Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Onca zam oldu yetmedi, döviz yükseldi yetmedi, vergiler arttı yetmedi...yetmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yani pusulaya "alayinizin @×%÷=$&£?!" yazip mi atalim sandiga...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aynen. Hatta kitle hareketi olacak, o dediğini yazan pusulalar basılacak kağıda

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok oyle olursa engellemeye calisirlar, bence herkez ozgunce kussun pusulaya.

Motosikleti
    speederbike
    Kalemle de yazılabilir. Ama her partiye yazılacak ki ayrım gözetilmediği anlaşılsın. Sonuçta, yüksek oranda geçersiz oy mesaj verir partilere. Ama yüksek oranda oy kullanılmaması hiçbir mesaj vermez, verirse de olumlu mesaj verir.
    BIYIKLI bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalemle de yazılabilir. Ama her partiye yazılacak ki ayrım gözetilmediği anlaşılsın. Sonuçta, yüksek oranda geçersiz oy mesaj verir partilere. Ama yüksek oranda oy kullanılmaması hiçbir mesaj vermez, verirse de olumlu mesaj verir.
    Hocam yalnız şöyle bir durum var, yaptığım gözlemler sonucunda şunu fark ettim ki maalesef bu ülkede halinden memnun olmayan insan çok fakat bunun sebebinin kendi oy verdiği siyasi parti olduğunu düşünen insan sayısı inanılmaz az. (iktidar veya muhalefet fark etmiyor, takım tutar gibi bir partizanlık söz konusu ülkemizde)

Yani asgari ücretle çalışıp 2 çocuğunu zar zor okutmaya çalışan, ay sonunu zor getiren vasıfsız bir işçi kardeşimle azıcık konuşunca hemen halinden dert yanıyor, sorumlusu kim diye sorduğumda ise hemen suçladığı ya görüşüne ters olan siyasi parti ya ABD yada diğer dış mihraklar (israil, hain avrupa falan filan)

Ülkemizin bu durumunu değiştirmek isteyen, dünyanın ileri gelen ülkeleri ile mücadele eden bir Türkiye hayali kuran ve mevcut durumu beğenmeyen kişilerin ise genelde azınlıkta olduğunu gördüm. Bu kesim halkın geneline göre daha iyi eğitim almış, nispeten daha iyi yaşam standardına sahip, orta ve üst sınıfta yer alan kişiler.

Yani uzun lafın kısası asıl çoğunluğu oluşturan kısımda şuursuzca bir halini kabullenmişlik, halinden memnun olmayanların hedefinde ise hayali düşmalar var. Gölgeyle savaşıp kazanabileceklerine inandırılmış bu insanlar.

O yüzden yakın bir tarihte Türk siyasi tarihinde radikal, yenilikçi ve olumlu bir hareketin olacağını ben öngörmüyorum...
    Quad87, Cloud, Sinan Er ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

"Ülkemizin bu durumunu değiştirmek isteyen, dünyanın ileri gelen ülkeleri ile mücadele eden bir Türkiye hayali kuran ve mevcut durumu beğenmeyen kişilerin ise genelde azınlıkta olduğunu gördüm"
    kafam karıştı
    "dünyanın ileri gelen ülkeleri ile mücadele"
    ben yokum

Motosikleti
    speederbike
    Türkiye'de siyaset din gibi. Başka partiye oy versen dinden çıkmış gibi sanıyorsun kendini. Hiçbirşeyde materyalist değilimdir ama siyaset ve belediyede biraz materyalist olmak lazım. Bir parti senin inandığın, istediğin şeyleri yapmıyorsa, kağıt üstünde %100 de uyuşsanız oy vermeyeceksin. Tersine, kağıt üstünde taban tabana zıt olduğun parti, senin yapılmasını istediğin şeyleri yaparsa da oy vereceksin.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Valla 2 sene once burada konustugumuz kawa 250sl in 12 bin tl bandinda oldugunu cok net hatirlarken simdi ayni motor 20 bin bandina yaklasmis durumda. 13 500 e ilk partiden aldigim r 25 17 binden tirmanarak 20 ye dogru yol aliyor. Kisa surede gelen boyle devasa zamlara ragmen sektor hala buyumeye devam ediyor ki anlamak mumkun degil. Su zengin olmanin tuyosunu tecrubeli arkadaslardan rica ediyorum : )

Motosikleti
    speederbike
    Kafayı toprağa gömüp büyüklerim bilir, benim aklım ermez dersen, gereken saygıyı büyüklerine gösterirsen kısa yoldan zengin olabiliyorsunuz. Onun dışında çok çalışmak, doğru zamanda doğru yerde olmak gerekiyor zengin olmak için. Benim klostrofobim olduğu için kafamı gömemiyorum mesela

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yalnız şöyle bir durum var, yaptığım gözlemler sonucunda şunu fark ettim ki maalesef bu ülkede halinden memnun olmayan insan çok fakat bunun sebebinin kendi oy verdiği siyasi parti olduğunu düşünen insan sayısı inanılmaz az. (iktidar veya muhalefet fark etmiyor, takım tutar gibi bir partizanlık söz konusu ülkemizde)

Yani asgari ücretle çalışıp 2 çocuğunu zar zor okutmaya çalışan, ay sonunu zor getiren vasıfsız bir işçi kardeşimle azıcık konuşunca hemen halinden dert yanıyor, sorumlusu kim diye sorduğumda ise hemen suçladığı ya görüşüne ters olan siyasi parti ya ABD yada diğer dış mihraklar (israil, hain avrupa falan filan)

Ülkemizin bu durumunu değiştirmek isteyen, dünyanın ileri gelen ülkeleri ile mücadele eden bir Türkiye hayali kuran ve mevcut durumu beğenmeyen kişilerin ise genelde azınlıkta olduğunu gördüm. Bu kesim halkın geneline göre daha iyi eğitim almış, nispeten daha iyi yaşam standardına sahip, orta ve üst sınıfta yer alan kişiler.

Yani uzun lafın kısası asıl çoğunluğu oluşturan kısımda şuursuzca bir halini kabullenmişlik, halinden memnun olmayanların hedefinde ise hayali düşmalar var. Gölgeyle savaşıp kazanabileceklerine inandırılmış bu insanlar.

O yüzden yakın bir tarihte Türk siyasi tarihinde radikal, yenilikçi ve olumlu bir hareketin olacağını ben öngörmüyorum...
    Bahsettiğinizin sebeplerini bu video güzel açıklıyor bilhassa videonun sonlarına doğru.
    "İtiraz etmeyi öğretin çocuklarınıza" diyor, "bu ülke çok daha iyi yönetilmeli diye itiraz edin", diyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=SAsC0zifeTU

Üşengeçler ve herbokologlar sonuna kadar izlemesin, dehaları sarsılır filan ne gerek var.

Bu arada mücadele etmeyi savaşmak diye algılayan biri, olmuş galiba, hayal et güzel kardeşim, mücadele kelimesinin bin tane anlamı çıkabilir... sakın TDK sözlükten filan link atma çok güldürürsün beni, kıp kıp kıp diye gülerim sana.
    Videoyu izle kafa karışıklığının sebebini anlatıyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Söylemesi ayıp Avrasya tüneli geçiş ücreti 4 USD + kdv imiş, yıllık dolar kuru ile hesaplanacakmış.. hani top yekun dolara savaş açmıştık ya nereden çıktı bu şimdi ..

Coca colayı protesto için Fanta içen guruh geldi birden aklıma seslice güldüm az ...
    jimi_hendrix ve Osm@n bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende partilerden memnun değilim. şundan yaklaşık 4 sene önce üniversite 1e gidiyordum ve photoshop ile afiş yapma ödevi aldık. ben teyzemden yardım istedim ve oda grafiker arkadaşlarına yaptırmış.

yapılan afişte "HES'e hayır" yazıyordu ve bende afişi beğenmeyip "bridgetstone" afişi yapmıştım. burda aklımda kalan olay ise "HES" ne?

araştırdım ve hidroelektrik santral olduğunu öğrendim. "HES" kurulursa elektrik maliyetimiz azalacak ve refahımız artacaktı.

peki bunu hangi zihniyet niçin engellemişti? yani bilmiyorum. vergiler çok yüksek çünkü bilindiği gibi tüketen bir ülkeyiz. üretime ne kadar geçersek o kadar düzeliriz.

mevcut hükumet üretimle ilgili haber yayınlıyor mu? hiç aklıma gelmiyor, cahilliğimdendir ama araştırmayada üşeniyorum 3 pazardır çalışıyorum yorgun düştüm iyicene.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hani benim sevincim nerde

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Artık yetti galiba. Araç satışları %50 düşmüş.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık yetti galiba. Araç satışları %50 düşmüş.

Yok yetmedi, yetmiyor... Kıt kanaat zor geçinen kesim halinden hiç memnun değil ama yönetenlerden ve yönetim biçiminden hala çok memnunlar.

Büyük resmi görmüşler a haberde. Hep dış güçlerin falan oyunuymuş bunlar. Bizi yönetenlerin hiç suçu yokmuş.

Her ne kadar sağdan soldan borç para dilenerek ay sonunu zor getirseler de avrupanın kıskandığı harika bir ülke olduğumuzdan da çok eminler.

Ben demiyorum, bu kesimden konuştuğum kimseler böyle diyor.

Yani hala yetmedi, yetmiyor...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    "saray yolu incedir
    aman ne karanlık gecedir"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "Serçe parmağımda kaldı öpüşün"

Motosikleti
    speederbike
    Katılıyorum kısmen. Yönetimin suçu yok, tüm suç dış güçlerin. Ama yönetim bu oyunları bozma konusunda son derece beceriksiz.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Halkımız istiyor. Yapılan bütün seçimlerde halkımız istikrar dedi. İstikrarlı bir şekilde fakirleşmek istiyoruz dedi. Suçlusu tabii ki amerika ve dış güçler . Ama üzülmeyin, zam olur, fakirlik olur bunlara razıyız. Osmanlı tekrar dirilecek. Tekrar Viyana kapılarına dayanacağız, yeni yerler fethedeceğiz .

Yani kısacası arkadaşlar hala bu konu ile ilgili ciddi ciddi yorum falan yapmaya, kasmaya gerek yok. Çünkü sizi takan yok. Hala anlayamadınız. Böyle internette yazmakla bir şey değişmiyor. Aranızda yüreği olan varsa çıksın dışarı da protesto etsin. Bakalım kaç ay yatacak içeride. Yanlış anlamayın, bende tek başıma çıkıp protesto falan edemem. Toplumumuz ayrışmış durumda. Bu yüzden dışarı çıkarsanız anında fetö metö hain diyerek tersten saplarlar. Bir kesim durumundan gidişattan hiç memnun değil ve eli kolu bağlı iken, diğer kesim oy verdiği malum partiyi ölene kadar savunacak. Devletten yardım alanların sayısı neredeyse 30 milyon kişiye yakın. Şimdi kusura bakmayın da bizim vatandaşımızı para ile veya çıkar ile çok kolay satın alabiliyorsunuz. Hiç daha fazla uzatmaya niyetim yok. İyi oluyor inşallah bu zamlar devam eder. Kimse tuvalet kağıdı alacak para bulamaz da belki başımızdan o şekilde giderler. Gençliğimi yediler.
    fatih.met, pocemonmutlu ve kalidor bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)