yaptıkları acıkcası.
    içi boş organizasyon diye boşuna demiyoruz.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Yahu bu kan mevzusu. Her an her gün sizin ya da bir akrabanızın her an ihtiyacının olabileceği. Belki de bu güne kadar "" Kan " konusunda ( bilerek yazan hariç özür dileyerek) bu kadar " kansız" yorum olmamıştır herhalde.

Ulan bari kanınızı siyasete bulastirmayin. Her boka bulaştırın ama KAN a siyaset bulastirmayin...

Ağzımı bozdum ama olmaz kardeşim bu kadar yahu

Kaynak devlet hastanesi kan merkezi. Merak ediyorsan Bimer'e resmi olarak sorup öğrenebilirsin de. Ya da ameliyata girmiş hastan varsa hasta çıkışında fatura edilen ünite başına miktarı kontrol edebilirsin.

Bu da ekşisözlük' de konu hakkındaki tartışma.
    https://eksisozluk.com/kizilayin-kan...i--5036471?p=2

3-4 sene önce idi, ya da daha fazla su an emin olamıyorum.

Arkadaşın cocuguna kan gerekiyordu, nedenini anımsayamadım. B Rh+ kan grubu, hani o kadar da nadir değil.

Anlamadıgım bir sistem ile arkadaşım kan bulamadığını kan bağışı alan herhangi bir yere arkadaşımın ismi ile bağış yapmam gerektiğini söylemişlerdi.

Hala çözemediğim bir mevzudur, ben X yerinde kan verince arkadaşım Y yerinde kanı nasıl aldı, yani kanı oraya mı transfer ediyorlar yoksa parasız olması için aldıgımız kan için kan verilmesi mi gerekiyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 400 tl bilgisine nerden ulastin? Kaynagin nedir?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kızılay = LEGAL VAMPİR

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bu kan mevzusu. Her an her gün sizin ya da bir akrabanızın her an ihtiyacının olabileceği. Belki de bu güne kadar "" Kan " konusunda ( bilerek yazan hariç özür dileyerek) bu kadar " kansız" yorum olmamıştır herhalde.

Ulan bari kanınızı siyasete bulastirmayin. Her boka bulaştırın ama KAN a siyaset bulastirmayin...

Çocuk tecavücüleri ileünlü Ensar'a para aktarmak paravanı olan,benim bağışladığım kanı ihtiyacım olunca bana para ile satan Kızılay mı kansız?Yoksa haklı olarak bu kuruma güvenmeyen insanlar mı kansız?Siz söyleyin.Bu saatten sonra Kızılay'a günahımı vermem.Bağışlanan kanı para ile satmak ne tarz bir şerefsizliktir aklım almıyor.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk tecavücüleri ileünlü Ensar'a para aktarmak paravanı olan,benim bağışladığım kanı ihtiyacım olunca bana para ile satan Kızılay mı kansız?Yoksa haklı olarak bu kuruma güvenmeyen insanlar mı kansız?Siz söyleyin.Bu saatten sonra Kızılay'a günahımı vermem.Bağışlanan kanı para ile satmak ne tarz bir şerefsizliktir aklım almıyor.
    boşver aga, her halttan duyar kasmaya calısıyor.

ama kızılayın ensara bagıs yapmasına cümle kurmaz, aynı zihniyet.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Siyasi oluşumlara yakın davranıp halktan aldığı bağışlarla ceplerini doldurup birde üzerine kanımızı emen kansızlara bir damla kanım helal olmasın bukadar da net!

Bağış olarak aldığı kanı sattığı herkesçe bilinir. Hatta düzenli kan bağışı yapanlara kan lazım olduğunda kolaylık (ücretsiz) yapar. Yani sattığını kabul eder.

Birisine kan lazım olduğunda neden heryerde anons edilir hiç düşündünüz mü bunu? yeni değil ben kendimi bildiğimden beri böyledir. Çünki senin kara kaşına gözüne bakıp vermez kanı, ya parasını yatır yada yerine kan getir der.

Ben bağış yaparımn ama kızılaya değil, o an kime lazımsa.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Öncelikle senin deidğin gibi 400 tl değil üniteyi 150 tl den satmışlar.
    İkincisi bunu kızılay değil özel hastane cebe indirmiş. (eğer o kişinin sigortası yoksa o ayrı, sigortalı olandan kesinlikle ÜCRET ALINMAMAKTA)

1,5 yıl önce bende apandisit ameliyatı oldum. ameliyata girerken doktur yardımcısına 2 ünine a + kan hazırlayın dedi.
    ameliyat bitti 2 gün hastanede yattım. 1 kürüş ödemedim.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle senin deidğin gibi 400 tl değil üniteyi 150 tl den satmışlar.
    İkincisi bunu kızılay değil özel hastane cebe indirmiş. (eğer o kişinin sigortası yoksa o ayrı, sigortalı olandan kesinlikle ÜCRET ALINMAMAKTA)

1,5 yıl önce bende apandisit ameliyatı oldum. ameliyata girerken doktur yardımcısına 2 ünine a + kan hazırlayın dedi.
    ameliyat bitti 2 gün hastanede yattım. 1 kürüş ödemedim.
    Şikayette yazdığına göre Kızılay özel hastanelere para ile kan satıyormuş.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasi oluşumlara yakın davranıp halktan aldığı bağışlarla ceplerini doldurup birde üzerine kanımızı emen kansızlara bir damla kanım helal olmasın bukadar da net!

Bağış olarak aldığı kanı sattığı herkesçe bilinir. Hatta düzenli kan bağışı yapanlara kan lazım olduğunda kolaylık (ücretsiz) yapar. Yani sattığını kabul eder.

Birisine kan lazım olduğunda neden heryerde anons edilir hiç düşündünüz mü bunu? yeni değil ben kendimi bildiğimden beri böyledir. Çünki senin kara kaşına gözüne bakıp vermez kanı, ya parasını yatır yada yerine kan getir der.

Ben bağış yaparımn ama kızılaya değil, o an kime lazımsa.
    Kızılayı savunan, hükümeti savunan birisi değilim.
    Ama o kanı satması normal. Çünkü o kanı alıp stok etmesi transfer etmesi bedava olmuyor. Çalışanların maaşı, alet herdevat bedava değil. Bir ünite kanın belirli bi maliyeti var. Ve doğal olarak kızılay bunu talep ediyor. Eger sen SGK lı isen ne özel hastane ne de devlet hastanesinde kan için para ödemezsin. SGK karşılar. Ama SGK yoksa tabiki cebinden ödemek zorundasın o ayrı bi konu.

Ha eğer 1 ünine kat ın maliyeti kızılaya 20 tl olup, gidip sgk ya 100 tl ye satıyorsa zıkkım haram olsun tabiki.
    kaç tl ye mal edip kaç tl ye sattığı konusunda bir bilgiye sahip değilim bir bilgi de nette bulamadım.

Not: bi üstteki mesajımı okursan göreceksin bedava aldım bana lazım olduğunda kimseden de gidip bağış yaptırmamı istemediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şikayette yazdığına göre Kızılay özel hastanelere para ile kan satıyormuş.
    SGK özel hastaneye değil, Devlet hastanesine de parayla satıyor zaten. SGK varsa senin, ne develetten e de özel hastanede senden para talep etmiyorlar.

para istemelerinin sebebini üstteki mesajda anlattım.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Kızılayı savunan, hükümeti savunan birisi değilim.
    Ama o kanı satması normal. Çünkü o kanı alıp stok etmesi transfer etmesi bedava olmuyor. Çalışanların maaşı, alet herdevat bedava değil. Bir ünite kanın belirli bi maliyeti var. Ve doğal olarak kızılay bunu talep ediyor. Eger sen SGK lı isen ne özel hastane ne de devlet hastanesinde kan için para ödemezsin. SGK karşılar. Ama SGK yoksa tabiki cebinden ödemek zorundasın o ayrı bi konu.

Ha eğer 1 ünine kat ın maliyeti kızılaya 20 tl olup, gidip sgk ya 100 tl ye satıyorsa zıkkım haram olsun tabiki.
    kaç tl ye mal edip kaç tl ye sattığı konusunda bir bilgiye sahip değilim bir bilgi de nette bulamadım.

Not: bi üstteki mesajımı okursan göreceksin bedava aldım bana lazım olduğunda kimseden de gidip bağış yaptırmamı istemediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

SGK özel hastaneye değil, Devlet hastanesine de parayla satıyor zaten. SGK varsa senin, ne develetten e de özel hastanede senden para talep etmiyorlar.

para istemelerinin sebebini üstteki mesajda anlattım.
    tamam kanı satsın, kanın saklama, test, kan alma ekipmanı, poşeti vs hepsi maliyet. bu maliyetlerden aklı başında herkes farkında,

fakat 400-450 tl gibi bir mebla talep ediyorlar. bunun maliyeti bu olmamalı.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam kanı satsın, kanın saklama, test, kan alma ekipmanı, poşeti vs hepsi maliyet. bu maliyetlerden aklı başında herkes farkında,

fakat 400-450 tl gibi bir mebla talep ediyorlar. bunun maliyeti bu olmamalı.
    Sosyal medyada troll diye tabir ettiğimiz. Bizim forum da da bi tonla olan bu tipler maalesef her yerde.

450 tl kim kimden telep etmiş. Bir tane siteye girip birileri bişey yazmış diye doğru mu oluyor. Sende gir 1000 tl talep ettiler diye saydır.

Dediğim gibi SGK varsa kimsen senden 1 kuruş talep etmiyor. ki zaten zorunlu sigorta yaptırmak zorunda (genel sağlık sigortası 50 tl imidi en son aylık)

ve hiç birimiz 1 ünite kanın kaç tl ye mal olduğunu ve kaç tl ye satıldığını resmi olarak bilmiyoruz.

Her ne kadar kızılay şu anda vergi kaçınma muhabettinden sonra gözümde yerle bir olmuş olsa da düzenli kan vermeye gidiyorum ve gidecem de. Çünkü gerçekten herkesin ihtiyacı var.

En basidinden 1 gece evde otutken aniden ağırı girdi karnıma. gittim acile hemen ameliyata aldılar apandisit. 2 üninete kanı hazır ettiler. (sonrasını hatırlamıyorum kan nakli yaptılar mı uyumuşum ameliyatta)

ameliyat bitti 2 gün hastanede kaldım. (devlet hast.) 1 kuruş para vermedim. üstüne eşim de refakatçı idi yanımda 2 gün boyunca ona da yemek verdiler.

Ve unutmadan. Hepimiz motosiklet sürüyoruz, Allah korusun her an hepimize acil kan ihtiyacı olabilir. Zaten Kızılayın genel olarak kan stoku az, Bu virüs yüzünden ister istemez daha da çok azaldı.

Trafikte kabortanız teniniz olan bi araç kullanıyorsunuz.
    Saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)