Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ABS HAKKIN DA GÖRÜŞ FARKLILIKLARI

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs ile ilgili daha önce açtığım konuda belirtmiştim. Evet Abs her motorda standart olsa tabiki iyi olurdu ancak illaki olması gereken birşey değil. Uzun süre Abs'siz motosiklet kullandıktan sonra zaten frenin tepkilerini tahmin edebildiginiz için ona göre frenleme yapıyorsun. Yani abs evet iyi bir özellik ana olmazsa olmaz değil. Ben bunu söylediğimde Abs karşıtı, geri kafalı, teknoloji ve gelişim özürlü gibi tavırlarla karşılaşmıştım. Asıl geri kafalılık farklı fikirlere kapalı olmak değil midir? Neyse Abs iyidir ama olmasada olur.
    Vatikan da ABS karşıtlarını dinsiz ilan ederek asıyorlarmış, yine bakma sen bizimkiler insaflı.
    IVU bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Oooo döğüş başlamış
    Hem de bensiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oooo döğüş başlamış
    Hem de bensiz
    Kerpeten Aliyi bekliyoruz.
    IVU bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    abs nin gözünü seveyim.kaç kere beni yere kapaklanmaktan kurtardı.ani bir durumda ön arka tam asılıyorum.zınk diye duruyor ve dik duruyor motor.sağa sola kızaklayıp kapaklanmıyorum

Motosikleti
    cıks
    ona buna karışmam
    abs siz fren yapmayı hatim etmiş kişi abs ye ihtiyaç duymaz
    motorun vereceği tepkiyi bilir

tüm cevaplar burada

http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-kacarim.html

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hergün "forumdan atılmış mıyım acaba" diye düşünmek biraz garip konulara fikrimi yazıyorum (doğru yada yanlış) sadece.. Rahatsız olmasınlar diye konu bile açmıyorum. Forumdan arkadaşlar ile (bazılarını resimlerinden tanıyabiliyorum) etkinliklerde tanıştık, kaynaştık, birlikte güldük ve eğlendik fakat rumuzumu söyleyemedim bile, çekindim
    DKN bunu beğendi.

Sevgili dostum,yukarıda yazılan ABS konusundaki yorumları okuduğum zaman gerçek olup olmadığını anlamakta hakikaten zorluk çektim.Öncelikle ABS, fren mesafesini uzatmaz,aksine kısaltır.İkincisi sizin fren dozlamanıza veya işinize karışmaz.Sadece tekerleklerin kitlenmesi durumunu engelleyerek sizi olası kazalardan kurtarır. Tabiiki frenleri kazıklayarak motoru kaydırmak gibi bir sevdanız yoksa her zaman sizin can dostunuzdur.Zemin yapısı istesenizde istemesenizde yol boyunca farklıdır.Buna hava durumu ve sıcaklığıda eklendiğinde istemediğiniz bir anda kaydırma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Bilmeden ve incelemeden teknolojiyi reddetmek mantıklı değildir.Kaldıki ABS sistemi gibi hayati ve mükemmel bir sistemin yaptıklarını önemsememek çok büyük bir hatadır.Kim kaç senedir motor kullanıyor bilmiyorum ama 14 yaşından beri bu aleti kullanıyorum ve yaşım 60.Halen motorum var ve keyifle biniyorum.Lütfen güvenlik konusunda hiçbir teknolojiyi red etmeyin ve imkanınız oldukça tecrübenizi bu teknojilerle pekiştirin.Çok uzun yıllar keyifle motorla gezmeniz dileğiyle....
    ...garip..., Ros1n2 ve tinerci bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yerçekimine direnç gösteren bir madde üzerinde çalışıyorum.
    Sıvı ya da jöle kıvamında olacak.
    Sele altında veya yan kaplamalarda muhafaza edilecek bu madde motor yatış yönünün tersine akarak direnç gösterecek ve motorun düşmesini engelleyecek.
    Tüp şaselerde şase içerisi de kullanılabilir.
    Dönüş dinamiklerini bozmaması için akışkanlığın belli bir yatma derecesinden sonra oluşması gerekiyor.
    Başarabilirsem istediğiniz kadar yatın,asla düşmeyecek hacıyatmaz gibi motosikletlerimiz olacak.

Bu düşme riskini azaltan teknolojiler gelişti ama tamamen engellemiyor.
    Benim ki kesin çözüm olacak.
    Yaklaşık bir aydır mutfakta çalışıyorum.
    İlk tepki yengenizden geldi.
    Tipik türk kafası işte.
    Her yeniliğe karşı.
    Neymiş, mutfak dağılıyormuş!

Halbuki yağ,sirke,barbekü sos,krem deterjan ve yoğurt ile yaptığım karışım ile istediğim kıvamı yakaladım.
    Tek sorun olarak akışkanlığın zamanlama ve derecesini ayarlamak ve birde yerçekimşne karşı koyacak kütleye kavuşturmak kaldı.
    Ha! bide koku...

Şimdi icat etmek üzere olduğum bu müthiş teknolojiyi de beğenmiyeceksiniz.
    Bilim insanı olmak ne zor yafu!

Abs'yi beğenmezsiniz, traksiyon kontrolü beğenmezsiniz,kaydırmalı debriyajı beğenmezsiniz daha ne yapsınlar size?
    gurkanerkan ve berkcigdem bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs ile ilgili daha önce açtığım konuda belirtmiştim. Evet Abs her motorda standart olsa tabiki iyi olurdu ancak illaki olması gereken birşey değil. Uzun süre Abs'siz motosiklet kullandıktan sonra zaten frenin tepkilerini tahmin edebildiginiz için ona göre frenleme yapıyorsunuz. Yani abs evet iyi bir özellik ama olmazsa olmaz değil. Ben bunu söylediğimde Abs karşıtı, geri kafalı, teknoloji ve gelişim özürlü gibi tavırlarla karşılaşmıştım. Asıl geri kafalılık farklı fikirlere kapalı olmak değil midir? Neyse Abs iyidir ama olmasada olur.

Abs, o alisilagelmis tepkisini bildiginiz ve her zaman sizi istediginiz noktada durduran o abssiz fren ile bir kez yaptiginiz hatayi absorbe edip size bir sans daha sunar.

Motosiklette hataya yer yok, e peki madem hatasiz kul olmaz? O zaman ölmek mi? Yoksa bir sans daha mi?

Biraz karamsar belki ama, gercekler acidir.
    logicache bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cruiser ile ege sahillerinde fıtı fıtı geziyorsan gereksiz olabilir. Onun dışında tartışılması çok anlamsız bence. Disk fren ilk çıktığı zamanlarda böyle tartışılmış mıdır acaba?

Motosikleti
    cıks
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele altında veya yan kaplamalarda muhafaza edilecek bu madde motor yatış yönünün tersine akarak direnç gösterecek ve motorun düşmesini engelleyecek.
    Dönüş dinamiklerini bozmaması için akışkanlığın belli bir yatma derecesinden sonra oluşması gerekiyor.
    Başarabilirsem istediğiniz kadar yatın,asla düşmeyecek hacıyatmaz gibi motosikletlerimiz olacak.

Tipik türk kafası işte.
    Her yeniliğe karşı.

Halbuki yağ,sirke,barbekü sos,krem deterjan ve yoğurt ile yaptığım karışım ile istediğim kıvamı yakaladım.
    Tek sorun olarak akışkanlığın zamanlama ve derecesini ayarlamak ve birde yerçekimşne karşı koyacak kütleye kavuşturmak kaldı.
    Ha! bide koku...

Abs'yi beğenmezsiniz, traksiyon kontrolü beğenmezsiniz,kaydırmalı debriyajı beğenmezsiniz daha ne yapsınlar size?
    yengeye zahmet çıkartma abicim adamlar yapmış

COQ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hergün "forumdan atılmış mıyım acaba" diye düşünmek biraz garip konulara fikrimi yazıyorum (doğru yada yanlış) sadece.. Rahatsız olmasınlar diye konu bile açmıyorum. Forumdan arkadaşlar ile (bazılarını resimlerinden tanıyabiliyorum) etkinliklerde tanıştık, kaynaştık, birlikte güldük ve eğlendik fakat rumuzumu söyleyemedim bile, çekindim
    Hondolog sen adamsın, ADAM. Biz seni Allah var çok seviyoruz asla üzme kendini. <3

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tipik türk kafası işte.
    Her yeniliğe karşı.

Ha! bide koku...

Abi sen mythbustersda ki sarışın olansın dimi itiraf et hadi ben biliyorum senin gerçek kimliğini.
    IVU bunu beğendi.

Bu tartisma otomobilde de var. Fakat soyle basit bir cevap ile konu acikliga kavusuyor. Abs tekerler kaymaya basladiginda freni anlik keserek calisir. Abssiz bir aracta tekerler kilitlenip kaymaya baslarsa zaten daha kisa surede/mesafede durmak gibi bir sansin yok yolunu tozunu alir kaya kaya gidersin.

Ha abssiz aracta tekerleri kilitlemeden x metrede duruyorsan, ayni aracin absli modelinde tekerlekleri kilitmedigin icin yine ayni surede durursun.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondolog sen adamsın, ADAM. Biz seni Allah var çok seviyoruz asla üzme kendini. <3
    Sağolun, varolun, durduk yere mutlu ettiniz beni çok teşekkür ederim. Sevgi karşılıklı.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yengeye zahmet çıkartma abicim adamlar yapmış

https://www.youtube.com/watch?v=FdHo01xYTWQ
    Böyle dememek lazım uğraş abicim böyle böyle gelişicez belki daha iyisi olur yada kotusu olur fark etmez denemekten ne kaybederiz devam kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    absli motorum yok ama test ettim 1 kaç tane.gerçekten fren mesafesini uzatıyor.ama acil durumda motoru kayıp düşürmeden kontrol almanı sağlar.kanımca kaza anında refleks olarak yaptığımız ne varsa abanma olayı absde çok güvenli bi durum oluyor.maneti sonuna kadar çekip daha sonra saldığımızda zaten normal frene yaklaşıyorsunuz.abs ye abanıp durmayı bekleyenler çok yanılır.panik anında aban daha sonra abs modundan çıkar.ufak yada büyük cc fark etmiyor ama yüksek cc de abssiz binenler gerçekten cesur adamlar.mt07 alıcam abs olmadan asla..

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mübarekler ABS ile ABS siz video herkes zaten 1.000 kere izlemiştir konu bu değil dayılar diyorki siz kullanmayı bilmediğiniz için ABS siz motosikletin zevkini anlamıyorsun diyor yani o bunun para veya bilmemekle alakası yok, nasıl eski dayılar clasik araba kullanır modern kullanmaz çünkü kontrol kendilerinde olsun ister ve bundan haz alır bu ABS eski motosiklet kullanıcıları için bu tarzda bir şey anladığım kadarı ile bende ABS li bir model kullanıyorum ABS sizde kullandığım zamanlar oldu evet bana göre ABS e iyi bir şey ama sanırım dayılar ABS i sevmeyecek çünkü onlara gereken şey ABS değil kendilerinin kontrol ettiği makinalar.
    Verilen cevaplarin cogu 1000 kere izlemis oldugumuz videolarin yazili aciklamalari sanki dimi
    O yuzden yazmak yerine videoyu paylasma ihtiyaci hissetmistim.

Her zaman dayilarimizin dedikleri dogru olacak diye birsey yok, Abs candir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verilen cevaplarin cogu 1000 kere izlemis oldugumuz videolarin yazili aciklamalari sanki dimi
    O yuzden yazmak yerine videoyu paylasma ihtiyaci hissetmistim.
    Aaa lütfen ama lütfen size karşı kişisel bir savaş asla. Genel düşünceler bunlar, ABS videoları hep aynı biraz su yana iki çocuk bisikleti tekeri "Fren kay, Fren dur" bizim bu eski amcaların derdi farklı o yüzden video baz alarak yazdım ben, yoksa ne haddime çok üzülürüm bak yapma böyle.
    IVU bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hiç gerek yok tartışmaya.

ABS sevmeyen eski kafalılar zaman aşımından gidici.

Cühela genç kesim ise doğal seleksiyondan gidici.

Velhasıl gelecek ABS'nin

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    KEMİK SESİ DUYMAK İSTİYORUM HADİ AMAAAA
    berkcigdem bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)