Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Bayan Ekipmanları Hakkında . .

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seduje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL ABS
    Ayıkladım hepsini bir yerde topladım kararsız kaldığım modellerin hepsini koydum bunlardan gidersem şu olmaz dediğiniz bir ürün var mı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Bir de bu şekilde dizdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çok yazılıp çizilmiş o nedenle marka ve model değil iki kavram üzerinde fikrimi söyliyeyim. Zaman içinde size şu an çok kullanışlı gelen bir ekipman sürüş tarzınız ve kullanım amacınıza göre değişecek kask dışında. O yüzden fazla düşünmeyin, her motor sürücüsü zaman içinde gardrobunu genişletir Yalnızca net bir tavsiye, harici koruma almayın. Sırt koruma yerine, omuz/dirsek/sırt sert korumalı CE onaylı yazlık ve kışlık iki mont alın. Yaz için bir alternatif de sırt/göğüs/dirsek/omuz koruması olan "body armour" olabilir. T-shirt üstüne giyip dolaşır molalarda rahat edersiniz.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yazılıp çizilmiş o nedenle marka ve model değil iki kavram üzerinde fikrimi söyliyeyim. Zaman içinde size şu an çok kullanışlı gelen bir ekipman sürüş tarzınız ve kullanım amacınıza göre değişecek kask dışında. O yüzden fazla düşünmeyin, her motor sürücüsü zaman içinde gardrobunu genişletir Yalnızca net bir tavsiye, harici koruma almayın. Sırt koruma yerine, omuz/dirsek/sırt sert korumalı CE onaylı yazlık ve kışlık iki mont alın. Yaz için bir alternatif de sırt/göğüs/dirsek/omuz koruması olan "body armour" olabilir. T-shirt üstüne giyip dolaşır molalarda rahat edersiniz.
    Body armor'un üstüne sürtünmeye dayanıklı bir giysi giyilmezse hiç bi faydası yok

Motosikleti
    Bütçeyi zorlayığ şu şekilde son olarak ekipmanları alayım diyorum. yaza doğru dediğiniz gibi belki ince bir ceket ile body armor giyilebilir. artık ona da yaza bakarım şuan en azından full ekipman motora bineyim de. olmamış dediğiniz yazlık kışlık uyumsuz dediğiniz parça var mıdır ?

EldekiDebryj ve killingroad bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montta omuz, dirsek koruma oluyorda hangi montta sert sirt koruması var kendinden? Ben hiç kendiliğinden sirt korumasi olan ceket gormedim :D Atabilir misiniz buraya?

Seduje son attiğın kombini onercektim bende ama sen toplamışsın zaten. Goruntu itibariyle en güzeli son toparladigin ekipmanlar. Eldiveni ve cizmeyi kullanmadigim ve arastirmadigim icin bilmiyorum yorum yapmicam o konuda.
    Seduje bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben harici sırt koruması öneririm şahsen. Dainese Manis D1 tercih ederdim şahsen.

Motosikleti
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montta omuz, dirsek koruma oluyorda hangi montta sert sirt koruması var kendinden? Ben hiç kendiliğinden sirt korumasi olan ceket gormedim :D Atabilir misiniz buraya?

Seduje son attiğın kombini onercektim bende ama sen toplamışsın zaten. Goruntu itibariyle en güzeli son toparladigin ekipmanlar. Eldiveni ve cizmeyi kullanmadigim ve arastirmadigim icin bilmiyorum yorum yapmicam o konuda.
    Evet siz önermeseydiniz ceketi görememiştim diğer yüksek modeline bakıyordum bu iyi oldu . Teşekkür ederimn
    Ayakkabı açısından belki st avance yerine nexus alırım eğer çok rahatsız edici gibi gelirse giymeden bilemiyorum tabi ama şekil renk uyumu bu bot güzel durdu
    Don't believe me, just watch . .

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Seduje adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet siz önermeseydiniz ceketi görememiştim diğer yüksek modeline bakıyordum bu iyi oldu . Teşekkür ederimn
    Ayakkabı açısından belki st avance yerine nexus alırım eğer çok rahatsız edici gibi gelirse giymeden bilemiyorum tabi ama şekil renk uyumu bu bot güzel durdu
    Rica ederim. Çizmeler cok rahat olmaz yani günlük giydiklerin gibi olmayacaklar. Ben ilk giydiğimde ayagimda kalip var gibi oldu, resmen düz yerde zor yürüdüm. :D 3-4 güne bisey kalmadi ayagim alisti. Cok abarti derece sıkma, agrı vs. Yapmiyorsa çok rahat olmalarini bekleme ilk etapta.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Bütçeyi zorlayığ şu şekilde son olarak ekipmanları alayım diyorum. yaza doğru dediğiniz gibi belki ince bir ceket ile body armor giyilebilir. artık ona da yaza bakarım şuan en azından full ekipman motora bineyim de. olmamış dediğiniz yazlık kışlık uyumsuz dediğiniz parça var mıdır ?

http://i.hizliresim.com/nj9ZY0.jpg
    Bu takım olmuş gerçekten
    Birde pantolonun siyahını bulabilirseniz çok şık bir kombinasyon olur
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İş yerinde kilitli her site de eve gidince biraz araştırayım tekrardan yeni bir set yapayım. Tech 90 kot için yeterli midir diz koruması ? Sanırım darbeye göre sertleşiyormuş yoksa üzerine extra bir dizlik almak gerekir mi ?
    Imola Smalt Kevlar® Overhide
    Ya ben de Tech90 kullanıyorum ama açıkçası dizdeki impatect'in bir kaza anında işe yarayacağını sanmıyorum. Onun orada dümdüz durması dizi karşılaması falan çok düşük ihtimaller gibi geliyor bana ama Tech90'a özgü değil bu tabii, cuk diye oturan deri pantolonlar dışında hepsinde bu risk var. Kevlardan ötürü tercih ediyorum ben Tech90'ı ama diz kapağı da çok çok kırılgan bir yer, üstüne bi koruma çakmak lazım aslında =(
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu takım olmuş gerçekten
    Birde pantolonun siyahını bulabilirseniz çok şık bir kombinasyon olur
    Erkeklerde var renkler de tech90 da baktım sitesinde 3-4 model kadınlar için zaten kumaş boyasıyla boyarız en kötü ama bence kot rengi de çok yakıştı burdan bakınca bütün olarak

Bir tek kararsız kaldığım sırt koruması cep için mi alayım sırta giyilmeden mi.
    Yavaştan hangi parça nerde vardır nerde en uygundur ona bakıyorum. Haftaya kısmetse iş çıkışı 19:30 'a kadar açıklar sanırım günde bir dükkana gitsem alsam bitiririm kıyafetleri kurlar da uçuyor bir an önce almak gerek. Hepsi 100-200 tl zamlanmış baktıklarımın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben de Tech90 kullanıyorum ama açıkçası dizdeki impatect'in bir kaza anında işe yarayacağını sanmıyorum. Onun orada dümdüz durması dizi karşılaması falan çok düşük ihtimaller gibi geliyor bana ama Tech90'a özgü değil bu tabii, cuk diye oturan deri pantolonlar dışında hepsinde bu risk var. Kevlardan ötürü tercih ediyorum ben Tech90'ı ama diz kapağı da çok çok kırılgan bir yer, üstüne bi koruma çakmak lazım aslında =(
    Valla ben de ondan merak ettim yeterli midir diye ama bakalım çok güvenmezsem alırım üzerine bir koruma. İçine cepleri ufaktır dimi diz korumasının olduğu bölmede

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F

dainese-arya-d-dry-bayan-motosiklet-ceketi-siyah-gri

ben bu ceketi mayıs ayından beri kullanıyorum içliği sayesinde kesinlikle üşütmüyor yaz mevsiminde de rahat kullanımı.
    üstelik bedene oturuşu harika gören beğeniyordu deneyen arkadaşlarım üzerlerine tam oturduğunu söylerler.

alışverişim sırasında 800 TL ye malolmuştu.
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    [/COLOR]
    Valla ben de ondan merak ettim yeterli midir diye ama bakalım çok güvenmezsem alırım üzerine bir koruma. İçine cepleri ufaktır dimi diz korumasının olduğu bölmede
    Diz impateectin cebi sabit gibi neredeyse çok çok bir alan yok.
    Ha bu arada, ben sürüngen sokak çocuğu versiyonunu giyiyorum, bayağı bol. Bunun da etkisi vardır. Daha dar kesim bir pantolonda daha sabit duracaktır koruma.
    Seduje bunu beğendi.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Bir tek kararsız kaldığım sırt koruması cep için mi alayım sırta giyilmeden mi.
    Tek teker yapma gibi bi merakınız yoksa son verdiğiniz setteki montun içine takılan sırt koruması sizin işinizi fazlasıyla görecektir.
    Fazla geç kalmayın. Döviz kuru çıldırdı
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diz impateectin cebi sabit gibi neredeyse çok çok bir alan yok.
    Ha bu arada, ben sürüngen sokak çocuğu versiyonunu giyiyorum, bayağı bol. Bunun da etkisi vardır. Daha dar kesim bir pantolonda daha sabit duracaktır koruma.
    Dediğiniz gibi bol pantolon fark ettirmiş olabilir benimki dar model umarım memnun kalırım. Mutlaka zaten deneyeceğim için az çok fikir sahibi olurum almadan önce sanırım
    killingroad bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    ceketin beyazları cabuk kirleniyor, guzel bir deri temizleyicisi alıp devamlı beyaz temiz tutarsan dainese o ceketi çok guzel bende pembesini kullanıyorum, kiri biraz daha az belli ediyor diyebilirim,
    kışın üşütür yalnız, o ceket, yazında çok sıcak oluyor deri oldugundan biraz havalı olsun die aldım sanırım bende kışın ustune bir yagmurluk almanı tavsiye ederim,

biraz pahalı olunca yagmur camurda yıpranmaya baslayınca, birde kasım ayında misal üşütünce ciddi sekilde,
    ben prohel aldım kışlık tepe tepe kullanıyorum onu

killingroad ve Seduje bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek teker yapma gibi bi merakınız yoksa son verdiğiniz setteki montun içine takılan sırt koruması sizin işinizi fazlasıyla görecektir.
    Fazla geç kalmayın. Döviz kuru çıldırdı
    Bir kere tek teker yaptım istemsizce daha yeni motor kullanmaya başlamıştım neye uğradığımı şaşırdım bisiklette bile çok yaptığım bir şey değil çünkü biraz araştırmıştım sanırım tek tekerin motorsiklette zararı da var gibi okumuştum. Uzun vadede yapmam herhalde. Evet kurlar fena gidiyor bir an öncem aşmak şart oldu. Zaten %95 kesinleşti kafamda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı Kbr_ilhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu ceketi mayıs ayından beri kullanıyorum içliği sayesinde kesinlikle üşütmüyor yaz mevsiminde de rahat kullanımı.
    üstelik bedene oturuşu harika gören beğeniyordu deneyen arkadaşlarım üzerlerine tam oturduğunu söylerler.

alışverişim sırasında 800 TL ye malolmuştu.
    Evet ben de revit giydikten sonra bunu denedim bana korumaları baya farklı güvenli geldi hoşuma gitmişti ama fikrimi değiştirdiler hep deri alma planım vardı önce satıcılar deri önermedi sonra burda geri deriye karar kıldım bakalım kışın termal içlik kurtarır mı emin değilim yazın henüz planım yok nasıl olur diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceketin beyazları cabuk kirleniyor, guzel bir deri temizleyicisi alıp devamlı beyaz temiz tutarsan dainese o ceketi çok guzel bende pembesini kullanıyorum, kiri biraz daha az belli ediyor diyebilirim,
    kışın üşütür yalnız, o ceket, yazında çok sıcak oluyor deri oldugundan biraz havalı olsun die aldım sanırım bende kışın ustune bir yagmurluk almanı tavsiye ederim,

biraz pahalı olunca yagmur camurda yıpranmaya baslayınca, birde kasım ayında misal üşütünce ciddi sekilde,
    ben prohel aldım kışlık tepe tepe kullanıyorum onu

http://i.hizliresim.com/41WEzQ.jpg
    Görüntü şekilde diyecek yol elbet çok da üşüyen biriyim aslında umarım titreye titreye motor sürmek zorunda kalmam

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Görüntü şekilde diyecek yol elbet çok da üşüyen biriyim aslında umarım titreye titreye motor sürmek zorunda kalmam
    kullanacagın zamanlar onemli, nisan mayıs haziran cok sıcak olmazsa gayet rahattır, eylül ekim de de giyilebilir,
    temmuz agustos çok çok zor,
    gs 700 deneme surusune gittigimde yahu havalı olsun die giyip gittim yazın ortasında, saaparım yahu bu işe diyip arkadasın topcaseine salladım motoru deri koluma yapıştı

benim kullanımım o yuzden sole yazın ince fileli yazlık revit,
    orta mevsimlerde dainese bu resimdeki,
    çok mu souk prohel kışlık artı yagmurluk artı içlik tucano urban

3 4 yılda toparladım bunları gerektikçe aldım,
    mesela baya fileli montla incecik kasımda üstümde neon işçi inşaat montunu giyip çıkmışlıgım vardır
    içine koruması var die fileli mont ustune işçi montu
    fotomu yayınlasam mı dedim vazgectim ben bile gorunce hala guluyorum
    ama üşümedim işte eve vardıgımda
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanacagın zamanlar onemli, nisan mayıs haziran cok sıcak olmazsa gayet rahattır, eylül ekim de de giyilebilir,
    temmuz agustos çok çok zor,
    gs 700 deneme surusune gittigimde yahu havalı olsun die giyip gittim yazın ortasında, saaparım yahu bu işe diyip arkadasın topcaseine salladım motoru deri koluma yapıştı

benim kullanımım o yuzden sole yazın ince fileli yazlık revit,
    orta mevsimlerde dainese bu resimdeki,
    çok mu souk prohel kışlık artı yagmurluk artı içlik tucano urban

3 4 yılda toparladım bunları gerektikçe aldım,
    mesela baya fileli montla incecik kasımda üstümde neon işçi inşaat montunu giyip çıkmışlıgım vardır
    içine koruması var die fileli mont ustune işçi montu
    fotomu yayınlasam mı dedim vazgectim ben bile gorunce hala guluyorum
    ama üşümedim işte eve vardıgımda
    Harika ya

Valla ben de şimdi çok düşünüyorum ama elbet ya çok sıcakta ya çok soğukta tek kıyafet yetmeyecek eğer motoru 12 ay sürmek niyetindeysem.
    Benin'de duruma göre biriktire biriktire bir kaç set yapacağım şimdiden aşikar

Halledeuim de şu kar kış sınav muhabbetleri biter bitmez motorun resmini de henüz koyamadım siteye kıyafetleri de alınca bir bir eklerim ben de ne alacağımı merak ediyorum.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Eldekidebryj ; benim dainese d-dry kışlık montumda ve Revit yazlık montumda var. Revit'i forumdan bir arkadaşa hediye ettim sonrasında deri mont kullandığım için. Kışlık montumu 2004'de almıştım. İçinde su katmanı, ısı katmanı ve file içinde sırt koruması da vardı. Yeni modellerde olmayabilir ? Çünkü deri montta olmadığı için kışlıktaki korumayı kesip deri montun içine monte ettim. Kışlığı da dirsek ve omuzlarındakileri söküp body armour ile birlikte kullanıyorum.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)