Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CBR 125 : yeni başlayan birinin düşündükleri.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    eheh, ulen bi topic açayım hem yeni motorumu aldim sevincimi paylaşayim hem de boyle kötü kaka cbr, cici iyi süper cbr muhabbetlerine girilmeden biraz daha objektif bakalim istedim, sanirim yine başaramadik

setr74, çok çok sağol, ehliyeti alir almaz buluşmalarda cbr 125 imleyim o zamana kadar da senin artçınım haberin olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Hayırlı olsun arkadaşım...!

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    sağol, umarim cbf 150 umduğun gibi çıkar sen de kavusursun en kısa zamanda.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eheh, ulen bi topic açayım hem yeni motorumu aldim sevincimi paylaşayim hem de boyle kötü kaka cbr, cici iyi süper cbr muhabbetlerine girilmeden biraz daha objektif bakalim istedim, sanirim yine başaramadik

setr74, çok çok sağol, ehliyeti alir almaz buluşmalarda cbr 125 imleyim o zamana kadar da senin artçınım haberin olsun.

hocam motorla alakalı şu anki düşüncelerin nedir...bu arada topiğinide bulandırdık özür dilerim...ama samimi düşüncelerdi...sen ne kadar açık ve net yazmışsan hislerini bende öyle yazdım...

Hep derim "en kral motor senin motorundur..."

(bu söz bana aittir..izinsiz kullananlar fiziksel olarak uyarılır...gerektiği takdirde şiddete başvurulur... )
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

javacı_ayşe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa ceylan
    hakkaten biraz daha objektif bakalım olaya çok subjektif yaklaşıyosunuz hiç ben diyomuyum senin cbr benim jawa nın tozunu yutar falan diye adam iyi niyetle bi topic açmış topiciğin içine ediyosunuz beyler size hiç yakıştıramıyorum bu arada cbr ın hayırlı olsun arkadaşım güle güle kazasız belasız kullanmanı dilerim
    Ben günahlarına emanet edilmiş bir mermi çekirdeğiyim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada topiğinide bulandırdık özür dilerim...

herzamanki halim desene şuna

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Cbr 125 2005'de Ingiltere'de en cok satilan motor oldu.Ingilizler'in bizden daha "bilincli" musteriler oldugunu hesaba katarsak, Cbr 125'in "Turk musterisine atilan bir kazik" oldugunu dusunmek pek de mantikli olmaz.

Edit:Honda'yla hic bir ticari bagim yoktur
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Bir motorum olsada olmasada CBR 125 "segmentinin en kötü tasarlanmış..." modelidir...

Fiyat olarak Aprılıa 125 ten sonra en pahalı motordur...verdiğiniz paranın karşılığını alamadığınız...fiziksel ölçüleriniz ne olursa olsun at kuyruğunun üzerindeki kelebek gibi sırıtdığınız...Honda'nın ne idüğü belirsiz kırma Hornet modelinden sonra üretmiş daha doğrusu marka gücüyle sattığı Hisseli Harikalar Kumpanyasından piyangoyla Türk motorseverlere hakaret niteliğinde sunulmuş...tatmin etmeyen...basiretsiz...kişiliksiz...racing felsefesine aykırı...aerodinamiksiz bir üründür....

kişisel fikirlerim bunlardır...

alan arkadaşlara hayırlı olsun der motosikletleriyle mutlu olmalarını dilerim...

alana alma deme...almayana al demem...nötr ambians...
    bulandırdık dedim sevgili Hasanım Şaşım...ama taşın altına elimi ben soktum her zamanki gibi...tamam tamam...sen gençsin yaşayacağın bir ömür var...kurtar kendini...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    bulandırdık dedim sevgili Hasanım Şaşım...ama taşın altına elimi ben soktum her zamanki gibi...tamam tamam...sen gençsin yaşayacağın bir ömür var...kurtar kendini...
    sen git ben geliyorum ambiansı

Motosikleti
    Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen git ben geliyorum ambiansı

arkadaşım neden objektif olmuyorsun ...hep subjektifsin ama...ben diyormuyum benim Harleyim senib cbr125ini geçer diye...ayıptır ya...

seni objektif olmaya davet ediyorum...

(ben kaçıyorum topikten son mesajı sen yaz sana kitlesinler napim abi...)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    arkadaşım neden objektif olmuyorsun ...hep subjektifsin ama...ben diyormuyum benim Harleyim senib cbr125ini geçer diye...ayıptır ya...

seni objektif olmaya davet ediyorum...

(ben kaçıyorum topikten son mesajı sen yaz sana kitlesinler napim abi...)
    bugün senin harleyin biri duruyodu ışıkta ben de yanında durdum (tabi baş selamı verdim her ne kadar harleyci olsa da ) neyse yeşil yandı ben kalktım epey bi uzaklaştım en son aynaya baktığımda o hala vitesle uğraşıyodu sanırım

Motosikleti
    Rampaların ustasıyız Harleyin Hastasıyız...

Ben Harleye Harley demem Harley benim Olmayınca....

Geçme Beni Geçerim Seni...

Harleycisin Dediler Kız Vermediler...

naberrrr...

_nsx_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125
    mithrelios arkadaşım CıBıR'ın hayırlı olsun, bence çok güzel bir "mini" değerlendirme yapmışsın. kazasız belasız sürüşler.

belirtildiği gibi topik yine bulanmış..
    ben forumları hep okumaya çalışan ama çok az yazı yazan bir motor severim.
    niyetim eleştiri değil sadece mete_han abimizin yazdıklarına üzüldüm. birşeyler yazmak istedim.
    mete_han abimizi hiç tanımam hiç görmedim sadece 29 sene boyunca 4.Levent'te oturdum evlendiğim için taşındım, bu süre boyunca denk gelmişsek aynı havayı solumuşuz o kadar.
    birçok topikte kendisinin yorumlarını okumuşumdur ama CBR 125 ile ilgili hatırladığım ağır yorumlarından birisini yapmış.
    ağır diyorum çünkü unutulmamalıdır ki aramızda bazı arkadaşlar var, sadece racing görünümlü bir motora sahip olmak bile onların düşlerini süslüyor, onunla yatıp kalkıyor. ama birçok çeşitli sebepten dolayı buna ulaşmak sadece rüyalarında oluyor. siz bu motor bu paranın karşılığı değil düşüncesine dayanarak çıkış yapıyorsunuz, bu da tartışılır ama dediğim gibi insanların beklentileri farklı olabilir. tasarımını hoş buldukları bir motoru pazar günleri eline bir bez alıp silmek için bile satın almış olabilir insanlar. mesela ben almanya'da bulunduğum zamanlarda Hayabusa ile gezerdim, İstanbul'da kesinlikle az yakan ve arabaların arasından rahat geçebilen ince bir motor=CBR 125'e ihtiyaç duydum. herkesin beklentisi farklıdır, bizim bakkalın çırağı eline geçen tüm harçlıkların bir gün birike birike bir CBR 125 alabilecek kadar çoğalmasını 2 senedir bekliyor. yine diyeceksin ki bu motor bu paranın karşılığı değil yazık olur. olsun, bu arkadaşlar için o motora sahip olmak ciddi bir konu. ancak bazı arkadaşların bu tip ağır yorumları bu arkadaşlar üzerinde hayal kırıklığı yaratıyor. herkesin maddi imkanları kendine göre. lütfen yorum yaparken başkalarını da düşünün, en azından ne kadar sert yorum yaptığınızı düşünün. bu forumları yüzlerce kişi okuyor, hayal kuruyor.
    umarım herkes mete_han arkadaşımızın,
    "evet hayatım imkan meselesi...mesela benim imkanlarım senin imkanlarından hep fazla olmuştur..kıroyoum ama imkan bende...İmanın ve imkanın kimde olduğu bilinmez..."
    sözlerini diyecek imkanı bulur..

niyetim kimseyi eleştirmek değil, sadece bu başlığı bir hevesle okumaya başlayıp hayal kırıcı yorumlardan sonra hevesi kırılan bir bakkal çırağının yüzündeki üzüntüyü düşündükten sonra içimi dolduran yazma dürtüsü idi.

hepimize kazasız belasiz, keyifli sürüşler..

Motosikleti
    nsx beni derinden yaraladın şimdi...hani hakaret etseydin bu kadar koymazdı be dostum...cıbır hakkındaki görüşlerim sabittir...odun kafama vursanda bu...ne yazıkki cıbırı eleştirdiğim için asla üzülmem...ama bir cıbır sahibini incitmeye dayanamam..cıbır alanlara söz söylemek haddimiz değil...ama bu donican beni oldum olası tahrik eder durur...ben o alın terinin karşılığını vermesini isterim...o belki mutlu diyeceksin...bırak cıbırıyla kendi dünyasında huzurlu yaşasın...zehirini başka yerlerde akıtda diyebilirsin ama benim bu siteye ilk yazdığım topik başlığı şuydu...

"asyacılara mondıalcilere tarihi çağrı". diye...sanki bana cıbır alayımmı diye soranda yok ama.....diyeceksinki sanane kardeşim...ben fikir belirtmekten öte insanları doğruya yönlendirmeye çalışırım...benim doğrularım değil...toplumca kabul edilmiş ögeler ve reel gerçeklere sığınırım hep...lafımıda esirgemem...inanki sen benden şu an daha zenginsin...manevi açıdan...seni tanımıyorum ama buna yemin edebilirim...

şu an benim favori motorlarım ne biliyormusun...inanmayacaksın ama Kymco agılıty 125...hyosung comet 250...honda innova...işte motor budur...

benden eskisin beni az çok tanırsın...az da polemik olsun torba dolsun işte...anla yav...sizde olmasanız bu sitede olmasa çekilirmi bu hayat...

tekrar edeyim...En kral motor senin motorun gerisi yalan...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    son cümleyle işi kotarmışa benziyon mete abi hadi bakalım

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun dostum.
    inan ben senden pek farklı değilim bende yaklaşık 4 ay once aldım cbr 125 imi. Motoru almadan önce ist.de kurulan 2 adet motosiklet fuarı sayesinde bende bu işe giriştim bende üni. öğrencisi ve çalışıyorum pazartesi gunude ehliyetimi alıcam artık deymeyin keyfime.

eğer paylaşmak istediğin bişi olursa msn e eklersin; suspect@icqmail.com
    oy oyy sonunda ehliyet geliyo he hade hayırlısıı bende ekimde alcam yaw
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

Bir motorum olsada olmasada CBR 125 "segmentinin en kötü tasarlanmış..." modelidir...

Fiyat olarak Aprılıa 125 ten sonra en pahalı motordur...verdiğiniz paranın karşılığını alamadığınız...fiziksel ölçüleriniz ne olursa olsun at kuyruğunun üzerindeki kelebek gibi sırıtdığınız...Honda'nın ne idüğü belirsiz kırma Hornet modelinden sonra üretmiş daha doğrusu marka gücüyle sattığı Hisseli Harikalar Kumpanyasından piyangoyla Türk motorseverlere hakaret niteliğinde sunulmuş...tatmin etmeyen...basiretsiz...kişiliksiz...racing felsefesine aykırı...aerodinamiksiz bir üründür....

kişisel fikirlerim bunlardır...

alan arkadaşlara hayırlı olsun der motosikletleriyle mutlu olmalarını dilerim...

alana alma deme...almayana al demem...nötr ambians...

mete abi. honda cg125 3.900ytl, innova 3.100 olduğuna göre cbr 125r ın da 5.150 olması normaldir heralde diimi. aslında diğerleri pahalı olduğu için buda böle orantılı yani.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    mete abim gene coşmuş. Onunda dediği gibi en kral motor bindiğin motordur... Arkadaşlar bende CBR125 kullanıyorum yorumlar eleştiriler vs vs vs kötülemeler... Banane ya adamın görüşüdür saygı duyarım bu onun fikridir. kimse beyenmek zorunda değil. Bu motorun yakıtı uygun görünümü hoş. Sonuçta bir honda servisi 10 numara. Süratı 100 130 arası yeter... Verdiğim parayı sonuna kadar haketti bir kere bile ulank keşke bunu almasaydım demedim. Helal olsun verdiğim paraya sonuna kadar haketti. Ben memnunum alanada yeni başlayanada sonuna kadar gözüm kapalı tavsiye ederim. Mete abimede yüklenmeyim beyenmek zorunda değil. Burası eleştiriye açık bir yer. Siz kendi zevkinize bakın gerisi traş ambiansı :D
    Okan ACAR

Motosikleti
    Alıntı semtuluce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi. honda cg125 3.900ytl, innova 3.100 olduğuna göre cbr 125r ın da 5.150 olması normaldir heralde diimi. aslında diğerleri pahalı olduğu için buda böle orantılı yani.

sadece Honda olduğu için bu rakamı ödüyoruz bence...markaya olan güvenimizle alakalı...kdv ve ötv olmasaydı daha uygun fiyata olurdu tüm motorlar...düşünsene bu vergilerin maliyetin içinde bayi ve distrübütör kar marjı bile var...2000 ytl ye geldiğini düşün...vergilerle 3700-3800 lere...distrübütör kar ve gümrük masrafı dahil 4700-4800 e...bayi karı ile 5150 ye geliyor tahminen...

Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abim gene coşmuş. Onunda dediği gibi en kral motor bindiğin motordur... Arkadaşlar bende CBR125 kullanıyorum yorumlar eleştiriler vs vs vs kötülemeler... Banane ya adamın görüşüdür saygı duyarım bu onun fikridir. kimse beyenmek zorunda değil. Bu motorun yakıtı uygun görünümü hoş. Sonuçta bir honda servisi 10 numara. Süratı 100 130 arası yeter... Verdiğim parayı sonuna kadar haketti bir kere bile ulank keşke bunu almasaydım demedim. Helal olsun verdiğim paraya sonuna kadar haketti. Ben memnunum alanada yeni başlayanada sonuna kadar gözüm kapalı tavsiye ederim. Mete abimede yüklenmeyim beyenmek zorunda değil. Burası eleştiriye açık bir yer. Siz kendi zevkinize bakın gerisi traş ambiansı :D

işte objektif ve samimi bir bakış açısı...yanaklarından öperim...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Yeni başlayan, super sport görünümünde ve az çok SS pozisyonunda oturuma sahip olan bir motosiklet almak isteyen, çok da iri boyutlara sahip olmayan bir motosiklet sevdalısı için 2. el bir CBR 125 güzel tercihtir.
    O fiyata (3500-4250 YTL civarı falan), 2004-2005 model civarında daha fazla bir seçeneğiniz yok zaten.

Bu arada şafak Ankara (06)
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler