Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Önerisi ( Sessizlik Önemli )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Merhaba,

Motorum MT-07, GP Uzun Tur Ön Camı kullanıyorum, göğsüme gelen rüzgarı kesiyor ama rüzgar direk kafada patlıyor. Kaskım HJC IS17, 100 km üzerinde kaskın içerisinde fırtınalar kopuyor. Araba sürerken bile şehir için dahil hiç cam açmam, rüzgar sesi rahatsız ediyor.

Rüzgar sesini en az alacak kask modelini arıyorum. Tecrübeli bir arkadaşım AGV Pista GP önerdi. Bu kaskı kullanıp, sessiz olduğunu tecrübe eden arkadaşlar var mı?

Öneriler için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bell m5x, Shoei gt air ve schuberth c3 rüzgar sesi konusunda başarılı kasklar.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

senın ılacın bu
    wing41, dovahhkin, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell m5x, Shoei gt air ve schuberth c3 rüzgar sesi konusunda başarılı kasklar.
    Öneriler için teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o kulaklıklardan kullandım. kulağı çok rahatsız ediyor. Filter dediği şey çok sert bişi. Sesi kesiyor ama kulak içine yerleştirseniz dahi uzun süreli kulanımda kulak onu dışarı itiyor, acıtmasa sorun yok da bir de acıtıyor meret. Pamuk galiba en iyisi.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    kask üzerinde patlayan rüzgarın sesi kolay kolay absorbe edilmez edilse bile kafayı sallar.en güzeli yönlendirici takacaksın camın üstüne gayet güzel olur

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o kulaklıklardan kullandım. kulağı çok rahatsız ediyor. Filter dediği şey çok sert bişi. Sesi kesiyor ama kulak içine yerleştirseniz dahi uzun süreli kulanımda kulak onu dışarı itiyor, acıtmasa sorun yok da bir de acıtıyor meret. Pamuk galiba en iyisi.
    Hem ayranım dökülmesin hem saçım bozulmasın olmuyor aga

bende deliriyorum ama çekicez yapacak birşey yok. Arai de alsan 3 ay sonra ses almaya başlıyor
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3M kulak tıkacı kullanıyorum ama çoğu zaman pratik olmuyor.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Isitme cihazi satan dukkanlardan bazilari kulaklara ozel tikac yapabiliyorlar. Kulaginizin kalibi alinip, tam uyacak sekilde hazirlaniyor.
    Fiyatlari konusunda hic fikrim yok. Gordum bir kac kisi de ama kendim kullanmiyorum simdilik.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask üzerinde patlayan rüzgarın sesi kolay kolay absorbe edilmez edilse bile kafayı sallar.en güzeli yönlendirici takacaksın camın üstüne gayet güzel olur
    Rüzgar yönlendirici de var ama yine de hızlanınca rüzgar kafaya vuruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isitme cihazi satan dukkanlardan bazilari kulaklara ozel tikac yapabiliyorlar. Kulaginizin kalibi alinip, tam uyacak sekilde hazirlaniyor.
    Fiyatlari konusunda hic fikrim yok. Gordum bir kac kisi de ama kendim kullanmiyorum simdilik.
    Bilgi için teşekkürler, işitme cihazı satan yerler ile bir görüşeyim bunu.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kask konusu üzerine benim beşinci defa cevabim, yanlış anlaşılmasın sadece durum tespiti olarak sayı verdim.

Shoei nxr marquez kaskini 12500 km -13000 km kullandım, uzun yol kisa yol ayrımından çok hız ve kafada kalma süresi olarak olayi degerlendirecegim.

Shoei ust düzey bir marka ve piyasa tarafından kabul edilmiş kasklar üretiyor. 90 km ve üzerinde shoei de rüzgar sesi rahatsız edici duzeyde iceri veriyor. Ls2 den shoei gecenler için tabi mukemmel konforlu oluyormuş,incelemelerde izledim. Ama benim gibi en başından beri shoei ile başlayan birisi için baş ağrısı peki çözümü nerde buldum ? Kulak tikacinda, uzun yolda kesinlikle tikacsiz çıkmam. Balaklava gibi oldu benim icin artik,alışkanlık haline geldi.

Tikac onerim alpinesafe. Cok rahat ve kullanışlı.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motorum MT-07, GP Uzun Tur Ön Camı kullanıyorum, göğsüme gelen rüzgarı kesiyor ama rüzgar direk kafada patlıyor. Kaskım HJC IS17, 100 km üzerinde kaskın içerisinde fırtınalar kopuyor. Araba sürerken bile şehir için dahil hiç cam açmam, rüzgar sesi rahatsız ediyor.

Rüzgar sesini en az alacak kask modelini arıyorum. Tecrübeli bir arkadaşım AGV Pista GP önerdi. Bu kaskı kullanıp, sessiz olduğunu tecrübe eden arkadaşlar var mı?

Öneriler için şimdiden teşekkürler.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ak-tikaci.html
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3M kulak tıkacı kullanıyorum ama çoğu zaman pratik olmuyor.
    3m tıkacı ben ısyerın de kullanıyorum bazen makınalar da arıza oldugu zaman ses rahatsız etmesın dıye rahatsız gercekten . ama 3m falan işguvenlık ıcın 4 bogum tırnaklısı var dı ben de bırde duz kaucuk dene ıstersen yada motosafe

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kişiye özel kulak tıkacı için
    http://www.odyolens.com/modeller/

OdyoLens olarak size ihtiyacınız olan kişisel kulak koruyucularımızı sunmaktan mutluluk duymaktayız.
    Filtreli Kulak koruyucularımız, gürültülü işyerlerinde olduğu gibi motorsiklet kullananlar, profesyonel olarak müzik ile uğraşanlar, gürültülü ortamda uyumak zorunda kalanlar ve yüzücüler için benzersiz bir seçenek olarak beğeninize sunulmuştur. Arayın size uygun model ve filtre seçeneğini birlikte belirleyelim. Temas için:

diyorlar, bir sormak lazım kaça geliyor acaba.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765

Tikaclarim

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sessiz kask diye bi şey yok. 80-90'dan sonra her kaskın içinde fırtına kopar. bende nxr var, verdik o kadar para; ama ses var aga. sessizlik arıyorsan, yumuşak kulak tıkacı takacaksın, 3m mi o kulağa güzel oturuyor, batma falan yapmıyor.

AMA!!!

kulak tıkaçları, rüzgar sesini, motor sesini kestiği gibi, etrafta olup-biten diğer zamazingoların da sesini kesiyor. ben sırf bu yüzden, sessizlikten motorun tepesinde uyuyakaldım ve kaza yaptım
    Aysegul bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bu noktada motosafe diyorum tekrar üretimi motor kullanıcılarına özel olduğu için dış dünya ile bağlantınızı koparmiyor,korna sesi ve araç sesleri sizi rahatsız etmeyecek duzeyde duyuluyor yani trafikle bağlantınızı kopartmadan gelen seslerin seviyesini azaltıyor. Motosafeden önce basit slikon kulaklıklar kullandım ve shurikan'in yaşadıklarına benzer sıkıntılarım oldu + kulakta bir ağrı. Siz motosafe in sitesinden uzun açıklamalarına bakın adamlar bilimsel sekildede anlatmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Bu arada zaten kullandığım ürünlerin fiyat farkından belli oluyor kalite ve işlevsellik farkı,basit tikaclar ortalam 8-10 tl , motosafe 80 tl.

Kişiye özel kulak tıkacı için
    http://www.odyolens.com/modeller/

OdyoLens olarak size ihtiyacınız olan kişisel kulak koruyucularımızı sunmaktan mutluluk duymaktayız.
    Filtreli Kulak koruyucularımız, gürültülü işyerlerinde olduğu gibi motorsiklet kullananlar, profesyonel olarak müzik ile uğraşanlar, gürültülü ortamda uyumak zorunda kalanlar ve yüzücüler için benzersiz bir seçenek olarak beğeninize sunulmuştur. Arayın size uygun model ve filtre seçeneğini birlikte belirleyelim. Temas için:

diyorlar, bir sormak lazım kaça geliyor acaba.
    perakende satıs yapmıyor bu fırma hocam , en az 24 cıft

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Schuberth C3 Pro kullanıyorum, tavsiye ederim. Bazen dışarıdan hiç ses almadığı için güvensiz olduğunu bile düşünüyorum. Rüzgar, uğultu, kafa sallama gibi şeylerin hiç biri yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)