Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Biz genelde aşağı yukarı o kötü niyetli, katil kişilerin kimler olduğunu biliyoruz ve çok kolay tespit edebiliyoruz. Öyle bir şey olduğunda hem yasal olarak hem de mahalleli müdahalesi ile gereken yapılıyor emin olabilirsiniz. Ayrıca belediyeler bağlı olarak her mahallede örgütlenen hayvan gönüllüleri mevcuttur. Mesela şuradaki yorumları okuyun bunları yapabilecek tıynette tiplerin kimler olduğunu hemen anlayabilirsiniz, aynı kişiler vatandaşın arabasını çizen, camını kıran sorunlu tipler zaten. Gereken yapılır relax olalım ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Adam misafir olduğu ülkede iki çocuklu adamı aracıyla ezdi, öldürdü, yüzde yüz suçlu olmasına rağmen elini kolunu sallaya sallaya gitti. Sinan Çetin'in oğlu polisi ezdi, öldürdü, yüzde yüz suçlu olmasına rağmen 8 ay sonra elini kolunu sallaya sallaya çıktı. Kimseden tık yok. Ama çevreye rahatsızlık veren hayvanı zehirleyenlere eminim o çok duyarlı hakkımız gerekeni mutlaka yapacaktır.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam misafir olduğu ülkede iki çocuklu adamı aracıyla ezdi, öldürdü, yüzde yüz suçlu olmasına rağmen elini kolunu sallaya sallaya gitti. Sinan Çetin'in oğlu polisi ezdi, öldürdü, yüzde yüz suçlu olmasına rağmen 8 ay sonra elini kolunu sallaya sallaya çıktı. Kimseden tık yok. Ama çevreye rahatsızlık veren hayvanı zehirleyenlere eminim o çok duyarlı hakkımız gerekeni mutlaka yapacaktır.
    Verdiğiniz örnekle hayvanları katledenler arasında alâka yok. Çevreye zarar veren hayvan yok, zira hayvanlar çevrenin sakinleridir, bu sizin kafanızda kurguladığınız fantastik bir düşünce sadece. Hayvan çevreye ne diye zarar versin bu nasıl bir algı hahaha
    Açlığın her şeyi bastırdığı bir yerde yok edilemeyen tek şey onur ve saygıdır.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bir kere hayvan sevme ile sokakta başı boş insan için tehlikeli hayvan arasındaki farkı ayıralım.Hayvanat bahçesinden aslan kaçsa uyuşturucu iğne ile yakalamaya çalışırlar saldırısa vururlar.
    Bir arkadaşımın babası Sivasta büyük baş hayvan yetiştiriyor geçen sene sürye kurt saldırmıştı bir hayvanı telef etmişler.Yetkililer haber verdiler.Bir ekip gelmiş kurtların izini sürüp vurmuşlar.Doğal ortamında bile hayvanları vuruyoruz.Belgeselde izliyorum çiftçiler fillerin yaşadığı alana genişleyip çiftçilik yapmaya başlamışlar.Eee fillerde gelip bunların ekinleri yiyorlar doğal olarak.Okadar çok fili öldürmüşlerki o bölgedeki nüfusları tehlikeye girmiş.Önlem için elektrikli çit falan kuruyorlardı.

Motosikleti

Bilginiz olsun. Sonra durduk yerde nereden girdim böyle abuk subuk icraatlere deyip ah vah etmeyin

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevreye zarar veren hayvan yok
    Küçükken komşunun köpeği beni ısırmıştı. Onun için kuduz aşısı olmuştum. O zamanlar karından vurulan yerli kuduz aşıları sorunluymuş. Sonradan öğrendik. Bereket menenjit yapanından denk gelmedi... Üstelik bu köpek sahipliydi.

Çoluk çocuğumun olduğu mahallede başıboş köpek olsa hiiiç tahammül etmezdim açık söyleyeyim. Alıp götürür bizzat belediyeye teslim ederdim. Hadi yanlız olsam neyse, ben kendimi korurum, ama ya çoluk çocuk? Şaka değil ki bu mesele. Millet çok seviyorsa alıp baksın. Yok yemiyorsa da hiç laga luga yapmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

https://4.bp.blogspot.com/-e8-UOHkF9...1482146151.jpg
    Bilginiz olsun. Sonra durduk yerde nereden girdim böyle abuk subuk icraatlere deyip ah vah etmeyin
    Yalan. Sokaklar tabii ki sahipsiz evcil hayvanların yaşam alanı falan değildir. Hiç bir medeni ülkede böyle değildir. 5299 sayılı yasada böyle bir ibare yok. Ama ne var: "Sahipsiz veya güçten düşmüş hayvanların en hızlı şekilde yerel yönetimlerce kurulan veya izin verilen hayvan bakımevlerine götürülmesi zorunludur."

Motosikleti
    Millet çoluk çocuğuna sahip çıkar kardeşim, hiç tanımadığınız ve aslında umurunuzda dahi olmayan vatandaşın çoluk çocuğunu koruyorum ayağıyla toplum mühendisliğine, fedailiğine soyunmayın. Çocukluk travmalarınız sizi ilgilendirir.

Bak vicdan diyoruz lafa luga
    İnsanlık diyoruz lafa luga mıy mıy mıy
    Bir avuç kişisiniz yok böyle bir toplumsal istek diyoruz lafa luga
    Kanun var diyoruz lafa luga
    Arkadaş eşkıya mısınız, militan mısınız terörist misiniz ?
    Kanuna bile karşı geliyorsunuz ? Biz kanun manun tanımayız diyorsunuz, bu bir suçtur.

5199 Sayılı Kanun
    MADDE 1. — Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Bilakis, kafamıza göre kanun uydurup yalan CAPS yaymıyor, bizzat kanunda yazanı uyguluyoruz: "Sahipsiz veya güçten düşmüş hayvanların en hızlı şekilde yerel yönetimlerce kurulan veya izin verilen hayvan bakımevlerine götürülmesi zorunludur."

Motosikleti
    Arkadaşım güldürme kendine, onu ben yazmadım belediye afişi.
    Al bak bu capsi de Orman Bakanlığı hazırlamış, hayvan düşmanlığınız anlama yeteneğinizi de kaybettirmiş anlaşılan. Saçma sapan iddialarda bulunup boş şeyler yazıp güldürmeyin bari yahu.
    Düşünceleriniz hastalıklı, yazdıklarınız yanlış, kafa yapınız sakat diyoruz. Örnek veriyoruz, kanun gösteriyoruz hâlâ da ısrar ediyorsunuz.

Motosikleti
    SD 1290R
    İbare afişte yok demedim, kanunda yok dedim, ki öyle zaten. Tavsiyem de bizzat kanunda yazan şey. Kanunda n'olduğunu bilip konuşalım. Olay hukuk yoluyla çözülecekse, belirleyici kanundur, belediye afişi değil.

Motosikleti
    İbare afişte yok demedim, kanunda yok dedim, ki öyle zaten. Tavsiyem de bizzat kanunda yazan şey. Kanunda n'olduğunu bilip konuşalım. Olay hukuk yoluyla çözülecekse, belirleyici kanundur, belediye afişi değil.
    Kardeş kanunda ne olduğunu gayet iyi biliyoruz zaten, sen hata yaptığını kabul et bari de daha fazla debelenme. Ülkenin Bakanlığı, Baroları, Belediyeleri kanunu bilmiyor anlamıyor, bir de üzerine panolara afiş astırıyor sen anlıyorsun öyle mi hahaha. Uzatma işte hem bilmiyorsun hem konuşuyorsun yahu

Motosikleti
    SD 1290R
    @yamtareroglu, sokağımda potansiyel tehlike oluşturacak hayvanı alır belediyeye teslim ederdim yazdım. Kanunda yazan da aynen bu. Sen ise beni suçlu ve hayvan düşmanı ilan ettin. Ekleyecek bir şey aklıma gelmiyor.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sevgili motosiklet tutkunu arkadaşlar.
    Bu konuda tavrım nettir.
    Bu forumda daha önce de yazmıştım.
    Bulunduğum ilde 20-25 er li gruplar halinde çeteleşmiş köpek sürüleri mevcut.
    Daha birkaç hafta önce sabah işe giderken
    (sabah dediğim gecenin körü herifler halen şu saat olayını düzeltmedi)
    ilk okul öğrencisi bir kızımıza apartmanların arasından çıkarak saldırdılar.
    çocukla aramızda 10 metre var yetiştim çocuğu arkama aldım. saldırmaya ve havlamaya devam ettiler.
    Bu köpeklerin tamamı küpeliydi yani kısırlaştırılmış aşılanmış ve geri sokağa salınmıştı.
    en az 3-4 dakika saldırmaya devam ettiler servis minibüsü gelip üstlerine sürüp kaçırana kadar.
    düşünün ben 185 boyunda 90 kiloyum elimde sırt çantasıyla yaklaşanların kafasına vurarak beni ısırmalarını engelledim.
    küçücük çocuk ne yapacaktı?
    Tekrar ediyorum bunlar küpeli hayvanlardı.
    Çözüm çok basittir ve bu devlet için kesinlikle yük değildir.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @hasmet : (+) 1

@yamtareroglu : (-) 1

............

Fatih Ünlü'nün bugünkü Sabah gazetesinde yayınlanan yazısı;

‘Başıboş köpek, serseri insan’ sorunu

"Animalizmi; hayvana insandan daha çok değer verme, insandan ve Hümanizm'den kaçıp hayvana ve 'hayvancı' fikirlere saplanma olarak tarif ediyorum. Bu akım; radyasyon gibi görünmeden yayılacak, en yakın periferisinden başlayarak dalga dalga çevreyi etkileyecek ve bu arada ne olursa olsun herkesin o akıma saygılı olması istenecek."
    Yukarıdaki paragraf, 17 Nisan 2022 tarihinde bu köşede yayınlanan 'Animalizm', 'Hümanizm'e karşı' başlıklı yazıdan. Aradan geçen takribi iki yıllık zaman diliminde başıboş köpek sorununun çözümünde herhangi bir ilerleme kaydedilemedi. Bunda birkaç parametrenin etkisi var, ama bunlardan en önemlisi, Animalizm ideolojisine bağnazca saplanmış serseri insanların başıboş köpeklerin önünde canlı kalkan olmaları. Türkiye'de başıboş köpek sorunu olduğu gibi 'Animalist serseri insan sorunu' da var.
    Bu yazıda Türkiye'deki başıboş köpek meselesine yakın geleceğe ilişkin popülasyon hesaplamalarıyla kendi çapımızda ışık tutmaya çalışacağız.
    Güncel verilere göre köpek saldırıları sonucu ya da köpekten kaçarken yaşamını yitirenlerin sayısı son iki yılda 21 kişiyi buldu. Geçtiğimiz yıl başıboş köpek saldırılarında 417 kişi, 2023'ün ilk 10 ayında ise 250 kişi yaralandı.
    Sokak köpeği sorunu ya da -terör üzerine 30 yıldır çalışan bir gazeteci terör kelimesinin sık kullanılmamasını tercih ederim ama sokak köpeği terörü demekte bir beis yok- sokak köpeği terörü, gündemden hiç düşmüyor. Son olarak Tunahan Yılmaz adlı 10 yaşındaki çocuğun Ankara'da köpekler tarafından ölümcül biçimde yaralanmasıyla gündeme geldi. Öyle ki çocuğun acılı babası, "Çocuğumu ısırmamışlar, yemişler" dedi.
    'ZAYIF HALKA' GÖRÜYORLAR
    Zaten dikkate şayan ki; sokak köpekleri, daha çok çocuklara, kadınlara ve yaşlılara saldırıyor. Onları 'zayıf halka' olarak gördükleri için... Köpekler otomobil geçerken de havlarlar mesela. Otomobili 'zayıf halka' gördüğünden değil elbette. Hayvan, on binlerce yıl içinde evrimsel olarak insanı tanımış. İnsandan, daha doğrusu insanın güçlüsünden çekiniyor. Ama 100 yıllık mazisi olan otomobile evrimsel olarak henüz alışamamış. Ondan havlıyor.
    Türkiye'deki hastane verilerine göre ısırılma vakalarının yarıya yakını, hatta yarısında hedef çocuklar. 2021 yılında sadece Türkiye'de köpek saldırısından dolayı 300 binden fazla kişi hastaneye başvurmuş ve 25 kişi yaşamını yitirmiş. Hastaneye başvuranların yüzde 40'ı çocuk, hatta 15 yaş altını baz alırsak yüzde 50'den fazlası çocuk. Başıboş köpekler; yaptıkları saldırılar, taşıdıkları kuduz ile diğer zoonoz hastalık mikropları ve ani hareketleriyle trafik kazalarına sebebiyet verdiklerinden ötürü özellikle çocuklar ve yaşlılar için birer potansiyel ölüm tehdidi.
    Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 200 milyon civarı başıboş köpek bulunuyor. Buradan bakarsak şu anda bile Türkiye, dünyada en fazla başıboş köpeğin bulunduğu ülkelerden biri. Hindistan'da bile 30 milyon başıboş köpek bulunuyor. Bizde 8, hatta 10 milyon olduğu yönünde iddialar var. Ama daha makul bir veriye göre ülkemizde 3 milyon sokak köpeği bulunuyor.
    ÇEYREK ASIRDA ÜLKE NÜFUSUNU GEÇEBİLİR
    İmdi... Gelelim asıl büyük meseleye... Yakın geleceğin sokak köpeği popülasyonu ne olacak? Nüfusumuz, malumunuz 85 milyon. Ama yakın gelecekte düşme eğilimine girecek. Bir çeyrek asır sonra eğer bir hal çaresine bakmazsak 80 milyonun altına düşmemiz ihtimal dâhilinde. Peki, sokak köpeği popülasyonu ne kadar: Dediğim gibi bu konudaki en makul ve iyimser veri ülkemizde 3 milyon sokak köpeğinin bulunduğunu söylüyor. Bu bile fazla. Ancak en kötüsü bu değil.
    Köpekler, 10 aylıktan itibaren yılda iki ve bazı türlerde üç veya dört kere doğurabiliyor. Ve her doğumda 4-12 arasında enik dünyaya getirebiliyorlar. Bunun sonucunda kısır olmayan bir çift köpek ve yavruları 6 yıl sonunda ortalama olarak 67 bin köpek doğurabiliyor. Müthiş bir çoğalma hızı. Çoğalma bu hızla giderse köpek popülasyonu çok değil, çeyrek asır sonra Türkiye'deki insan nüfusuna erişecek neredeyse. Durum bu kadar ciddi.
    'Mama lobisi' denilen ya da benim 'Animalist' dediğim çevrelerin, insanı hiçe sayan tavırlarına kulak tıkayarak bu soruna bir çözüm bulunmalı. Animalizm'in insanı yok sayan bir ideolojiye dönüştüğü muhakkak. İnsanı varlıklar hiyerarşisinde hayvanın ardına koyan bu anlayışla mücadele de gerekirse ideolojik olmalı. Sağduyulu, ama kararlı... Aksi takdirde 'başıboş köpek, serseri Animalist insan sorununu' önümüzdeki yıllar, on yıllar boyu konuşuruz.

........

Yazının linki ; https://m.sabah.com.tr/yazarlar/paza...i-insan-sorunu

Motosikleti
    @ufoz (-) 2

Bu tür yazılar ve savunumlar kanuna muhalefet, suçu savunma ve övme kapsamında suça iştiraktir daha önce belirtmiştim. Kanun hükmü verilirken ben kişisel fikrimi söylemiştim de diyemezsiniz, ben uyarımı yapmış olayım siz yine bildiğinizi yapın

...
    Kendisinin şiddet ve öfke sorununu, gazeteci sıfatıyla toplumsal barışı zedelemeye yönelik kamuoyuna mal eden bu şahıs, aynı zamanda şiddet, nefret, zorbalık ve ayrımcılığı özendirici, insani değerleri incitici bu yazılarıyla mesleğin onur ve itibarını da zedelemiştir.”

Söz konusu yazının diğer bazı yayın kuruluşlarınca alıntılanıp yayınlandığı linklere de yer verilen başvuruda, şikâyet edilen hakkında Basın Meslek İlkeleri’ni ihlalden karar alınması talip edilmiştir.

YÜKSEK KURUL DEĞERLENDİRMESİ :

Basın Konseyi Yüksek Kurulu, 21.12.2022 tarihindeki toplantısında şikâyet başvurusunu görüşmüştür. Genel Sekreterlik raporunun okumasının ardından dosyanın müzakeresine geçilmiştir.

Söz alan üyeler, şikâyet edilen köşe yazısında etik ihlali olduğu konusunda rapordaki tespitin yerinde olduğunu, ancak kullanılan gerekçeler ile ‘uyarı’ kararı önerisinin yetersiz olduğunu savunmuşlardır.

Köşe yazarının ‘sokak hayvanları sorununun ancak itlaf edilerek çözüleceği’ önerisinin, Genel Sekreter raporunda yorum ve ifade özgürlüğü olarak değerlendirilmesinin isabetsiz olduğunu söyleyen bazı üyeler, hayvan itlafını önermenin yazarın yorum hakkı ve ifade özgürlüğü değil açıkça suç olduğunu vurgulamışlardır. Yüksek Kurulda tartışılan bu konu hakkında, “Hayvanları Koruma Kanunu’na göre sokak hayvanlarının öldürülemez. Hepsi öldürülsün demek suç işlemeye teşviktir’ görüşünde oy birliği sağlanmıştır.

Yüksek Kurul üyelerinin tamamı, şikâyet edilen köşe yazısında etik ihlali olduğu; toplumun bir kesiminin ötekileştirme ve ayrımcılığa tâbi tutularak aşağılandığı; kin ve öfke içeren ifadelerle hayvanseverlere suç isnadında bulunulduğunda görüş birliğine varmışlardır. Çoğunluk ihlalin ağırlığı nedeniyle ‘kınama’ kararı alınmasını talep ederken, bazı üyeler ise ‘uyarı’ kararının yeterli olacağını söylemişlerdir.

SONUÇ :

Müzakerenin tamamlanmasının ardından oylamaya geçen Yüksek Kurul, şikâyet konusu köşe yazısında, Basın Meslek İlkeleri’nin “Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez” şeklindeki 4’üncü;

“Gazeteci şiddet, nefret, zorbalık ve ayrımcılığı özendirici, insani değerleri incitici yayın yapamaz” şeklindeki 13’üncü maddelerinin ihlal edildiğini OY BİRLİĞİ ile saptamış, şikâyet edilen hakkında OY ÇOKLUĞU ile ‘KINAMA’ kararı almıştır.

Sonuç olarak, şikâyet edilen STAR.COM.TR internet haber sitesi yazarı Yakup Köse hakkında Basın Meslek İlkeleri’nin 4 ve 13’üncü maddelerini ihlalden OY ÇOKLUĞU ile ‘KINAMA’ yaptırımı uygulanmasına karar verilmiştir.

https://www.basinkonseyi.org.tr/bkyk-karari-2022-57/

Motosikleti
    R25
    Öncelikle belirteyim, 11 sayfa içerisinde yaşanan saçma sapan tartışmalara dahil olmamak için Sokak hayvanları için sürekli mama alan, bakan bir insanım. Hatta şu an Marmaray ile yolculuk ediyorum, çantamda hem kedi hem de köpek maması var. (Markette satılan küçük paketler)

Hayvan severim fakat sokaktaki köpek sayısından bende şikayetçiyim. Ciddi anlamda çok fazla köpek var. Tabii bu bölgelere göre değişiyor. Defalarca kez motor üstünde köpek saldırısı yaşadım, özellikle fabrika bölgelerinde çok yaşıyorum bu sıkıntıyı. Köpek tarafından ısırılma sonucunda yaralanmalı ve ölümlü haberlere hiç değinmiyorum bile.

Bir çözüm bulunmalı. Fakat o çözüm ölüm olmamalı. Toplatılsın demek isterdim ama tesislerin hali ortada, köpekler açlıktan resmen birbirlerini yiyorlar. Devlet bu yönde sağlam bir çalışma yapsa da, her iki kesimin istediği olsa.
    yamtareroglu bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    @ufoz'un alıntıladığı yazar:

Fatih Ünlü

@yamtareroglu'nun bahsettiği, basın konseyinden kınama alan yazar:

Yakup Köse

Çarpıt. Yanılt. Suçlu ilan et. Ve bu şekilde insanları yıldırmaya çalış. İyi ama kör ve aptal değiliz ki.

Bu arada, dünyada en çok köpek olan ülke Amerika'ymış: 90 milyon. Neredeyse 25 yıldır Amerika'da yaşıyorum. Daha bir kez bile ortalıkta sahipsiz köpek görmüş değilim.

Motosikleti
    @ufoz'un alıntıladığı yazar:

Fatih Ünlü

@yamtareroglu'nun bahsettiği, basın konseyinden kınama alan yazar:

Yakup Köse

Çarpıt. Yanılt. Suçlu ilan et. Ve bu şekilde insanları yıldırmaya çalış. İyi ama kör ve aptal değiliz ki.

Bu arada, dünyada en çok köpek olan ülke Amerika'ymış: 90 milyon. Neredeyse 25 yıldır Amerika'da yaşıyorum. Daha bir kez bile ortalıkta sahipsiz köpek görmüş değilim.
    Benzer bir yazı benzer bir kınama. Kafası çalışan anlar.
    Amerika'da yaşıyorsun, ama Türkiye'de soykırım çağrısında bulunuyorsun bu da epey ironik. Demek ki dediğim gibi sorun çoluk çocuk değil kıtalar arası hayvan düşmanlığı, üzüldüm adınıza. Amerika'da her yıl onlarca köpek balığı saldırısı olur, sen hiç bu konuda bir soykırım çağrısı duydun mu ?

Arkadaşım bak ben size ilkokul çocuğuna anlatır gibi tekrar anlatayım.
    Ortada sokak hayvanları ile ilgili bir sorun var, bu sorun kısırlaştırma, sahiplenme ve gözetim ile çözülebilir ve öyle yapılacak. Yetkililer açıklama yaptı zaten. Burada boş soykırım çağrıları yapmanız sadece hastalıklı bir niyeti özetliyor.
    Biz kanun da takmayız diyorsunuz, daha size ne diyelim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle belirteyim, 11 sayfa içerisinde yaşanan saçma sapan tartışmalara dahil olmamak için Sokak hayvanları için sürekli mama alan, bakan bir insanım. Hatta şu an Marmaray ile yolculuk ediyorum, çantamda hem kedi hem de köpek maması var. (Markette satılan küçük paketler)

Hayvan severim fakat sokaktaki köpek sayısından bende şikayetçiyim. Ciddi anlamda çok fazla köpek var. Tabii bu bölgelere göre değişiyor. Defalarca kez motor üstünde köpek saldırısı yaşadım, özellikle fabrika bölgelerinde çok yaşıyorum bu sıkıntıyı. Köpek tarafından ısırılma sonucunda yaralanmalı ve ölümlü haberlere hiç değinmiyorum bile.

Bir çözüm bulunmalı. Fakat o çözüm ölüm olmamalı. Toplatılsın demek isterdim ama tesislerin hali ortada, köpekler açlıktan resmen birbirlerini yiyorlar. Devlet bu yönde sağlam bir çalışma yapsa da, her iki kesimin istediği olsa.
    Motov34 arkadaşım %100 aynı fikirdeyiz fakat birilerinin amacı farklı görünüyor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Arkadaşım bak ben size ilkokul çocuğuna anlatır gibi tekrar anlatayım.
    Sorun da burada zaten. Onun yerine anlamayı deneyin bir kez de... Çarpıtmak, yıldırmak, suçlamak, yaftalamak yerine "lan harbiden de ne diyo bu insanlar" diye düşünmeyi deneyin bir kez.

Ya da burada aksi yönde fikrini belirten bir sürü insanın can düşmanı ruh hastaları olduğu iddianızı tekrarlamaya devam edin, siz bilirsiniz... Böyle yaparak şu başlığı okuyan hiç kimseyi ikna edemeyeceğinizi, bilakis bu agresif ve itici tavrınızla insanları düşüncenizden uzaklaştırdığınızın farkında değilsiniz belli ki.

Motosikleti
    Sorun da burada zaten. Onun yerine anlamayı deneyin bir kez de... Çarpıtmak, yıldırmak, suçlamak, yaftalamak yerine "lan harbiden de ne diyo bu insanlar" diye düşünmeyi deneyin bir kez.

Ya da burada aksi yönde fikrini belirten bir sürü insanın can düşmanı ruh hastaları olduğu iddianızı tekrarlamaya devam edin, siz bilirsiniz... Böyle yaparak şu başlığı okuyan hiç kimseyi ikna edemeyeceğinizi, bilakis bu agresif ve itici tavrınızla insanları düşüncenizden uzaklaştırdığınızın farkında değilsiniz belli ki.
    Arkadaşım tüm sokak hayvanları öldürülmeli diyen sizsiniz, agresif ve itici olan güya biziz, Sen aklımızla dalga mı geçiyorsun Allah aşkına, Bizim kiseyi ikna etme gibi gayretimiz ve amacımız yok, niye olsun şurada üç beş kişisin zaten ikna olmak gibi bir niyetin yok ki senin sizin hayvanlar topluca katledilsin diye bir nafile kamuoyu yaratmaya çalışma ve propaganda gayretiniz var bu kadar basit. Üstelik ta elin Amerikasından, manüpüle etmeye çalışıyorsun o da olmuyor. şakamısınız siz ya ? Hahaha
    Kanun yazıyoruz, o kanun öyle değil diyorsun, devletin Bakanlığı'nın açıklamasını yazıyoruz sahte diyorsun, Barolar birliği bildirgesini yayınlıyoruz görmezden geliyorsunuz, yasaya dair elediyelerin billboardlarını gösteriyoruz yok diyorsun. Hayvan polisi, ambulansı var diyoruz, bana ne diyorsunuz ? Ne ayaksınız siz pardon ?

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)