Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Bariyerlere Çarpan Motosiklet Sürücüsü Can Yontarım Hayatını Kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    Öncelikle Allah tan rahmet , ve yakınlarına sabırlar diliyorum.
    Kazaya gelince,
    1- Kaza ön inceleme sonucu çok yüksek ihtimalle yol kusurundan dolayı meydana geliyor.
    2- Evet youtube videolarında aşırı hızlı videoları,riskli virajları vardı.FAKAT Kaza anında Aşırı bir sürat kesinlikle yok.Hatta kaza olmasa ,birçok kişi " ya.. altında racing var,bu hızla viraj mı dönülür,ben orayı squterle dönerim" şeklinde yorum yapacaktır.
    3- Kaza Grup sürüşü sırasında değildir.Yalnız olarak sürüş yapmaktaydı.
    4- Yapılan yorumların aksine tanıyanların hepsinin bildiği üzere rahmetli, çok efendi ,yardımsever biri olduğudur.
    5- Neyin ne olduğunu bilmeden ,hiçbir bilgi sahibi olmadan hakarete varan yorum yapılmasını doğru bulmuyorum.
    6- bilhassa bir yorumcu " gerizekalı ,hızlı gidiyordu.iyi olmuş vs. şeklinde yorum yapan şahısa ithafen...
    umarım senin veya sevdiğin bir yakınının da aynı şeyleri yaşamanı temenni ediyorum.
    tuncel_85 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı bugs buny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazaya gelince,
    1- Kaza ön inceleme sonucu çok yüksek ihtimalle yol kusurundan dolayı meydana geliyor.
    2- Evet youtube videolarında aşırı hızlı videoları,riskli virajları vardı.FAKAT Kaza anında Aşırı bir sürat kesinlikle yok.Hatta kaza olmasa ,birçok kişi " ya.. altında racing var,bu hızla viraj mı dönülür,ben orayı squterle dönerim" şeklinde yorum yapacaktır.
    4- Yapılan yorumların aksine tanıyanların hepsinin bildiği üzere rahmetli, çok efendi ,yardımsever biri olduğudur.
    5- Neyin ne olduğunu bilmeden ,hiçbir bilgi sahibi olmadan hakarete varan yorum yapılmasını doğru bulmuyorum.
    6- bilhassa bir yorumcu " gerizekalı ,hızlı gidiyordu.iyi olmuş vs. şeklinde yorum yapan şahısa ithafen...
    umarım senin veya sevdiğin bir yakınının da aynı şeyleri yaşamanı temenni ediyorum.
    Önemli olan videolarındaki sürüşüyle kaza yapması mı yoksa bu sürüşleri trafikte yapıyor olması mı? Sizin mantığınıza göre iş üstünde (birini öldürme) olmayan seri katil kaldırımda yürürken ölürse bu durum üzücü olmalıdır. Yardımsevermiş? Çok efendiymiş? Kimse kişiliği hakkında yorum yapmadı burada yapan varsa da aklına şaşarım sonuçta tanımayız etmeyiz.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Canım motordaşım huzur içinde yat

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Can mt09'dan sonra R1'e geçerken beklentisi,daha hızlı daha iyi virajı olan bir makina almaktı diye anlıyorum.

BatuR1'e olan sevgisi ve ilgisini de videolardan gördüm. Batu'dan esinlendigini düşünüyorum,kanaalinin logosu,sürüş tarzı vs. Otobanda 299+ ve viraj yapmak. yüksek hız ve daha agresif bir sürüş sekliyle motora devam etmeyi planlamış. Tüm bunları zaten izleyicileriyle kanalında paylaşmış. R1 in doğuşu ve sonrasındaki videolar. Bunu izleyenlerine olduğu gibi aktarmak istemiş.

Doğal olarak kaza detayını bilmememize rağmen,akıl yürütme ve yorumlar videolarinda yansittigi sürüş şekline bağlı olarak yapılıyor.

Can vesilesiyle insanların eleştirdiği şey bu tarz sürüş şekli. Yarın başka biri yapsa bu kazayı, benzer tarzda videoları olan, o kişi icinde benzer yorumlar yapılacaktır.

Gelelim yüksek teknoloji makinlara. Bakın ben kendi tecrübem eksikken akıl yürüterek şunu soyluyordum,motor önemli değil, mesele bileği kontrol etmek. Hayır motor önemliymiş arkadaşlar, güçlü makinaya geçince sizi PROVOKE EDİYOR,yani tahrik ediyor. Gevurların bir tabiri var HOOLIGAN BIKE diyorlar,yani üzerine binince insanı kontrol edip gaza getiren cinsten.

Ayrica Makinalarda teknolijik sürüş destek sistemleri geliştikçe,sürücülerin bir kısmında daha fazla risk almak,limitleri zorlamak için güven veb motivasyon sağlıyor.

Evet elektronik sistemler çok işimize yarıyor ama unutmayın düşük cc motor istediginizde gitmediği icin sakin ortalama bir sürücüyü gaza getiremiyor ama yuksek cc de içinizdeki canavarı ortaya çıkarmak için elinden geleni yapıyor.

Kazaya gelince,
    Son cümlene kadar kabul edilebilir bir yorum yaptın helal olsun dicektim ama önce bir insanın hatasını anlatıyorsun tanımadan laf ettiği için sonra sen o hatayı yapana değil olayla hiç alakası olmayan bir yakınına sevdiğine ölüm temennisinde bulunuyorsun ? Senin farkın ne ? 2. Olarak bu arkadaş dediklerine göre trafikte sürekli tehlikeli ve illegal işler yapıyormuş ama malesef üzücü kaza anında bunları yapmıyormuş ee ? yaptığı illegal korkunç şeyler legal mi oldu ? ve 3. olarak sürekli vefat eden biri hakkında bu yorumlar oluyor ve malesef kazada ölen arkadaşların geneli %90 diyebilirim buna SS sürücüsü ... Hee o zaman laf nereye geliyor biliyor musun? bir arkadaş bu forumda SS motoru için ekstra sertifika gelsin veya bu okul servislerinde bir alet vardır bilen bilir mecburidir hız sınırını aşınca oto kayıt eder polis çevirince o makinadan rapor alıp 5 10 gün önce yaptığın hatadan ceza keser veya SS sadece parkur motoru olsun demişti Bunlar yaşanınca haklılar diyorum (Normalde özgürlükçü biriyimdir kim neye binmek isterse binsin.)

Son olarakda madem arkadaşa laf etmişsin seninde başına gelsin diye Şöyle birşey hayal et İnşallah hiç zaman başına gelmez ama hayal edelim. X şahıs sürekli youtubede videolar yapıyor 299 denemeleri yanlamalar tehlikeli bir ton şey ve bu arkadaş senin anlattığın gibi SAKİN , GRUP SÜRÜŞÜ OLMAYAN ve KURALLARA UYDUĞU bir günde kaza yapıp seni veya sevdiğin birinin ölümüne neden oluyor. O zamanda bu kadar yürekli adam sakin kullanıyordu diyebilecek misin? Kardeşim bir şeyin tehlikeli olması için YIKIM gerekmez tehlikeli olan tehlikelidir ve yapılmaması lazım Kesinlikle lafım şahıslara değil ama her ölüm konusunda bunlar konuşuluyor bende içimdekini döktüm

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Şimdi bir konuyu açıklığa kavuşturalım.
    Adamı tanımam etmem karakteri de beni bağlamaz konudaki yorumun da onunla bir alakası yok.

Burda yorum yapan tanıdıkları vs vs.
    Keşke bir taneniz zamanında KRAL ÇIPLAK! diye bağırsaydı.
    BÖYLE MOTOR KULLANIRSAN ÖLÜRSÜN OĞLUM! deseydi.

Ama öyle olmadığına eminim.
    Burda

Allah rahmet etsin , ölenin arkasından konuşulmaz ..
    yazan arkadaşlar ,
    Kaza yapmadan bu forumda apaçi sürüş konusu açılınca GOYGOY yapan arkadaşlar.

Şimdi mi aklınıza geldi ÖLÜM ün gerçek , insanın ETTEN KEMİKTEN ibaret olduğu?

İki gün önce konu açıldı , bu youtube videoları yasaklansın diye.
    Videoları yasaklamak çözüm mü? DEĞİL.
    BİLİNÇ ÇÖZÜM.
    Bu videolardan çekmek isteyenlerin BU KONULARI GÖRÜP OKUMASI çözüm.

Burda üzülen kahrolanlar ,
    Ben sizin ciğerinizi bilmez miyim sanıyorsunuz?

Altın elbiseli adam konusa Öldüğü gün 250 yorum yazıldı.
    sonra haftada 10 yorum,
    sonra haftada 1 yorum,
    sonra ayda bir yorum ...
    Bu şekilde azalarak unutulacak.

Bu ölen arkadaş da aynı şekilde unutulacak.
    EN YAKIN ARKADAŞLARI dahil uzun zaman geçmeden unutacak.

Belki unutmayacak olan birkaç kişi , Anası babası kardeşleri.

Burda yazdığımız şey:
    Ölürsen unutulursun.
    Hayat senin hayatın. karar senin kararın. İnsanları internette sağda solda herkes binlerce yüzlerce kez sağaduyuya davet ediyor.
    O arkadaş da eminim bunların farkındaydı.

Ya Hayatına değer vermedi,
    Ya da idrak edecek kadar ZEKASI yoktu.

İki türlü de yaşamayı başaramadı.
    Oyun bitti.

GAME OVER.

Benim hastalarım oldu,
    Kanser olan ve ölen 5-7 yaşında çocuklar.
    Pamuk pamuk teyzeler.
    2 senedir hastaneden çıkamayan amcalar.
    Kemoterapi alan insanlar. yataklarının başlarında 2 yaşındaki çocuklarının fotoğrafları.

onlara ne oldu biliyor musunuz?
    Öldüler.
    Ölümü istemeden öldüler.
    Bütün güçleri ile savaşarak öldüler.

Sizler ne zannettiniz?
    Ölümle dalga geçip sonra ölünce güzel hatırlanacağınızı mı?

BAKIN BURAYI BÜYÜK YAZIYORUM GÜZEL KARDEŞLERİM.

BÜYÜK CC SS MAKİNA ALIP ADRENALİN PEŞİNDE KOŞAN ARKADAŞLARIM:

ÖLÜRSÜNÜZ.
    YOK OLURSUNUZ.
    2-3 SENEYE SİZİ AİLENİZDEN BAŞKA KİMSE HATIRLAMAZ.
    BUNLARIN BİLİNCİNDE OLARAK APAÇİLİK YAPIN.

KRAL ÇIPLAK!!!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin ama adam apaçinin onde gideni. Bu kadar gazciligin sonu ölümdür. Zerre uzulmedim, Allahtan sadece kendine yapmis, masum bir yada birkaç kisiyi daha yaninda goturmemis giderken.
    katılıyorum ve ekleme yapıyorum, apaçinin motorcusu arabacısı yok hepsi bir an evvel göçüp gitsin bu dünyadan. bugün bir tane araba hatalı sollama yaptı ve adamı yakalayıp önünü kesecektim ve beni düşürdü namuzsuz şerefsiz.

3 yılın ardından bugün siftah yaptım, kaza yaptık. sol dizimde ve sol kaval kemiğimde sıyrık var ve sağ kaval kemiğim egzoza deydiğinden yandı biraz.

motorun sol ön sinyal kırıldı ve sol depo grenajı çatladı.

kazanın hemen ardından yoluma koyuldum eve gideceğim ve düz giderken bir tane daha angut önüme kırmaz mı tam deli oldum.

birde eve gelirken virajda beni sollayan bir scooter fazla yakınımdan geçti. ben onun gelişini gördüm zaten fakat ya görmeseydim ve sola manevra yapsaydım ne olacaktı?

abi üzülmüyorum bakın şimdi ev sahibi ile dertleştim ve onunda bir komşusuna motosikletli biri çarpmış ve adam 3. kez diz ameliyatı geçirdiği halde adamın dizi tutmuyormuş.

bırakın millete zarar vermeden gitsinler bu dünyadan apaçiler, böyle insanlara ihtiyacımız yok.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Arkadaş yoldaki ufak bir engebe yüzünden aramızda yok. Ufacık engebe ve yaptığı ufacık hata yüzünden pisi pisine öldü.
    Diyeceğim o virajda ölmek için çaba sarfetmeniz lazım.
    Arkadaşımızda bütün olasılıkları bir araya getirip Hakkı rahmetine kavuşmuş.
    Allah sevenlerine ailesine sabır versin.

Motosikleti
    PulsarDominar'400
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum ve ekleme yapıyorum, apaçinin motorcusu arabacısı yok hepsi bir an evvel göçüp gitsin bu dünyadan. bugün bir tane araba hatalı sollama yaptı ve adamı yakalayıp önünü kesecektim ve beni düşürdü namuzsuz şerefsiz.

3 yılın ardından bugün siftah yaptım, kaza yaptık. sol dizimde ve sol kaval kemiğimde sıyrık var ve sağ kaval kemiğim egzoza deydiğinden yandı biraz.

motorun sol ön sinyal kırıldı ve sol depo grenajı çatladı.

kazanın hemen ardından yoluma koyuldum eve gideceğim ve düz giderken bir tane daha angut önüme kırmaz mı tam deli oldum.

birde eve gelirken virajda beni sollayan bir scooter fazla yakınımdan geçti. ben onun gelişini gördüm zaten fakat ya görmeseydim ve sola manevra yapsaydım ne olacaktı?

abi üzülmüyorum bakın şimdi ev sahibi ile dertleştim ve onunda bir komşusuna motosikletli biri çarpmış ve adam 3. kez diz ameliyatı geçirdiği halde adamın dizi tutmuyormuş.

bırakın millete zarar vermeden gitsinler bu dünyadan apaçiler, böyle insanlara ihtiyacımız yok.
    Sadece merak ettiğimden soruyorum. Adamın önünü kesip ne yapacaktın?

bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son cümlene kadar kabul edilebilir bir yorum yaptın helal olsun dicektim ama önce bir insanın hatasını anlatıyorsun tanımadan laf ettiği için sonra sen o hatayı yapana değil olayla hiç alakası olmayan bir yakınına sevdiğine ölüm temennisinde bulunuyorsun ? Senin farkın ne ? 2. Olarak bu arkadaş dediklerine göre trafikte sürekli tehlikeli ve illegal işler yapıyormuş ama malesef üzücü kaza anında bunları yapmıyormuş ee ? yaptığı illegal korkunç şeyler legal mi oldu ? ve 3. olarak sürekli vefat eden biri hakkında bu yorumlar oluyor ve malesef kazada ölen arkadaşların geneli %90 diyebilirim buna SS sürücüsü ... Hee o zaman laf nereye geliyor biliyor musun? bir arkadaş bu forumda SS motoru için ekstra sertifika gelsin veya bu okul servislerinde bir alet vardır bilen bilir mecburidir hız sınırını aşınca oto kayıt eder polis çevirince o makinadan rapor alıp 5 10 gün önce yaptığın hatadan ceza keser veya SS sadece parkur motoru olsun demişti Bunlar yaşanınca haklılar diyorum (Normalde özgürlükçü biriyimdir kim neye binmek isterse binsin.)

Son olarakda madem arkadaşa laf etmişsin seninde başına gelsin diye Şöyle birşey hayal et İnşallah hiç zaman başına gelmez ama hayal edelim. X şahıs sürekli youtubede videolar yapıyor 299 denemeleri yanlamalar tehlikeli bir ton şey ve bu arkadaş senin anlattığın gibi SAKİN , GRUP SÜRÜŞÜ OLMAYAN ve KURALLARA UYDUĞU bir günde kaza yapıp seni veya sevdiğin birinin ölümüne neden oluyor. O zamanda bu kadar yürekli adam sakin kullanıyordu diyebilecek misin? Kardeşim bir şeyin tehlikeli olması için YIKIM gerekmez tehlikeli olan tehlikelidir ve yapılmaması lazım Kesinlikle lafım şahıslara değil ama her ölüm konusunda bunlar konuşuluyor bende içimdekini döktüm
    Son olarakda madem arkadaşa laf etmişsin seninde başına gelsin diye Şöyle birşey hayal et İnşallah hiç zaman başına gelmez ama hayal edelim. X şahıs sürekli youtubede videolar yapıyor 299 denemeleri yanlamalar tehlikeli bir ton şey ve bu arkadaş senin anlattığın gibi SAKİN , GRUP SÜRÜŞÜ OLMAYAN ve KURALLARA UYDUĞU bir günde kaza yapıp seni veya sevdiğin birinin ölümüne neden oluyor. O zamanda bu kadar yürekli adam sakin kullanıyordu diyebilecek misin? Kardeşim bir şeyin tehlikeli olması için YIKIM gerekmez tehlikeli olan tehlikelidir ve yapılmaması lazım Kesinlikle lafım şahıslara değil ama her ölüm konusunda bunlar konuşuluyor bende içimdekini döktüm[/QUOTE]

Sizin görüşünüzle devam ederek söylüyorum .Yorumumda arkadaşa dedim ki "" UMARIM SENİN VE SENİN SEVDİĞİN BİR YAKINININ AYNI ŞEYLERİ YAŞAMANI TEMENNİ EDERİM""
    Yani EĞER SİZ VE YAKINLARINIZDA , CAN GİBİ HIZLI VE AGRESİF MOTOR KULLANIYORSANIZ BENDE SİZİN ÖLMENİZİ TEMENNİ EDERİM dedim.o zaman bu konuya daha hassas olursunuz .demek istedim arkadaşa.yoksa hiçbir günahı olmayan birinin ölmesini niye temenni edyim.

Aynı şekilde başka bir yorumcunun görüşü ile devam edersek, karayollarının yoldaki ihmalini yapan bakım ekibinin de hemen acilen ölmesi gerekir.daha önce hiçbir sekilde illegal araç kullanmamış birisi de burada kaza yapıp hayatını kaybedebilir.bunun önüne geçmek için karayolu bakım onarım ekibin ölmesi gerekir.
    Yine bu diğer yorumcunun mantığı ile devam ediyorum.Ayrıca hastenede onu kurtarmayan ve bursaya sevki esnasında hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan bu olayda ,hastane sağlık ekibinin de ölmesi gerekir.
    BU şekilde bir mantık doğru değiL.Bana göre mantıklı olan
    " BU ARKADAS COK HIZLI VE AGRESİF MOTOR KULLANIYORDU.ÖLMESİ GEREKİYORDU.ÇOK DA İYİ OLDU şeklinde bir yorum yapmak yerine " YA KEŞKE BU ARKADAS ZAMANINDA UYARILSA VE BU YAPTIĞININ KENDİNE ve BAŞKALARINA ZARAR VEREBİLECİĞİ ANLATILSAYDI DA BU İNSAN ÖLMESEYDİ" şeklinde bir yorumu daha doğru bulurdum diyorum.

Aynı şekilde başka bir yorumcunun görüşü ile devam edersek, karayollarının yoldaki ihmalini yapan bakım ekibinin de hemen acilen ölmesi gerekir.daha önce hiçbir sekilde illegal araç kullanmamış birisi de burada kaza yapıp hayatını kaybedebilir.bunun önüne geçmek için karayolu bakım onarım ekibin ölmesi gerekir.
    Yine bu diğer yorumcunun mantığı ile devam ediyorum.Ayrıca hastenede onu kurtarmayan ve bursaya sevki esnasında hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan bu olayda ,hastane sağlık ekibinin de ölmesi gerekir.
    BU şekilde bir mantık doğru değiL.Bana göre mantıklı olan
    " BU ARKADAS COK HIZLI VE AGRESİF MOTOR KULLANIYORDU.ÖLMESİ GEREKİYORDU.ÇOK DA İYİ OLDU şeklinde bir yorum yapmak yerine " YA KEŞKE BU ARKADAS ZAMANINDA UYARILSA VE BU YAPTIĞININ KENDİNE ve BAŞKALARINA ZARAR VEREBİLECİĞİ ANLATILSAYDI DA BU İNSAN ÖLMESEYDİ" şeklinde bir yorumu daha doğru bulurdum diyorum.
    Şimdi verdiğiniz örnekte çok değerli bir detay var karayolları çalışanı ve sağlık personeli yaptıklarını kasıtlı yapıp yapmadıklarını bilemeyiz insanlar hata yapabilir fakat bu kullanıcı bilinçli bir şekilde illegal işleri yapmış. Temenni konusunu sadece ben öyle anladıysam yanlış anlamışım özür dilerim ama tehlikeli süren birine "EĞER SİZ VE YAKINLARINIZDA , CAN GİBİ HIZLI VE AGRESİF MOTOR KULLANIYORSANIZ BENDE SİZİN ÖLMENİZİ TEMENNİ EDERİM" sözü birazcık mantık dışı kalıyor çünkü arkadaş zaten tehlikeli sürse gelip bu kadar sert çıkışmaz o yüzden bence siz anlatmak istediğinizi tam bize aktaramadınız.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kazaya gelince,
    hocam, yalnız sürüş yaptığını belirtmişsiniz. yavaş gittiğini nerden öğrendiniz? kaza videosu mevcut mu?

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah rahmet eylesin , dehşet verici bir ölüm .

Motosikleti
    Artık Yok...
    Allah rahmet eylesin bizde ölenin arkasından konuşulmaz..

Genel bir açıklama yapıcam sadece.. hayatım boyu çevremde motor üstünde rahmetli olmuş tanıdığım hatta tanımadığım arkadaşlarımın ne yazık ki bir gerçek ki %90 ı racing (super sport) motorlar üstünde hakkın rahmetine kavuştular.. hatta şöyle düşünüyorumda şu yazıyı yazarken bile aklıma bir tane cruiser üstünde enduro scooter üstünde rahmet etmiş gelmiyor..

uzatmadan yazıyım ben kimseye racing alma demem hiç demedimde.. 20 yılın üstünde motor sürmüş biri olarak söyliyim türkiye yolları,trafiği,insanı,çevresel koşulları racing motora sürmeye uygun değil.. Keşke olsa ama değil.. piste çıkanda yok bir avuç insan buda bir gerçek..

zaten piste çıkan arkadaşlarımın çoğunun ikinci bir motoru genelde şehir içi sürmelik bir scooterı cruiserı falan var..

belediye geceleri yolun ortasındaki refuşları sular bütün yollar su içinde kalır bu yüzden ölen arkadaşlarımız oldu.. yollar berbat açık logar kapakları,kazınan çukurlar,kazılan yollar,mıcırı,dökülen toprağı,yolların ortasında damacana şişesinden tutunda neler gördüm... öğlen geçdiğiniz yoldan 3 saat sonra dönün geçin yolun ortasında kocaman bir çukur yada tümsek yapıldığını görebilirsiniz.. yani yollara sokaklara güvenemessiniz bir dakkası bir bakkasına uymaz..

Bunların hepsini yaşadık.. Bu kadar güvensiz bir ortamda racing motor sürmek zaten elinde kaza davetisiyle gezmek gibi bir şey..

daha yeni başka bir konudada yazdım öğlen geçdiğim evimin yolundan akşam vakti döndüğümde Allahdan hızım aşırı düşükdü sokağın başında boydan boya kalın bir çizgi şeklinde çok derin bir şekilde kazılmış fiber kablosu geçiriceklermiş sanırım çukur gördüm ben oraya büyük bir özgüvenle ne olucak evimin sokağı bildiğim yer 3-5 saat önce geçdim burdan deyip normal bir hızla girsem lastik kalırdı orda bende ne olurdum artık bilemem..

daha geçen kış işte sabah geçdiğim yoldan akşam döndüğümde belediye dağ gibi yolun ortasında hız tümseği yapmış savaş olsa arkasına 5 asker siper diye atar öyle dağ gibi bir tümsek yapmışlar.. yani ben sabah geçdikden sonra 6-7 saat içinde yapmışlar o tümseği düşünün.. her gün gidip geldiğim yol yağmurda vardı tümseği gördüm ama geç oldu kaydık düşdük.. yani burası türkiye dünyanın hiç bir yerine benzemez..

yahu yolda giderken üstüme taş bile attılar yıllar önce eskiden e-5 de bolcana üst geçitler olurdu üst geçitten çocuklar üstüme su dolu naylon poşet bırakdılar Allahdan sağıma düşdü denk gelmedi kafama gelse belki panikle sağa sola kırsam birinin altında kalabilirdim..

yani burası türkiye zaten motor sürmek zor birde bunun üstüne türkiye şartlarına koşullarına uymıyan bir motor aldınmı netice belli... şanslı olanlar hafif yara berelerle enduroya touringe falan geçiyor yada komple motoru bırakıyor o korku ona yetiyor yada ailesi yemin ettiriyor motora veda ediyor..

kısaca motor sürün ama güvenli sürün arkadaşlar.. Motor keyifli sürüldümü en güzel vasıtadır..
    insana mutluluk huzur verir yeni yerlere gitme hevesi ile içine heyecan doldurur.. yada işte racing makinadaki gibi insana hırs ve adrenalin verir..

motor üstündeki o keyifi mutluluk huzur heyecanı başka hiç bir şeyde alamassınız çok farklı bir duygudur.. ama o hırs adranalini başka alternatif şeylerde sporlarda alabilirsiniz..

Allah tekrardan merhuma rahmet eylesin ailesine sabırlar versin mekanı cennet olsun..
    Shrieker, gitaristgkn ve Osm@n bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    herkes oyle bir yorum yapiyor ki, sanki ss ler 500bg , digerleri 5bg ..

yahu mt09 un, 600rr dan
    1290sdr in 1000rr dan asagi kalir yani var mi?

bir arkadasimin cok guzel bir lafi var. tum motorcular apacidir, net. zaten apaci olmayan adamin ne isi var motorla, gider adam gibi 4 tekere biner.
    hepimiz yeri geliyor; bazi riskler aliyoruz, trafik kurallarina uymuyoruz vs. bu kisiden kisiye %90a da cikar %10 a da iner ama kimse bana cikip da, demesin ki ben muazzam bir surucuyum.
    rahmetli barkin abiyi binler ugurladi, kimse kotu soz soylemedi ama gsx-1000f videosunda viyadukte 260 yapmisti. burda yardiranlar , onun basliginda da yardirabilmis miydi? yoksa burada ölmeyi oyun zannedenler, orada vicdan mi kasmislardi?
    bu tur duygular evrenseldir. sacma sapan olaylari kisisellestirip , insanlik disi yorumlar yapmayin.
    tekrar soyluyorum, bu arkadasi tanimam etmem, surusunu tasvip de etmem. keske arkadas ortami ve kendisi farkli olsaydi da hayatta olsaydi ama maalesef vefat etti. her yaptigi ise tehlike katip adrenalin yaratana olsun, gebersin denir mi yahu? nasil bir gecmisiniz nasil bir insanliginiz var sizin?

p.s
    bu sene turkiye de motor kazasinda vefat edenlerin kaci ss , kaci diger siniflar kimse bakmiyor herhalde. bu tur kazalar sadece cok daha insanlarin "gozune" sokuluyor. uzuv kaybina istahla bakan manyak dolu piyasada cunku, ilgi cekiyor...
    Shrieker, jimi_hendrix ve Cevdet61 bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Işıklar yoldaşı olsun. Acılı ailesine sabır diliyorum.

Hız limitlerine uyun arkadaşlar. Ne bu arkadaşın, ne de Barkın'ın kazasının detaylarını bilmiyoruz, ama az çok tahminimiz yasadaki hız sınırlarına uyuyor olsalar idi şimdi aramızda olacakları yönünde. Bilmiyorum, belki de biraz deli dolu zamanlarımız artık hafiften geride kaldı diye böyle yazıyorum. 70 km/s hızla giderken sahip olduğunuz kinetik enerji 50 km/s'ye göre 2 kat fazla. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Ek = 1/2 x m x V² . 1/2 bildiğiniz 1/2, m de kütleniz, sahip olduğunuz kinetik enerji hızınızın karesiyle orantılı. 50'yle giderken kinetik enerjiniz 50x50=2500 birim ise, 70'le giderken 70x70=4900 birime çıktı mı. 110x110=12.100 br, 130*130=16.900 br, 150x150=22.500 br, 170x170=28.900 br, 250x250=62.500 br, 270*270=72.900 br. "Ben hız yapacam" dediniz, 270'e çıktınız; 170'e kıyasla hızınızı ~%60 civarı arttırdınız, ama taşıdığınız kinetik enerji 2.5 kattan fazla ! Durmanız en az bir o kadar daha uzun sürecek. Kaldı ki 170 de az buz değil. Çoğu yerde yasal sınır olan 70'e kıyasla neredeyse 6 kat fazla kinetik enerjiniz ! 6 KAT ! 30 metrede durmanız gerekirken anca 180 metrede durabilecek bir hızda gittiğinizi düşünsenize... Yarış motorları pist içindir, ki orada bile fazlasıyla tehlikeliler, piste çıkanlar, hadi onları da geçtim televizyonda çokça yarış seyretmiş olanlar bile bunu bilirler...
    Ultraviolet bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Can abimin .Ayrıca iyi olmuş gebermiş diyen arkadaşlara buradan Allah sizi ıslah etsin diyorum.Bu tip kötü söylemlerde bulunan kişiler sizinde başınıza gelecek vardır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    "apaçi olmayan adamın motorla ne işi var" .. bütün motorcular apaçi falan değildir .. Bu çok yanlış ve talihsiz bir lafdır..

Kendi Adıma ve Sevdiğim internete böyle forum yerlerine fazla girmeyen 50'li 60'lı yaşlardaki eski motorcu duayen abilerim adınada yazıyorum..

Motor dünyası çok büyük bir camiadır.. emin olun sizin görmediğiniz çok farklı kesimler camialar var motor dünyasında .. görseniz zaten bu lafı etmezdiniz ordan eminim.. yada arkadaşınızın o lafını tasvip etmezdiniz..

Herkesin motor alma sürme amacı farklıdır..

Bazı insanlarda seyyah ruhu vardır gezgindir yeni yerleri keşfetme hevesi vardır. rüzgarın yüzüne vurmasını sever motorla geziler yapmayı sever..
    Bazısı sadece arabaya gerek yok kısa mesafe evim işim arası.. alıyım 2 lastik park yeri derdim olmaz yakıt derdim olmaz trafiğe yakalanmam diye alıyor..
    Bazısı sadece grup gezileri için alıyor.. Tek başına asla çıkmıyor grup gezisi oldumu çıkartıyor motoru.. Onunkide maksat dostlarla muhabbet olsun motor bahane..
    Bazısının aracı yüksek hacimli adam sadece motoru yakın yerlere gidip gelmek için arabayı çıkartmamak için yani arabasının üstündeki yakıt israfını azaltmak için alıyor..
    Bazısı tamamen tatlı su motorcusu güneşi gördümü arasıra keyiflik çıkartıyor motoru..

Benim bu yukarda yazdığım bütün kesimlerden motorcu arkadaşlarım oldu ve hala var.. bazısının harleyi var bazısının touringi var bazısının pcx var xmasi olan var..

bizim motor grubumuzda beyin cerrahları,doktorlar, avukatlar,organizatörler gayet mevki sahibi hatta tv lere çıkan yapımcı iş adamları var hepsi işinde gücünde ailesi eşi çocukları olan insanlar.. 40 larında 50 sinde olan hatta 60 larında abilerimiz var grubumuzda .. 30 larında genç kardeşlerimizde var.. hiç biride apaçi mapaçi değil..

bu insaların apaçiliğin a sı ile işi olmaz..

sizin dünyalarınızdan farklı dünyalar bunlar.. siz diyorum çünkü siz bütün motorcuları apaçi olarak görüyorsanız biz o dünyanın dışındayız bir parçasıda değiliz..

biz bir tura çıkarız gezmeye gideriz bizim için motor sürmek odur keyifdir.. hani arkadaşınız demişya ne işi var apaçi olmıyan adamın işte bu işi var.. bazıları hanımlarını alır bazıları sevgilisini alır gelir bazıları arkadaşlarını artçı alır çok güzel geziler yaparız otellerde konaklarız mangal yaparız bazen motorları park eder belli yerlere gider doğa yürüyüşleri geziler yapar eğleniriz geri döneriz..

öyle deri montlarımız bandanalarımız falanda yoktur grubuz dediysek whatsapp den toplanır gideriz gelenler gelir..

Bizim için motor sürmek budur.. ve apaçilik dediğiniz olgu unsurlarla işimiz olmaz..

Gezilerimizde bile kurallara bağlı gideriz ekip başı vardır hız limitimiz vardır bir düzenimiz vardır.. kimse gazı açıpda ben sıkıldım hadi eyvallah otelde görüşürüz deyip gidemez.. size bunlar tuhaf gelebilir normal anlıyorum..

işin özü şudur 2000 lilerin ortasından sonra çin furyası türkiyede patlayınca 4 büyüklerde pazarı ekmeği kaptırmamak için küçük hacimli motorlarla pazara giriş yaptı ondan sonra motora ulaşmak kolaylaşdı..

bir ara tüpçü manav bile çinden motor getirtiyor satıyordu.. çinlilerde zeki insanlar albenisi yüksek içi commuter dışı rancing görünümlü motorları ucuz rakamlara çekle senetle 12 ay 24 ay kredi kartına taksitle motor almak aklında olmıyan insanlara bile sattılar..

bu apaçi dediğiniz kesimde zaten o zaman sayılarında patlama oldu..eskiden motora ulaşmakda zordu alan insanda korumalarını eğitimini tam alır binerdi 90 lılarda ben tulumsuz racingci kendi çevremde hatırlamam sürenler tulumlarını giyer yaz kış gezerlerdi.. insanlar şimdi maşallah tshirtle incecik yazlık normal montlarla geziyorlar..

Kısadan hisse Eskiden motor almak zordu çünkü küçük hacim yoktu tek tük bir ara honda 90lıların başlarında cbr250 getirtmişdi bir arada kawasaki çok az sayısa 96 falandı galiba zzr250 leri getirtmişdi onlarda çok az sayıda.. 90 lılarda motor dediğin 600c.c den başlardı haliyle mal çok pahalı ve değerliydi alan değerini bilir aldığı riski bilir tam koruma eğitimi alır binerdi racing makinalara..

şimdi motor almak kolaylaşdı ne koruma ne eğitim hiçbir şey yok..
    Birde gençler maşallah evrensel motor kurallarınıda eziyor kendi kurallarınıda kendileri koyuyorlar o kurallara kendilerini inandırıyorlarda..

yoksa ben şu "600 lük racing ilk motorum olucak binilirmi" yok aman binilmez diyenlerden değilim al tam takım full korumanı güzel bir yerdede iyi bir hocadanda al tatbikli motor üstünde eğitimini sür bir lafım yok..

Neyse Konu dışına çok çıkdık .. bunlarında konuyla ilgisi yokta arkadaş koskoca 7'den 70'e bütün bir motor camiasını apaçi diye yaftalayınca en azından kendi çevrem ve kendi adıma cevap hakkı doğduğu için cevabımı verdim..

siz siz olun hiç bir zaman tüm camia adına konuşmayın biri çıkar derki "benim adıma yada grup iseler bizim adımıza konuşma yetkisini hakkını size kim veriyor" motor camiası türkiyede 70 lilerden beri gelen çok eski köklü bir camiadır öyle iki günlük bir camia değildir.. bütün kesimi baz alarak 7'den 70'e insanlara apaçi demek talihsiz hoş değil..

Konudan çok çıkdık tekrardan Allah gani gani rahmet eylesin..
    Danmark16 bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    gereksız alınmıssınız. apacı dıyınce sadece ; her kose basında slıde yapan, on tekerı yere degmeyen, devamlı 299+ gıden, ayakta sneakers bel hep acık tıplerı felan kastetmedım sadece. trafık kurallarını ısımıze gore kullandıgımız asıkar, 45" sıcakta bıle her sekılde serıdımde beklerım, aralardan gecmem, emnıyet ya da e5te en soldakı boslugu kullanmam dıyen de yoktur herhalde...
    benım apacılık olarak gordugum budur, gerısı herkesın kendısını kandırmasıdır. sen yavas apacısındır baskaları hızlı, sen zengınsındır dıgerlerı fakır, sen karenajlı apacısındır, dıgerlerı cıplak. bazı seylerı kabul etmek zor bılıyorum ama benım dusuncem bu.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)