Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kış vakti motosiklet alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Wolf tercih et derim.
    Kaliteli alettir.
    İkinci el al daha uygun gelir.

İnazuma gitmiyor hic. Alma derim. Forumda wing rumuzlu arkadaşla çanakkaleden istanbula geldik beraber. Gelince motoru satılığa çıkardı su an cbr600f kullanıyor.

Kalite olarak çok iyidir yiğidi öldür hakki i ver.

Son olarak motosiklet kisin alınır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf tercih et derim.
    Kaliteli alettir.
    İkinci el al daha uygun gelir.

İnazuma gitmiyor hic. Alma derim. Forumda wing rumuzlu arkadaşla çanakkaleden istanbula geldik beraber. Gelince motoru satılığa çıkardı su an cbr600f kullanıyor.

Kalite olarak çok iyidir yiğidi öldür hakki i ver.

Son olarak motosiklet kisin alınır.
    Wolf tense yine inazuma alınır abi. Ön dişliyi 14 ten 16 t ye çıkarıp vites aralıklarını düzeltiyorlarmış diye okudum. 100 km/h le giderken 7k nın altında devir çeviriyormuş. Normalde 8 küsür çeviriyordu. Keşke satmadan önce bir deneseydim.

İnazuma ciddi çok kaliteli motosiklet özlüyorum bazen.

Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor almanın yazı kışı olmaz, zannedildiği gibi kışın fiyatlar hiçte düşmüyor hatta döviz kurları yüzünden bu kış yazdan daha fazla yükseldi.
    uygun fiyatı ancak gerçekten acil satılık motorlarda bulabilirsin.
    Wolf 250 ye gelince iki yıl kullandım harika motor, kalitesi tartışılmaz 250 cc sınıfında çoğu japondan daha kaliteli parça kullanılmış.çok ekonomik 2.2-2.6 lt aarası yakıtı var hiç bir kronik arıza görmedim,ne bir damla yağ yakıyor ne şanzıman nede stop etme gibi şaöma şeyler yaşamazsın.Gidişide iyidir 160 ı gören bir makina.
    Taiwan bu konuda çok gelişmiş bir ülkedir SYM de öyle.
    Hocam kış vakti stoklar şişmiş durumda diye biliyorum. Suzuki'nin bir bayisini tanıyorum. Adamlar resmen uzun zamandır motosiklet satmıyoruz diyorlar. Geçen gün gittim, 4 ay önce gördüğüm 2 tane Burgman 200, 1 tane İnazuma hala showroomda duruyor. Kurlar yükseldi ama stoktaki malı eritmek için bu yükseliş henüz fiyatlara yansımamış duruyor. Geçen yıl bu zamanlarda Euro 3,30'du. Bugün ise 4,10. Yaklaşık 25% bir fark var. Motor fiyatlarında böyle bir artış görmedim ancak stoklar bitince mutlaka yansıyacaktır diye düşünüyorum.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kışın uygun fiyattan alınabilir. Ben de SYM yerine Inazuma derim.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merkez bankası hem dövizi dengede tutmak, hem de enflasyonu dengede tutmak için faiz arttırımına devam etmek durumunda kalacak, özellikle Cuma günü Fitch kredi notunu düşürürse baya kaotik bir durum bizi bekliyor.
    250 CC motor alacak adam bu kadar hesap yaparsa memlekette fabrika açmaya niyetlenen yatırımcının vay haline
    Gökhan YAŞDAL

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Hunk al sen, Hunk. Hadi bırak 10-15 bin lirayı.
    Hayırlı olsun sen almışsın, benimde ciddi düşündüğüm bir motordur. Evime çok yakın Hero bayisi olmasından dolayı sanırım bir sempati var bende bu Hintliye.

Dikkat ettin mi malum sitedeki 2.el ilanlarında çoğu motorun plakası yok! Bir tane 4 binlik var mesela Bursa'da..

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 CC motor alacak adam bu kadar hesap yaparsa memlekette fabrika açmaya niyetlenen yatırımcının vay haline
    Hocam ben iktisatçıyım, mesleki deformasyon var, ister istemez sürekli hesaplıyorum işim bu yani...

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vites göstergesine bakarak; motosiklet al/kullan ma.
    ekonomi konusunda fazla kaygılanma, bizim ekonomimiz yok ki (yıkıcı depremde hareket edemezsin. hareket edebiliyorsan panik yapma, yıkıcı değildir)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Eğer ben ekonomiden anlarim diyorsan
    Piyasasi olan bi motor al cbf ybr xmax pcx fizy gibi modeller bak
    250 ccc olsun dersen inazuma bak satarken minimum zarar edersin
    Sym alacaksan da mantikli 2. El al satarken zarar etme
    Para önemli diyirsan böyle yap
    Yok para mühim degil dersen keyifime bakarim dersen tnt250 bak derim kalite olarak kendi sınıfının 1 Tık üzerinde
    Her anlamda kalite li motosiklet

Ben 2.motor olarak 11k bütçeyle suziki van van 125 alcam. Cbf150 den geçicem. Tipi ve sağlamlığına hasta kaldım. ( bayide gördükten sonra) . Ancak bizim forumda hiç adı bile geçmiyor. Öyle eski tasarımlı, baştan aşağı sağlam, tel jantlı, kocaman lastik, az yakan evliyadelik bir motor. Tek ve en büyük handikapı 125 cc olması. Enjeksiyon ve 6 vitesli şanzımanda var. Ayrıca lastikleri dunlop. 125 cc oldugu için satılmamasına hak veriyorum ancak şehir içi kullanmak için bana mantıklı geliyor. Yoksa benim mantıktamı sıkıntı var bilemedim

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun sen almışsın, benimde ciddi düşündüğüm bir motordur. Evime çok yakın Hero bayisi olmasından dolayı sanırım bir sempati var bende bu Hintliye.

Dikkat ettin mi malum sitedeki 2.el ilanlarında çoğu motorun plakası yok! Bir tane 4 binlik var mesela Bursa'da..
    2016 Nisan gibi aldı millet ilk Hero'ları. 1 sezon binildi, daha pek satan olmaz. Ben çekişinden ve tüketiminden çok memnunum. 5 yıl garanti ve 72 saatte parça getirtme taahütü de çok önemli. Zaten Asya Motor distribütörlüğü var. Sıkıntılı bir motor olucağını sanmam.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Kışın motosikler alınır hocam en iyi zamanı 10 numara da rodaj yaparsın

Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites göstergesine bakarak; motosiklet al/kullan ma.
    ekonomi konusunda fazla kaygılanma, bizim ekonomimiz yok ki (yıkıcı depremde hareket edemezsin. hareket edebiliyorsan panik yapma, yıkıcı değildir)
    Hocam hareket ediyoruz da rahat hareket etmek sorun. Şimdiden hareket etmeye çalışmamın sebebi yıkıcı sarsıntının gelmek üzere olduğunu görmemden kaynaklı. TÜİK verilerine bakarsanız Eylül ayında işsizlik 11,3%, Ekim'de 11,8%. 2016 3. çeyrek büyüme verisi negatif, 4. Çeyrek verisi de negatif gelirse bu resesyon demek. Enflasyon oranlarının doğru olduğunu düşünmüyorum, ciddi anlamda bastırılmaya çalışılıyor ki bugün tüfe sepeti içeriği değiştirildi, şaka gibi ama gıda maddelerinin ağırlığı azaltıldı, 24% civarından 20%'e düşürüldü. Bu da demek oluyor ki küçük hesap değişiklikleri ile enflasyonu olduğudan düşük gösterecekler. Yahu kazancımızın çoğu gıdaya gidiyor, gıda ürünlerinin ağırlığını düşürmek nedir? Aslında ülkede resesyondan çok daha kötüsü, stagflasyon var. Resesyon dönemlerinde talep azaldığı için fiyatlar genel seviyesinde azalma görülür ki, enflasyon varsa, hem talep azalıyor, hem de fiyatlar artıyor demektir, bu da arzın, yani üretimin talepten hızlı azaldığını veya girdi fiyatlarının hızla arttığını gösterir. Deprem çoktan yıkmaya başladı, ancak kendi evi sağlam olanlar herkesin evi sağlam sanıyor, en büyük problem burada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2.motor olarak 11k bütçeyle suziki van van 125 alcam. Cbf150 den geçicem. Tipi ve sağlamlığına hasta kaldım. ( bayide gördükten sonra) . Ancak bizim forumda hiç adı bile geçmiyor. Öyle eski tasarımlı, baştan aşağı sağlam, tel jantlı, kocaman lastik, az yakan evliyadelik bir motor. Tek ve en büyük handikapı 125 cc olması. Enjeksiyon ve 6 vitesli şanzımanda var. Ayrıca lastikleri dunlop. 125 cc oldugu için satılmamasına hak veriyorum ancak şehir içi kullanmak için bana mantıklı geliyor. Yoksa benim mantıktamı sıkıntı var bilemedim
    Hocam bir ara VanVan'a ben de baktım, 125 cc hava soğutmalı motor, tipi gayet güzel olmasına rağmen ben ekstradan bir özelliğini göremedim. 11 bin böyle bir motor için sanki biraz fazla mı, emin olamadım. Teknik olarak YBR 125'ten çok farkı var mıdır acaba? Aralarındaki fiyat farkı baya ciddi çünkü.

Ardı arkası kesilmeyen zamlar yüzünden bir şeyi ne kadar erken alırsanız o kadar karlı çıkarsınız bizim ülkemizde. Acı ama gerçek

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer ben ekonomiden anlarim diyorsan
    Piyasasi olan bi motor al cbf ybr xmax pcx fizy gibi modeller bak
    250 ccc olsun dersen inazuma bak satarken minimum zarar edersin
    Sym alacaksan da mantikli 2. El al satarken zarar etme
    Para önemli diyirsan böyle yap
    Yok para mühim degil dersen keyifime bakarim dersen tnt250 bak derim kalite olarak kendi sınıfının 1 Tık üzerinde
    Her anlamda kalite li motosiklet
    Hocam şöyle bir soru var aklımda. Tamam, dediğiniz gibi YBR, CBF falan alayım. Ancak ben böyle küçük motorlu bir commuter düşünmüyorum. İşi kaptıktan sonra da satıp yeni bir motor alacağım diyelim. 7000 liraya da YBR aldığımı varsayıyorum. 1 yıl sonra da örneğin Wolf veya İnazuma almaya karar verdim. 7000'e aldığım motoru 1 yıl sonra 10000'e satabilecek miyim? Bu arada İnazuma veya Wolf fiyatı nereden baksan 4000 - 5000 lira artacak. Aslında küçük motorlu commuter bakmamamın temel nedenlerinden biri bu. Bir kez alayım, en azından 3 yıl rahat rahat kullanayım, uzun yola da gelsin, sorun çıkarmasın. Dediğin motorları alayım, 1 yıl sonra satayım, daha iyi bir motor alayım dersem zarar etmem kaçınılmaz, ikinci el piyasasındaki artışın 0 km motor fiyatlarındaki artışı kompanse edebileceğini pek düşünmüyorum. Yanlışsam düzelt lütfen

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    7 liraya aldığın motoru 1 sene sonra 10 liraya vermek oda iyiymiş

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 liraya aldığın motoru 1 sene sonra 10 liraya vermek oda iyiymiş
    Eh, böyle bir şey mümkün değil ben de onu anlatmaya çalıştım

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasılayı hata artırır
    anneannemin çorbasından bitas içtimi, gözüm, gönlüm, karnım doyar, hasıla düşer. sıhhatim artar
    rakamkolikler hasılayı artırmak için ekonomiyi çorba ettiler

olay motosiklet almak değil. ikitekerlim beni benden alıp gezdirsin istiyorsan devamet

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle bir soru var aklımda. Tamam, dediğiniz gibi YBR, CBF falan alayım. Ancak ben böyle küçük motorlu bir commuter düşünmüyorum. İşi kaptıktan sonra da satıp yeni bir motor alacağım diyelim. 7000 liraya da YBR aldığımı varsayıyorum. 1 yıl sonra da örneğin Wolf veya İnazuma almaya karar verdim. 7000'e aldığım motoru 1 yıl sonra 10000'e satabilecek miyim? Bu arada İnazuma veya Wolf fiyatı nereden baksan 4000 - 5000 lira artacak. Aslında küçük motorlu commuter bakmamamın temel nedenlerinden biri bu. Bir kez alayım, en azından 3 yıl rahat rahat kullanayım, uzun yola da gelsin, sorun çıkarmasın. Dediğin motorları alayım, 1 yıl sonra satayım, daha iyi bir motor alayım dersem zarar etmem kaçınılmaz, ikinci el piyasasındaki artışın 0 km motor fiyatlarındaki artışı kompanse edebileceğini pek düşünmüyorum. Yanlışsam düzelt lütfen
    Motosiklet işi lüks tür zevk tir
    Yani 7 ye aldigini 1 yil sonra 6 ya satarsin
    Adam gidip bmw 1200 gs aliyor 20000 tl aksesuar takiyor motor 95000 tl etti sana 115000 tl
    1 sene sonra 90 a satamıyor 85 e veriyor arada 30000 tl zarar çok gelebilir ama motosiklet te arabada tekne de jeksiki de işler böyle
    Ha zarar etmeyeyim dersen arsa al ev al
    Motor alacaksan da sifir al 3 yil kullan zarar etme ( honda yamaha )
    Ha ben alirim 1 yil sonra satarim diyorsan %15 20 zarar edersin
    Ybr cbf alirsan bu zarar digerlerine nazaran daha minimum olacaktir
    Ybr de aldim
    Cbf te aldim
    Her motoru 2 yil kullandim ve aldigim paraya sattim
    Yaptigim masraf i da kullandigima saydim
    Evet 2 yilda benim para degeri düştü onuda hesaba kat
    Yani bu işler böyle
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tatava yapma, cbf ya da ybr al geç; 3 sene bin, sat, 1000 cc al ve sürmeye devam et!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)