Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosiklet sürücüsü haklı mı ? haksız mı?

Katılımcı sayısı
123. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet, motosiklet sürücüsü HAKLI.

45 36.59%
  • Hayır, motosiklet sürücüsü haklı DEĞİL.

78 63.41%

Kendisini Sıkıştıran Aracın Aynasını Kıran Motorcu!! (Anket İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcunun aynayı kırması yanlış tamam.

Ama arabacınında beyni yanmış zaten trafik ilerlemiyo.

Gereksizce kornaya basmakla, motorcuya gereğinden fazla yaklaşıp taciz etmekle baya baya kaşınmış.

Birde şunu diyenler var yok yanında eşi var yok çocuğu var onlar varken böyle yapılmaz falan filan.

Madem eşinle çoluk çocuğunla geziyorsun adam gibi gez, soytarı gibi davranma, atar gider yapma karının kızının yanında.
    eşi çocuğu var diye motosiklete sıkıştırmak mı oluyor eşin çocuğu n varsa beyfendiğini saygını gösterirsin

bence hak etmiş çekil diyor birde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    yha bu nne arkadaşlar bu agresiflik bu kadar nefret neden.tmm adama havanı attın lafı soktun ayna kmırmakta nedir.ne bu külhanbeyliği biz önce topluma eğitim vermeliyiz geçen izlediğimiz videoda taksicininin bilerek motorcuyu devirmesi gibi bu adamda yapsaydı bence bu adamda haklı

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Aranan kan bulundu.
    Adam delikanlı kaçmamış..
    Korna kullanmayı bilmeyen, uzun kornanın manasını bilmeyen dengesiz bide baba olucak arabada çocuk var hey gidi heyy.

Sanki yol boş tövbe yarabbim ya.
    Ya bela çekme budur işte.
    Bence burnunuda kırmak lazım böylelerinin.

Ama kırk defa söyledim, şu aynaya içten vurmayın diye. Üstten vurun üsten...
    EmirE bunu beğendi.

Taciz falan etmiyor sadece motorsiklet kullanan gerizekalı diğer araclara ayak uydurmuyor madem yolu istiyorsun ortala kardesim korna calıyorsada baz gaza ruh hastamısın nesin ehliyeti nasıl almıs bu adam anlamıyorum...1 korna caldı diye arabada cocuğunu gördüğü bayana bağırıyor ve aynasını kırıyor...
    Allah ıslah etsin

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Eğitim şart.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taciz falan etmiyor sadece motorsiklet kullanan gerizekalı diğer araclara ayak uydurmuyor madem yolu istiyorsun ortala kardesim korna calıyorsada baz gaza ruh hastamısın nesin ehliyeti nasıl almıs bu adam anlamıyorum...1 korna caldı diye arabada cocuğunu gördüğü bayana bağırıyor ve aynasını kırıyor...
    Allah ıslah etsin
    o bir anda olmamıştır yol boyu sıkıştırmıştır

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Araç sürücüsü kadınmı erkekmi anlamadım. Hareketler ve kıyafetler erkek gibi, Ses ve konuya bağlılık bayan gibi.

Neyse ney sonuç olarak. Araçta çocuk olması sebebiyle yapılmaması gereken hareket motorcu arkadaş suçsuzken suçlu konumuna düşmüş,
    Benim oyum (Hayır, motosiklet sürücüsü haklı DEĞİL.)
    İMAM SOLLARSA CEMAAT YANLAR

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Bayan - erkek farketmez yapacağımı yaparım ancak arkadaki ufaklık için o tepkiyi vermezdim.

Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaferce, 2-3-4 . maddeler doğru, 5 kısmen doğru

1. ye gelince, yaası falan yok, araba gibi gideceksin, aradan geçersen sonuçlarına katlanırsın, aradan gitme hakkın yok, kızan araç sürücelerine kızmaya hakkın yok, aradan geçerken arabama zarar verdin diyelim, şansın yok, yok öyle bir hakkın, araba ile aynı hakka sahip olduğun gibi aynı kurallarada tabisin, bunu unutmayın, geçeceksen boş şerit varsa geçeceksin yoksa paşa paşa bekleyeceksin, bana uymaz diyorsan sen bilirsin, sonuçlarına karşı kızmayacak doğan zarar varsa paşa paşa ödeyeceksin, zarar verdiğin arabanın zararını tabiii...
    Durmuş veya yürüme hızında dur kalk şeklinde ilerleyen trafikte, doğru yapılan filtreleme bir seçenek değil gerekliliktir. Motosiklet sürücüsü ve dolayısıyla diğer yol kullanıcıları için daha güvenlidir. Trafik sıkışıklığı bakımından da tüm yol kullanıcıları için avantajlıdır. Bu konularda detaylı açıklamalara bir kaç Google araması ile ulaşabilirsiniz. İngilizce aramalarda çokça, ikna edici doküman ve yasal metin bulunabiliyor. Türkçe doyurucu ve net açıklama yeterince yoksa ben de bir ara yazarım.

Açık net söylüyorum bu yaratık motorcu falan değil. Benim yakınlarımda bir andaval şu hareketi yapsa araç sahibi hiç tepki göstermese bile ben sonuna kadar tepkimi koyarım hatta işin sonu sopaya kadar gider adamın ses tonu ben haksızım beni döve döve terbiye et diyor.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korna çaldı diye mala zarar veren biri,(ki karşıdaki agresif bir tepki gelse kişiye de şiddet uygulardı gibi görünüyor) sinirli birisine denk geldiğinde cinayet de işleyebilir. Keskin sirke küpüne zarar. Haklı iken haksız duruma düşmek de cabası.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Böyle andavallar yüzünden motorcular kötü biliniyor. Dibine kadar girmişse uyarırsın. Ne bileyim şeridi ortala mesela. Artist motordan inip arabanın yanına gidiyor. Araçta ki bayan olunca artislik yapıyor. Aynı arabada sürücü erkek olsaydı. Böyle yapamazdı.Herkes için değil ama Şu kamera takıp youtube atıp prim yapanlar yüzünden böyle oluyor

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    abi benim anlamadığım deli ile neden deli oluyorsunuz?
    baktın aptal gerizekalı deli yada bilumum kötü araç kullanıcısı, bas frene geç arkasına ya 2 araba sonrasından kaç yada en soldan yapıştır kaç
    nedir keçi gibi inatlaşma. lan zaten motosiklet kullanıyoruz özgürüz, derdimiz yok. niye durduk yere stres yapalım.

hiç işim olmaz benim ya, acele etmem basarım frene 2 araba arkasına kadar da geçerim kendi başını yesin itoğluit.
    AbiR1MiO bunu beğendi.

Benim anlamadığım yanındaki çocuğu kendisi düşünmüyor, bu hareketleri yapıyor. Motorcu düşünmüyor o hareketleri yapıyor. Siz mi düşüneceksiniz?

Bunun haricinde toplum olarak bir mazlumun yanında olma onu savunma derdi sarmış herkesi. Haklı, haksız, hak etmiş vs. kimsenin umurunda değil.

Dikkat ediyorum da, özellikle son zamanlarda, motorcuya yapılan harekete, hareketi yapanın anlayacağı şekilde tepki veren bütün motorcuları apaçileme, hor görme, aşağılama çabası var. Hepimiz bir aileyiz diyorsunuz, sonra ailenden biri hata yapınca hadi sigigit! Bu nasıl bir ikiyüzlülük?

neyse çok sağlam yazmıştım ama sildim, bu kadar yeter...

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Suç ile ceza, etki ile tepki orantılı olmalı.

Adam sana korna çaldı ie sen de ona korna çalabilirsin,
    el kol hareketi yapabilirsin.
    Ağzını bozduysa sen de boz
    ama mala zarar verme işini ben tasvip etmiyorum.

Başta haklı olabilir ama zarar vermesi bence doğru değil.
    tlgknbs bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım yanındaki çocuğu kendisi düşünmüyor, bu hareketleri yapıyor. Motorcu düşünmüyor o hareketleri yapıyor. Siz mi düşüneceksiniz?

Bunun haricinde toplum olarak bir mazlumun yanında olma onu savunma derdi sarmış herkesi. Haklı, haksız, hak etmiş vs. kimsenin umurunda değil.

Dikkat ediyorum da, özellikle son zamanlarda, motorcuya yapılan harekete, hareketi yapanın anlayacağı şekilde tepki veren bütün motorcuları apaçileme, hor görme, aşağılama çabası var. Hepimiz bir aileyiz diyorsunuz, sonra ailenden biri hata yapınca hadi sigigit! Bu nasıl bir ikiyüzlülük?

neyse çok sağlam yazmıştım ama sildim, bu kadar yeter...
    Sadece motosiklet sürüyor diye yapılan bir andavallığı meşru göremem, görmem. Kendi ailemden biri dahi yapsa elimden geldiğince karşısında dururum. Birinin malına bu kadar basit bir sebepten kasteden birini motosiklet kullanıyor diye savunacaksan kusura bakma da o senin problemin..
    VECİHİ bunu beğendi.

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Adam haklı ya başıma çok geldi dibine girip kornaya basarlar motor için direksiyon kırılmaz derler iyi olmuş ama inşallah sonradan araba üzerine çıkmamıştır )

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu belki bir çok kişi şu yazdıklarıma tepki gösterecek ama şahsi düşüncem şu. Bir çok kişi araçta çocuk var ben olsam yapmam demiş. Birincisi araçta çocuk olması böyle gavatları dokunmaz yapmaz. Kaldı ki arabadaki gavat çocuğunun araçta olduğunu bildiği halde böylesine tehlikeli hareketler yapıyorsa başkalarından bu konu da duyarlı olması beklemeyeceksiniz. Neyse İyi de olmuş en azından çocuk babasının ne mal olduğunu görür
    Heykelini yapsak .... beton yetmez, helal.

Zaten trafik kilit yürümüyor, klimanı açmışsın serin serin, arkada çocuğun, emniyet kemerini takmışsın efendi edendi gidiyorsun ne bu korna el kol olayları.

Uzun basılan korna kimse kusura bakmasın ama ağır sövmekten başka birşey değildir manası büyüktür.

O arabadaki ben olsaydım ne kornaya basardım ne sorun yaratırdım, empati yapar arkadaşı zorlamazdım. Gereksiz yere basarsan o merete sonucuna katlanıcaksın.

Motora biniyorum diye motorcu arkadaşı savunduğumu düşünen arkadaşlar varsa yanılıyorlar.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece motosiklet sürüyor diye yapılan bir andavallığı meşru göremem, görmem. Kendi ailemden biri dahi yapsa elimden geldiğince karşısında dururum. Birinin malına bu kadar basit bir sebepten kasteden birini motosiklet kullanıyor diye savunacaksan kusura bakma da o senin problemin..
    Hakkına tecavüz etmeyi basit bir sebep olarak görüyorsan zaten konuşacak çok fazla bir şey yok. Şahsen benim ailemden birine tecavüz edilse, ne konuda olursa olsun, ailemdeki o kişiye yaptıklarından dolayı tepki göstermem imkan ve ihtimal dahilinde değil.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    adam gıcır gıcır arabaya acımadan sürtmeyi göz aldı ya la ! artık nasıl bir sinir stres olduysa belli ki geç kalındı gidilecek yere. Her halükarda korna çaldı diye artistik yapan motorcu haksız duruma düşmüş. Aynanın kırıldığını da sanmıyorum ters dönmüş gibi görünüyor.
    Kural 1 sıkıştırılmak istemiyorsan araçların sağına soluna girmeyeceksin,
    Şeridi ortalayacaksın ve trafiğin hızına ayak uyduracaksın önünde 1 arabalık boş yer bile kalmamalı trafik ilerlemiyor diye bekleyemezsin yoksa yan şeritten kaynaklar başlar arkadaki araç bunu önlemek için de korna çalmış olabilir.
    c3y bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)