Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motosiklet Severler Uyuyorsunuz !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @logaritma, tam üstüne bastın...

Adam beni Dragon50 ile görüyor, "motormu bu yahu. Çin malı yakışmıyor sana" diyor.
    Halbuki ben Zeytinburnuna, Aksaraya, Laleliye, Gedikpaşaya, Kumkapıya, Eminönüne gidiyorum.
    Buralarda o Dragon50 yi parkedecek yeri bile zar zor buluyorum.

Etraf hamal dolu. Yollar ve kaldırımlar dar. Birisi çarpıp düşürse adama diyeceğim bir laf yok.
    Dragonu düşürse kırılacak bir yeride yok. Kırılsa bile tamiri ucuz ve kolay.

Takmışlar bana habire AfrikaTwin gösteriyorlar.
    "Bu motor ağır. Bana hafif, küçük, her deliğe girecek ucuz motor lazım" diyorum adam bu sefer Xmax250 den bahsediyor.

Diyecenki "niye gittin BN125 aldın".
    Hem resmini gördüğüm gün vuruldum motora hem de Dragon50 her işimi görmesine rağmen ivmelenmesi yavaş olduğundan
    trafikte çok fazla tehlikede kalıyordum.
    Yoksa Dragon50 biraz yüksek ivmede olsa başka arayışa girmezdim.
    CC yükseltmeyide önerdiler ama motor yüksek cc ve hıza uygun değil. O yüzden yapmadım cc yükseltmeyi.

İşin özü : Bu mahalle baskısı idrar yarışı ve elin malıyla ahkam kesme her konuda var.

Toyota 1.3 benzinli alıyorum. Navigasyon ve multimedya taktırmıyorum.

Komşumun ilk tepkisi : "Bu araba full değil mi" oluyor.

Gerizekalı bilmiyorki;

Ben zaten navigasyonu denemişim. Okuyamadığım için kafamı eğmek zorunda kalıyorum. Buda yoldan kopmak demek o yüzden taktırmadım.
    Multimedyayla zaten işim olmaz. Araba kullanırken kısık seste radyo dinlerim. Yüksek sesli müzik dikkatimi dağıtıyor.

Adam diyor : "Niye bej renk koltuk aldın. Hemen kirlenecek"
    Salak bilmiyorki ben bunalmışım içi simsiyah arabalardan. Ferahlık istiyorum. Arkada oturan anamın, kızımın rahat ferah yolculuk yapmasını
    istiyorum.

Bu arada tüm bunları bana söyleyen komşumun altındaki araba eski model bir Opel Corsa.
    Arabayıda en fazla ayda bir veya iki defa kullanır

Yine bu adam bana niye benzinli aldın çok yakar bu diyor.
    Gerizekalıya dizel arabaların vuruntu sesinden nefret ettiğimi,
    üstünede dizel-benzinli fiyat farkıyla, yakıt fiyat farkının kendisini 7 yıl civarında amorti edip başa baş geldiğini anlatamıyorum.
    Bu aralar biraz sinirlisin gibi :D hadi o adam bir şey dese ters sağdan çakı çakı verecekmişsin gibi geldi :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir bizde bu kadar çok insanlar segment ve hacim değişkliği yapıyorlardır.. Avrupada amerikada insanlar amaçları doğrultusudna ilerleyip nokta vuruşu yapıyorlar.. bizde kör kurşun gibi nereye gidiceğini ne yapıcağını bilmiyor insanlar..

Bakıyorsun adam 2 senede 4 motor değiştirmiş.. birine bakıyorsun adam cruiser,enduro,adv,scooter,ss aklınıza gelebilicek her çeşide binmiş gene kendini bulamamış bir diğreine bakıyorsun 150cc almış satmış, 250 cc almış satmış, 650cc almış satmış, 800-900cc lik bir şey almış... bir bakıyorsun bir sene sonra onuda satmış tekrardan 150-250cc arası bir şey almış... çünkü bazı insanlara hatta motor sürücülerinin çoğu türkiyede arayışını bilmiyor.. bilenleri zaten tenzih ediyorum..

Neyse ne yazsak boş..

hani diyorlarya bu forumda doğal sirkülasyon , bu doğal sirkülasyonu ben benzin,bakım,işçilik,lastik,ekipman v.b gibi fiziki şeyler için kullanıyorum.. bu fiyatlar böyle arttıkça doğal bir sürküle olucak motorun genel giderlerini karşılayamayanlar ya satıcak ya binemiycek.. karşılayanlar binicek onlarda amaca uygun motor alanlar olucak.. haklı,haksız ,siyah ,beyaz ayrışıcak ortaya çıkıcak..

şimdiden millet benzinden gem vuruyor.. böyle tırmanırsa ne halt yiyicez diye bazıları kara kara düşünüyor.. ee adamın motoru 5 litre,6 litre,7 litre yakıyor şehir içi dur kalk trafikde borumu..
    Volkan76 bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da anlatamazsın. Ben diesel araba alırım. Amortisi falan beni ilgilendirmez. Tork'u bana yeter, üstüne uzun yola gittiğimde zırt pırt benzinliğe girmeye gerek yok. 3senede 75000km yapmış araba. Benzinli alıp ne yapacağım?
    Angry, benim asıl gıcıklığım o motordan gelen patlama ve vuruntu sesi.
    Ne kadar teknolojik olursa olsun o dizelin vuruntusunu duyunca bütün keyfim kaçıyor...

Şu vuruntuyu sıfıra indirseler, bende dizeli baş tacı ederim

Motosikleti
    MT-07
    Walla hiç takmıyorum kafama. Accık müzik açıp, camları kapalı tutunca yetiyor bana. Bende benzinli araba çalışmıyor sanıyorum ve hoşuma gitmiyor

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar biraz sinirlisin gibi :D hadi o adam bir şey dese ters sağdan çakı çakı verecekmişsin gibi geldi :D
    Sinirli olduğum yokta, benim binada bunlardan iki tane var
    Gıcık oluyorum yahu

Adam arabayı görür görmez diyalog şöyle;

Komşu : "Hayırlı olsun. Araba full değil mi?"
    Ben : "Evet depoyu fulledim"

Komşu : "Yok depoyu fullemek değil"
    Ben : "Neyi fulleyeceğiz o zaman?"

Komşu : "Hani herşeyi otomatik oluyorya, en üst tip, lüks olanından"
    Ben : "Lükse ihtiyacım yokki"

Şaşırmış bir halde,
    Komşu : "Şimdi bunda navigasyon, multimedya, deri koltuk, koltuk ısıtma falan yok mu?"
    Ben : "Yok"

Komşu : "Alınırmı böyle araba yahu. Bunda 4 airbagde yoktur şimdi"
    Ben : "7 airbag var. Ben mutluyum kardeşim. Lüksede ihtiyacım yok. Emniyetli olsun yeter. Hadi eyvallah"

Bu diyalog biraz daha sürse adamın boğazına sarılacaktım neredeyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla hiç takmıyorum kafama. Accık müzik açıp, camları kapalı tutunca yetiyor bana. Bende benzinli araba çalışmıyor sanıyorum ve hoşuma gitmiyor
    Tercih meselesi işte.
    Herkesin kendine göre doğru ve geçerli bulduğu sebepler var.

Bu arada, çaktırma

2 litre yakan motosiklet kullanarak, arabanın 8 litre yakmasını dengelemeye çalışıyorum

Otoparktan yaptığım tasarrufu da sayarsak teknik olarak karda olduğum bile söylenebilir

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    İnsanımız çağımızda evinden her türlü bilgiye ulaşa bilirken, sağlıklı bir bilgi elde edene kadar, çağımızda kapitalizim dediğimiz canavar, insana daha önce ulaşıp reklamla meklamla, her yere yerleşmiş. Bunu al, olu al, sonra şunu al, alsan bile, şunu bi dene mene vsr. kafayı bile işkal ediyorlar. İnsan ne istediğini bile şaşırıyor. Her verilen rekoam yerine sağlıklı bilgi verilseydi, hepimiz dahi olup, nirvanaya bile ulaşmıştık. Bunuda hangi tüccar isterki. Eğitim şart diyoruz, çoğu Pazarlamacı olcam diyor. Yahu diyorum, sata sata satmadığı kalmıyor, hala adam olunmuyor. Bundan kimsemi ders almıyor. Selamlarla...
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir bizde bu kadar çok insanlar segment ve hacim değişkliği yapıyorlardır.. Avrupada amerikada insanlar amaçları doğrultusudna ilerleyip nokta vuruşu yapıyorlar.. bizde kör kurşun gibi nereye gidiceğini ne yapıcağını bilmiyor insanlar..

Bakıyorsun adam 2 senede 4 motor değiştirmiş.. birine bakıyorsun adam cruiser,enduro,adv,scooter,ss aklınıza gelebilicek her çeşide binmiş gene kendini bulamamış bir diğreine bakıyorsun 150cc almış satmış, 250 cc almış satmış, 650cc almış satmış, 800-900cc lik bir şey almış... bir bakıyorsun bir sene sonra onuda satmış tekrardan 150-250cc arası bir şey almış... çünkü bazı insanlara hatta motor sürücülerinin çoğu türkiyede arayışını bilmiyor.. bilenleri zaten tenzih ediyorum..

Neyse ne yazsak boş..

hani diyorlarya bu forumda doğal sirkülasyon , bu doğal sirkülasyonu ben benzin,bakım,işçilik,lastik,ekipman v.b gibi fiziki şeyler için kullanıyorum.. bu fiyatlar böyle arttıkça doğal bir sürküle olucak motorun genel giderlerini karşılayamayanlar ya satıcak ya binemiycek.. karşılayanlar binicek onlarda amaca uygun motor alanlar olucak.. haklı,haksız ,siyah ,beyaz ayrışıcak ortaya çıkıcak..

şimdiden millet benzinden gem vuruyor.. böyle tırmanırsa ne halt yiyicez diye bazıları kara kara düşünüyor.. ee adamın motoru 5 litre,6 litre,7 litre yakıyor şehir içi dur kalk trafikde borumu..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Az önce işyerinden çıktığımda dolmuşa binmek için 50 kuruş eksiği olduğunu ve sadece 50 kuruş istediğini söyleyen adam...

İşte gerçek o...

Halimize bin kere şükür etmeliyiz...

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkdaşımda bmw 5.30 benzinli var şehir içinde araba 14-15 litre yakıyor.. motorda xmas var .. arabayı uzun yol ve kar kış olmadıkça çıkarmıyor geçenlerde yatmakdan aküsü bitmiş akü takviyesi yapdık arabaya.. haliyle araba yormuyor çok fazla öyle maddi durumu çok parlak biride değil ama motoru zaten arabanın üstündeki yakıt yükünü hafifletmek için aldı.. motoru bir amaç için aldı motorda o amaca hizmet ediyor..

O arabayıda sürülmesi gereken yerde uzun yolda keyfini tadını çıkartıyor sürüyor keyfide 3000 motorlu aracın uzun yolda çıkar zaten.. uzun yolda 3.0 da olsa stabil hızlarda olduğu için çok bir şey yakmaz bunun dışında araba az km yaptığı için arabanın rutin bakım aralıklarınıda uzatıyor.

Motor doğru amaçla doğru yerde insana çok güzel hizmet eder hem ekonomi olarak hem diğer unsurlardan. amaçsızca alınırsa sadece cebe zarardan başka hiç bir faydası olmaz.

ben neler gördüm şu hayatımda çocuğunun rızkından boğazından kesip, evin ihtiyaçlarından kesip motoruna masraf yapanmı dersin motorunu değiştirenmi dersin..
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler ben hedefimi belirledim: suzuki v storm 250. ancak bunun 2017 abs'li olanı 27 kağıt. verilir mi? hayatta verilmez. bu yüzden eldekine devam. sokağa saçacak param yok.
    leons ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyse ne yazsak boş..

Avrupa ve Amerikada bütçe sarsılmadan multistrada, HD, BMW vsvs alıp bakımlarını yapıp benzin koyabildiği için olabilir mi acaba? Motosiklet değiştirmekle haklı haksız ak kara ne alaka? Ayrıca motosiklet değiştirmeyenlerin motoru zamanla daha mı az yakıyor? Bu ne lahana bu ne perhiz ben anlamadım��

Konu ile alakalı olarak da, her anlamda dışa bağımlılığın hat safhada olduğu, daha da kötüsü bu durumun inkar edilerek uyutulduğumuz bir evredeyiz. Motosiklet sektörünün özelliği neki bu süreçten etkilenmesin?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şu vuruntuyu sıfıra indirseler, bende dizeli baş tacı ederim
    Neyini baştacı edecen 3500 devirde nefesi kesilen motoru allasen. Neymiş, torkmuş. Gemi mi kullanıyoz, tren mi, yoksa araba mı, motosiklet mi?

Şaşırmış bir halde,
    Komşu : "Şimdi bunda navigasyon, multimedya, deri koltuk, koltuk ısıtma falan yok mu?"
    Ben : "Yok"
    Komşu : "Alınırmı böyle araba yahu. Bunda 4 airbagde yoktur şimdi"
    Ben ...
    Yaw ne diye laf yetiştiriyon. İndir pantolonu, indir donu, "hadi indir sende" de, ölçün, bitsin bu çekişme bu stres... Sonuçta meselenin n'olduğu belli. Öteki türlü bugün araba, yarın motosiklet, öbür gün telefon, sonra saat, derken televizyon, bitmez ki... Temelden çözmek lazım meseleyi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa ve Amerikada bütçe sarsılmadan multistrada, HD, BMW vsvs alıp bakımlarını yapıp benzin koyabildiği için olabilir mi acaba? Motosiklet değiştirmekle haklı haksız ak kara ne alaka? Ayrıca motosiklet değiştirmeyenlerin motoru zamanla daha mı az yakıyor? Bu ne lahana bu ne perhiz ben anlamadım��

Konu ile alakalı olarak da, her anlamda dışa bağımlılığın hat safhada olduğu, daha da kötüsü bu durumun inkar edilerek uyutulduğumuz bir evredeyiz. Motosiklet sektörünün özelliği neki bu süreçten etkilenmesin?
    anlayamaman doğal çünkü yazılanı anlamamışsın .. orda multistrada,bmw hd mi dedim gelirmi dedim.. paramı dedim pulmu dedim.. o zaman ben sana sorıyım ne alaka neden bahsediyorsun..

Ben amaç dedim bunun parayla pulla modelle markayla ilgisi yok..

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ben hedefimi belirledim: suzuki v storm 250. ancak bunun 2017 abs'li olanı 27 kağıt. verilir mi? hayatta verilmez. bu yüzden eldekine devam. sokağa saçacak param yok.
    Aynen öyle fakat ben de en sonunda satacağım elimdekileri gidip r125 alacağım sıfır verilmez 18 lira ama en azından vergi sigorta yakıt derdi olmaz yakında o duruma geçeceğim galiba. O para verilmez ama artık yüksek ccler bu duruma gelince bu hale geldik. 8 lira etmez 2017 modeli sifirina 18 istiyorlar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle fakat ben de en sonunda satacağım elimdekileri gidip r125 alacağım sıfır verilmez 18 lira ama en azından vergi sigorta yakıt derdi olmaz yakında o duruma geçeceğim galiba. O para verilmez ama artık yüksek ccler bu duruma gelince bu hale geldik. 8 lira etmez 2017 modeli sifirina 18 istiyorlar
    fiyatlar insani seviyeye gelene kadar bir şey almayacağım.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlar insani seviyeye gelene kadar bir şey almayacağım.
    dahada kötü olacak , bu şeye benzedi ,

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    günaydın...

Motosikleti
    Artık Yok...
    eskiden kurlar yaşam pahalılığı gene vicdanlıydı maaşlarda oranla artış normaldi insanlar az yada çok idare ediyordu.. şimdi kurlar ve hayat pahalılığı maaşların kat ve kat üstünde insanların çoğu ayda 4-5 bin tl maaş alan insanlar bile baş etmekde zorlanıyor..

Yukarda caps verilmiş dolar 1.7 oldu diye ben o zamanları hatırlarım dolar 1.15 falandı 1.70 i görmüşdü yılda 2008 yılıydı o zaman cumhurbaşkanımız başbakandı teyet geçdi kriz bizi demişdi o zamanlar benzinde 3.2 yada 3.4 dü.. yanlışım olmasın.. biz o zaman bile gayet rahat yaşıyorduk altımda silverwing 600 vardı hergün mütamadiyen yakıt alırdım birgünden bir güne bütçemi sarsazmadı sonra vn900 aldım sarsmadı .. o zamanlar ay sonuna kadar maaşım fazlası fazlasına yetiyordu .. hatta gereksiz şeyler alıyordum artanı bankaya atıyordum.. şu anda aldığım maaş o zamanki maaşın 3 mislidir belki ama şu anda ay sonunu getiremiyorum.. devamlı eksideyim..
    leons ve Umit1923 bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ülke kötü yönetiliyor demeye geliyor bu dedikleriniz.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir müddettir ülkenin yönetilmek istenmediğini düşünüyorum...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülke kötü yönetiliyor demeye geliyor bu dedikleriniz.
    Demek istediğim şu eski motorlarımdan biri şu anda bende olsaydı haftanın 5 günü yatar ancak 2 günü çıkarabilirdim bu benzin ve genel gider orantılarında.. şu anki motorum az yaktığı için ve beni yormadığı için her Allahın günü çıkabiliyorum ve her yere gidebiliyorum..

şunuda belirtyim istediğim motoruda alabilicek güçdeyim çok şükür satarım motorumu üstüne eklerim 20-30 sıfır almama gerek yok illa ama alamıycağım hd sinden ducatisinden triumphına kadar motor yok çok şükür .. ne yapıyım bende v-rod u olan arkadaşım gibi bir güneşi gördüm mü sahile inip kahve içip hd ile bir tur atıp eve mi çekiyim sonra 1 ay daha yatsın motor.. lafa geldimi sağda solda hava atarım hd im var diye.. gerek yok benlik şeyler değil.. ben sürebiliceğim üstünden inmiyceğim motoru tercih ederim ..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)