Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 Esd

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba sayın Forum Halkı.

Yeni Yamaha mı Dün aldım ve bende sizin aranızdayım artık..

Yamaha YBR 125

Model yılı 2015-
    Vize Sigorta 0
    Renk Siyah
    Km-10.000
    Extra+( Xenon Far Motorlu ) + Özel dikim süngersiz deri Kılıf..++ Anlas Arka lastik 0

Dün depoyu Doldurdum arkadaşlar 41 km yol gittim ve tekrar doldurdum tamıtamına 0,980 Gram Benzin Aldı yani Ortalama 5 Lira.
    Normel seyirde gittim aynı şekilde bugün yine denedim fakat 100/km rüzgara karşı gittim bu sefer devir 7000-9000 bin arası bu sefer üzdü 2 kilo ile 62 km gitti ve yolda bıraktı..

Sorunlarımı size iletmek istiyorum.

1- Titreşim hiç yok fakat tam 7000 bin devire gelince 7,500e kadar bir titreşim ve motor bağırma sesi oluyor sonra titreşim kesiliyor ama hep 7 bine geldiğinde o 10 saniyelik bir titreşim oluyor..

2- Aküsü 0 xenon motorlu far var üzerinde 35 w aküye zarar verirmi ? çalışınca yavaş yavaş yükseliyor.

3- Tekerler ANLAS Metzeler veya michelin ile değiştirmeliyim ?

4- Birde egzoz boyası el kadar bir yerde çıkmış çıkmaması için ne yapmam gerekiyor ?

5- Ayrıca sanki 10 km şehir içinde gittiğimde sanki hızlı ısınıyor gibi geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    YBR kullananlar sorduğun sorulara cevap verecektir ama Anlaş kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim, kış lastikleri olan Winter Grip 2'ler kış aylarında çok iyi, yaz lastikleri olan MB34 Tournée'ler de kuruda iyi ama ıslak yolda çok dikkatli olmanı öneririm. Arka sıfır Anlaş demişsin dolayısıyla önde farklı lastik kullandığını farzediyorum. Bence ön arka aynı anda ısınan aynı markanın aynı desenli aynı modeli olsun. Frenlemede ya da virajda kafan rahat olsun.

Michelin Pilot Stret yada Sport düşünüyorum.

GÜNCEL Diğer Sorunları söylermisiniz

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Bence yakıt değerlerin çok iyi titreşim konusunda ise aynı şey bende de var 7000 devirde bir titreşim oluyor sonra kesiyor.Zenon bende yok onu bilmiyorum Anlas marka lastikler bende de var ben memnunum.Eksoz korumasını komple boyayabilirsin şehir içinde çok redline gidiyorsan ısınabilir ama sorun teşkil etmez hayırlı olsun bence güzel seçim yapmışsın.

Motosikleti
    Honda Beat
    Güle güle kullanın

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Titreşim motordan geliyorsa ben takıntı yapardim daha önce koruma demirinin bağlantı noktası kırılmış 6 7 bin devir arası titreşim vardı kaynakla çözdüm.
    Far konusunda bişi diyemicem orjinal far kullanıyorum
    Metzeler yağmurlu havada ve yazın bence çok iyi tutuyor tavsiye ederim pirelli yagmur yağarken bazen asfaltta bırakıyor ama toprak yolda inanılmaz güzel tutuyor söyle ozetleyebilirim taşrada pirelli şehirde yaz kış metzeler sadece yazın kullanacaksan michelin bence. Anlas hakkında fikrim yok.
    Egzoz muhafaza da renk atması varsa önemli değil o kadar bence takma ileride çok artınca boyarsin.
    Havalar sıcak ondandir kisin çalıştırması zor olacak biraz jikle açıkta bile kendin gaz vereceksin bazen...
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza göstermesin aramıza hoş geldin.
    Yazın bilgisi affola telefondan yazıyorum

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Hayırlı olsun. Depo kılıfı boyayı kaldırıyor diye söylenti var o yüzden arada çıkartıp altını kontrol etmeni öneririm. Lastikleri metzeller me22 ile değiştirirsen iyi olur yol tutuşu gayet iyi. Titreşim normal o devirlerde. Benzin yakmasıda normal ben iki kişi 170-180 kg ile 3 litre yaktırıyorum basa basa. Daha fazla yakmaz zaten

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Xenon hem motora zarar verir hemde akşam vakitleri çok küfür yersiniz en kısa sürede söküp yerine LED ampul takmaya bakın

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı bantun12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin Pilot Stret yada Sport düşünüyorum.

GÜNCEL Diğer Sorunları söylermisiniz
    Ybr ile Billas BL-080 'de öneririm eski lastiklerden sonra çok memnun kaldım.

Çok teşekkürler arkadaşlar..

Pazartesi xenon far için şarjını ölçtürecem olmazsa led ampül takacam veyada orjinalini.. Gidon kısmınada Çakmaklık veya Usb benzeri bişey yapacağız.

Ayrıca şunları soracağım

1-Uzun yolda 1 litre ile 41 Km öçltüğümde Şehir içinde 30 Km de benzinn bitti 1 litrede anlam veremedim ?
    2-Hava Filtresini değiştireceğim karbüratörüde temizlettireceğim hava filtresi orjinal ne kadardır markası vs.. Birde ne faydalarını görrüm.
    3-Zinciri eski sahibi yağlamamış sıkaşmalar var alt üste binmiş yolda ötüyor ses çıkarıyor zincirimi değişteyim sadece yoksa dişliler ile beraberinde mi takım olarak mı ?

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenon hem motora zarar verir hemde akşam vakitleri çok küfür yersiniz en kısa sürede söküp yerine LED ampul takmaya bakın
    Kufur yeme okey haklısın kalıyesız LED de aynı kufuru yerısın.
    Motor a neden zarar verırmıs ? Onu acıklarmısınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)