Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Severler Uyuyorsunuz !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "uyuyorsunuz" doğru kelime değil,
    arkadaşın naifliğinden dolayı "öpüyorlar, yiyorlar, seviyorlar, kucaklıyorlar" kelimelerini de kullanabiliriz.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete gelene kadar insanca yaşamayı zorlaştıran o kadar çok ÖTV varki.

Asıl derin uyku aşağıdaki listede (1.1.2019 resmi gazetede yayınlanandır)
    KHK ile indirim yapılanlar süreli indirim olduğu için dikkate almadım...

Traş öncesinde, traş sırasında veya traştan sonra kullanılan müstahzarlar, traş köpüğü, traş kremi, traş sabunu : %20
    Traş makinaları : %6,7
    Pilli radyo : %6,7
    Harici enerjiyle çalışan radyo : %20
    Televizyonlar : %6,7
    Meyve/sebze suları, maden suyu, gazozlar : %10
    Kolalı gazoz : %20
    Kurşunsuz benzin 95 oktan : 2,3765 TL litre başına
    Otogaz (LPG) : 1,7780 TL kilogram başına
    Doğalgaz : 0,0230 TL metreküp başına
    Motorin : 1,7945 TL litre başına
    Cep telefonları : %25

Benim en takıntılı olduğum petrol, yakıt ve türevleriyle ilgili olanlar.
    Konyadaki çiftçinin ürettiği gıdayı yeme diyor adamlar.
    Yok eğer o buğdayı yemek için kamyonla başka şehre naklediliyorsa o yediğin buğday LÜKS sınıfına girer.
    buğdaydan olmasada, dolaylı olarak nakliyesinden alırım lüks verigisini.

Mineraller insan vücudunun en önemli ihtiyaçlarından... Yaşamın temel taşı...
    Mineralleri en kolay alabileceğimiz memba maden suları : Çak %10 ÖTV
    Sağlıklı yaşamak istiyorsan haracını vereceksin...

TV alma ve hiç seyretme. Lüks kardeşim.
    Radyomu, neyine gerek senin haber, müzik. Geç bunları. Ben cahil insan severim.
    Cep telefonumu... Kim demiş haberleşme özgürlüğü anayasal haktır diye. öde vergisini sana o hakkı vereyim.

Traş olmak mı?... Sakal sünnettir. Olma kardeşim sakal tıraşı. Oluyorsan haracını ÖTV olarak ödersin...
    ufoz gayet net belirtmiş.

yakın zamanda kürk üzerinden alınan vergi sıfırlanmıştı.
    leons bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Bişey olmazz yaaa bin odalı sarayımız var bizim .Saray ahalisi nerede derseniz varlık kuyruğu da denilen biber kuyruğunda ellaamm
    leons bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burda yanlış yok, o dediğin motorlar yıllar önce de 5 paraydı, hala 5 para. Ama o para birimi dolar, avro.
    leons bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda ne kadar fesat insan var.
    leons bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda ne kadar fesat insan var.
    yok la sadece fakiriz
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    xv250
    bazı şeylerin düzelmesi için zaman gerek ööyle hemen olmuyor bekleyeceğiz biz göremzzsek çocuklarımız görür

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Malesef yapılacak şeylerde bir yere kadar bu ülkede. İstersen motor alma fiyat çok diye ama o fiyat çıktımı İNMEZ. Yani devir şuan ne alırsan kar, ilerde çünkü alamayacağın seviyeye geliyor. Çıkıp protesto yapmaya kalksan seni içeri alırlar. Yani içten içe biz gene tepki gösterip almayacağız ancak sektör dibin dibini görünce noluyor deyip devlet el atacak.

Bkz. 1 sene önce ile şimdiki arasında motorumun fiyatı 10 bin tl arttı. 0 araç da almıştım 1 yıl önce fiyatı 40bin TL artmış aldığım zaman ile. Saçmalık yani şuan hakikatten çok zor almak.. Paranın eriyen değeridir bu

Ve son olarak malesef Eğitim ve Üretim mantığı düzelmedikçe daha da artış göreceğiz..
    leons bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok la sadece fakiriz
    Fakir değiliz. Fuck fakiriz ama bazı tipler çıkmış yok 5bin den sonrasını okumamış yok bilmem ne. Lan adam kazanıyor. Onu kazana bilmek için kaç yıl okudu? kaç yık masraf yaptı? veya ne büyük risklere girdi? Bu fesatlık ne anasını yaa... 5 bin değil keşke 50 bin kazansa. Kazansın ki ekonomi canlansın.
    Nasate ve leons bunu beğendiler.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı şeylerin düzelmesi için zaman gerek ööyle hemen olmuyor bekleyeceğiz biz göremzzsek çocuklarımız görür
    Dedem de öyle diyordu.
    espresso, Blackeagletr ve Cloud bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Boşa konuşuyorsunuz arkadaşlar. 50 bin liralık motor 130 bin lira olmuş diyosunuz,230 bin lira olsa yinede kimsenin sesi çıkmaz. Millet memnun. Neden mi ? İşyerinde fanatik X partili beraber çalıştığım arkadaşıma : yoldan geçen bir araba gösterdim. Bu arabanın sıfırı 2 -3 sene önce 35 bin liraydı şimdi neredeyse 100 bin lira oldu diyorum, olsun kardeş o para sonuçta devlete gidiyor feda olsun diyor ,tamam feda olsunda ; işte dedim senin bu yüzden araban yok

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bu adamda böyle ağlıyorsa, benim kendimi yerden yere vurmam gerek demek ki
    leons bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevapların biri de üretim.

kasklı_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet sektörü Türkiye’de bitiyor

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hepimize enerji yüklüyorlar.
    oldcockroach, foxtrot, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    can't be worried about that shit. life goes on man.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    eşek var az yakar torkuda azdır, ısırmak ve anırmak şeklin deki motor sesi biraz rahatsız vermesi harici kronik sorunu yoktur başlangıç için uygundur 1 sene sonra enduro ve arazi sevenler katıra geçilebilir katır az yakar ama sağlam tork üretir son hızı ata göre düşüktür kronik sorunu neredeyse yoktur.SS ci arkadaşlar için ise at makbul olanıdır biraz çok yakar ama çokda gider ilk hızlanması çok yüksektir atik ve kıvraktır trafikte ve uzun yolda ihtiyaçları karşılar,uzun yol için arap atı tavsiyemdir uzun yolda sizi hiç üzmez her dk ve mesafede aynı torku alırsınız;kısa mesafede ingiliz atı çabuk hızlanır ve kısa mesafe için arap atına göre aynı mesafeyi daha çabuk alır, seridir.

Fiyatlara gelince eşek ikinci eli 1200 tl den başlar doğada ise km çok motoru az bitik bulabilirsiniz onuda hurdacılar parçalamadıysa.
    Katır özel üretimdir 2.eli ölüdür sipariş vermeniz gerekbilir 1500-4000 tl hatta daha üstüne bile alıcı bulabilir.
    At ise 1000 tl den 300.000 1 milyon tl ye kadar geniş bir fiyat aralığı vardır.
    Nasate, The Dude, Gietti17 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakir değiliz. Fuck fakiriz ama bazı tipler çıkmış yok 5bin den sonrasını okumamış yok bilmem ne. Lan adam kazanıyor. Onu kazana bilmek için kaç yıl okudu? kaç yık masraf yaptı? veya ne büyük risklere girdi? Bu fesatlık ne anasını yaa... 5 bin değil keşke 50 bin kazansa. Kazansın ki ekonomi canlansın.

haha yok hocam bu ekonomik sınıf ile alakalı.

5 bin tl kenara atabilen bir insanın üst sınıf bir motor almak için dert yanması genel olarak 2020 tl olan asgari ücretli ülkemizde insanlara garip gelmesi normal. İnsanlar fakir; 5 bin tl'yi 1 senede biriktiremiyoruz asgari ücret ile.

Tabi ki daha cok kazansın; ama ülke olarak artık psikolojimiz garip, çok da şey etmemek lazım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    cıks
    ben motoru genelde uzaktan seviyorum, yaklaşınca ısırıyor

Motosikleti
    xv250
    2bin tl ye ev gecindirenlerin çokca oldugu yerde bu mesajı gören adam bu şikayeti samimi bulmaz o dert bende olsun der sanki şikayet değilde bakın ben ayda 5 bin tl koyabiliyorum zenginim demriş gibi anlaşılır . tabi ben arkadaşın bu niyette olmadığını düşünüyorum
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşa hak veriyorum ama geçen sene aldığı 2015 model o motor 65 bin TL eder mi onu da düşünmek lazım. Vergileri sorgulamadan önce kendimize fiyat algısı anlamında bir ayar çekelim. İnsanlar 10 bin TL'ye telefon almayı, 4 TL'ye cam şişede su içip, 40 TL'ye dışarıya kahvaltıya gitmeyi normal görmeye başladılar. Asıl sorun burada. Millet telefon, otomobil almayı altı ay bıraksa, çok zengin olsa bile o suyun 4 TL etmeyeceğini görüp içmese, bir şişe biraya 10 TL vermese, o vergiler çatır çatır kaldırılır ama yapmazlar. Bizim insanımız, alanıyla da, satanıyla da böyle malesef. Nasıl oluyorsa hem benciliz, hem enayiyiz, hem de şark kurnazıyız. Üçü bir arada...
    Metehan07-70, leons ve Cloud bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim alamadığım motor isterse 1.000.000 tl. olsun, ben alamadiktan sonrası bana ne?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)