Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bu Nasıl Bir Kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He bu durumda bir de acemi ben oldum laguna değil ?

Bazı durumlarda diyecektim ama son zamanlarda bir çok konuda insanların aşırı derecede yanlış yargılara kapılıp üstüne diğer mesajlarda ne yazıyorsa onu yazarak düşünmeden yorumlar yapmaya başladığını görmeye başladım. Bu iyi bir şey değil arkadaşlar. Asıl hatalıyı görme konusunda bir çok kişi kör kalıyor.

Bu arada Honda eğitimlerim var ve 2 yıllık motorsiklet hayatımda başıma gelmeyen kalmadı. Gerek benim acemiliğim gerekse sürücülerin aşırı derecede bilinçsiz oluşundan kaynaklı. Kesinlikle diyebilirim ki burada arkadaş ne kadar istemeden de olsa hatalı viraj almış olsa da o araba sürücüsünden çok motorcuya laf yapmanız beni bitiriyor ve bu foruma olan inancımı her geçen gün daha da kaybetmeme sebep oluyor. Sollama taktikleri ve yerleri vardır. Böyle bir durumda adam sollanmaz üstüne o hızla öyle bir yola çıkılmaz ki yokuştan çıktığın için göremiyorsun bile yoldan gelenleri. Üstüne solladığın motorun önüne doğru hamle yapıp fren köklüyorsun ve bu durumda zaten virajda korkmuş olan adam bir anda frene asılıyor. Bu mudur motorcunun hatası? Peki ya laguna nın yaptıkları?
    İşte boşa dil dökmüyor burada Zaferce . O kapalı alan eğitimlerinin yol eğitimleri ile arasında farkları var.

Foruma inancını kaybedecek bişey yok ki kardeşim. Burada haklı haksız yerine motoru kullanan kişinin sağlıklı gitmesi ile ilgileniyor çoğu kişi. Motorcunun hatalarını, hatası yoksa bile hatalı otomobillerin arasında en iyi davranışın ne olduğunu konuşmak garip değil ki. Burada doblocuya lagunalıya kamyoncuya sabaha kadar veryansın etsen ne olacak..
    Zaten yargılama, karar verme cezalandırma değil amaç motorcular arası beyin cimlastiği şeklinde motosiklet sürücüsün kritiği yapılıyor motosiklet forumunda.

Videodaki arkadaş bir kere logar kapağından filan kaçmıyor solundan devam edeceğine bizzat üzerinden geçiyor.Çok zor olmayan virajda çok yüksek olmayan hızı ile çizgisini kaybedip dışarı kayıyor. Lagunadaki herifte boşluğu bulup yırtık dondan çıkar gibi çıkıyor. Her iki sürücünün o yolun akan bir geçiş üstünlüğü olan yola bağlandığını çok basit olarak tahmin etmesi gerekirdi. O yol hiç sürpriz bir bağlantı değil. Lagunanın hatası motorcu arkadaşın hatalarınısını örtmüyor.
    TimFx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte boşa dil dökmüyor burada Zaferce . O kapalı alan eğitimlerinin yol eğitimleri ile arasında farkları var.

Foruma inancını kaybedecek bişey yok ki kardeşim. Burada haklı haksız yerine motoru kullanan kişinin sağlıklı gitmesi ile ilgileniyor çoğu kişi. Motorcunun hatalarını, hatası yoksa bile hatalı otomobillerin arasında en iyi davranışın ne olduğunu konuşmak garip değil ki. Burada doblocuya lagunalıya kamyoncuya sabaha kadar veryansın etsen ne olacak..
    Zaten yargılama, karar verme cezalandırma değil amaç motorcular arası beyin cimlastiği şeklinde motosiklet sürücüsün kritiği yapılıyor motosiklet forumunda.

Videodaki arkadaş bir kere logar kapağından filan kaçmıyor solundan devam edeceğine bizzat üzerinden geçiyor.Çok zor olmayan virajda çok yüksek olmayan hızı ile çizgisini kaybedip dışarı kayıyor. Lagunadaki herifte boşluğu bulup yırtık dondan çıkar gibi çıkıyor. Her iki sürücünün o yolun akan bir geçiş üstünlüğü olan yola bağlandığını çok basit olarak tahmin etmesi gerekirdi. O yol hiç sürpriz bir bağlantı değil. Lagunanın hatası motorcu arkadaşın hatalarınısını örtmüyor.
    Hatayı söylemek ile aşağılamak arasında ki farkı anlayamamış kişilerin yaptıkları yorumları gördün mü dostum? İşte bu körlerden bahsediyorum ben.
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birkaç kişi dışında hata bir kişi dışında bir aşağılama göremedim ama neyse.
    Yazılanlara bakarken videoya da birkez daha baktım da şunu düşündüm 51 saniyede viraj tam bitip motoru düzeliyor, o ana kadar tüm olanları boşverelim o anda gazı kapatsa biz burada bu tartışmaları yapmıyor, o arkadaşta şimdi pahalı ve çıtkırıldım granaj parçaları için hesap yapmıyor olacaktık.
    Herneyse sağlık olsun.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet sürüçüsü batçığa girerken motoru çizgisinde tutamıyor daha, arkadaşim olsa yolda çek sağa bırak derim.Viraj çıkışında madem yol verdin, şu sıçramasın diye kenarda bekleyen yaya misali duracakmiş kadar yavaşla,gerekirse dur,bi karşına bak.Araç sürücüsünde bi hata göremedim ben üstüne kirmamiş,yol istememiş,taciz yok vs.

bana videonun basindan beri seridini tuttaramamis gibi geldi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    paketi sağlam bağlamış ama
    yürekçe, Seko, selsa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti kullanan arkadaş şerit doldurmayan, yanımdan geç diyen bir arkadaş...Motosikleti, bisiklet gibi sürüyor...Ben bunu kibar bir yapısı olmasına bağlıyorum. Arkadan gelen araç sahibi de; bu arkadaşımız çekinerek sürdüğü için, tüm yolu kendisininmiş gibi sahiplenmiş...Sonuç: panik fren ve kaza...Motosikletçi arkadaşıma kabahat bulmuyorum çünkü maalesef bu ülkede 4 tekerlekli araç özgüveni ve saygısızlığı var.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Abs olsaydı hastaneye gitmişti ambulansla, burada Abs kurtarmaz aynı hızda arabaya gömecekti düşerek yırttı, ha bu düşmek daha iyi abs kötü değil, öngörü eksikliğini abs de kurtaramaz...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yahu arabayı, frenini falan bir geçin, o arabanın otobüsün içine giremeyip duracağı belli değil mi ? Arabayı motosiklet olarak görüp, devam edeceğini varsaymaktan oluyor hep bunlar. Bizim sürücülerin en önemli sorunu olan risk öngörüsü ile ilgili bir durum. Motorcunun şikayet ettiği noktayı duydunuz mu ? "Şerefsiz ya önümde durdu" diyor. "Adamın önümde duracağını anlayamadım" demesi gerekirdi. Şeridi boş bırakması falan ayrı konu, adam acemi zaten viraja girişinden belli.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    He bu durumda bir de acemi ben oldum laguna değil ?

Bazı durumlarda diyecektim ama son zamanlarda bir çok konuda insanların aşırı derecede yanlış yargılara kapılıp üstüne diğer mesajlarda ne yazıyorsa onu yazarak düşünmeden yorumlar yapmaya başladığını görmeye başladım. Bu iyi bir şey değil arkadaşlar. Asıl hatalıyı görme konusunda bir çok kişi kör kalıyor.

Bu arada Honda eğitimlerim var ve 2 yıllık motorsiklet hayatımda başıma gelmeyen kalmadı. Gerek benim acemiliğim gerekse sürücülerin aşırı derecede bilinçsiz oluşundan kaynaklı. Kesinlikle diyebilirim ki burada arkadaş ne kadar istemeden de olsa hatalı viraj almış olsa da o araba sürücüsünden çok motorcuya laf yapmanız beni bitiriyor ve bu foruma olan inancımı her geçen gün daha da kaybetmeme sebep oluyor. Sollama taktikleri ve yerleri vardır. Böyle bir durumda adam sollanmaz üstüne o hızla öyle bir yola çıkılmaz ki yokuştan çıktığın için göremiyorsun bile yoldan gelenleri. Üstüne solladığın motorun önüne doğru hamle yapıp fren köklüyorsun ve bu durumda zaten virajda korkmuş olan adam bir anda frene asılıyor. Bu mudur motorcunun hatası? Peki ya laguna nın yaptıkları?
    bir kaç onbin km sonra bu yorumlarını okursan şaşırırsın..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Arabaya keyfinden yol vermiyor arkadaşlar. Virajı alamıyor araba da öküz gibi araya giriyor ve üstüne yolu okuyamayan asıl mahlukat araba olmasına rağmen motorcuya diyorsunuz yolu okuyamıyor diye. Araba sahibi aşırı bir hızla yola çıkıyor ve bir an otobüs ü farkedince motorun önünde duruyor. Bu durumda çoğu kişi ani fren yapıp motoru yatırırdı ve ya zar zor dururdu. Suç burda tamamiyle laguna da. Motorcunun tek hatası virajın dandikliğinden kaynaklanan bir hata. O virajda bir çok motorcu virajı alamayıp genişten çıkardı zaten aşağı girip bir anda dönen bir viraj bu. Zaten motorcu için aşırı tehlikeli bir virajken üstüne laguna öküzü onu olmayacak yerde solluyor. Ben olsam o laguna yı kovalar motoru yeniletirdim.
    Dostum videoyu tekrar izle.Viraj gayet normal viraj.Tabelalara dikkat edince zaten virajın olduğu belli oluyor.Öyle alınamayacak bariyerlere girecek kadar tehlikeli de değil.Arkadaş acemiliğinden saçma saçma hareketler yapıp virajın dışına çıkıyor.Ayrıca viraj çıkışında laguna geçmemesine rağmen otobüsün geldiği belli oluyor.Biz kameranın kaskın sağ tarafında olmasına rağmen otobüsü görebiliyorsak o arkadaş nasıl göremiyor?Laguna aniden durmuş ama zaten trafikte sürerken hele İstanbul'da sürerken arkadaş bunları öngöremeden sürerse o grenajlara daha çok parası gider.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)