Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bariyerlere Çarpan Motosiklet Sürücüsü Can Yontarım Hayatını Kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Allah rahmet eylesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leokidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx-10r
    Allah rahmet eylesin

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır dilerim...

Dogal seleksiyon..

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Allah rahmet eylesin, arkasında bıraktıklarına Allah'tan sabır dilerim.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Söylenecek söz yok...

Allah kimsenin başına vermesin... Allah ailesine sabır versin. Bu tarz ölümleri de ne olursa olsun, ağır tahrik içerikli ve aşağılayıcı şekilde eleştirenlere de yazıklar olsun.
    aquarist4, Stock Sever ve yeditepely bunu beğendiler.

Allah rahmet eylesin tabikide ne olursa olsun biri vefat etti ama uslup yanlış olsada bazı arkadaşların da dedikleri doğru İnşallah dersler çıkarabiliriz bu tip örneklerden Allah sabır versin ailesine

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin ama adam apaçinin onde gideni. Bu kadar gazciligin sonu ölümdür. Zerre uzulmedim, Allahtan sadece kendine yapmis, masum bir yada birkaç kisiyi daha yaninda goturmemis giderken.
    Arkadaşlar afedersiniz ama bu ve bu tip yorum yapan arkadaşları allaha havale ediyorum. Önce rahmet dileyip sonra ölenin arkasından konuşan.. Adama rahmet dileyebilirsiniz. Hızlı gitmeyin diye uyarabilirsiniz birdaha başkalarının aynı hataya düşmemesi için.

Adam hata yapabilir ama bu adamın arkadaşları vardır, ailesi vardır, seveni vardır ..

Yaptığınız yorumları götünüzle değil beyninizle düşünün.
    YasinC, tommygun, akindir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    1000lik ss ler kaldirilsin su memleketten. Her kazasinda mutlaka kol bacak kafa uclusunden biri kopuyor. Dikkat edin 1000lik ss kazalarina hepside grup surusu. 4 5 tane ss yan yana gelince akillarini kaybediyorlar sonuda boyle kol bacak kopup ölüyor. Geride biraktiklarina yazik degil mi? Allah rahmet eylesin artik ders alin ders. Ibret alinmasi icin illa bir yerinizin kopmasimi lazim.

Grup surusunun oldugu yerde mutlaka kaza, ölüm olacaktir 2 x 2 =4
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Allah rahmet eylesin.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    her ne kadar kullandigim makine 205bg de olsa, gecmiste kendi yasadigim aci tecrubeler ve cok yakinlarimin kaybindan dolayi cok cok defansif kullaniyorum ve her ortamda bu arkadaslardan surus stillerini degistirmelerini rica ediyorum, ama nafile. adrenalin boyle pis bir sey iste, insan hep daha fazlasini istiyor ve sonuc hep kotu oluyor.
    allah rahmet eylesin arkadasa.

☆insanlik disi cevap veren, yorum yapanlarin da, ta .q...

bu sene cg sinden gs ine, naked indan ss ine, ve en acisi barkina kadar kimleri yitirdik.
    surus stilini begenmessin, sana fazla gelir, sana farklj gelir, bisey diyemem ama insan vefat etmis biri arkasindan, hele ki kendi camiasindan boyle igrenc bir sekilde nasil bahseder?
    sizin motorculugunuza .oyayim
    Stock Sever, akindir, yeditepely ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan dinlediğim videosunda neler diyor:

izlenmem düştü kanka ağlama ,
    youtuberların içinden geçtim elimde katana
    ne oldu lan yaprak acıttın mı canısı?
    bu da benden sana jilet y...k saldırısı.

arkasından konuşulur.
    beyinsizin tekiymiş ve ölmüş.
    bunun adı doğal seçilimdir. zekası yüksek olan insan mallık yaparsa öleceğini bilir.
    zekası düşük olan mallık yapar ve ölür.
    böylece sonraki jenerasyona genlerini aktarma fırsatını daha zeki insanlar bulur. gelecek jenerasyon da daha zeki olur.

bunu açığa vurmak da bizim görevimizdir.
    çünkü başka insanlar da bunu görüp bu sekilde davranmanın kendilerini öldüreceklerini anlarlar ve bilinç kazanırlar.
    Kimi insan daha soğuk kanlı oluyor. Ben de her durumda duyarlı olmanın doğru olduğunu düşünmüyorum, kalp ile değil beyin ile hareket etmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bir insanın hayatını kaybetmesi her ne kadar acı bir şey olsa da, sadece kendi hayatını tehlikeye attığını sanarken diğer insanların da hayatlarını tehlikeye atan, geride bırakacağı ailesini düşünmeyen, altındaki motosikletin her şeyden önce bir vasıta olduğunu unutup insanlara (çoğunlukla çocuklara) kötü örnek teşkil eden bilinçsiz insanların "başkalarına zarar vermeden" doğal seleksiyon ile elenmesi beni üzmüyor.

Bu tarz kendine ve diğer insanlara zararı olduğunu düşündüğüm insanların eninde sonunda elenmesinin en azından giderken güzel örnek (yapılmaması gereken hareketler) teşkil ettiğini düşünüyorum. Bu gibi durumlar üzülmek için değil de ders çıkarmak için.
    Salurbey, TimFx, Siyahi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza sırasında bacağı kopmuş ve anlaşılan doğru düzgün bir sağlıkçı kaza anında yanına denk gelmediği için kan kaybından ölmüş. O bacakta tamamen kan akışını durdurmayı akıl etseydi etrafta ki insanlar bu adam ölmezdi tahminimce.
    redlion999 bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    allah rahmet eylesin. bende tam motosiklet sürmeye çıkıyodum gördüm içim burkuldu. arkadaşlar şu motorları adrenalin ihtiyacımızı tatmin etmek için kullanmıyalım lütfen onun yerine gidelim kick box , taekwando olur başka bişey olur onlarla tatmin edelim. gerçi bu o kadar basit değil sayfalarca konuşsak içinden çıkamıyacağımız bir konu.

diyebilceğim tek şey bu motorları kullanmak üzere yola çıkmış tüm supersport kullanıcısı ve diğer kardeşlerim lütfen satın almayın etrafınızdakilere de aldırtmayın. ne alakası var diye bana kızmayın gerçekten aldığınız anda herşey biter. hayatımızdaki tek şey motosiklet olmasın başka şeylerle de uğraşalım.

altında ne motosiklet olursa olsun sınırlarını zorluyacağın an gelicek emin ol. düşünüyorum 200 cc lik küçük cruiserımla yaptığım saçmalıkları hatırlıyorum, almadan önce çok sakin kullanıcağıma, saçma hareketler yapmıyacağıma da o kadar emindim ki. kendini dizginlemek biryere kadar.
    kendinizi dinleyin , kendinizi tanıyın başka bir yol bulun kendinize. birkere geldiğimiz şu dünya da öğrenilecek , keşfedilecek o kadar çok şey varken şu motosikletleri haddinden çok sevip onlara bağlanıp kendimizi bitirmeyelim.
    Salurbey bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ölüm başlı başına üzücü bir olay. Herkes hem fikir.

Zabu'nun yazdığı çok önemli ve katıldığım tespitleri var.

Bakın Emrah Serbes'in sebep olduğu kazaya. Kendi sorumsuzluğundan ötürü insanları öldürdü. Buna benzer binlerce yaşanmış cinayet var. Rüzgar Çetin diğer aklıma gelen. Yalnızca kendilerine değil başka insanlara zarar verdiler.

Bu durum anlaşılmalı. Hayat benim,motor benim demeye hakkı yok kimsenin. Trafiği yolları diger insanlarla paylaştığımız sürece bu hakka sahip değiliz.

Bunları söylerken üsluba dikkat edilmesi konusuna sonuna kadar katılıyorum. Ama asıl önemli kısmı ana düşünce gölgelenmesin.
    TimFx, zabuzaretta, Siyahi ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Dostum sırf şu yorumu yazmak için beni üye ettirdin ya foruma. Videosunda bilmem ne diyor diyerek başlamışsın o sözler üzerinden de adamı yargılamışsın. Tamam adam doğru sürmemiştir de sen zeki misin ki zekilikten söz ediyorsun, o sözler şarkı sözü kendi sözü değil...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza sırasında bacağı kopmuş ve anlaşılan doğru düzgün bir sağlıkçı kaza anında yanına denk gelmediği için kan kaybından ölmüş. O bacakta tamamen kan akışını durdurmayı akıl etseydi etrafta ki insanlar bu adam ölmezdi tahminimce.
    Bacağın ortasından bahçe hortumu geçmiyor dostum kanamayı durdurmak o kadar kolay değil.Ayrıca kim bilir adama yetişene kadar ne kadar süre geçti ne kadar kan kaybetti.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ayrıca iç kanama diye bir durum var. Çarpmanın şiddetiyle iç organlarda kanama oluyor ve kan kaybından hayatınızı kaybedebiliyorsunuz.
    RoofRoof bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölüm başlı başına üzücü bir olay. Herkes hem fikir.

Zabu'nun yazdığı çok önemli ve katıldığım tespitleri var.

Bakın Emrah Serbes'in sebep olduğu kazaya. Kendi sorumsuzluğundan ötürü insanları öldürdü. Buna benzer binlerce yaşanmış cinayet var. Rüzgar Çetin diğer aklıma gelen. Yalnızca kendilerine değil başka insanlara zarar verdiler.

Bu durum anlaşılmalı. Hayat benim,motor benim demeye hakkı yok kimsenin. Trafiği yolları diger insanlarla paylaştığımız sürece bu hakka sahip değiliz.

Bunları söylerken üsluba dikkat edilmesi konusuna sonuna kadar katılıyorum. Ama asıl önemli kısmı ana düşünce gölgelenmesin.
    Ben bu tür kazalardaki araçlara da çok üzülüyorum. hepsi de mühendislik harikası aletlerle kaza yapıyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

dasmehdix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R'15
    Allah rahmet eylesin.Yüksek hızda kaza yapmamış gibi.Motosiklet çok parçalanmamış.Muhtemelen kan kaybından vefat etmiştir.Doğal seçilim vs. yazanlara da Allah akıl fikir versin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)