Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ellerimiz donuyor tecrübeli arkadaşlar tavsiye lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Deneyenler belli

Uzun yolda hic bir eldiven, ama hic bir eldiven cozum degil. Tamamen deri, ici ozel isi yalitimli kis eldiveniyle yarim saatte bir benzin istasyonlarinda durup, ellerimi sicak su altinda cozdugumu hatirliyorum. Ruzgari kesmek icin elcik koruma sart.

Elcik isitma sadece avuc icini isitir. Tam cozum icin elektrikli eldivenler var, ama her isitmali giyim gibi onun da tak cikar sorunu var.
    BIYIKLI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik koruma isteyen varsa ben satıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-herturlu-motosiklete-elcik-koruma-371188969/detay
    Linke baktım ama fotoğraflar büyük değil. Daha detaylı, daha iyi fotoğraflar olmalı. Malzeme kalitesinden bahsedilmeli. Gidona değil de fren ve debriyaj manetine takılması daha net anlatılmalı, fotoğraflarda gösterilmeli. Fiyat olarak da pahalı mı ucuz mu bilemedim...

Hiç yoktan iyidir diyerekten, rüzgarı kesmesi için en azından, böyle bir rüzgar koruması olmalı bence, kışın kullanacaksak. İlaveten daha kaliteli eldiven, ısıtma tertibatı vs. de olabilir; ama böyle bir rüzgar kesici oldukça iş görecektir...

Öncelikle rüzgarı kesmek önemli bir aşama gibi sanki...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkte'ki ürünün aynısından aldım, montajını yaptım.
    Yazlık eldiven ile kullanıyorum, şimdilik sorun yok
    Gelen soğuk üstten üstten üşümüyor mu

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Eldiveni giymeden önce poşet eldiveni giyiyorsun,üstune eldiveni cekiyorsun haydi hayırlı yolculuk...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik koruma isteyen varsa ben satıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-herturlu-motosiklete-elcik-koruma-371188969/detay
    Bu ürünü kullandım. Kışın dondurur adamı. Yaz mevsimi için tasarlanmış.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çok üzülerek söylüyorum arkadaşlar, beğenmediğiniz kurye elcikleri tek çare gibi birşey.

yok kullanmıyorum ben onlardan derseniz, iyi bir kışlık eldiven, elcik ısıtma, ve elcik koruması şarttır. bu üçlü bile elcik kılıfı gibi korumaz...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    bu şekilde kaliteli ve sizi tamamen rüzgardan uzaklaştıracak , yeri gelirse koruma görevide görecek hem yazlık hem kışlık bir ürün almanızı tavsiye ediyorum. Rüzgarı kes elin üşümez zaten.
    Resimdeki kışlık modudur. yazlık modda yukarıda uzantı çıkar ve hafif rüzgar almaya başlarsınız buda elinizin ter yapmasını engeller yazın.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Alıntı RookieWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı olaydan muzdarıp bırı olarak , decathlon'a gidip 5 liraya ince yün bir eldiven aldım.Deri eldivenimin içine giyiyorum.Rahatsız etmıyor ve eldivenın kalınlasması sonucu daha konforlu gelıyor bana acıkcası. üşüme oranında %30-%40 ıyılesme saglıyor ama yıne de usutuyor.Gecici ve basit bir önlem bu tabi.Uzun surusler ıcın elcik ısıtma veya elcık koruma sart.

Tekeriniz düz bassın dostlar.
    Hocam aynisini yaptıgım halde ( decathlondan 5 liraya eldiven üstüne kışlık korumalı eldiven giyiyorum yani) küçük çekmeceden silivriye gelene kadar ellerim buz kesti indigimde 20 dakikada eski haline zor döndürdüm.
    Ybr forever

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben aldım kurye elçiklerinden ve bi polar eldiven giyiyorum, şimdiye kadar sıkıntı olmadı. sadece bi kaç defa parmak uçlarım üşüdü ama dediğim gibi o da bi kaç defa .

gece 1-2 arası işten eve gidiyorum ve hava -2,-3 dereceye düşmüş olabiliyor. elçik olmasaydı şimdiye ellerim kırılıp dökülmüştü soğuktan.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    3 senedir görüntüsü çok kötü diye takmadım kuryelerin taktığı elcik korumalarından.Bu sene bi deneyeyim dedim daha da çıkarmam onları kışta.
    Saflık yapmışım resmen.
    Ellerim buz keseceğine motorun görüntüsü bozulsun.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelen soğuk üstten üstten üşümüyor mu
    Dün üşüdü valla.
    Elcik ısıtma iyi de, hava 0 derecelere yaklaştığında avuç içleri arabistan çölleri, parmak uçları Alp dağları gibi
    neobirzenci, YERUÇAĞI, BIYIKLI ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün üşüdü valla.
    Elcik ısıtma iyi de, hava 0 derecelere yaklaştığında avuç içleri arabistan çölleri, parmak uçları Alp dağları gibi
    hahaha güldürdün kardeş :D
    Ybr forever

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar merhaba.

Ben bu konuda heralde biraz fikir verebilirim size. Aydın-İzmir iklimini baz alarak okuyun lütfen. Ben her mevsim motosiklet kullanıyorum. Sabahları Aydın'dan Sökeye 45 km yol gidiyorum okula. Ekipman olarak mont, kask ve kışlık eldivenim var sadece. Lâkin hiç üşümüyorum. Motosikletimde;
    -Elcik ısıtma
    -Elcik koruma
    -Sele ısıtma mevcut.
    Bu sele ısıtma işi "gerek yok" falan diye düşünüyordum ama şuan gerçekten çok etki ediyor çok hissediyorum. Hatta 2. moddan 1. moda düşürüyorum bazen o kadar yakıyor. Kışlık eldivenim elcik ısıtmayla gerçekten güzel iş görüyor. Ellerimin üşüdüğünü pek hatırlamıyorum. Elcik koruma da çok iş görüyormuş. Rüzgarı kesiyor cidden.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motosiklet kullandığın konusunda şüphelerim var.
    Ben iç eldiven + bilekli deri eldiven ile kullanıyorum, elcik koruma ve ısıtma yok motosikletimde. Hava 10 derecenin altında ise, 30 km sürüşten sonra elciği tutamayacak seviyede hissizlik ve uyuşma başlıyor.

(Çevremde bu havalarda motosiklet kullanan herkes aynı şekilde şikayetçi. Geçen sabah motosikletin derecesi -2 'yi gösteriyordu sabah. 100-130 bandında 5 dakika sürmüyor ellerin formunu kaybetmesi.

Senin ellerinde böyle bir sorun yok ise, ya derin kalın işlemiyor, ya da motosiklet sürmüyorsun.

bu dünkü sürüşümden - 4 müydü neydi

buda sürerken kullandığım eldiven şimdi çektim. işyerindeyim motosikletle geldim. -2 lerdeydi.Ellerim hiç üşümüyor değil dondun öldüm bittim olmuyorum :D dinazor derisi var yada vampirim sanırım

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/2nZA7L.jpg

bu dünkü sürüşümden - 4 müydü neydi

http://i.hizliresim.com/jXnZJ9.jpg

buda sürerken kullandığım eldiven şimdi çektim. işyerindeyim motosikletle geldim. -2 lerdeydi.Ellerim hiç üşümüyor değil dondun öldüm bittim olmuyorum :D dinazor derisi var yada vampirim sanırım
    Sen bu eldiven ve bu motorla mı üşümedin ? Bir doktora git bence sen hissizlik sorunu falan olmasın sende...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    decathlonun bu eldivenini aldım,

beklentimi tam olarak karşılamadı.
    kayak yapılırken varılan hız ile motosiklet ile yapılan hız arasındaki farktan kaynaklandığını düşünüyorum.
    kavrama açısından fena değil.
    BIYIKLI ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    decathlonun bu eldivenini aldım,

https://www.decathlon.com.tr/media/8...4ddf8d2cf5.jpg

kayak yapılırken varılan hız ile motosiklet ile yapılan hız arasındaki farktan kaynaklandığını düşünüyorum.
    beklentimi karşılamadı derken ?? nasıl yani üşütüyormu yada azmı çokmu üşütüyor,mesela az üşütüyorsa normaldir ama bi zaman sonra parmak uçları hissizleşiyorsa hiç bir işe yaramaz demektir,,neticede kayak yaparken 100 km üstüne çıkılıyor,hatta kayak yarışlarında 160-170 km çıkıldığını gördüm tv den,,bende almayı düşünüyorum bu eldivenden o yüzden sordum

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende haftasonu Decathlon dan eldiven bakayım diyordum, demek kayak eldiveni çokta işe yaramıyor.

Hem kayak eldiveni hem yukarıda berkçiğdem in paylaştığı elcik koruma mı yani?
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde kaliteli ve sizi tamamen rüzgardan uzaklaştıracak , yeri gelirse koruma görevide görecek hem yazlık hem kışlık bir ürün almanızı tavsiye ediyorum. Rüzgarı kes elin üşümez zaten.
    Resimdeki kışlık modudur. yazlık modda yukarıda uzantı çıkar ve hafif rüzgar almaya başlarsınız buda elinizin ter yapmasını engeller yazın.

http://i.hizliresim.com/R13lNo.jpg

http://i.hizliresim.com/pXPpkz.jpg
    Fiyatları nedir hocam bunların
    Ybr forever

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/R13lNo.jpg

http://i.hizliresim.com/pXPpkz.jpg
    bu ürünü nerden aldınız?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)