Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosiklet sürücüsü haklı mı ? haksız mı?

Katılımcı sayısı
123. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet, motosiklet sürücüsü HAKLI.

45 36.59%
  • Hayır, motosiklet sürücüsü haklı DEĞİL.

78 63.41%

Kendisini Sıkıştıran Aracın Aynasını Kıran Motorcu!! (Anket İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    türkiye şartlarında araç kullanan herkes bilir ki kabahatli olun ya da olmayın trafikte her an birileriyle dalaşma ihtimaliniz var.
    insanlar dalgın olabilir, gergin olabilir, başka bi hadiseden şişmiş olabilir...
    milyon kişinin birbiriyle etkileşimde olduğu trafik ortamında her kafamız attığında şiddete başvuracaksak işimiz var.
    c3y, OrjinAli ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Şu motorcuya haksız diyen arkadaşlar.

REALIST OLUN REALIST.
    Wonderland değil, burası dünya.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkına tecavüz etmeyi basit bir sebep olarak görüyorsan zaten konuşacak çok fazla bir şey yok. Şahsen benim ailemden birine tecavüz edilse, ne konuda olursa olsun, ailemdeki o kişiye yaptıklarından dolayı tepki göstermem imkan ve ihtimal dahilinde değil.
    Korna çalmak mı hakkına tecavüz ? Veya diyelim öyle, bunun karşılığında ayna kırmak ne ? Kibarca cevap vermek mi ? Abi beyin diye ne taşıyorsunuz bilmiyorum. Şu yazdığın örneğe bak Allah aşkına. Ben geçip odadaki duvarla sohbet edeyim biraz. Zira senin kadar saçmalayamaz.

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

REALIST OLUN REALIST.
    Motorcu insan gibi tepki gösterse haklıydı. Kendini haksız duruma düşürdü. Mesela kimse araba sürücüsü haklı yazmadı. Da herkes kendi adaletini kendi arasa o zaman o araba da o motorcuyu bu hareketin üzerine ezsin. Sonuçta korna çalanın aynası kırılıyorsa, aynası kırılanın bir başkasını ezmeye, ezilenin de ezeni öldürmeye hakkı vardır mı diyeceğiz ?
    artemis99, VECİHİ ve Kızıl pars bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mesela bide şöyle hayal edin. markette kasanın önüne geçmiş sıra bekliyosunuz ve arkanızda ki sizi eliyle ittirip hadi be çabuk olun deyip tüm sıradakileri itmenizi sağlayarak birbirine yapıştırarak, hemde daha eve yetişicem diye söylenerek dürtüklemeye devam etse.. cevabınız ne olurdu

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600

REALIST OLUN REALIST.
    değerli mrmud;
    gerçekçiliğin görmek istediğimiz tarafıyla ilgilenmek eksik gerçekçiliktir,
    eksik gerçek, gerçek değildir.
    şöyle ki;
    şehiriçi yoğun trafikte 1 saat motor kullanan herkes kuvvetle muhtemel bahse konu sahnenin bir benzerine şahit olur,
    böylesi bir durumda şiddet uygulanabileceğine cevaz vermek "kavgasız gününüz geçmesin" demekle eşdeğerdir.
    bu tavır durumu iyileştiren bir tavır değil, netekim 1 haftaya kalmaz ya post delersiniz, ya postunuz delinir.
    alın size realizm.
    c3y, Alonedark93 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna çalmak mı hakkına tecavüz ? Veya diyelim öyle, bunun karşılığında ayna kırmak ne ? Kibarca cevap vermek mi ? Abi beyin diye ne taşıyorsunuz bilmiyorum. Şu yazdığın örneğe bak Allah aşkına. Ben geçip odadaki duvarla sohbet edeyim biraz. Zira senin kadar saçmalayamaz.

Motorcu insan gibi tepki gösterse haklıydı. Kendini haksız duruma düşürdü. Mesela kimse araba sürücüsü haklı yazmadı. Da herkes kendi adaletini kendi arasa o zaman o araba da o motorcuyu bu hareketin üzerine ezsin. Sonuçta korna çalanın aynası kırılıyorsa, aynası kırılanın bir başkasını ezmeye, ezilenin de ezeni öldürmeye hakkı vardır mı diyeceğiz ?
    Videoyu düzgün izleyin lütfen. Baştan beri bir sıkıştırma söz konusu hatta motorcu kamera açısına bakarsanız adam aynadan takip ediyor şimdi ne yapacak diye. Korna çalınca da zaten sinirlenmiş adam diğerine haklı olarak laf atıyor ve haklı olarak arabanın üstüne mi çıkacam diye bağırıyor. Tailgate diye bir terim duydunuz mu bilmiyorum ama özellikle yabancılar sırf bu yüzden adam dövüyorlar. RJ nin videolarında bile bir sürü tailgate çiye laf attığını görebilirsiniz.
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu düzgün izleyin lütfen. Baştan beri bir sıkıştırma söz konusu hatta motorcu kamera açısına bakarsanız adam aynadan takip ediyor şimdi ne yapacak diye. Korna çalınca da zaten sinirlenmiş adam diğerine haklı olarak laf atıyor ve haklı olarak arabanın üstüne mi çıkacam diye bağırıyor. Tailgate diye bir terim duydunuz mu bilmiyorum ama özellikle yabancılar sırf bu yüzden adam dövüyorlar. RJ nin videolarında bile bir sürü tailgate çiye laf attığını görebilirsiniz.
    Tekrar söylüyorum. Araba sürücüsü haklı demedim. Motorcu tepkisinde haksız da demedim. Tepki şekli yanlış ve haksız dedim. Bu sebepler için adam dövmenin meşru olduğunu düşünmek yanlış dedim. Halen de diyorum da, ya ben anlatamıyorum ya da okuyanlar anlamak istemiyor.

Pes ettim

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli mrmud;
    gerçekçiliğin görmek istediğimiz tarafıyla ilgilenmek eksik gerçekçiliktir,
    eksik gerçek, gerçek değildir.
    şöyle ki;
    şehiriçi yoğun trafikte 1 saat motor kullanan herkes kuvvetle muhtemel bahse konu sahnenin bir benzerine şahit olur,
    böylesi bir durumda şiddet uygulanabileceğine cevaz vermek "kavgasız gününüz geçmesin" demekle eşdeğerdir.
    bu tavır durumu iyileştiren bir tavır değil, netekim 1 haftaya kalmaz ya post delersiniz, ya postunuz delinir.
    alın size realizm.
    Durumu iyileştirmek kişiye gore değişir.
    Eleman demekki postuna güvenip yapmış hamlesini takdir ettim.

Adamın yanında cocugu varken benim üzerimden geçmeye utanmıyor, benmi adamın aynayı kırmaktan utanıcam.
    Yapmayınız çok saygıdeğer abicim.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Durumu iyileştirmek kişiye gore değişir.
    Eleman demekki postuna güvenip yapmış hamlesini takdir ettim.

Adamın yanında cocugu varken benim üzerimden geçmeye utanmıyor, benmi adamın aynayı kırmaktan utanıcam.
    Yapmayınız çok saygıdeğer abicim.
    Motorcu sola çekip arabanın gelmesini bekliyor demekki arabanın oraya sığacağını biliyor kapito videoyu defalarca izle anlayamıyorsan.Verdiği tepki fevri önün bossa doldurucan kardesim yoksa yol akmaz o angut motorcunun durması arkasındaki binlerce aracın fren yapmasına neden oluyor ve her birinin gaza basıp yerinden hareket etmesinide hesaplarsan ciddi bir zaman kaybı..Angut gibi düsünmeyelim lütfen dünyada tek yasamıyoruz toplu yasıyoruz toplu yasıyorsak topluma topluluğa ayak uydurucaz.Zaten kavgaların genel nedeni herkez yol benim dünya benim parası virdimm ya benim benimmmm böyle malca bir düsünce şekli yok böyle düsündüğümüz için armutlara denk gelip sinirimiz bozuluyor sürekli..
    VECİHİ bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yazık ya bu tarz motorculara.Aynayıda kıramıyorlar artık.Anca vurunca katlanıyor.
    something123 bunu beğendi.

Onca yorum var 1 tanesi de arkadakinin takip mesafesini korumadığından bahsetmemiş ! Motorcu ayna kırdı ya hemen abanın adamın üstüne. Size eğlence lazım.
    - sıkışık trafikte Aralardan geçersiniz , aralardan geçilmez diye motorcuya laf atarsınız.
    - şeridinde gidersiniz , motorsun sen sağdan git dersiniz.
    - o trafik en fazla 6-7 metre sonra gene duracağından adam biraz geç hareket etmiş, ne var bunda ? belki motoru stop ettirdi ne var bunda ?

Motosiklet kullanırken en ufak sıkıştırmada parlamıyoruz biz. Bunun daha öncesi oluyor sanırım arkadaki hödük bir süre bu motorluyu yakın takibe almış. otomobildeki camı açtığında hatasının farkındaymış gibi " kusura bakma " dese hararet bir anda düşerdi.

Motosikletlinin ayna kırmasını haklı bulmuyorum. Ama hatasının zerre kadar farkında olmayan o araç sürücüsü karşılaştığı bu durum neticesinde artık öndeki aracı bu şekilde sıkıştırmayacaktır. Umarım takip mesafesini korumayı öğrenir.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu sola çekip arabanın gelmesini bekliyor demekki arabanın oraya sığacağını biliyor kapito videoyu defalarca izle anlayamıyorsan.Verdiği tepki fevri önün bossa doldurucan kardesim yoksa yol akmaz o angut motorcunun durması arkasındaki binlerce aracın fren yapmasına neden oluyor ve her birinin gaza basıp yerinden hareket etmesinide hesaplarsan ciddi bir zaman kaybı..Angut gibi düsünmeyelim lütfen dünyada tek yasamıyoruz toplu yasıyoruz toplu yasıyorsak topluma topluluğa ayak uydurucaz.Zaten kavgaların genel nedeni herkez yol benim dünya benim parası virdimm ya benim benimmmm böyle malca bir düsünce şekli yok böyle düsündüğümüz için armutlara denk gelip sinirimiz bozuluyor sürekli..
    Motorcuyu aradan sildik, o ezen adamın önündeki araba ilerlemiyor diyelim, aynı şekilde sürterek gecilirmiydi ? Hadi şimdi buzlu votkalarimizi yudumlayalım bunu düşünürken.

Videoyu sizde bi tekrar tekrar izleyin.
    Kamera açısından, motorcunun dikiz aynasına baktığını anlarsınız.Belki...

Empati kurunca söyle düşünmüştür diye tahmin ediyorum.

"Ulan bu arkamdaki dingil frensiz geliyo??
    Hooop hooop ! !" (Adam sırtıma çıkıyor.)
    Bilmem anlatabildim mi..
    Hani sizin üstün zekânız anlar ama ben anlatmayı beceremem kusura bakmayın.
    Önünde boşluk varsa dolduracakmış...
    Adam feryat ediyor bak "Ulan nereye gidecen yol versem !?"
    Cevap soruda gizli.

Demokrasi ülkesiyiz! Sonuçta oyumu motorcudan yana verdim.
    Ha biz yargımıyız hayır.
    Veriyoruz öyle.

Motorcu abime saygılar.
    Alonedark93 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kimsenin fark etmediği bişey var galiba tek ben fark ettim??

Fazerli arkadaş düğün konvoyunda aynada havlu var.
    Önündeki audi de konvoydaki araç dörtlü yanıyor havlu var.
    Onun önündekide aynı şekilde havlu var.

Arkadasda büyük bir ihtimal konvoyu kaybetmemeye çalışıyor, bu mahlukat da kılığına kıyafetine baksan adam dersin canını sıkıyor.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 ABS 2017
    Ayni arabadan ben de kullaniyorum, aynayi vurunca ters donuyor kirilmadi yani. Araba kullanirken onume atlayan bir taksiciye acik camdan malmisin diye bagirmam ve 2 metre boyundaki taksicinin bunu duyup durmasindan beri arkamdaki adam korna caldi diye durup adamla tartismam.Birak o sinirlensin sen uzme tatli canini

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bu yazdıklarıma gülmeyin ama herkes arabadaki adam, ga..t vs vs tarzı konuşmuş. Arabadakini kadın olarak gören bi ben miyim acaba?
    HONDA

#BZ3082

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazdıklarıma gülmeyin ama herkes arabadaki adam, ga..t vs vs tarzı konuşmuş. Arabadakini kadın olarak gören bi ben miyim acaba?
    İşte bende bundan bahsediyorum sözde videoyu izlediklerini sanan arkadaslara sesleniyorum.Korna uyarıdır sen uyarılmayacak kadar mükemmel değilsin.Bas gaza konuyu kapat yok abi aynayı kıralım moda oldu zaten..

Motosikleti
    Honda CB 250R
    bence adamı vurup sonra arabaya benzin döküp yakmalıydı bu tepki hafif kalmış

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Korna çalmak dedi :D asdasdasdfsafdasd. İzlediğini anlayabilen biri olarak seni değerlendirmek benim hatam, bu yüzden özür diliyorum. Ben beyin taşımıyorum, ağırlık yapıyor. Karbon beyin takacam +5hp. Akademik hayatımı, iş hayatımı bilmeden devam et sen yorum yapmaya genç arkadaşım. Hayatında başarılar dilerim.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Hatayı hata ile düzeltmeye çalışmış.. Aynayı tekmeleyene kadar haklıydı..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)