Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç tanımadığınız ve aslında umurunuzda dahi olmayan vatandaşın çoluk çocuğunu koruyorum ayağıyla toplum mühendisliğine, fedailiğine soyunmayın.
    ...................

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam misafir olduğu ülkede iki çocuklu adamı aracıyla ezdi, öldürdü, yüzde yüz suçlu olmasına rağmen elini kolunu sallaya sallaya gitti.
    Böyle bir olayda ne yapılır prosedür nedir en ufak bir bilgin bile yok.

Önce öğren sonra millete akıl ver.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözüm çok basittir ve bu devlet için kesinlikle yük değildir.

2020 yılında tekrar yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı uçak filosundaki uçak sayısı Katar Emirliği’ne ait VIP donanımlı uçağın da hediye edilmesi ile birlikte 16’ya yükseldi.

Uçağın satış kararından sonra bazı ülkelerin ilgilendiği öğrenildi. 400 milyon dolar fiyatla ikinci el pazara çıkan uçağa Erdoğan ilgi gösterdi. Katar Şeyhi bu talep üzerine uçağı hediye etti.

Cumhurbaşkanlığı uçak filosundaki bilinen bazı uçak tipleri;

Boeing 747
    Airbus 340
    Airbus 330 (TC-TUR)
    Airbus 319CJ (TC-ANA, TC-ATA)
    Gulfstream 550 (TC-DAP, TC-KOP)
    Gulfstream 450 (TC-GAP)
    Cesna Citation (TC-LAA,TC-LAB)
    Bombardier Challenger 850
    yamtareroglu ve otopsici bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir olayda ne yapılır prosedür nedir en ufak bir bilgin bile yok.
    İlkokul çocuğu gibi anlatın bize

Motosikleti
    falcon flash 100
    İlkokul çocuğu gibi anlatın bize
    Yok ana okul veya öncesi gibi anlatayım. Size değil sadece sana şahsına özel.

Şimdi iki düdüt yolda giderken çarpışırsa, bu çarpışmadan sonra birinin bir yerine üf olursa polis amcalar gelir.

Bu amcalardan trafik polisi olan kaza tutanağı tutar, karakol polisi olanda üf olmayan sürücüyü önce hastaneye götürür alkollü mü veya değil mi diye doktor amcalara sorar ondan kağıt alır sonra karakola götürür ne olmuş diye sorar kağıda yazar.

Trafikçi amcaların yazdığı kağıdı da alır. Üf olan amca hastaneye gitmişti ya onun içinde doktor amcalardan kağıt alır. Böyle bir sürü kağıt alır bunları savcı amcaya verir.

Aman sen boş ver şimdi rapordu, kamera kaydı, görgü şahidi varsa ifadeleri, savcı, duruma göre mahkeme falan yorma kafanı yaz gitsin.
    yamtareroglu bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu

Şimdi iki düdüt yolda giderken çarpışırsa, bu çarpışmadan sonra birinin bir yerine üf olursa polis amcalar gelir.

Bu amcalardan trafik polisi olan kaza tutanağı tutar, karakol polisi olanda üf olmayan sürücüyü önce hastaneye götürür alkollü mü veya değil mi diye doktor amcalara sorar ondan kağıt alır sonra karakola götürür ne olmuş diye sorar kağıda yazar.

Trafikçi amcaların yazdığı kağıdı da alır. Üf olan amca hastaneye gitmişti ya onun içinde doktor amcalardan kağıt alır. Böyle bir sürü kağıt alır bunları savcı amcaya verir.

Aman sen boş ver şimdi rapordu, kamera kaydı, görgü şahidi varsa ifadeleri, savcı, duruma göre mahkeme falan yorma kafanı yaz gitsin.
    sen de biliyon, öyle mi
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Ben bir amcaya çarpınca hastaneye götürmüştüm, doktorlar adamı müşahade altına aldılar, "hayati tehlikesi" yoktur raporu çıkana kadar polisler beni karakolda "misafir etti".

Nezarete atmadılar sağolsunlar, ama rapor çıkana kadar 5-6 saat karakolda kaldım bir yere salmadılar beni. Demek ki adamı öldürseydim hayatımın 6 saatini kaybetmeyecekmişim.
    espresso ve MSMorkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen de biliyon, öyle mi
    Şişt çaktırma bende bilmiyorum yersen ayağı yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir amcaya çarpınca hastaneye götürmüştüm, doktorlar adamı müşahade altına aldılar, "hayati tehlikesi" yoktur raporu çıkana kadar polisler beni karakolda "misafir etti".

Nezarete atmadılar sağolsunlar, ama rapor çıkana kadar 5-6 saat karakolda kaldım bir yere salmadılar beni. Demek ki adamı öldürseydim hayatımın 6 saatini kaybetmeyecekmişim.
    Bende bir kaç sefer yaralamalı kazaya karıştım kimse beni karakolda misafir etmedi.

Trafik polisi rapor tutu. Normal karakol polisleri ile hastaneye gittik alkol raporu aldık sonra karakolda ifadem alındı ve saldılar.

Neye göre seni tutular, neye göre beni saldılar onu bilmiyorum.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @ufoz (-) 2

Bu tür yazılar ve savunumlar kanuna muhalefet, suçu savunma ve övme kapsamında suça iştiraktir daha önce belirtmiştim. Kanun hükmü verilirken ben kişisel fikrimi söylemiştim de diyemezsiniz, ben uyarımı yapmış olayım siz yine bildiğinizi yapın

...

................
    YÜKSEK KURUL DEĞERLENDİRMESİ :
    ..............
    SONUÇ :
    ..........
    Neden @hasmete (+1), size (-1) verdiğimin farkında olma ihtimalinizin olmadığı,

Alıntıladığım bugünkü sabah gazetesi yazarının yazısını "yorumsuz" şekilde alıntıladığım
    ve konuyla ilgili bir fikir belirtmediğim halde (-2) vererek üste çıkma gayretiniz
    Hiç alakası olmayan bir kınamayı örnek olarak vererek yine aynı zamanda konuları çarpıtarak,
    algı oluşturma yoluyla, korku pompalayarak, göz dağı verme çaba ve gayretiniz,

Net bir şekilde, buradan, uzaklardan anlaşılabilmektedir.

Kendinize gelin...

Not: Okuduğunu anlama, algıya başvurmadan, anladığına uygun cevap verme eğitimi almanızı salık veririm.
    DickName bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden @hasmete (+1), size (-1) verdiğimin farkında olma ihtimalinizin olmadığı,

Alıntıladığım bugünkü sabah gazetesi yazarının yazısını "yorumsuz" şekilde alıntıladığım
    ve konuyla ilgili bir fikir belirtmediğim halde (-2) vererek üste çıkma gayretiniz
    Hiç alakası olmayan bir kınamayı örnek olarak vererek yine aynı zamanda konuları çarpıtarak,
    algı oluşturma yoluyla, korku pompalayarak, göz dağı verme çaba ve gayretiniz,

Net bir şekilde, buradan, uzaklardan anlaşılabilmektedir.

Kendinize gelin...

Not: Okuduğunu anlama, algıya başvurmadan, anladığına uygun cevap verme eğitimi almanızı salık veririm.
    Sen kendine gel hemşerim. Sanırım hem konuya hem ekrana biraz fazla uzakta olduğunuz için anlaşılamamaktadır yazılanlar...
    Kendince kişisel değerlendirme yapmışsın geçmişsin, olabilir hakkındır. Biz de buna karşılık kişisel değerlendirme yaptık. Belli bir alt kültüre ve zeka seviyesine sahip olunursa neyin çarpıtma neyin çarpıtmama olduğu anlaşılabilir. konuyu kişiselleştirip polemiğe girme
    boş ve gereksiz muhabbet yapma canım benim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Şimdi gençler.
    Onbeş defa filan yazdık ama bazı insanlara sanırım ilkokul düzeyinde anlatmak gerekiyor. Bunlar konuyu sulandırarak kişisel tartışmaya dökmeye çalışıyorlar o belli eyvallah. Bizde de her başa göre tarak bulunur onda sorun yok.

5199 Sayılı Kanun gayet açık. Bu Kanun kardeş buna muhalefet edemezsin.
    Türkiye Barolar Birliği, bazı bakanlıkların paylaşımlarına internetten ulaşılabilir.
    Belediyelerin de görev ve sorumlulukları belli.

Burada birkaç tip kendileri gibi düşünen bir iki gazete yazarının köşe yazısını söylemlerine delilmiş gibi sunmaya kalkmış, olabilir. Bunlardan bazıları bizzat TBB tarafından kınama almış. Bu onlar arasındaki sorun.
    Şurada hala ısrarla sataşmada bulunan bir iki tip var. Artık kabak tadı verdiniz, temcit pilavı gibi aynı şeyleri söyleyip duruyoruz ama nafile, anlamamakta ısrar ediyorlar. Aslında anlıyorlar da amaç tartışma yaratıp kaos oluşturmak gibi görünüyor.

Sokak köpekleri ile belediyelerin görevlerini yerine getirmemesinden kaynaklanan popülasyon sorunu kanun ve nizam çerçevesinde çözülecek, çözülmelidir , bunun dışında atıp tutanlar boş muhabbet ve kavga tartışma peşindeler. Şimdi verilen cevaplara bakıyorsun ana konuyla alakası bile kalmamış, direk sidik yarışına girmiş ergen gibi davranan profil. Cahil ve kötü niyetli insanların en bilindik özellikleri tartışacak argümanları olmadığında konuyu saptırıp kişiselleştirerek kavga ortamı yaratmak bu vesileyle okuyucuyu konudan uzaklaştırıp bıkkınlık yaratarak sürüncemede bırakmaktır.

Herkes söyleyeceğini söylemiş. Kanun var, yönetmelik var, belediye var, polis var asker var. Bir sorunun varsa bunlara sorununu ileteceksin, zaten yetkililer harekete geçtik diyorlar. Buradaki bir iki tipin amacı tam olarak nedir ? Muhtemelen canları sıkılıyor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Cahil ve kötü niyetli insanların en bilindik özellikleri tartışacak argümanları olmadığında konuyu saptırıp kişiselleştirerek kavga ortamı yaratmak bu vesileyle okuyucuyu konudan uzaklaştırıp bıkkınlık yaratarak sürüncemede bırakmaktır.
    Buna katılıyorum. Baştan beri karakter analizi yapıyorsunuz, niyet okuyorsunuz, insanları suçluyorsunuz, söylemedikleri şeyleri ağzına sokuyorsunuz...

Cahil ve kötü niyetli değilsiniz muhtemelen, ama amacınızın konuyu tartışmak, insanları dinlemek olmadığı açık. "Benim dediğim doğru, aksini iddia eden suçludur" diye tutturmuş, habire kendinizi tekrar edip duruyorsunuz...

Kaçırdığınız nokta şu ki kimseye bir yaptırımınız yok. Kim niye dinlesin sizi? Forum ortamında elinizden tek gelen insanları ikna edebilmektir. Bu da suçlayarak, niyet okuyarak, ağza laf sokarak olmaz. Doğru düzgün, açık net bir şekilde kendi fikrinizi ifade etmekle olur. Kimisi ikna olur, kimisi olmaz.

Durum böyleyken "Bakın kanun böyle, beni dinlemek zorundasınız, bak sonra fena olur haaa!" deyip, kanun diye belediye afişi paylaşırsanız, bizzat kanunda olanı uygulamayı öneren birini suçlu ilan etmeye yeltenirseniz, habire aksi görüş bildirenleri canavarlaştırmaya çalışırsanız, millet kıçıyla güler geçer yazdıklarınıza. Çünkü eninde sonuna buradaki herkes gibi klavye başında fikrini paylaşan birisiniz sadece. Haddiniz bu. Hepimizin haddi bu.

Motosikleti
    Ciddiye alıp uzun uzadıya cevap vermeye gerek bile yok .
    İnsanlığa, vicdana, merhamete, kanuna uyacaksın. Nokta. Uymuyorsan da sen bilirsin canım benim. Hadi daha fazla şişirme kendine sataşacak başka birini bul olur mu sevgili kardeşim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen inanır mısınız aklımdan "ulan forumda bir tartışma atışma konusu var ülke ile ilgili, haşmet nerede kaldı acaba" diye düşünüyordum, 2 gün foruma gelmedim hemen konudaki tartışmayı sahiplenmiş bile hoşgeldin haşmetli kardeşimiz.

--

Arkadaşlar konuyu gereksiz yere uzatıyorsunuz; tüfekle sokakta hayvan avlamayı normal gören, sokaktaki tüm hayvanlar için tek çözüm öldürmek olan ve bu öldürme şeklini şevk ile anlatan insanlarla diyalog kurmaya calısıyorsunuz.

üstelik ölen insanlar üzerinden demagoji yapıyorlar bildiğiniz üzere. öldüren hayvanları ya da problemli hayvanları savunup "o cocugun orada ne işi vardı" gibi salak bir cümle kuran yok, gereksiz triplere giriyorsunuz.

içinizdeki vahşiliği dışarı vuracak konu arıyorsunuz resmen.

Rehabilite olamayanlar ya da popülasyon ciddi anlamda artıp sahiplendirilemeyen hayvanlar bence de uyutulsun. Fakat ülkenin belediyelerinin %70'inin hayvan bakım noktası yok, olanlar da yetersiz. Önce devlet gereken çabayı gösterecek sonra uyutma işini konuşacak. beleş çözüm bulmaya calısmak iki yüzlülüktür.

Surilere 40milyar dolar harcayan devlet bunun %20'sini hayvanlara harcasa ülkede problem kalmaz.
    yamtareroglu ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Madem toplumsal bir sorun var bunun da sorumlusu vardır elbette.

Kalben köpeklerin öldürülmesi ( kibarca uyutulması ) veya kısırlaştırılmasına karşıyım ama mantıken kısırlaştırılmasından azgın olanların da barınakta bakılmasından yanayım.

Hiç kullanmadığımız ve kullanılmasına gerek bile olmayan bir uçağa 400 milyon dolar verip sonra da bunu 50 ile 100 milyon dolar verip tadilat yaptırıp her yıl milyonlarca dolar bakım masrafı yapacağımıza bu para ile bu köpek meselesini elli kere hallederdik.

Bir köpeğin ömrü 10 ile 13 yıl arası bu iktidar 22 yıldır başta o paralar bu sokak hayvanlarına harcansa bu gün bir tek başıboş sokak hayvanı kalmaz kimse de vay küçük kızımıza köpek saldırdı demek zorunda kalmazdı.

Ahlat ta yapılan saray ile de başka dertlerimiz çözülürdü. Şimdi bizim muhalefette saray bitsin de ondan sonra yaygara yapalım diye siperde bekliyor külliye de olduğu gibi.

İktidar ne için var halkın dertlerini çözmek için var.[COLOR="Silver"]
    yamtareroglu bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Bu ülkede en çok ne eksik diye sorulsa, verilecek en kolay yanıtlardan biri (kuşkusuz temel birçok eksiğin ardından) "tartışma kültürü" dür.

Eğitimli olduğunu kabul ettiğimiz insanların dahi; hem de yüz yüze, hem de canlı, hem de tüm dünyanın izlediği platformlarda bile bunu başaramadığını görürken, şu mütevazi forumda bunu başarmayı görmek hayal tabii...

Şu basit konuda sadece başarılı/başarısız olan ülke normlarını dahi karşılaştırsak, nerede durduğumuz açıkça görülecek ama maalesef bağnazlık düzeyindeki tartışma kültürümüz buna el vermiyor.

Sahipsiz başıboş köpek konusunda Avrupa, Amerika, Kanada, Japonya liginde mi olmak istiyoruz yoksa Hindistan, Afganistan, Kamboçya, Afrika liginde mi?

https://medium.com/@adopsiorg/consequences-of-stray-dogs-overpopulation-in-asia-11e3c44d6e0c
    https://streettailsfoundation.org/2021/04/08/african-street-dogs-the-search-for-information/

Sahipsiz başıboş köpek ifadesini neden koyu belirteçle gösteriyoruz...çünkü sorunumuz "Sahipsiz Başıboş Köpekler" de ondan...

Sahipsiz başıboş kediler değil, sahipsiz başıboş kuşlar değil, sahipsiz başıboş sincaplar değil, sahipsiz başıboş kirpiler değil, sahipsiz başıboş ayılar değil, sahipsiz başıboş eşekler değil, sahipsiz başıboş domuzlar değil, vs, vs.

Çünkü sosyal yaşam alanını tehdit eden, kent kültürünü zedeleyen, kırsal alanı domine eden, bulunduğu ortamda kendinden başka tüm türleri yok eden canlılar onlar.

Taa 2011'de uyarı yapılmış. O dönem henüz bu denli kontrol edilemez sayıya ulaşmamış olmalarına rağmen, başıboş köpeklerin kuş cennetinde verdiği tahribata dikkat çekmiş akademik çevreler. https://www.haber7.com/hayvanlar-alemi/haber/731520-kopekler-kus-cenneti8217nde-katliam-yapiyor
    Aradan 12 yıl geçmiş, değişen yok. Aynı rezalet devam ediyor. https://www.dirilispostasi.com/basibos-kopekler-bu-kez-de-flamingolara-saldirdi

Size kırsal kesimde parçalanan yüzlerce kuzu, keçi, büyükbaş, sincap, hatta eşek haberleri de gösterebilirim. Ama biliyorum ki yine okunmayacak, yine demagojiye kurban gidecek.

https://video.haber7.com/video-galeri/252883-holstein-cinsi-inegi-kopekler-telef-etti

Hani sahipsiz başıboş köpeklerin çevreye zararı yoktu?

Bakmayın siz sokaklarda sahipsiz başıboş köpek sorunundan dem vuranlara cani, katil, vicdansız, hayvan sevmez diyenlere. Bu tipler köpekten başka hiçbir türe hayıflanmazlar. Varsa yoksa köpek. Kedi, kuş, sincap, eşek, İNSAN? Yok? Daha geçen gün köpekler tarafından araya alınıp parçalanan kedi videoları yayınlandı. İzleyin. Siz hiç bu konuda itirazı olan bir söyleme rastladınız mı? Onu geçtim; "amasız ve/veya fakatsız", bir çocuğun ölümünden sonra çocuğu veya ailesini suçlamadan bu sorunu dile getireni duydunuz mu? Yok. Ya ailesi suçludur, yada o çocuk mutlaka o köpeği kışkırtmış veya taş atmıştır gibi ucuz ajitasyonlar. Köpek? Yok, o eleştiriden muaf neredeyse ilahi bir yaratık yahu...

Şu kadın köpeklere ne yapmış da neredeyse parçalanıyormuş yahu?
    https://video.haber7.com/video-galeri/257736-musta-korkunc-anlar-basibos-kopekler-yasli-kadina-saldirdi

Buyurun taze haber, yine durduk yere saldıran köpek vakası.
    https://www.egehaber.com/izmirde-sokak-kopegi-bir-kadinin-dudagini-kopardi-613133/

Her gün bir olay var artık. Hangisini paylaşalım?

Bakın ben size söyleyeyim,

Samimi duygularla hayvan sevgisini yüreğinde taşıyanları tenzih ederek yazıyorum;

Sokaklarda sahipsiz başıboş köpek varlığını cansiperane savunanların yaldızını kazıyın; altından mutlaka ya rant, ya çıkar, ya reklam çıkacaktır...bunların çoğu da dernek ve gönüllü kisvesi altında nemalanan, instagram ve/vaya Twitter üzerinden yasadışı bağış kampanyaları ile samimi insanların vicdanlarını sömüren asalak tiplerdir. En meşhurlarının sonunu da biliyoruz…
    mehmetyasin ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Medeni ülkeler manüpülasyonu ve çarpıtması da kabak tadı verdi artık. Peki bu medeni ülke mizanseni ile ısrarla atılan yalanın arkasında aslında hangi gizli niyet yatıyor, amaç nedir ? Popülist katliam tayfası mı, psikolojik nedenler mi yoksa farklı bir ticari hesap mı ?
    Takdir okuyucunun.

Avrupa'daki durum ile ilgili ayrınıtılı yazı aşağıda özet olarak verilmiş.
    https://m.haberturk.com/avrupa-da-so...anlari-3304620

Onlarca sayfa ajitasyonu okumak istemeyenler için özet şu:
    Burada sokak hayvanlarının popülasyon artışındaki sorunu herkes kabul ediyor

Bir kesim bu hayvanlar topluca öldürülmelidir diyor.
    Bir kesim ise kanunlar ve vicdani melekeler kapsamında önlem alınmalıdır diyor.

Motosikleti
    Kendi kendini doğrulamak da buna denir yahu

İlk 40 ülkede sokaklarda başıboş köpek olmamasına rağmen, hayvan hakları konusunda en iyi coğrafyalar Demek ki neymiş, hayvan sevmek, hayvan haklarını savunmak için sokaklarınızın sahipsiz başıboş köpeklerce istila edilmesine gerek yokmuş

Teşekkür ederim. İlk defa doğru bir mesaj attınız
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ciddiye alıp uzun uzadıya cevap vermeye gerek bile yok .
    ipe sapa gelir bir cevabın yok çünkü. Olsa ben dahil herkese laf yetiştirdiğin gibi yazardın yine bir sürü.

Hiç kullanmadığımız ve kullanılmasına gerek bile olmayan bir uçağa 400 milyon dolar verip sonra da bunu 50 ile 100 milyon dolar verip tadilat yaptırıp her yıl milyonlarca dolar bakım masrafı yapacağımıza bu para ile bu köpek meselesini elli kere hallederdik.
    Yahu niyet olsa köpeklerden önce insanların refahını hallederlerdi... Geçim sıkıntısı içinde sürünmek yerine insan gibi yaşardı halk. Boşversenize.

İktidar ne için var halkın dertlerini çözmek için var.
    O medeni ülkelerde öyle. Türkiye daha çok Matrix gibi. Öyle düşünün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Takdir okuyucunun.
    İliştirdiğiniz resimdeki hayvan zulmü kriterlerinden biri "kişi başı et tüketimi". Velhasıl et, tavuk, balık yiyorsak hayvanlara zulmediyoruz. Bu sizce öyle mi? Siz vegan mısınız mesela?

Motosikleti
    ipe sapa gelir bir cevabın yok çünkü. Olsa ben dahil herkese laf yetiştirdiğin gibi yazardın yine bir sürü.
    Sen önce yazılanı okumayı öğren sonra ipi de sapı da alır kullanırsın kardeşim. Kendini yine herkes ilan etti, Sen komedyen falan mısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kendini doğrulamak da buna denir yahu

İlk 40 ülkede sokaklarda başıboş köpek olmamasına rağmen, hayvan hakları konusunda en iyi coğrafyalar Demek ki neymiş, hayvan sevmek, hayvan haklarını savunmak için sokaklarınızın sahipsiz başıboş köpeklerce istila edilmesine gerek yokmuş

Teşekkür ederim. İlk defa doğru bir mesaj attınız
    Sizin ciddi bir anlama idrak sorununuz var. Ülke başıboş köpekler ve istila edilsin diyen tek mesaj yok burada kaba etinnden mesaj uydurma istersen sidik yarıştıracağım diye
    Bahsedilen ülkelerde hayvanlar topluca öldürülsün diyen ruh hastası psikopatlar yok, bilakis bu ülkeler hayvan haklarının en iyi korunduğu ülkeler, anlamadıysan tekrar yazayım veya başa dön loop a gir anlayıncaya tekrar tekrar oku

Motosikleti
    Sizin ciddi bir anlama idrak sorununuz var. Ülke başıboş köpekler ve istila edilsin diyen tek mesaj yok burada kaba etinnden mesaj uydurma istersen sidik yarıştıracağım diye
    Bahsedilen ülkelerde hayvanlar topluca öldürülsün diyen ruh hastası psikopatlar yok, bilakis bu ülkeler hayvan haklarının en iyi korunduğu ülkeler, anlamadıysan tekrar yazayım veya başa dön loop a gir anlayıncaya tekrar tekrar oku
    Hocam seni tebrik ediyorum. #234'üncü mesajla tartışmayı bitirdin farkında değilsin. Bozuk saat bile nihayetinde günde 2 kez doğruyu gösteriyor

Şöyle yapalım;

Sen ilk 40 ülkede sahipsiz başıboş hayvan popülasyonunun kontrolü için geçmişte alınan aksiyonları ve yöntemleri (ve halen devam eden) iyice bir oku, öğren sonra gel yine yazışalım Mesela İngilizler şu anda sokakta sahipsiz hayvan bulsa ne yapar veya Avusturya'da bu konudaki kurallar nedir? Zahmet olacak ama başka türlü olmayacak. Fikir sahibi olmak için azıcık da bilgi gerekiyor çünkü

Motosikleti
    SD 1290R
    @yamtareroglu, sorumu yineleyeyim:

Yukarıda paylaştığın resimdeki hayvan zulmü kriterlerinden biri "kişi başı et tüketimi". Velhasıl et, tavuk, balık yiyorsak hayvanlara zulmediyoruz. Bu sence öyle mi? Sen vegan mısın mesela?

Motosikleti
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam seni tebrik ediyorum.
    Sorun değil kardeşim, ortada bir tartışma yok zaten. Yöntem sorunu var, yoksa seninle ne gibi bir sorunum olabilir. Olursun, anlarsın, elini vicdanına kalbine koyarsın konuyu çözersin, aferin
    Açlığın her şeyi bastırdığı bir yerde yok edilemeyen tek şey onur ve saygıdır.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)