Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Pulsar a herkes dil uzatıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyon sisteminde sorun vardır, değiştirsinler gerekirse. karbüratörlü değil bu yani jikle denilen olayı enjeksin sistemini yöneten çip doğru çalışmıyor demek ki.

bizde beyin diyorlar ama ben beyin demek istemiyorum çünkü ingilizcede bu çipler için "brain" diye bir tabir yok. enjeksiyon sistemi sorunlu işte.

abicim eski bisiklet tamircileri şimdi motor tamircisi olmuş işte, allah bildiği gibi yapsın bunları. hiç bir zaman bilmiyorum demezler zaten, hep bir kulp uydurup yollamaya çalışırlar.

sorun motorda değil ilgili ustalarda, hiç ilgilenip sorun giderme diye bir şey yok, para alamayacaksa direk sepetlemenin peşinde. bizim insanımız sertlikten anlıyor malesef.

benzer durum başka markalarda da oluyor.
    Karbüratörlü motorda enjeksiyon sistemi. Yeni mi geliştirdiler bu sistemi? AS ile NS arasında sadece karenaj farkı vardır. Birde AS NS'ye göre birazcık yüksektir başka fark yoktur. Yani AS aslında Honda CBF 150'dir fark karenaja bağlıdır dönmez. NS ise Yamaha YBR'dir farı gidondadır gödon dönünce farda döner. Bunu kafa karenajı olarak söylüyorum.
    Yavaş yaşa yaşlı öl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamda bir kaç ay sonra 150 NS alma arifesindeyken bu yorumları okudum şimdi tekrardan bir düşünüyorum 8-9 bin TL bütçeye başka ne alabilirim ki sıfır sağlam? Görünen o ki git gide 2. ele daha çok kayıyorum.
    hero hunk bakmanızı onerırım,ozellıkle mutlaka bayıde gıdıp ıncelemenızı.

Bu arada bende alırken 150 sorunsuz denmişti yalnızca o öksürme sorunu oldu onu da 15 dkkada çözdüler
    200 biraz daha kronik sorunlu bir makina

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bende alırken 150 sorunsuz denmişti yalnızca o öksürme sorunu oldu onu da 15 dkkada çözdüler
    200 biraz daha kronik sorunlu bir makina
    peki öksürme sorunu tekrar nüksetti mi ? 15 dk da ne yaptılar ?

Arkadaşlar
    Kaçınız hizmet sektöründe çalışıyor
    Gergin her müşteriye aynı stabillikte Güler yüzlü aynı samimi davranışı gösterebiliyormuşsunuz
    Her gittiğiniz yerde karşınıza şube müdürü yada en yetkililerden birisi çıkıyor mu
    Ekrem bey bu forumu potansiyel olarak görmüş sizleri takip etmiş cevap yazmaya çalışıyor bişeyleri iyileştirmeye çalışıyor ben saygı duydum. Karşısında çoluk çocuk gibi cvp yazanlar var ayıp biraz

Hobi amaçlı biniyorum yüksek cc ye geçme düşüncem var Honda Yamaha bakıyorum ama bu motordan da memnunum lastik dışında i bi sorununu görmedim biraz emeğe saygı gösterin
    mgora ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki yolda 100 ile giderken stop edip teker kitliyor makine. mt25 ve r25 yamahadan bahsediyorlar görmüyor musunuz? sıfır motorlar yatak sarıyor, neymiş radyatör soğutmuyormuş yok neymiş yağ pompası yanlış yağ pompalıyormuş falan filan. en azından böyle ciddi problemleri yok elin hintli motorunun.

bu motora binip hiç stop etme sorunu yaşamadım diyenlerde var. neden ölsün ki? sanki ktm gibi jantı mı kırılıyor bu makinenin.

marka politikası yapmayı bırakın artık, parasına göre en iyisi budur.
    aslında yüz yüze bu sohbeti gerçekleştiriyor olsak inan hiç cevap vermez yoluma giderdim çünkü şartlanmış ve objektiflikten uzak yorumların var... ancak şu satırları okuyacak pek çok insan olacağı için senin fanatikliğinin üzerine bir iki laf eme gereği duydum... sana şöyle ifade edeyim hacı abi ben bajajın kapısından dönmüş birisiyim yani marka fanatikliğim falan yok... kaldı ki apache kullanıyordum 200 NS ile yükseltecektim... ama bajaj almayacağım neden biliyor musun herşeye rağmen alacakken senin o dediğin teker kilitleme olayından bir forumdaş kaza yapmasına ve ölümden dönmesinden sonra vazgeçtim ve o gün bugündür de yorumlarım hep aynı... stop etme sorunu olmasa hakikaten diğer sorunlar için idare edilebilir derim... ancak stop etme işi basit bir iş değil yeni motosiklete binecek insanları yanlış yönlendirmeyin.... ayrıca yatak saran motosikletlerin neden yatak sardığı belli... stop etme sorunu neden kaynaklı belli mi?... ekran gitmesi?... cızırtı?... vızırtı?... geç bu işleri bajajı savunmak için koskoca markaları gömme... honda yamaha vb markalarda sorun varsa bunlar münferit ya da genele yayılamayacak problemlerdir... ancak 200 NS bajajda, iyi ve stop etmeyen motosiklet varsa bu da bireyseldir ve genele yayılamaz...

enjeksiyon sisteminde sorun vardır, değiştirsinler gerekirse. karbüratörlü değil bu yani jikle denilen olayı enjeksin sistemini yöneten çip doğru çalışmıyor demek ki.

bizde beyin diyorlar ama ben beyin demek istemiyorum çünkü ingilizcede bu çipler için "brain" diye bir tabir yok. enjeksiyon sistemi sorunlu işte.

abicim eski bisiklet tamircileri şimdi motor tamircisi olmuş işte, allah bildiği gibi yapsın bunları. hiç bir zaman bilmiyorum demezler zaten, hep bir kulp uydurup yollamaya çalışırlar.

sorun motorda değil ilgili ustalarda, hiç ilgilenip sorun giderme diye bir şey yok, para alamayacaksa direk sepetlemenin peşinde. bizim insanımız sertlikten anlıyor malesef.

benzer durum başka markalarda da oluyor.
    bu problemi halletmişsin bak şu stop etme olayına da eğil istersen... bajaj kullanıcılarının duasını alırsın...

Alıntı VECİHİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayacaktım yazmayacaktım yazmak farz oldu.Geçen sene kafamda kırk bin türlü soruyla gittim 2016 model sıfır pulsar aldım. Hiç abartmıyorum almadan önce bayinin sahibine en az 10 defa sordum stop sorunu var mı diye yok sorunu yazılımla giderdiler stop etmiyor dedi. Motoru aldım eve giderken yolda iki kere stop etti aradım dedim hani stop etmiyordu bu motor, gel yazılım atalım dediler.
    Neyse ilk bakıma gittim sözüm ona yazılım atacaklar adamlar ellerindeki cihazı kullanmayı bilmiyor fabrikaya telefon ediyorlar telefondan birilerinin yönlendirmesiyle işlem yapıyorlar. Bu arada motorun yağı değişti, kafa grenajında bir ses var sübaplardan da vurma sesi geliyor dedim dedim ki demez olaydım. Az önce yazılım attıkları motoru tamam bu diyip daha denemeden alıp gitmemi bekliyorlardı O kadar ses her motorda var sen ne biliyon sübap sesini falan diye gevelediler öylemi dedim aldım anahtarı elime siperlik camınındaki vidayı gevşettim bak buradaki lastik kopmuş bunu değiştirin bari zırıltı sesi gitsin dedim onuda yapmadılar.
    O sinirle kuralkan a şikayet formu doldurdum gelen cevap bayiyi savunmaktan başka bir kelime içermiyordu.

Motor bir süre stop etmedi sonra gene başladı stop etmeye neyse dedim böyle sürecez adamlar motorun arkasında durmuyor. Neyse kışın akü boşalmasın diye motoru çalıştırdım motor çalışırken stop etti bir daha da çalışmadı. Hatta burada da sorular sormuştum konuyla ilgili, bu arada göstergede reset olayı da ortaya çıktı her marşa basmada gösterge resetliyor ekrana hata kodu geliyordu.

Motoru kamyona yükledim 200 tl nakliye parası verdim farklı bir servise getirdim durumu anlattım usta sağolsun çok cana yakındı alttan girdi üstten çıktı her şeyi denedi fabrikayı aradı sorunu buldu. Sorun ne olsa beğenirsiniz? Durduğu yerde çalışan motorun elektrik kablosu kopmuş kabloyu lehimlediler motor çalıştı tam hatırlamıyorum ama stator kablosu demişti galiba. Neyse gösterge konusunu söyledim ustaya, usta hallederiz dedi bayinin sahibiyle konuştu geldi istemeye istemeye ya soğuktandır dedi e dedim aküdenmiş herkesin aküsünü değişiyorlar o ara öğlene geliyordu saat normalde dükkana yemek söylüyorlarmış gel sana yemek ısmarlıyım dedi. İyi dedim çıktık pideciye gittik arkadaşla muhabbeti baya ilerlettik ki hala da görüşüyoruz kendisiyle, aramızda kalsın arkadaşın olarak söylüyorum dedi sen bu motoru sat niye diye sormadım yemeği bitirdik dükkana gittik dükkandaki çakallar 1300 km motorun yağını filtrelerini değiştirmişler 120 tl yi kilitlediler yaptıkları işlemi garanti belgesine işlemek istemediler kart çektim parayı ödedim ustayla helalleştik numaraları verdik karşılıklı, çıktım geldim.

Gelir gelmez motoru sahibinden de ilana koydum 1500 tl zarara 2 gün sonra sattım motoru, Ekrem bey için de iki çift lafım var; Bana motorlarda stop sorunu yok diye yalan söyleyerek satış yapan bayi gibi o da ekmeğine bakıyor yani burada gösterdiği yapmacık ilgiye hiç mi hiç güvenmeyin dımdızlak ortada kalırsınız. Ben gibi paranızı da vaktinizi de sabrınızı da harcamayın.
    kendi acemiliğini bajaja mal etme lütfen... :D

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm yaşananlara yorum yapmıcam ama ekrem beyi ne kadar tanıyorsunki yapmacık falan diyorsun. Şahsen tanımadan nasıl varıyorsun bu kanıya. Kendisini tanıyan ve en az 7 8 kez sohbet etmiş birisi olarak kesinlikle yapmacık ilgi lafına katılmıyorum. Kaldıki emin olun kendi kişisel isteği üzerine forumda konuları takip ediyor. Yoksa müdürü olduğu şirketçe verilmiş bir görev falan değildir. Kendisini 3 yıldır tanıyorum ve bu konuda gayet eminim
    tabii ki şahsi saygısızlık yapanları kınayarak söylüyorum marka sorumlusu beyefendinin en klasik lafı şöyle birinci olduk böyle birinci olduktur... bajajın tutunamadığı ülkeler hukukun adaletin ve insan hayatının kıymetli olduğu ülkelerdir...

Alıntı Lucien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    Kaçınız hizmet sektöründe çalışıyor
    Gergin her müşteriye aynı stabillikte Güler yüzlü aynı samimi davranışı gösterebiliyormuşsunuz
    Her gittiğiniz yerde karşınıza şube müdürü yada en yetkililerden birisi çıkıyor mu
    Ekrem bey bu forumu potansiyel olarak görmüş sizleri takip etmiş cevap yazmaya çalışıyor bişeyleri iyileştirmeye çalışıyor ben saygı duydum. Karşısında çoluk çocuk gibi cvp yazanlar var ayıp biraz

Hobi amaçlı biniyorum yüksek cc ye geçme düşüncem var Honda Yamaha bakıyorum ama bu motordan da memnunum lastik dışında i bi sorununu görmedim biraz emeğe saygı gösterin
    zaten insanlarda buna tav oluyor... koskoca müdür bana cevap verdi ve benimle ilgilendi diye herkes sevindirik oluyor... bana ne bajajın müdüründen ben yetkili servisini bilirim ve onların durumu çözme çabası içinde olmasını isterim... adamlar sallamıyor (işini iyi yapanlar da vardır mutlaka) sonra buradan şikayet edince bişeyler oluyor.... çok saçma...
    VECİHİ ve Hamza Toruk bunu beğendiler.

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ;kendi acemiliğini bajaja mal etme lütfen... :D
    Valla malzeme ortada 4 senedir motosiklet kullanıyorum ve 2 adet ikinci el motosikletim oldu tek bir sorun bile yaşamadım bu motosikletlerde abartmıyorum tek bir sorun bile yaşamadım biri 2011 diğeri 2013 modeldi.
    Pulsar ı aldım, sıfır motor garantisi var sorun olsa bile düzeltirler dedim, illallah ettirdiler bana. Kaldı ki son kullanıcı olarak motosiklet tamirinden anlamam beklenemez dünyanın her yerinde bu böyledir adı üzerinde son kullanıcı kullanıcıdır tamirci, ithalatçı ya da üretici değildir.

Şu an motosiklet almaya korkuyorum, sıfır motorda başıma bunlar geldiyse ikinci elde neler olmaz diye.
    Tnt250 düşünüyorum ama bajajdan yediğim kazık yüzünden o kadar parayı riske atmayı gözüm yemiyor ikinci el ucuz bir scooter alacağım sonunda o olacak.

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    aslında yüz yüze bu sohbeti gerçekleştiriyor olsak inan hiç cevap vermez yoluma giderdim çünkü şartlanmış ve objektiflikten uzak yorumların var... ancak şu satırları okuyacak pek çok insan olacağı için senin fanatikliğinin üzerine bir iki laf eme gereği duydum... sana şöyle ifade edeyim hacı abi ben bajajın kapısından dönmüş birisiyim yani marka fanatikliğim falan yok... kaldı ki apache kullanıyordum 200 NS ile yükseltecektim... ama bajaj almayacağım neden biliyor musun herşeye rağmen alacakken senin o dediğin teker kilitleme olayından bir forumdaş kaza yapmasına ve ölümden dönmesinden sonra vazgeçtim ve o gün bugündür de yorumlarım hep aynı... stop etme sorunu olmasa hakikaten diğer sorunlar için idare edilebilir derim... ancak stop etme işi basit bir iş değil yeni motosiklete binecek insanları yanlış yönlendirmeyin.... ayrıca yatak saran motosikletlerin neden yatak sardığı belli... stop etme sorunu neden kaynaklı belli mi?... ekran gitmesi?... cızırtı?... vızırtı?... geç bu işleri bajajı savunmak için koskoca markaları gömme... honda yamaha vb markalarda sorun varsa bunlar münferit ya da genele yayılamayacak problemlerdir... ancak 200 NS bajajda, iyi ve stop etmeyen motosiklet varsa bu da bireyseldir ve genele yayılamaz...

bu problemi halletmişsin bak şu stop etme olayına da eğil istersen... bajaj kullanıcılarının duasını alırsın...

kendi acemiliğini bajaja mal etme lütfen... :D

tabii ki şahsi saygısızlık yapanları kınayarak söylüyorum marka sorumlusu beyefendinin en klasik lafı şöyle birinci olduk böyle birinci olduktur... bajajın tutunamadığı ülkeler hukukun adaletin ve insan hayatının kıymetli olduğu ülkelerdir...

zaten insanlarda buna tav oluyor... koskoca müdür bana cevap verdi ve benimle ilgilendi diye herkes sevindirik oluyor... bana ne bajajın müdüründen ben yetkili servisini bilirim ve onların durumu çözme çabası içinde olmasını isterim... adamlar sallamıyor (işini iyi yapanlar da vardır mutlaka) sonra buradan şikayet edince bişeyler oluyor.... çok saçma...
    Üşenmedim hepsini tek tek okdum elinze sağlık

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 AS
    Arkadaşlar bugün As 150 Sıfır modelini satın aldım. Uzun pazarlık sonucunda 6500 TL'ye anlaştık. Bir kaç korkum var bu kronik arzalar yüzünden fakat aşık olduğum bir motor olduğu için dayanamadım aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

[IMG][/IMG]
    nokiaxxx ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    Hayırlı vede gecmis olsun diyorum.

Ama yaptığın çok saçma değil,genelde alan müşterilerin çoğu görüntüye göre karar veriyor,6 ay sonra ve hatta ince sık sık buralarda olursun takip ederim,

Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 AS
    Aminn

Korkarak aldım fakat inşallah sorun çıkarmaz.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Cikmaz cikmaz neden ciksin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı aytaci09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aminn

Servis çok önemli faktör
    Almış olduğunuz servis nasıl?

Bazı servisler var ki düşman başına

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 AS
    Servisde çalışan arkadaşım varmış haberim yok. Bugün konuştum kendisiyle çok temiz bakımını yaparız dedi sağolsun.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sallıyorum as150 ile yolda 110 ile gidiyorsunuz ve debriyajı sıktınız. sonrasında motor boş olduğu için stop etti ve motor viteste olduğundan dolayı marş çalışmıyor ve motoruda çalıştıramıyorsunuz.

bu durumda yavaşlayıp durmadan debriyajı geri bırakırsanız taklaya gelirsiniz. böyle bir durumda debriyajı bırakmadan yavaşlayarak ve hıza göre vites düşerek sağa çekeceksiniz ve durduktan sonra çalıştırıp devam edeceksiniz.

bilmeyen biri için bu motosiklet ölümcüldür ama size şunuda söyleyeyim bunu bana kimse öğretmedi ve ben kendim tehlikeleri ön görebiliyorsam demek ki yolda ölüp ölmemek birazda kullanıcının elinde yani motosiklete çamur atmayla pek ilgisi yok.

bizim ülkemizde asıl sorun ehliyette bitiyor. ehliyet verirken tüm bu güvenlik önlemlerini öğretmeleri lazım ama bize motor üstünde güvenli sürüş ile alakalı bir şey öğretmedikleri için motor sürücüleri yanlış yapıp ölüyor yada kıl payı kurtuluyor.

stop etme sorunu ölümcül bir şey değil benim için. acaba motor ateşleme sistemi bir anda ateşlemeyi mi kesiyor? belkide çift bujili yapalım derken yanlış bir hesaplama yüzünden böyle bir kronik sorun doğdu. çözümü vardır ama uğraşmadıkça çözülmez.

Alıntı aytaci09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aminn

sorun çıkar büyük ihtimal, rodaj aşamasında 6 bin deviri geçme ve ani gaz açma yapma. benim motorda park ampullerinden biri patladı mesela arka dişlinin somunları gevşemiş bu ölümcül bir sorun mesela ama kontrol ettikten sonra bir şey olmaz.

arka dişlinin domunlarını ben hiç kontrol etmedim ve bir ayı geçti takalı. belki taktığımda sıkı değildi oda olabilir.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    kronik sorunları fazla kalitesiz bir motor

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Sie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kronik sorunları fazla kalitesiz bir motor
    kalitesiz derken ne anlamda? yolda giderken grenajlar dökülüyor mu? ya da grenaj bağlantıları çok mu yamuk yumuk? hızlı mı gitmiyor yada çok mu yakıt yakıyor yada görünümü mü kötü? hani birde şöyle bir durum var çünkü.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Dil uzatırsam yalarum

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Öyle bir reklam yaptılar ki millet çok övdü. Bende çok meraklıydım. Geçen sene motoru test etmek için bayiye gitmiştim. Hava da rüzgar vardı. Neyse bajaj ile 70 km hız ile giderken sağdan sağlam rüzgar yiyince motoru bildiğin sola attı. O an resmen altıma ettim desem yeridir. Daha sonra yavaş yavaş gidip bir an önce motoru bayiye bıraktım. Benim çin malı bile bu kadar savurmuyor. Test ettikten sonra motordan soğudum bile

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Reklamını cidden çok sağlam yaptılar. Reklamın yapıldığı ilk 2-3 sene önce alan arkadaşlarım çatır çatır jant kırıyordu. Yalanım yok. Jant durumlarını 2015 modellerden sonra düzelttiler mi bilemiyorum ama 2015 modellerin jant dökümleri çok kalitesizdi.

Alınır mı derseniz bajaj dersini alıp ona göre hazırlandıysa 2017 modeller alınabilir. Tasarım olarak çok hoş makineler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)