Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Onca zam oldu yetmedi, döviz yükseldi yetmedi, vergiler arttı yetmedi...yetmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ensar vakfı şimdi biraz daha dikkatli oku. Yazdıklarımda ben kimi neyi savundum? Bana deki kardeşim sen şunu savundun...
    Siz savunmadiniz da boşaldiniz. Hala neyi savundugunuzu merak icindeyiz.

Amerika kotu, Amerika cocuk oldurdu. Teziniz bu sanirim. Buna itiraz etmek mumkun degil. Sadece perspektif getirilebilir. Gucu olan hangi ulkenin cocuk oldurmedigi gibi mesela. Bir fark, duzgun isleyen ulkeler en azindan kendi vatandaslarini oldurmuyorlar. Biz onu dahi beceremiyoruz. Olduremedegimize de tecavuz ediyoruz. Kac cocuk oldu son bir kac haftada? Yanarak hem de... Kac cocuk cinsel tacize ugradi? Kendi sinirlarimiz icinde kac sehit verdik? Kac insan trafikte oldu? Kac motorcu oldu? Kapitalist ulkede 20 saat motosiklet egitimi verdiler bana, 10 saati motosiklet uzerinde, kask eldiven dahil, tamamen ucretsiz, bilincsiz motosiklet alip basima bela acmayayim diye. Biz kendi insanimizi korumaktan aciziz.

Hadi, farz-i muhal, ABD'nin gucunu Turkiye'ye verelim... O dunyada yasamak ister misiniz? Daha mi iyi olur simdikinden? Peki ya kime verelim? Rusya? Cin? Fas? Suudi Arabistan? Nijerya? En iyisi mi ellemeyin oylece kalsin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

KENDİ HALKINA RAHAT ETTİREN KRALLAR GİBİ YAŞATAN AMA BU TOPRAKLARDA ÇOLUK ÇOCUĞU AÇLIKTAN ÖLDÜREN ABD POLİTİKACILARI MELEK AK

Kendi halkını ferah içinde yaşatan arabalar katlar uçaklar aldıran ABD hükümeti bu topraklarda çoluk çocuğu açlıktan öldürüyor. Daha adını söyleyemeyen çocuklar boğularak ölüyor.

Ama ABD de yaşayan uçakları arabaları olanlar için o hükümet MELEK o politikacılar MELEK onlar medeni onlar kral...

Güçlünün dünyası güçlüysen yalarlar seni baştan aşağı hemde...
    Hic bir hukumet melek degildir, hatta politikacilarin buyuk cogunlugu pisliktir, ulkeden bagimsiz.

O yuzden isleyen kanunlar ve guvenilir bir anayasa var.

O yuzden cocuk Bush denen aptal Amerika'yi batirmadi 8 senede, ciddi zarar verse de. Yine ayni sebepten Trump, soyledigi sacmaliklarin buyuk cogunlugunu bir guzel yiyip yutacak. Baska caresi yok cunku. En azindan gunumuz Amerika'sinda.

Politikacilar Amerika'da sevilmez. O yuzden toplumun neredeyse yariya yakini oy kullanmaz bile, "hepsi ayni pislik bunlarin" dusuncesiyle.

Taa uzaktan Turkiye bakis acisiyla, bir de ustune miyopik propaganda durbunuyle bakinca, boyle carpik ve yanlis dusunceler gormek normal tabii ki. Gercek cok farkli, tabii olarak... Da kimse sevmiyor gercegi.

"The truth is like poetry-- And most people fucking hate poetry."

bilin bakalim kim soylemis?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUPERDUKER
    ensar vakfı şimdi biraz daha dikkatli oku. Yazdıklarımda ben kimi neyi savundum? Bana deki kardeşim sen şunu savundun...
    bilmukabele ....asıl neyin tartışıldığını sen iyi okuyup anlayacaksın
    yalangaçlı konuşmaların muciti değilim ben burada...
    sen hiç birşeyi savunmuyorsun sen belli kesimlerin avukatlığını yapıyorsun,neyi savunuyorsun neyi neyi ?
    yaşam şartlarını mı ? Herkezden üstün bir şekilde dünyaya geldiğimizi mi savunuyorsun ? Merak etme ben sizin gibi başka insanoğlunu üst görüp biat etmem.
    yıllardır dış mihaklardır,yok sen vatan hayinisin,yoksen burda yaşama git
    ulan vatanım için iyi örneklerde gösteremeyiceğiz olaya bak...
    kendi becersizliğimizi faiz lobilerine, dış mihraklara, fetöye atmayacaksın
    çok basit batınında ,doğununda kuzeyinde heryerin iyilerini alacaksın arkadaş nokta....
    yaşam şartlarını afrikaya mı marsa göre mi kıyaslayacığız anlamadım ki

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Amerika kapitalist, amerika kötü diyorsun. Peki amerika avrupa kötü ise, sen güçlenip onlarla mücadele etmek için ne yapabiliyorsun?
    Diyoruz ki bilim üretelim.
    Diyoruz ki teknoloji üretelim.
    Çocuklarımız ülkeyi bilim öğrenerek kalkındırsın.
    Onların yaptığı gibi biz onlara satalım.
    Din hükmü ile bu yüzyılda iş yürümez. Bilim rehberliğini seçelim. Biz fe gelişelim.

Ondan sonra adamın biri diyor ki sorun yok ab bizden borç istiyor.
    Amerika battı israil süründü.
    Avrupada yaşam pahalı meyveyi tane ile alıyorlar biz burda bolluk içindeyiz.

Sonra ne yapıyorlar? Din binalarını 600 milyon dolarlara yeniliyorlar.
    6 milyar doları diyanet bütçesi yapıyorlar.
    Atatürk savunucusu ülkenin aydın yetiştiren liselerini imam hatip yapıyorlar.
    Şehirlerde bütün güzel yerlerde imam hatip liseleri yapıyorlar.
    Başbaka çıkıp diyor ki "bilimle teknolojiyle uğraşmayın kafayı yersiniz. Kullanın geçin." Bkz:bulut diye bişey yapmışlar yazınca çıkar.

En ağır gelen şey de şu, bu ülkedeki büyük çoğunluk bunlar için gurur duyuyor.
    Doktorlar öldürülüyor her gün ülkede. Cin çıkarma hastaneleri kurmuş sakallılar. Yazın googlea görün. Bilimle uğraşan herkes sindiriliyor. Atatürkçü rektörler, işten çıkarılıyor. Boğaziçi rektörü işten çıkarıldı. Bu boğaziçi şu an Türkiye'de en çok bilimsel makale üreten eğitim kurumu. Şimdi dinci beyinsizlerin eline geçti.

Ben bir doktorum.
    Bu ülkeden gitmek için elimden gelen her türlü şeyi yapacağım. Amerika en azından benim gibi insanları halkın öldürmek istemediği bir ülke. Bütün arkadaşlarım kaçmak için yol arıyor. Avrupaya amerikaya herkesin çabası var.

Siz iyi günlerinizi yaşamaya bakın,
    yarın bir gün basit müdahale ile canını kurtarabileceğimiz çocuklarınız,
    cinci hocalar okuyup üfleyince belki düzelirler merak etmeyin.
    mgora ve Aquaium bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba cg-100
    beyler dolar yükselmiyor tl bütün para primlerine karşı değer kaybetiyor. üretim yok tüketim çok, hukuk demokrasi yarım yamalak, dış yatırımcı kacıyor, siyasi belirsizlik devam ediyor ve bunun üzerine 1 adam istedi diye sistem değişiyor bunuda hülogcular alkışlıyor reis başkan herseyi halleder sıkıntı yok diyorlar partizanlık gözlerini kör etmiş bunların. vazelini hazırlayın kazık sivreliyor

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cin çıkarma hastaneleri kurmuş sakallılar. Yazın googlea görün.
    E yazdım Google'a, "Cincinnati Children's Hospital Medical Center" çıktı

Şaka bir yana olayı dine vurmuşsunuz ama hırsızlığın yolsuzluğun karaktersizliğin ne dini var, ne siyasi görüşü var, ne aydını var, ne de Atatürkçüsü. Hepsinin öylesi de var, böylesi de.

ankara yı kar sardı
    lapa lapa
    bem beyaz
    "hava nasıl oralarda"

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

"Karlı kayın ormanında
    yürüyorum geceleyin.
    Efkârlıyım, efkârlıyım,
    elini ver, nerde elin?
    Memleket mi, yıldızlar mı,
    gençliğim mi daha uzak?"

Motosikleti
    yok
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E yazdım Google'a, "Cincinnati Children's Hospital Medical Center" çıktı

Şaka bir yana olayı dine vurmuşsunuz ama hırsızlığın yolsuzluğun karaktersizliğin ne dini var, ne siyasi görüşü var, ne aydını var, ne de Atatürkçüsü. Hepsinin öylesi de var, böylesi de.
    http://doktorlarsitesi.net/2016/11/2...cin-hastanesi/

Atatürkçülük değil laiklik mesele. Mantıkla bilimle hareket eden bir ülkede isteyen krem peynire tapsın kime ne.
    Ama tutup da bütün ülkeyi dine göre yönetmeye çalışırlarsa olmaz bu iş.

Bilim ve din birbirine kökünden zıt 2 olgu iken hiç olmaz hem de.
    (Bunun aksini iddaa edenler, yeterli miktarda okuyup araştırırlarsa başka bir sonuca varamayacaklardır.)
    Ya doktor öldürmek normalleşebilir mi bir kültürde? Bu kadar aşağılık bir durum olabilir mi?

Neyse algı oraya geldi.
    Ya sev
    Ya terket.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:27 ----------

Bugün ülkede adalet yok. Yasama yürütme yargı tek insanın elinde.
    Birini birine şikayet edemiyorsun.

Arkadaşı işten attılar feto diye. Adamın dershaneye falan gitmek dışında alakası yok. Ve o adam dershaneye falan giderken, tayyip bey meydanda "dön artık bu hasret bitsin" diye bağırıyordu. Türkçe olimpiyatı diye para bastıran adamlar, o zaman yanında bulunduğu bilmemkaç bin insanı işten attı.

Şimdi bu insanlar hakkını arayabiliyor mu? Yok. Neden? Çünkü ülke elden çoktan gitti. Hukuk mu ne hukuğu?

Yarın bir gün seni seçtim keyif için kafanı kesecem deseler kaldırıp başını cevap veremez kimse. Yardım edemez kimse. Hukuk yok! Adalet yok! Para yok!

Ne var?
    Mollalar var her yerde. Tvlerde sakal bırakmış işid militanı gibi adamlar haber sunuyor artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:39 ----------

Şunu tekrar edeyim,kişilerin dini onları bağlar. Kimsenin dini kimseyi ilgilendirmez. Devletin dini olmaz. Devlet vatandaşı için iyi olanı yapmak zorundadır. Diyanete 6 milyar bütçe ayırmak, devleti sin devleti yapmaktır. Dini isteyen istediği gibi parasını toplayıp camisini de yaptırır hocasının maaşını da verir. Toplumu dindarlaştırma politikası, politikacıların haddine değildir. Onların görevi toplumun ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Son 5 senedir Türkiye hızla bir islam devleti olma yolunda gidiyor. İslam devletlerine bayıldıkları için değil, diktatörlüğü baki kılmak için. Yoksa kendi çocuklarını avrupaya amerikaya değil arabistana yollarlardı okumaları için. Ama öyle olmuyor değil mi?

Neyse boşuna konuştum her zamanki gibi. Kimseye birşey anlatmak mümkün değil. İp çoktan çekildi.

Ya sev ya terket.
    mgora, BIYIKLI, Aquaium ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

anaa
    "lüzumundan fazla beyaz"
    olmadı mı

Motosikleti
    SD 1290R
    http://doktorlarsitesi.net/2016/11/2...cin-hastanesi/

Atatürkçülük değil laiklik mesele. Mantıkla bilimle hareket eden bir ülkede isteyen krem peynire tapsın kime ne.
    Ama tutup da bütün ülkeyi dine göre yönetmeye çalışırlarsa olmaz bu iş.

Bilim ve din birbirine kökünden zıt 2 olgu iken hiç olmaz hem de.
    (Bunun aksini iddaa edenler, yeterli miktarda okuyup araştırırlarsa başka bir sonuca varamayacaklardır.)
    Ya doktor öldürmek normalleşebilir mi bir kültürde? Bu kadar aşağılık bir durum olabilir mi?

Neyse algı oraya geldi.
    Ya sev
    Ya terket.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:27 ----------

Bugün ülkede adalet yok. Yasama yürütme yargı tek insanın elinde.
    Birini birine şikayet edemiyorsun.

Arkadaşı işten attılar feto diye. Adamın dershaneye falan gitmek dışında alakası yok. Ve o adam dershaneye falan giderken, tayyip bey meydanda "dön artık bu hasret bitsin" diye bağırıyordu. Türkçe olimpiyatı diye para bastıran adamlar, o zaman yanında bulunduğu bilmemkaç bin insanı işten attı.

Şimdi bu insanlar hakkını arayabiliyor mu? Yok. Neden? Çünkü ülke elden çoktan gitti. Hukuk mu ne hukuğu?

Yarın bir gün seni seçtim keyif için kafanı kesecem deseler kaldırıp başını cevap veremez kimse. Yardım edemez kimse. Hukuk yok! Adalet yok! Para yok!

Ne var?
    Mollalar var her yerde. Tvlerde sakal bırakmış işid militanı gibi adamlar haber sunuyor artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:39 ----------

Şunu tekrar edeyim,kişilerin dini onları bağlar. Kimsenin dini kimseyi ilgilendirmez. Devletin dini olmaz. Devlet vatandaşı için iyi olanı yapmak zorundadır. Diyanete 6 milyar bütçe ayırmak, devleti sin devleti yapmaktır. Dini isteyen istediği gibi parasını toplayıp camisini de yaptırır hocasının maaşını da verir. Toplumu dindarlaştırma politikası, politikacıların haddine değildir. Onların görevi toplumun ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Son 5 senedir Türkiye hızla bir islam devleti olma yolunda gidiyor. İslam devletlerine bayıldıkları için değil, diktatörlüğü baki kılmak için. Yoksa kendi çocuklarını avrupaya amerikaya değil arabistana yollarlardı okumaları için. Ama öyle olmuyor değil mi?

Neyse boşuna konuştum her zamanki gibi. Kimseye birşey anlatmak mümkün değil. İp çoktan çekildi.

Ya sev ya terket.
    Bir yakinim da doktor. Anliyorum az cok yasadiklarinizi.

Ama din degil ki mesele? "Bakara Makara" diyen mi dindar? "Peygamber gurura kapildi" diyen mi? A sahsina dokunmak ibadettir diyen mi? Dini hassasiyeti olan kimselerin hirsizlik, yolsuzluk ve zulumu yapmalari mumkun mu? Degil din, genel kabul gormus evrensel ahlaka aykiri seyler bunlar. Tavuk KFC icin neyse, din de siyasi partiler icin odur. Varligini devam etmek icin öldurur, tuylerini yolar, pisirir, ve satar. Bu kadar basit.

Konuyla alakasiz gerci ama hayir, dinin bilime aykiri oldugunu dusunmuyorum. Bilimle dini karsi karsiya getirme gibi bir zorlamaya gerek yok. Inanani da, inanmayani da, bal gibi yapiyor bilimini. Bu zorlamayi bilerek yapan Dawkins gibi kimseler de bilim insanlarindan cok, dini suistimal eden bagnazlara daha yakinlar bence, bilimi kendi ajendalarina alet edip suistimal ettikleri icin. Bilim dunyasinda boyle bir ayrima rastlamadim daha, ki bayagi suredir gobegindeyim.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Benim sorum basit, ecevitin onune kasa atan adam su an ne yapiyor? Gezi olaylarinda dolar artti diye zopalarla yollara dokulen esnaflar simdi ne yapiyor?

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Adam doktor olmuş, memleketine vatandaşına faydalı olacağına , ülkeden kaçma planları yapıyor. Seni ABD de alır AB de. Sen potansiyel av sın

O kadar mı kötü yahu? O kadar mı hastaneler ilkel, kalabalık, o kadar mı az kazanıyorsun, standardın, statün o kadar mı düşük, o kadar mı kötü sağlık sistemi, her gün ölüm korkusu mu yaşıyorsun?

Hangi ilde irca ediyorsun bu kutsal mesleği?

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Tanıdığım çalışanların büyük bir kısmı arabalarını sattılar. Kendi işi olan veya önceden parasını tutanlar arabasını kaybetmeden kurtardı.

Ancak diğer taraftan bakarsak türkiyede para kazanmak gerçekten kolay bir durumda. Parası olan için durum tabiki daha kolay al arsa dik bina hop kapında sıra var. Olmayan içinse biraz daha zor ama imkansız değil. Sonuçta bu milletin büyük çoğunluğu telefonda polisim diyene elindeki varını yoğunu veriyor poşet içinde.

Maaşlar düşük, vergiler fazla ancak bir kısımda 1 bardak kahveyi 12 tl, 2 tabak kahvaltıyı 50 tl ye satmanın formülünü bulmuş. Bu adam premium 0 araç almasın da kim alsın.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sorum basit, ecevitin onune kasa atan adam su an ne yapiyor? Gezi olaylarinda dolar artti diye zopalarla yollara dokulen esnaflar simdi ne yapiyor?
    Hocam cevap basit sen bugünün özgürlükçü yeni Türkiye'sinde böyle bir bireysel eyleme kalkışabilir misin ? Artık olay sadece seninle bitmiyor sadece onunla bitse neyse ailen , işin vb tamamen risk altında.
    Artı küçük esnaf menfaatçidir bu adamlar zamanında para bol iken sanal parayı dağıttı , esnaf daha hazırı tüketmedi bakın 5 milyar lira düşük faizle kobilere verilecek işe yarar mı yaramaz , dolar alırlar , ev alırlar.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Kasayı atan vatandaş eminim daha iyi yaşıyordur yoksa muhalefet onu çoktan bulur bunun da reklamını yapardı

Basit bir anlatım ile gezi olaylarında döviz artışı içsel olaylar yüzünden patlak verdi. Kaos algısı, turistin gelmemesi, yatırımcının kaçması vs.vs. Esnafın tek derdi döviz de değil di, dükkanlarını açamayıp ticaret yapamaması hususunda idi.

Şimdi artış özellikle ABD deki yeni başkan seçimi onun vaatleri ve politikası ve elbette başka politik ve ekonomik nedenler.
    Yani vatandaşın direk müdahale edebileceği birşey değil.

Motosikleti
    yok
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam doktor olmuş, memleketine vatandaşına faydalı olacağına , ülkeden kaçma planları yapıyor. Seni ABD de alır AB de. Sen potansiyel av sın

O kadar mı kötü yahu? O kadar mı hastaneler ilkel, kalabalık, o kadar mı az kazanıyorsun, standardın, statün o kadar mı düşük, o kadar mı kötü sağlık sistemi, her gün ölüm korkusu mu yaşıyorsun?

izmirde.
    sabahtan akşama kadar 100 hasta bakıyorum.
    dünya sağlık örgütünün hasta başına verdiği süre 30 dakika iken ben 5 dakikada hasta görmek zorunda bırakılıyorum.
    amerikada ve bir çok ülkede 24 saat üstünde hastanede kalmak yasak iken ben 36 saat hastanede kalıp ondan sonra hastalara şirinlik yapamadığım için şikayet ediliyorum.
    yeni başlayan bütün arkadaşlarım arasında 5000 tl nin üzerinde alan bir kaç kişi var.

bu ülkede parayı hamuduyla götürüp sülalesini zengin edenler ,
    bizim emeğimiz üzerinden kamu spotu çekip tv de "hastaneler çok rahat , millet kız bakmaya gidiyorlar" deyince de en ağır darbeyi yemiş oluyorsunuz.

ben vatandaşıma hizmet etmek istiyorum.

bilale gemicik
    laz mütahitlere milyarlar
    yandaşın sülalesini doyuracak para
    1000 odalı saraylar

almak için ben senelerdir çile çekmedim. insan gibi yaşamak için ve insanlara yardımcı olmak için çektim.

insanlar ise maalesef bu üstte yazdıklarımın g.tünü öpüyorlarsa benim yapacağım bir şey yok. bu çürümüş zihniyetten aydınlanma bekleyecek değiliz bu saatten sonra.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Usd/try
    2012- 1.85 2016-3.50 %89 artış

Euro/try
    2012- 2.3 2016-3.75 %63 artış

Usd/euro
    2012- 0.76 2016-0.93 %22 artış

Türkçe meali şu ; evet dolar son zamanda artışa geçti ama türk lirası öyle bir değer kaybediyor ki 2020 de dolar 5 lirayı bile görebilir.

Bu arada abd seçimleri oldu dolar yükseldi de euro ya ne oldu da bu kadar yükseldi? Bizim paramız dip yapıyor olmasın.

Motosikleti
    SD 1290R

Arkadas hakli. Doktor olmak cok emek gerektiriyor. Tanidigimiz doktorun annesi dua ediyor nobet tuttugu geceler. Bir arkadaslari bicaklandi. Olay ciktiginda ilk once guvenlik gorevlisi kayboluyormus ortadan. Acaip dengesiz calisma kosullaru dayatip vatandasla yuz yuze getiriyorlar. Ozeller ise saglam insanlari kesip bicip surumden kazandirmadiginiz zaman "performans eksikligi" nedeniyle isinize son veriyorlar. Gerci son olaylardan sonra ortalikta ne doktor ne akademisyen kaldi.

Şimdi artış özellikle ABD deki yeni başkan seçimi onun vaatleri ve politikası ve elbette başka politik ve ekonomik nedenler.
    Yok canim. Son 3 ay, dolarin YTL, Sterlin, Euro ve Ruble cinsinden degeri:

Problem bal gibi de bizde.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    izmirde.
    sabahtan akşama kadar 100 hasta bakıyorum.
    dünya sağlık örgütünün hasta başına verdiği süre 30 dakika iken ben 5 dakikada hasta görmek zorunda bırakılıyorum.
    amerikada ve bir çok ülkede 24 saat üstünde hastanede kalmak yasak iken ben 36 saat hastanede kalıp ondan sonra hastalara şirinlik yapamadığım için şikayet ediliyorum.
    yeni başlayan bütün arkadaşlarım arasında 5000 tl nin üzerinde alan bir kaç kişi var.

bu ülkede parayı hamuduyla götürüp sülalesini zengin edenler ,
    bizim emeğimiz üzerinden kamu spotu çekip tv de "hastaneler çok rahat , millet kız bakmaya gidiyorlar" deyince de en ağır darbeyi yemiş oluyorsunuz.

ben vatandaşıma hizmet etmek istiyorum.

bilale gemicik
    laz mütahitlere milyarlar
    yandaşın sülalesini doyuracak para
    1000 odalı saraylar

almak için ben senelerdir çile çekmedim. insan gibi yaşamak için ve insanlara yardımcı olmak için çektim.

insanlar ise maalesef bu üstte yazdıklarımın g.tünü öpüyorlarsa benim yapacağım bir şey yok. bu çürümüş zihniyetten aydınlanma bekleyecek değiliz bu saatten sonra.
    Yazdıklarında bana göre sonuna kadar haklısın Murat kardeş ancak iktidar partisinden bir şekilde maddi yada manevi yolunu bulan insanlara bu devirde derdini maalesef anlatamazsın..
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Suriye ve Irak, şu anda burada olduğu gibi birbirini yiyen insanlar yüzünden mahvolmuş iki ülkedir. Onların tek farkı bu işi silahla yapıyor olmalarıdır.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Türk Lirası, Suriye Lirası karşısında yüze 10 değer kaybetti

dolardı dolmazdı neyse de,
    doktor bu ne ?

elemanların memleketinde insan kalmadı,
    toprakları 50 parça oldu.
    tl karşısında parası nasıl değer kazanabilir ?
    COQ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)