Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

KASK SEÇİMİNDE DOĞRULAR VE YALNIŞLAR..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vakti geldiğinde yine gidip Arai alacağım muhtemelen. Neden?

Kafama çok iyi oturuyor.
    Rahat.
    Rüzgarda stabil.
    Snell sertifikası var.
    Proshield ile güvenlikten taviz vermeden güneşten korunmak mümkün.
    İçi komple (6 parça) çıkarılıp yıkanabiliyor. Yeni gibi oluyor kask.

Aynı güvenlik standartlarına sahip iki kask, sadece aynı minimum güvenlik standartlarını sağlamışlardır. Kaza esnasinda ikisi de aynı korumayı sağlayacak demek değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kullanmadığınız eskiyen kasklarınızı ne yapıyorsunuz.?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bazılarını verdim dağıttım parasız ama vebalde almamak için dedim bu kaskların ömrü doldu kafanızda koruma sağlamaya bilir dikkat edin diye ama marka malı gören boş ver deyip kafaya geçirdi gitti..

geri kalan evde duruyor atmaya kıyamıyorum shoei, agv ,schubert, bell hastasıyım zaten tam benim kafamın kaskı m1 ,qualifier var , schubertin öyle kolay kolay bulunmıycak serisi j1 modeli var mükemmel efsane güzel bir kask ama ömrü bitti takmıyorum çok fazla.. shark var..

Arkadaşım odasının duvarına süs olarak asıyor eski kasklarını duvarda akseusar tasarım olarak duruyor şıkda görünüyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı güvenlik standartlarına sahip iki kask, sadece aynı minimum güvenlik standartlarını sağlamışlardır. Kaza esnasinda ikisi de aynı korumayı sağlayacak demek değildir.
    o zaman ncap den 5 yıldız almış toyota ile 5 yıldız almış bmw mercedes de aynı korumayı sağlamaz .. neticede ncap de arabaların dot ve ece güvenlik standart kurumu..

yani pek katılmıyorum ona ikiside aynı g kuvvetlerine ve şiddete maruz kalarak aynı testlerden geçmişlerse standart güvenlik unsuruna sahipdirler.. standartın üstü kaliteyle orantılıdır katılırımda zaten belli bir süratten sonra yani o standartların üstünde kafanın pek önemi kalmıyor zira vücudundan geriye sağlam pek bir yer kalmıyor.. Allah korusun göstermesin..

zaten dot ve ece snell gibi testler yapan kurumlarda bunu ön görerek bu standartları koymuşlardır diye düşünüyorum , düşünmeden edemiyorum .. yani kısaca adamlar abi bu g kuvvetinin yada basınç şiddetin darbenin üstünde bu adam bırak kaskı en kral korumaları giyse vücudu organları gider zaten o yüzden biz bu noktaya kadar yapalım testi demişlerdir diye düşünüyorum ve tekrar tekrar düşünmekden kendimi alı koyamıyorum..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman ncap den 5 yıldız almış toyota ile 5 yıldız almış bmw mercedes de aynı korumayı sağlamaz ..
    Büyük ihtimalle. Eğer arada ciddi fiyat farkı varsa, eminim bu fark sadece lükse gitmiyordur.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten dot ve ece snell gibi testler yapan kurumlarda bunu ön görerek bu standartları koymuşlardır diye düşünüyorum , düşünmeden edemiyorum .. yani kısaca adamlar abi bu g kuvvetinin yada basınç şiddetin darbenin üstünde bu adam bırak kaskı en kral korumaları giyse vücudu organları gider zaten o yüzden biz bu noktaya kadar yapalım testi demişlerdir diye düşünüyorum ve tekrar tekrar düşünmekden kendimi alı koyamıyorum..
    O olay biraz karışık.

Mesela 2010 öncesi Snell testi çok ciddi eleştiri alıyordu: 1. çok yüksek G şiddeti sınırı için. 2. kaskın aynı yerinin, aynı şiddette darbeye iki kez dayanmasını gerektiriyordu. Bu şartları sağlayan kasklar ciddi sert olmak zorunda olduğundan başka türlü yaralanma ihtimalleri artıyordu.

Snell testini sağlayan plastik kabuklu kask ta var, karbon fiber de. İlkinin köpüğü (Styrofoam) taş gibi, ikincisinin daha yumuşak; çünkü yumuşak plastik kabuğu kompanse etmek zorunda değil. Hatta Arai ve Shoei, kaskın farklı yerlerinde, farklı yumuşaklıkta köpük malzeme kullanıyor.

Kısacası fiyat farkı sadece lükse gitmiyor, güvenliğe de gidiyor.
    logaritma ve espresso bunu beğendiler.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bi hort yapayım. Güzel bilgileri var hala okumayan arkadaşlar varsa fazla bilgiden zarar gelmez
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi hort yapayım. Güzel bilgileri var hala okumayan arkadaşlar varsa fazla bilgiden zarar gelmez
    Hort iyi oldu. Zaten yaza doğru 2 ay içinde yeni kask alma niyetindeydim, tekrar okudum.

Nolan N87 severek rahat ederek kullanmıştım ama artık çene açılan kask istiyorum, benzincide falan kısa duraklamalarda çenesi açılsın kafamdan çıkarmadan da azıcık ferahlayayım istiyorum. Shoei gibi markalar bütçemi aşıyor, Nolan N100 güzel gibi duruyor, N87'deki rahatlık üzerine çene açılan modeliyse süper olur bütçemin de üst sınırlarında.

Nolan N100 kullanan var mı? Yorumları alayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hort iyi oldu. Zaten yaza doğru 2 ay içinde yeni kask alma niyetindeydim, tekrar okudum.

Nolan N87 severek rahat ederek kullanmıştım ama artık çene açılan kask istiyorum, benzincide falan kısa duraklamalarda çenesi açılsın kafamdan çıkarmadan da azıcık ferahlayayım istiyorum. Shoei gibi markalar bütçemi aşıyor, Nolan N100 güzel gibi duruyor, N87'deki rahatlık üzerine çene açılan modeliyse süper olur bütçemin de üst sınırlarında.

Nolan N100 kullanan var mı? Yorumları alayım.
    Madem çene açılır düşünüyorsunuz, geçen ay aldığım kaskı öneririm.

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/caberg-duke/
    espresso bunu beğendi.

yapılması gerekenler yorumlar yapılmış zaten, şuraya bir gülücük bırakalım

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem çene açılır düşünüyorsunuz, geçen ay aldığım kaskı öneririm.

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/caberg-duke/
    Güneş vizörü var mı? Kışın bulutlu havada bile güneş gözlüğü takmadan çıkarsam ışık gözlerimi alıyor bu önemli benim için.
    Bir de yanında pinlock geliyor mu? Nolan'ın yanında gelen pinlockdan memnun kalmıştım. Yanında gelmiyorsa da sonradan temin edip takması kolay mı? Mümkünse satın aldığım dükkandan daha çıkmadan pinlock'u takılı halde çıkayım sonra uğraşmayayım istiyorum.

Bunlar dışında güzel kaskmış.

Şimdi google'dan aramayla kaska ulaştım:

https://www.feyizoglu.com/Duke-Hi-Vi...ock_49979.html

Sanırım bu. Fiyatı da Nolan'dan ucuzmuş. Rengini de beğendim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Güneş vizörü var mı? Kışın bulutlu havada bile güneş gözlüğü takmadan çıkarsam ışık gözlerimi alıyor bu önemli benim için.
    Bir de yanında pinlock geliyor mu? Nolan'ın yanında gelen pinlockdan memnun kalmıştım. Yanında gelmiyorsa da sonradan temin edip takması kolay mı? Mümkünse satın aldığım dükkandan daha çıkmadan pinlock'u takılı halde çıkayım sonra uğraşmayayım istiyorum.

Güneş vizörü var ve pinlock ile geliyor.

Pinlocku kendiniz takiyorsunuz

Sharp testlerine göre daha iyisi yok.

Ben bunu aldım https://www.hepsiburada.com/caberg-duke-ceneden-acilir-kask-pinlock-mat-siyah-pm-otfe49980
    Atacan KSK ve espresso bunu beğendiler.

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2

güneş visörü var, ama kaskın üst kısmından açılıp kapatılıyor. havalandırma kapağının hemen arkasında. Yanında pinlock geliyor.

Çok fazla renk seçeneği var, uzun zamandan beri üretilen bir model olduğu için üretim tarihine dikkat ederek alırsanız daha iyi olur.

2 yıldır kullanıyorum, iç katmanları da dahil gayet iyi bir formda duruyor. Bildiğim kadarı ile Yunus'lar da bu kaskı kullanıyorlar.
    espresso bunu beğendi.
    VELOKSK

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    açılır kapanır güneş vizörü var ve pinlock kutudan çıkıyormuş. Öyle yazıyor özelliklerinde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yunuslar ve zabıtalar bunu kullanıyor genelde.

Duke bulmanız zor duke 2 bulabilirsiniz.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Bende kask ile motoru sürmek istiyorum ama yoğun derece de Klostrofobim var o yüzden o kaskı taktığım zaman çok kötü oluyor,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yunuslar ve zabıtalar bunu kullanıyor genelde.

Duke bulmanız zor duke 2 bulabilirsiniz.
    duke ile duke2 arasında çok fark var mı? duke 2 olduğuna göre daha sonra çıkan modeldir diye anladım, haliyle bulacağım kask daha yeni üretim olacak.
    duke modeli iyiydi ama duke 2 ile bozdular gibi bir şey yoksa duke 2 alırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    duke ile duke2 arasında çok fark var mı? duke 2 olduğuna göre daha sonra çıkan modeldir diye anladım, haliyle bulacağım kask daha yeni üretim olacak.
    duke modeli iyiydi ama duke 2 ile bozdular gibi bir şey yoksa duke 2 alırım.
    Tasarım farkı yok hocam, yani yan yana konulsa hangisi hangi model anlayamazsınız.

Sharp test sonuçlarında çok minik farklılıklar var. https://sharp.dft.gov.uk/helmets/caberg-duke-ii/

Evet Duke 2 daha yeni model.

Tercih sizindir.

Ben duke alacaktım ama 2013 ten beri depoda bekleyen kaskı almak istemedim.

Duke 2 aldım.

Yabancı forumlardan araştırdığım kadarı ile duke ile duke 2 arasında her ne kadar sharp test sonuçları minimal düzeyde farklı gözükse de, aslında hiç bir farkın olmadığından bahsetmişler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Tasarım farkı yok hocam, yani yan yana konulsa hangisi hangi model anlayamazsınız.

Sharp test sonuçlarında çok minik farklılıklar var. https://sharp.dft.gov.uk/helmets/caberg-duke-ii/

Evet Duke 2 daha yeni model.

Tercih sizindir.

Ben duke alacaktım ama 2013 ten beri depoda bekleyen kaskı almak istemedim.

Duke 2 aldım.

Yabancı forumlardan araştırdığım kadarı ile duke ile duke 2 arasında her ne kadar sharp test sonuçları minimal düzeyde farklı gözükse de, aslında hiç bir farkın olmadığından bahsetmişler.
    O zaman duke 2 alayım. ben de duke 2 yeni seri olduğuna göre piyasadaki duke diye satılanlar eski üretimdir diye düşünmüştüm.
    Gidip mağazadan almayı tercih ediyorum çünkü kafama denemeden almam bir de internetten sipariş etsem kargoda o kutu oradan oraya atılarak gelecek yolda görünmez bir şekilde hasar görme olasılığı da var.
    Hele bir yaz gelsin de, zaten bu aralar binmiyorum motora.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    O zaman duke 2 alayım. ben de duke 2 yeni seri olduğuna göre piyasadaki duke diye satılanlar eski üretimdir diye düşünmüştüm.
    Gidip mağazadan almayı tercih ediyorum çünkü kafama denemeden almam bir de internetten sipariş etsem kargoda o kutu oradan oraya atılarak gelecek yolda görünmez bir şekilde hasar görme olasılığı da var.
    Hele bir yaz gelsin de, zaten bu aralar binmiyorum motora.
    İnternet siparişinde merak etmeyin güzel kutuluyorlar(baloncuklu poşet), yani kargoda atılsada sıkıntı olmuyor.

Ben eşime aldım bu kaskı, önce bize yakın bi mağazaya gidip denedik uygun bedeni bulduk.

Sonra netten daha uygun fiyatlı olarak sipariş ettik. Yaklaşık 300TL cebimizde kaldı

Ben olsam yaz ayını beklemezdim, sezon zamanı fiyatlar çok fazla şişiyor.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İnternet siparişinde merak etmeyin güzel kutuluyorlar(baloncuklu poşet), yani kargoda atılsada sıkıntı olmuyor.

Ben eşime aldım bu kaskı, önce bize yakın bi mağazaya gidip denedik uygun bedeni bulduk.

Sonra netten daha uygun fiyatlı olarak sipariş ettik. Yaklaşık 300TL cebimizde kaldı

Ben olsam yaz ayını beklemezdim, sezon zamanı fiyatlar çok fazla şişiyor.
    Bir şey daha sormuş olayım:

daha önce nolan n87 kullanmıştım. vizörü ve görüş açısı yeterince genişti, bunda da öyle midir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir şey daha sormuş olayım:

daha önce nolan n87 kullanmıştım. vizörü ve görüş açısı yeterince genişti, bunda da öyle midir?
    Motoru aldığım adam N86 hediye etmişti kısa süre kullanıp içime sinmediği için satmıştım.

Şimdi N86 ile kıyaslayınca, görüş açısı aynı genişlikte diyebilirim.

En güzeli bir mağazaya gidip denemeniz, benim memnun kaldığım görüş açısı sizi memnun etmeyebilir, dolayısı ile yanıltıcı bilgi vermiş olmak istemem.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)