Yaklaşık bir yıl önce sokakta bulduğu köpeği sahiplenen Sedat Uzun adlı vatandaşın, bakımlarını ve tedavisini en iyi şekilde yaptığı köpeği ile kurmuş olduğu iletişim görenleri şaşkına çeviriyor. Çay bahçesi işletmecisi olan Sedat Uzun, “Sokakta bulduğumuz bir hayvan. Şu anda da bizim için çok iyi bir dost. Sıcaktan bunaldığı için kendisine daha başka şeyler düşündük ama olmadı. Sonra motosiklet aldık, bir sefer bindi. Ondan sonra sürekli binmeye başladı. Motorun kornasını çaldığımız zaman uzakta ya da görünmeyen bir yerde de olsa, korna sesine gelip motosikletin yanına geliyor. Sahipleneni yaklaşık 1 yıl oldu, daha önce hiç hayvan bakmadım. Ama hayvanları seviyordum. Bu da işte bize vesile oldu. Öyle aramızda bir dostluk başladı. İlçemizde kendisi de halk arasında da sevilen hayvan haline geldi. Yaşadığı sürece biz de elimizden ne gelirse bakım olsun vesaire yapmak mecburiyetimiz var. Biz bunu bulduğumuz zaman aşıları, bakımı, temizliğini yaptırdık. Yazın özellikle birlikte denize gidiyoruz. Ben denize girmeyi çok seven bir insan olmadığım halde onun için hemen hemen her gün denize gidiyorum. 1 saat yüzmesi var. Kendisine kulübe yaptırdık. Kısaca güzel bir dost” dedi.

https://www.samsunhaber.com/samsun-h...ut-h21693.html