Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Alpine Motosafe Kulak Koruması + taşıma kutusu hediyeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce dediydim, yine söyleyeyim:
    Hocam yaptırdığınız ürünün bir fotografını yüklemeniz mümkün mü? Kulak kanalına mı giriyor yoksa üzerini mi kapatıyor? Belki yaptırmayı düşünenlere bir fikir olur. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yaptırdığınız ürünün bir fotografını yüklemeniz mümkün mü? Kulak kanalına mı giriyor yoksa üzerini mi kapatıyor? Belki yaptırmayı düşünenlere bir fikir olur. Teşekkürler.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Teşekkürler hocam. Son olarak bu ürünün malzemesi nedir?

Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam. Son olarak bu ürünün malzemesi nedir?
    Walla emin degilim. Silikondur herhalde. Koparmadiginiz, kaybetmediginiz surece omru bitmiyor. Ben galiba 3-4 yildir kullaniyorum. Ayrica kaliplari da verdikleri icin kaybolursa, kaliplardan yeniden uretilebiliyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    pamuk tıkasak olabilir aslında.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Elinizde halihazırda bulunan arızalı veya sağlam bir kulakiçi kulaklık aynı işi fazlasıyla görecektir. 80 liraya orta halli bi kulakiçi kulaklık alınır boş tıkaca o parayı neden verelim anlamadım. 10 liraya da kulakiçi kulaklık var ayrıca.

Motosikleti
    Tmax 530
    Zaferce Bey, bende de bahsettiginiz basinc problemleri oldu kullan at tikaclarda.
    Yoldaki her sarsintidan asiri rahatsiz oldum ve takmaktan vazgectim.

Alternatif sundugunuz icin tesekkur ederim.

Iyi forumlar.
    zaferce bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Merhaba.

Gürültü, ses ve rahatsızlık seviyesi biraz kişiye özeldir, herkesin hassasiyeti farklı seviyededir.

Bilimsel olarak da yaş ilerledikçe insanın duyma kabiliyeti azalıyor, tiz sesleri duyamaz hale geliyor.
    Bununla ilgili bir belgesel seyretmiştim,
    Avrupada bazı ülkelerde gençlerin girmemesi istenen yerlerde yapılan rahatsız edici bir ses yayını varmış
    ancak bu rahatsız edici sesi belirli bir yaştan sonrakiler duyamıyormuş.

İşitme cihazları üreten bir firmada mühendis olarak çalışan bir arkadaşın bana şu uyarıyı yapmıştı;
    gürültüye bağlı yaşanan işitme kayıpları geri döndürülemez, tedavi edilemez demişti.

Hasılı herkesin duyma seviyesi ve rahatsız olma seviyesi farklı.
    Ben motor kullanırken hafif seste müzik dinlemeyi seviyorum ve bu iş için nisbeten kaliteli kulak içi kulaklık takıyorum.

Vücudumuza iyi bakalım, o bize lazım.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

İş güvenliği mağazalarında üç beş tanesi bir iki liraya satılıyor. Allah aşkına bu ne yahu! Yazık günahtır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Böyle şeylerin dandik olanı makbuldür. Kulağa silikonlu birşey sokarsanız bir süre sonra yara olabilir.
    Mengu16 bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pamuk tıkasak olabilir aslında.
    acele etme sırası var.
    sen şimdilik bu kulak tıkacı ile idare et.
    mehmettayfur, Kızıl pars ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acele etme sırası var.
    sen şimdilik bu kulak tıkacı ile idare et.
    İnce görmüş.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Mt-07
    Her kulak tıkacı aynı değildir, bu tip tıkaçların amacı sesi kesmek değil sesi azaltmaktır, yani yol güvenliğini azaltmadan (korna vb) dış sesleri duymanızı kısıtlar. Konvansiyonel tıkaçlar sesi çok fazla kestiği için kullanmamak lazım.

Gelelim para meselesine, o kadar eder mi etmez mi, benzer ürünler aynı işi görür mü bilemem. Denemek test etmek lazım.

Ben bahsi geçen ürünü kullanıyorum ses kesmesi tam dozajında fakat kulağa çok iyi oturmuyor, tabi bu benden de kaynaklanıyor olabilir. Kaskı takarken oynuyor, farkına da varamıyorum, o zaman da hiç bir işe yaramıyor.

Ebay'den Surefire Ep7 modelini sipariş ettim(kargo dahil 80 TL), kulağa oturmasının çok iyi olduğunu ve çok rahat olduğunu okudum. Biraz farklı bir tasarımı var. Surefire araştırdığım kadarıyla ses azaltıcı kulaklıklar üzerine uzmanlaşmış bir amerikan firması, askeri kullanım amacıyla üretilmiş birçok ürünü var.

Gelince size ürün hakkında yorumlarımı yaparım.

Son olarak birçoğunuz çok gençsiniz ve uzuvlarınız yeni. Birçok şeyi umursamıyorsunuz. Düne kadar memlekette kask takan yoktu, kulaklık işi biraz ütopik bir konu kalıyor tabi bunun yanında. Fakat ekipman alırken ve motorunuzu sürerken şunu kendinize sorun;

Kafam kaç para eder, kulak zarım kaç para, avuç derim kaç para eder? İlerki yaşlarımda sağlıklı duymak ne kadar önemli, işitme cihazıyla yaşam ne kadar konforludur? Veya koltuk değneğiyle yürümek...?

Kendinize saygınız yok ve uzuvlarınızın fazla etmediğini düşünüyorsanız isteğinizi alıp takmak veya takmamakta özgürsünüz.

Zevkli ve dertsiz sürüşler dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yaklaşık 15 farklı marka kulak tıpası denedim. Motosiklet için açık ara en kolay, pratik ve rahatı:

Howard Leight Pilot

Özelliği, elinizle büzüştürmeden direk sokuyorsunuz. Silikon gibi sürekli baskı uygulayıp uzun planda rahatsız etmiyor. Tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)