Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Bayan Ekipmanları Hakkında . .

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayanı bilmem de "kadın" bir motorcu için başlangıç açısından güzel ekipmanlar.

ilginçtir; kadının sosyalliğini ve cinsiyetini yok eden şu hitap şekli erkeklerden çok kadınlar kullanıyor. Biz bağyanızz. Onlar kabullenince biz de -bağyann evet bağyann. benim boyunduruğum altında- algısı iyice bir yerleşiyor.

Kelime bir kere "bay"dan türemiş, ne hitap, ne cinsiyet ayrımı, ne kimlik belirtiyor. Hakaret gibi birşey, ısrarla neden kullanılır bilmem. Olayın feminizmle falan da alakası yok, biri bana -oğlan- dese ağzını burnunu eline veririm şahsen. Kadınlarda bu durumu bir kabullenme mevcut. Ataerkil toplumda bu kabullenme hiç iyi birşey değil.

Ha, biz onu hitap için kullanıyoruz, tanımadığımız birine hitap ederken bağyann demicez de -kadın bakar mısın- mı diyeceğiz dersen, güzel Türkçemiz onu da düşünüp "hanımefendi" diye bir sözcük icat etmiş.
    benim beyin fatal error verdi bunu anlamaya çalışırken

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Alıntı Seduje adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.
    İlk başta almak istediğim kıyafet senelerdir tulumdu, fakat herkes bana tulumun zor olacağını vs vs direterek vazgeçirmeye çalıştı. Yakın zamanda motoru aldıktan sonra ise deri kıyafetleri kimse önermedi. Ben de onun üzerine ileride alırım borçlarımı bitince diyerek daha ekonomik bir set dizdim.
    Bakış açılarını yakalamak önemli.
    Motor ve ekipmanlar hakkında yol gösterecek deneyime sahip kişilerin çoğu enduro tarzı belli bir yaş üzeri sürücüler.
    Enduro, seyahat motoru kullanıcıları uzun yolda giderken motordan indikten sonrada kullanabilecekleri malzemelere yönelirler.
    Uzun tekstil ceketler tercih etmeleri bu yüzden.

Mesela bi cruser kullanıcısına sorsanız (pek azdırlar, pek bulamassınız) size siyah deri mont, siyah deri pantolon önerirler.

Ama spor motora en yakışanı (içinde sıkılmam derseniz) deri tulumdur.
    O olmassa deri ceket, deri pantolon olması lazım.

Bir endurocudan veya bir turcudan elbette deri tavsiyesi alamassınız.

Mesela düşündüğünüz mont baharlık diye geçiyor. Yani su koruması yok, rüzgar koruması yok, yazlık mont gibi havalandırmasıda yok. Ne yazın sıcağına uygun, nede kışın soğuğuna.

Ama yeterli havalandırması olan bir deri ceketi 4 mevsim giyebilme imkanınız olur.

Tabi ki derinin estetiğinide unutmamak lazım.
    Mesela kevlar kot pantolon, deri ceket kombinasyonu spor bir motor üstünde şöyle bir görüntü oluşturabiliyor.
    Bence bu estetik tekstil mont ve pantolonla yakalanamaz.
    Seduje bunu beğendi.

Seduje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL ABS
    Alıntı basto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Seduje o zaman ekipmanlar gayet iyi. Eldiveni değiştirin sadece. Revitt ya da Alpinestars'ın eldivenler daha iyi. Günlük değil de haftasonu kullanacaksanız da bu bot yerine racing bot alın. Tabii full sırt korumayı da aldınız farzediyorum. Böylece süper bir koruma seviyesine ulaşırsınız. (Tabii motosiklette ne kadar süper olursa)

Bu arada daha ucuza da yine aynı şekilde korunma şansınız var. Sizin aldıklarınız neredeyse en iyi ekipmanlar, ekstra konforunuzu artırırsınız özellikle kask konusunda.

Ben de sizin gibiyim, borç harç edip motordan çok ekipmana para yatırmıştım ilk motorumda. Tabii ekipman sonrası da eğitim geliyor. Trafiğe çıkmadan önce en önemli şey.
    Evet eldiveni değiştirdim sayıyorum büyük ihtimalle ya Alpinestars Stella SP-8 alacağım ya da DAINESE CARBON COVER ST
    Sırt korumayı da ceket içine almayı düşünüyorum ilk etapta. Kask için arai düşünüyordum fakat sonra bütçemi gözden geçirince belki ilk etapta değilde sonraki kaskımda kısmet olursa alırım dedim biraz kask bütçesini düşürdüm. Eğitim için ise ilk hedefim oydu fakat full çalışma temposu vs vs fırsatım olmadı müsait dönemlerde ise motoru almamışken eğitimi almayayım diye düşünüm çünkü bir dönem kritik zamanda motoru almayı ertelemek durumunda kalmıştım. Şimdilik biraz hem iyice motorsiklete alışmak gerek sürüş pozisyonu gerek motor ile bütünleşmek için işten arta kalan vakitlerimde pratik ve kısa mesafelerde kullanacağım çok kalabalık vakitlere atmadan kendimi sonrasında ise işe motorsiklet ile gidip gelme gibi bir düşüncem var. Çünkü servis dahi olsa o trafikte 2 3 saat kalmak en yakın örneği geçen cuma günü 6 da işten çıkıp eve gece 1:30 da girdim :D Herkesin önerilerine göre umuyorum ki memnun kalacağım bir set alacağım kendime

Don't believe me, just watch . .

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hocam resimdeki estetik ekipmana degil!! Hanım ablamızda Türkiye normlarına uygun örnekler verelim lütfen 🙏 :D

Motosikleti
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakış açılarını yakalamak önemli.
    Motor ve ekipmanlar hakkında yol gösterecek deneyime sahip kişilerin çoğu enduro tarzı belli bir yaş üzeri sürücüler.
    Enduro, seyahat motoru kullanıcıları uzun yolda giderken motordan indikten sonrada kullanabilecekleri malzemelere yönelirler.
    Uzun tekstil ceketler tercih etmeleri bu yüzden.

Mesela bi cruser kullanıcısına sorsanız (pek azdırlar, pek bulamassınız) size siyah deri mont, siyah deri pantolon önerirler.

Ama spor motora en yakışanı (içinde sıkılmam derseniz) deri tulumdur.
    O olmassa deri ceket, deri pantolon olması lazım.

Bir endurocudan veya bir turcudan elbette deri tavsiyesi alamassınız.

Mesela düşündüğünüz mont baharlık diye geçiyor. Yani su koruması yok, rüzgar koruması yok, yazlık mont gibi havalandırmasıda yok. Ne yazın sıcağına uygun, nede kışın soğuğuna.

Ama yeterli havalandırması olan bir deri ceketi 4 mevsim giyebilme imkanınız olur.

Tabi ki derinin estetiğinide unutmamak lazım.
    Mesela kevlar kot pantolon, deri ceket kombinasyonu spor bir motor üstünde şöyle bir görüntü oluşturabiliyor.
    Bence bu estetik tekstil mont ve pantolonla yakalanamaz.
    http://f.zhulong.com/v1/tfs/T1CRxTBjEg1RCvBVdK.jpg
    Evet başta ben de tech 90 kotlara bakıyordum fakat belki uzun vadede borçları bitiremezsem diye yaz ve kış iki set dizemem diye ortak noktayı yakalamaya çalışıyordum. her farklı öneriden sonra tekrardan gözden geçiriyorum alacaklarımı bu gidişle baya zorlanacağım

Motosikleti
    Evet başta ben de tech 90 kotlara bakıyordum fakat belki uzun vadede borçları bitiremezsem diye yaz ve kış iki set dizemem diye ortak noktayı yakalamaya çalışıyordum. her farklı öneriden sonra tekrardan gözden geçiriyorum alacaklarımı bu gidişle baya zorlanacağım
    Yaz ve kış için ayrı iki set yapamam demişsiniz ama ne yazın nede kışın işinizi tam göremeyecek bir mont tercih etmişsiniz. Bu tarz üzerinden giderseniz iki değil üç set yapmak durumunda kalabilirsiniz

Tercih tabi ki sizin ama bu iş de tek doğru yok.
    Hem estetiği hemde işlevi bi arada yakalamak önemli. Yoksa sadece işlevsel düşündüğümüzde tercih yapmak çok kolay olurdu.

Mesela sadece korumayı esas kriter olarak görüp tekstil üzerinden yürüdüğümüzde şunlar gibi sonuçlara ulaşabiliyorken;

biraz estetik de olsun dediğimizde şunlar gibi sonuçlara da ulaşabiliyoruz.

Mesela bi tech 90 kot üzerine şöyle bir deri ceket fena olmazdı.
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    Yaz ve kış için ayrı iki set yapamam demişsiniz ama ne yazın nede kışın işinizi tam göremeyecek bir mont tercih etmişsiniz. Bu tarz üzerinden giderseniz iki değil üç set yapmak durumunda kalabilirsiniz

Tercih tabi ki sizin ama bu iş de tek doğru yok.
    Hem estetiği hemde işlevi bi arada yakalamak önemli. Yoksa sadece işlevsel düşündüğümüzde tercih yapmak çok kolay olurdu.

Mesela sadece korumayı esas kriter olarak görüp tekstil üzerinden yürüdüğümüzde şunlar gibi sonuçlara ulaşabiliyorken;
    http://2.bp.blogspot.com/-_5hg-xsut2...-wallpaper.jpg
    http://www.dirtbikegirladventures.co.../11/megan4.jpg

biraz estetik de olsun dediğimizde şunlar gibi sonuçlara da ulaşabiliyoruz.
    http://ko-te.com/i/posts/2082/32315.jpg
    http://img09.deviantart.net/044b/i/2...rl-d5p8tg5.jpg

Mesela bi tech 90 kot üzerine şöyle bir deri ceket fena olmazdı.
    Evet henüz set dizmekten çok anladığımı söyleyemem ben sitelerin yazdığı kısa bilgiler üzerine seçtim ama doğruluğu ya da kullanışlığı açısından çok da iyi olmadığı sonucu çıkıyor görüyoruz ki :D
    Bu link attığınız "Held" marka sete baya bakmıştım geçen sene baya da sonrasında dianese ve alpinestars odaklı gidince bunları unuttum açıkçası.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şimdi NXR güzel kask ama sizin kafanızın şeklinde uygun değilse biz ne diyelim?
    Para olduğu müddetçe, bilinen markaların en rahat ettiren ürünlerini almakta fayda var. Gerisi artık kafaya takılacak bir konu değil.
    Yaz kış mont konusuna katılıyorum. Ben de çok sağlam bir mont aldım kışlık, astarını çıkartsam da o yazın beni öldürecek biliyorum. Nisan gibi bir mont daha almak gerekecek. Ayakkabı olarak da, sizin tercih ettiğinize benzer yapıda bir Alpinestars District WP bot aldım, yazın onunla kullanılmaz.

Bir de, bayan değil, kadın.
    Keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Kaskı denedim kafa yapıma göre bir sıkma acıtma gibi durumu olmadı yaklaşık 10 15 dk ya yakın kafamdaydıyeterli midir emin değilim gerçi de, yaz kış olayı ilk etapta borçları bitirene kadar 2. seti dizemem diye tahmin ediyorum o nedenle idare edilebilitesi yüksek olur mu diye bunları seçtim elimden geldiğince. Belki de yazlık alıp şimdi nasılsa direk trafiğe çıkamam hemen diye termal kıyafetlerle idare edilir belki bu şekilde bir alternatif de olabilir.
    Bayan olayına gelince benim de en nefret ettiğim ve her söyleyeni uyardığım bir konudur bu. Ama gel gelelim heryerde insanların yanlış yapmayı sevdiği bir ülkede her baktığım yerde bayan ekipman bayan şu bayan bu olunca bende motor aldım yok ne alıcam yok bir an önce teslim alayım onu mu bunu mu derken konuyu açarken artık çok görmekten kaynaklı olduğundan için boş bulunup bayan olarak yazıp açmış bulundum sonradan fark ettim.

Yani kısacası şu sonuç çıkıyor anladığım kadarı ile çok kışlık şeyler seçmemeliyim biraz dğeiştirip bahar yazlığa dönmeliyim kıyafet alırken çünkü havalar ısınacak ve ben tekrar kışlık ekipman için bütçe ayarlayana kadar vakit geçeceğinden kışın binemeyeceğim yazlık ekipmanla :D

Motosikleti
    ... sonrasında dianese ve alpinestars odaklı gidince bunları unuttum açıkçası.
    Küçük bir hatırlatma;
    Dainese ve Alpinestars güzel bir markalardır ama pahalı markalardır.
    Ağzı-yüzü düzgün iş görecek malzemeleri iyi paradır. ama ucuz modelleri çok vasat kalabiliyor.

1500TL gibi bir rakama "Held", "Icon" gibi markaların en üst seviye montları alınabiliyorken; Dainese, Alpinestars gibi markalarda alacağınız ürün kendi ürün skalaları içinde altlarda kalan vasat bir ürün bir ürün olabiliyor. Buna da dikkat etmek lazım
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kaskı denedim kafa yapıma göre bir sıkma acıtma gibi durumu olmadı yaklaşık 10 15 dk ya yakın kafamdaydıyeterli midir emin değilim gerçi de, yaz kış olayı ilk etapta borçları bitirene kadar 2. seti dizemem diye tahmin ediyorum o nedenle idare edilebilitesi yüksek olur mu diye bunları seçtim elimden geldiğince. Belki de yazlık alıp şimdi nasılsa direk trafiğe çıkamam hemen diye termal kıyafetlerle idare edilir belki bu şekilde bir alternatif de olabilir.
    Bayan olayına gelince benim de en nefret ettiğim ve her söyleyeni uyardığım bir konudur bu. Ama gel gelelim heryerde insanların yanlış yapmayı sevdiği bir ülkede her baktığım yerde bayan ekipman bayan şu bayan bu olunca bende motor aldım yok ne alıcam yok bir an önce teslim alayım onu mu bunu mu derken konuyu açarken artık çok görmekten kaynaklı olduğundan için boş bulunup bayan olarak yazıp açmış bulundum sonradan fark ettim.

Yani kısacası şu sonuç çıkıyor anladığım kadarı ile çok kışlık şeyler seçmemeliyim biraz dğeiştirip bahar yazlığa dönmeliyim kıyafet alırken çünkü havalar ısınacak ve ben tekrar kışlık ekipman için bütçe ayarlayana kadar vakit geçeceğinden kışın binemeyeceğim yazlık ekipmanla :D
    15 dk'dan biraz fazla durmasından fayda var aslında, ben de sabırsızlanıp çıkarmıştım ama motordaki sürüşlerimiz genelde 15dk'dan uzun olacak. Tepeden alından bir baskı yapmıyorsa (ama boşluk da bırakmadan) tamamdır. Yanaklardna biraz rahatsız etmeli, zamanla zaten oralar içe doğru sönecekler biraz daha genişleyecek. Kafada fıldır fıldır sallanacak duruma gelmemeli bu esneme sonucunda, o yüzden ilk alındığında yanaklar biraz sıkmalı.

Evet ben de ikinci seti dizemedim, bir tek yazlık ayakkabım var. Tech90 da arada derede kalmış bir ürün, soğuklarda üşütüyor ama termal içlikle çözülebilir, yazın sıcağında ne yapacağım onu bilmiyorum, zira bayağı kalın kumaşı, yazın sıcakte haşat eder insanı. Borç harç bittikçe yenileri gelecek işte.
    Bir de ismaileren'in söylediği konuya özellikle Alpinestars kısmında katılıyorum. İki botum da Alpinestars mesela, ama çok net biliyorum daha az paraya alacağım tcx'lerin koruması daha yüksek. Bu aldığım yazlıkta adam gibi slider bile yok.

Bayan > Kadın konusunda hemfikir olm
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    Küçük bir hatırlatma;
    Ağzı-yüzü düzgün iş görecek malzemeleri iyi paradır. ama ucuz modelleri çok vasat kalabiliyor.

1500TL gibi bir rakama "Held", "Icon" gibi markaların en üst seviye montları alınabiliyorken; Dainese, Alpinestars gibi markalarda alacağınız ürün kendi ürün skalaları içinde altlarda kalan vasat bir ürün bir ürün olabiliyor. Buna da dikkat etmek lazım
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 dk'dan biraz fazla durmasından fayda var aslında, ben de sabırsızlanıp çıkarmıştım ama motordaki sürüşlerimiz genelde 15dk'dan uzun olacak. Tepeden alından bir baskı yapmıyorsa (ama boşluk da bırakmadan) tamamdır. Yanaklardna biraz rahatsız etmeli, zamanla zaten oralar içe doğru sönecekler biraz daha genişleyecek. Kafada fıldır fıldır sallanacak duruma gelmemeli bu esneme sonucunda, o yüzden ilk alındığında yanaklar biraz sıkmalı.

Evet ben de ikinci seti dizemedim, bir tek yazlık ayakkabım var. Tech90 da arada derede kalmış bir ürün, soğuklarda üşütüyor ama termal içlikle çözülebilir, yazın sıcağında ne yapacağım onu bilmiyorum, zira bayağı kalın kumaşı, yazın sıcakte haşat eder insanı. Borç harç bittikçe yenileri gelecek işte.
    Bir de ismaileren'in söylediği konuya özellikle Alpinestars kısmında katılıyorum. İki botum da Alpinestars mesela, ama çok net biliyorum daha az paraya alacağım tcx'lerin koruması daha yüksek. Bu aldığım yazlıkta adam gibi slider bile yok.

Bayan > Kadın konusunda hemfikir olm

Aslında düşününce ekipmana en az 10 bin ayırmadığın sürece sanırım bu 3 markanın üst seviye korumalarını diyemeyeceğiz set olarak. Bu şekilde düşününce dediğiniz gibi daha öncesinde baktığım markaların kıyafetleri çok daha mantıklı geldi bir anda.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Aslında düşününce ekipmana en az 10 bin ayırmadığın sürece sanırım bu 3 markanın üst seviye korumalarını diyemeyeceğiz set olarak. Bu şekilde düşününce dediğiniz gibi daha öncesinde baktığım markaların kıyafetleri çok daha mantıklı geldi bir anda.

Yapmaman gereken şeyi söylüyorum, maliyet hesabı. İçinden çıkamazsın yoksa.
    Ben montu ve bir kaç şeyi Eicma'dan aldım İtalya'dan, kaskı da yine Milano'da bir dükkandan aldım; ona rağmen giden parayı düşününce deliriyor insan.
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmaman gereken şeyi söylüyorum, maliyet hesabı. İçinden çıkamazsın yoksa.
    Ben montu ve bir kaç şeyi Eicma'dan aldım İtalya'dan, kaskı da yine Milano'da bir dükkandan aldım; ona rağmen giden parayı düşününce deliriyor insan.
    İş yerinde kilitli her site de eve gidince biraz araştırayım tekrardan yeni bir set yapayım. Tech 90 kot için yeterli midir diz koruması ? Sanırım darbeye göre sertleşiyormuş yoksa üzerine extra bir dizlik almak gerekir mi ?
    Imola Smalt Kevlar® Overhide

Motosikleti
    .
    Işte şu dördüncü resimdeki siyahlı-beyazlı deri tulumun lacivert-beyazlı olanını araştırıyorum.Birde lacivertli-beyazlı veya kırmızı-siyahlı bot.Evet şu tulum kıtlığında ve abartılı fiyatlarında çok şey istiyorum Ama bir kere alınan birşey,on yıl yeter

Şaka bir yana "Altın elbiseli adamın sıradan bir günü"isimli videosuydu sanırım,tulum koleksiyonu vardı ne bolluktur,şok olmuştum.

Şeduje şu yorumumun tam üstündeki resmi niye paylaştın,her an üstüme sifonu çekicek gibi duruyor
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    İş yerinde kilitli her site de eve gidince biraz araştırayım tekrardan yeni bir set yapayım. Tech 90 kot için yeterli midir diz koruması ? Sanırım darbeye göre sertleşiyormuş yoksa üzerine extra bir dizlik almak gerekir mi ?
    Imola Smalt Kevlar® Overhide
    http://i.hizliresim.com/5LEX5z.jpg
    Tech 90 yeterli olur. Diz ve kalçalarda impactec isimli darbe anında sertleşen bir malzeme var. Ayrıca içinde kevlar da olduğu için hem sürtünme hemde darbe koruması elde etmiş oluyorsunuz. Ben tech90 üstüne herhangi bir dizlik ihtiyacı olacağını sanmıyorum.
    Seduje bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Konu sürekli yukarilarda :D Bakayım dedim. Fikirleriniz baya değişmiş.
    Kendi deri montumu ve cizmemi koyayım.
    Monttan cok memnunum yaz kış kullanıyorum bunları. Mont giyilince çok hos duruyor. Çizmelerime aşığım :D Çok sevdim bunlara da bir bak istersen.

Seduje bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Küçük bir hatırlatma;

Held BMW Motorrad'ın kıyafetlerini üreten firmadır. Kalitelidir ve Dainese, Rev'it, Alpinestars'a göre ucuzdur. Ama Icon için aynısını söyleyemeyeceğim. Icon fiyat olarak bu üç firmaya yakındır, üstüne ithalatçısı BRN Motor diğerlerine göre daha fazla kar payı koyduğundan Türkiye fiyatları uçuk vaziyette.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu sürekli yukarilarda :D Bakayım dedim. Fikirleriniz baya değişmiş.
    Kendi deri montumu ve cizmemi koyayım.
    Monttan cok memnunum yaz kış kullanıyorum bunları. Mont giyilince çok hos duruyor. Çizmelerime aşığım :D Çok sevdim bunlara da bir bak istersen.

http://i.hizliresim.com/r6X401.jpg

http://i.hizliresim.com/nj9dyR.jpg
    Kabataslak çıkarttığım parçalardan sonra yorumlara göre yanlış seçimlerimi fark ettikçe değişiyor fikirler :D
    Bu çizmelere ben de hayranım ne zamandır ileride mutlaka alırım diyordum ) bakalım ne zamana kısmet olacak .
    Sizin ceketin modelini bulamadım

DAINESE RACING D1 PELLE LADY

ve

DAINESE AVRO D1 LADY LEATHER

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200

Dainese g laguna evo pelle. Kadin icin olani. Kiziltoprak tüvtürkün oradaki magazadan almistim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)