Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bariyerlere Çarpan Motosiklet Sürücüsü Can Yontarım Hayatını Kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza sırasında bacağı kopmuş ve anlaşılan doğru düzgün bir sağlıkçı kaza anında yanına denk gelmediği için kan kaybından ölmüş. O bacakta tamamen kan akışını durdurmayı akıl etseydi etrafta ki insanlar bu adam ölmezdi tahminimce.
    Kazanın hemen ardından oradakilerden bir hemşire hanım bacağa uygun turnikeyi yapıyor ve kan kaybını durduruyor. Ölüm sebebi kafa travması maalesef.
    wolrath bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gereksız alınmıssınız. apacı dıyınce sadece ; her kose basında slıde yapan, on tekerı yere degmeyen, devamlı 299+ gıden, ayakta sneakers bel hep acık tıplerı felan kastetmedım sadece. trafık kurallarını ısımıze gore kullandıgımız asıkar, 45" sıcakta bıle her sekılde serıdımde beklerım, aralardan gecmem, emnıyet ya da e5te en soldakı boslugu kullanmam dıyen de yoktur herhalde...
    benım apacılık olarak gordugum budur, gerısı herkesın kendısını kandırmasıdır. sen yavas apacısındır baskaları hızlı, sen zengınsındır dıgerlerı fakır, sen karenajlı apacısındır, dıgerlerı cıplak. bazı seylerı kabul etmek zor bılıyorum ama benım dusuncem bu.
    sen motorcuya o zaman apaçi diyorsun şimdi anladım.. ben ilk dediğin kesmi o kesimden gördüğüm için yazdım.. senin dediğin apaçi olmaz yalnız motorcudur o .. senin dediklerini yapmıyan bir motorcu olamaz.. en kral kurala uyarım diyen motorcu bile iki dakka şeritte kalsın adamı şeritte tutmazlar "yürüsene kardeşim bak orda boşluk var ,geçsene şu arada ne şeridi işgal ediyorsun " derler milleti zaten zorla yönlendirirler ..
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş yoldaki ufak bir engebe yüzünden aramızda yok. Ufacık engebe ve yaptığı ufacık hata yüzünden pisi pisine öldü.
    Diyeceğim o virajda ölmek için çaba sarfetmeniz lazım.
    Arkadaşımızda bütün olasılıkları bir araya getirip Hakkı rahmetine kavuşmuş.
    Allah sevenlerine ailesine sabır versin.
    Yolda hiçbir engebe yok zemin kuru ve temiz.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    kendisini tanımıyordum ama allah rahmet eylesin

Motosikleti
    Kazanın kask kamerası kaydını izledim.

- Yolda herhangi bir kusur yok.

- Başka bir araç tarafından sıkıştırılma söz konusu değil.

- Teknik bir aksaklık görülmemekle birlikte bir gün önce taktırdığı kullanılmış pist lastiklerinden şüpheleniliyor.

- Motorun jant , lastik ve süspansyonu hasar gördüğü için teknik kusur konusunda yorum yapmak zor.

- Söz konusu viraj uzun ve temiz bir viraj . O sıradaki hızı trafik kuralları açısından çok yüksek olmakla beraber o motorun o virajı güvenle dönmesi için yüksek değil.

Allah rahmet eylesin. Kalanlara ve sevdiklerine sabırlar dilerim.
    Kızıl pars, zabuzaretta ve Okhoroz bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Türkiye yolu gazlamaya uygun değil. Hız yapmak için kaliteli bir asfaltı yok. Bariyerler zaten çok sıkıntı. Ne diyelim Allah rahmet eylesin
    Kızıl pars bunu beğendi.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Allah rahmet eylesin, oldukça trajik bi ölüm. Böyle ölümler duyunca, okuyunca, görünce her defasında ibret alıyoruz, ders alıyoruz fakat; ölüm bu ya ölüm.. her şeyi boşverin de Allah insanların kalbini yumuşatsın.. göçüp giden bir ruh var,toprağa giden gencecik bir beden var..böyle lafları sarfetmek bu kadar kolay mı?
    Kızıl pars bunu beğendi.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazanın kask kamerası kaydını izledim.

- Yolda herhangi bir kusur yok.

- Başka bir araç tarafından sıkıştırılma söz konusu değil.

- Teknik bir aksaklık görülmemekle birlikte bir gün önce taktırdığı kullanılmış pist lastiklerinden şüpheleniliyor.

- Motorun jant , lastik ve süspansyonu hasar gördüğü için teknik kusur konusunda yorum yapmak zor.

- Söz konusu viraj uzun ve temiz bir viraj . O sıradaki hızı trafik kuralları açısından çok yüksek olmakla beraber o motorun o virajı güvenle dönmesi için yüksek değil.

Allah rahmet eylesin. Kalanlara ve sevdiklerine sabırlar dilerim.
    Kask kamerası kaydında kaza nedeni belli olmuyor mu?
    Yol temiz, sıkıştıran yok. Viraj uzun ve düzgün ise geriye sürücü hatası kalıyor.
    Viraj çizgisini mi kaybediyor? Sert fren mi yapıyor? Yaptığı hata görüntülerde belli olmuyor mu?
    Meraktan soruyorum. Arkadaşa Allah rahmet eylesin bu arada..

Not: Her yarış motoruyla yapılan kazanın ardından "Doğal seleksiyon veya Seçilim" diye yorum yapan
    fesat ve kıskanç insanlardan nefret ediyorum.
    Kızıl pars ve Fr.Sante bunu beğendiler.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Arkadasa Allah'tan rahmet,ailesine sabır diliyorum.

Ayrıca bu forumda gergin,fesat,karsısındakini aşağılayan,iki güzel cümle kuramayan kişilerden bir hayli çoğalmaya basladı.Anlamadığım bu tür kişiler neden forumdan uzaklastırılmıyor.Hangi konuya baksam bir laf sokma bir çekememezlik,konu açana nerdeyse küfür edecek haller,düşene vefat edene oh iyi olmuş mesajları.Bu mu insanlığınız arkadaslar.Neden kimse bann yemiyor.Bu işlere bakan bir moderator yokmu bu forumda.Engelleyın bu tur kişileri.Biz burda kimsenin kotu laflarını gormek zorunda değiliz arkadas.Ayıp ya.Bu tür haraket yapanlarada,buna göz yumanlarada..
    Taner YILMAZ, Kızıl pars ve Fr.Sante bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Yorumlara bakınca herkesin haklı olduğunu söylemek mümkün, sırf tartışma olsun diye değil, içimden geleni söylücem.
    Adam tracer'i satıp r1 alarak sonunu hızlandırmış başka açıklaması olamaz.
    Pist motoru pistte sürülür, trafikte değil. Kaza yapmayan motorcu yoktur, defalarca yaptım, ben de yok olabilirdim
    ama bu motorlarla 1, bilemedin 2 kez kaza yaparsın, sonrası olmaz.
    Zaten bir nokta canımız her gün ne badireler atlatırken bunu iyice yok etmenin anlamı nedir?

Barkın abinin dediği gibi torunlarınla motor sürmek istemiyor musun sen?

Hayatını kaybeden kardeşime Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
    Kızıl pars bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Allah rahmet eylesin...
    Uykum gelsin diye yatakta tablete bakarken okudum. Uykum kaçtı. Kalktım bilgisayarın başına oturdum.
    Motosikletle hız yapmak güzeldir ama...
    - sizi sevenlere karşı, sizi hiç tanımayan insanlara karşı sorumluluklarınızı unutursanız,
    - otobanda bile koca yarıkların olabileceğini, asfalta yağ döküldüğünde sürücüler dahil hiç kimsenin umursamadığını unutursanız,
    - yüksek risk alarak yapılan sürüşün en kötü sonucunun ölmek değil acıyla yaşamak olduğunu unutursanız,
    - "yaşa, varol, helal sana" tezahüratları yapanların kötü günde yanımızda olmayacağını unutursanız,

Hayat denilen değirmenin çarkları sizi un ufak eder öğütür. Unutulursunuz...

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Asfaltın gazabına uğramış, video da yolun kötüleştiği görülüyor, en son da çukura girmiş Allah rahmet eylesin

bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    diğer bir olasılık ise yakındaki taş ocağından yapılan patlatma sonucu ince toz tabakasının yolda olması söyleniyor.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    İzledim kaza videosunu :( kaynak facebook motoperest sayfasında, Can'ın başsağlıği mesajları arasında yorumlar kısmında, tüm detayı, oluş anı gosteriyor.

Maalesef çok talihsiz bir kaza. Bence hızı normal, virajı iyi fakat viraj ortasında teker asfaltın bozuk kısmina den geliyor sanki veya baska bir yol kaynakli sorun gibi.Belki bozukluk yerine mazot dökülmüş olsada aynı kaza olacaktı.

Önteker tutuşu kaybetmiş... Hepimizin başına gelebilecek bir kaza gibi yorumladım. Okan Hocam, siz de izlemiştiniz, sizin yorumunuz nedir ?

Çok üzüldüm tekrar izleyince...
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Çok üzücü, arkadaşın kanalını izlememiştim, şimdi izlemeye de içim el vermedi.

Bir istatistikte okumuştum sanırım Yol Sanatı kitabında idi,
    Motor kazalarının büyük çoğunluğunda ikinci bir araç ya da yaya olmuyor.
    Motor kullanıcısı kendi kendine kaza yapıyor.

Tabi yol şartları, teknik aksaklıklar vs olabilir ama
    1 numaralı sebep her zaman yüksek hız oluyor.

Hız arttıkça risk de katlanarak artıyor.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Lastiklerde sorun olabileceğini düşündürdü bana video. Viraj ortasında gazı açışı biraz agresif görünüyor ama genede tutunması gerekirdi. Asvaltın da kalitesizliğini eklemek lazım.

https://www.facebook.com/ipsiz.reco....2880208386257/

viraja girmeden de asvaltın üzerinde 50 diye uyarı var.

Ondan sonrada uyarı şeritleri var 3 kere sanırım.

İşaretleri dikkate almak gerek.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    videoyu seyrettim de yola göre fazla hızlıymış.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ulan pisi pisine ölmek bu olsa gerek.
    Çok da hız yok, her insan hata yapabilir ama katil bariyeri unutmamak lazım.
    Resimdeki bariyer olsaydı eminim bu arkadaş aramızdaydı.
    [IMG][/IMG]

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerde sorun olabileceğini düşündürdü bana video. Viraj ortasında gazı açışı biraz agresif görünüyor ama genede tutunması gerekirdi. Asvaltın da kalitesizliğini eklemek lazım.

https://www.facebook.com/ipsiz.reco....2880208386257/

viraja girmeden de asvaltın üzerinde 50 diye uyarı var.

Ondan sonrada uyarı şeritleri var 3 kere sanırım.

İşaretleri dikkate almak gerek.
    Bahsedilen kaza görüntüsü bu mu ? Gerçekten anlık ve yok yere kaybedilmiş bir can. Çok Çok üzücü. Allah rahmet eylesin. Çok üzüldüm.
    Motor kullanan hemen hepimizin bildiği düşerken ki çaresizlik anı.

Görüntüleri yavaş izleyince görünüyor, ağır vasıtaların yarattığı asfalt ezilmesinden kaynaklı engebeler yüzünden tam yatarken açılan gazla lastiklerin tutunamaması .

Kalitesiz asfalt + İyi oluşturulmamış asfalt altı zemin + katil bariyerler + fazla hız + muhtemelen sorunlu lastikler/amortisörler = can kaybı... gibi geldi bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask kamerası kaydında kaza nedeni belli olmuyor mu?
    Yol temiz, sıkıştıran yok. Viraj uzun ve düzgün ise geriye sürücü hatası kalıyor.
    Viraj çizgisini mi kaybediyor? Sert fren mi yapıyor? Yaptığı hata görüntülerde belli olmuyor mu?
    Meraktan soruyorum. Arkadaşa Allah rahmet eylesin bu arada..

Not: Her yarış motoruyla yapılan kazanın ardından "Doğal seleksiyon veya Seçilim" diye yorum yapan
    fesat ve kıskanç insanlardan nefret ediyorum.
    Fesat? Kıskanç?

Hala trafik canavarı (motosiklet veya otomobil sürücüsü) insanları koruyup kollayan insanlar görüyorum ve ne hikmetse hepsi de SS binicisi. Biri de çıkmış oradan gram utanmadan pişkin pişkin tüm motosiklet camiasını apaçi ilan ediyor. Neden bir trafik canavarının kaybına üzülmem gerekiyor? Biraz daha yaşayıp benim sevdiklerime zarar veremediği için mi?

Trafik canavarlarının ardından üzülmeyen insanları eleştirenler, umarım yine trafik canavarlarının sebep olduğu bir kazada (kaza demeye dilim varmıyor ya neyse) yakınlarıyla veya kendileriyle sınanmazlar.

Ama merak ettiğim bir şey var. Bu videoların sahibi otomobil sürücüsü bir trafik canavarı olsaydı bu duyarlı arkadaşlar aynı duyarı yapacaklar mıydı, yoksa ikiyüzlülüklerini mi sergileyeceklerdi?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)