Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ABS HAKKIN DA GÖRÜŞ FARKLILIKLARI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaa lütfen ama lütfen size karşı kişisel bir savaş asla. Genel düşünceler bunlar, ABS videoları hep aynı biraz su yana iki çocuk bisikleti tekeri "Fren kay, Fren dur" bizim bu eski amcaların derdi farklı o yüzden video baz alarak yazdım ben, yoksa ne haddime çok üzülürüm bak yapma böyle.
    Savas mi ne savasi
    Kisisel algilamadim ya da algiladim mi acaba bilmiyorum
    Niyet onemli, slz de ki iyi niyet. O yuzden sikinti yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS'li motosikletlerin artması ile etrafda sıkça duyduğum bu ikilemi size de bir danışayım istedim malum forum da bilgisi ile google meydan okuyan arkadaşların yanı sıra günlük 15 mesaj öfke atmazsa rahat uyuyamayan arkadaşlarımız var.
    Eski sayılabilecek motosiklet kullanıcıları ABS'li motosikletleri sevmiyor ve hakların da olumsuz yorumları, buna örnek olarak; ABS kullanmıyorum genç kardeşim çünkü ABS bana süre kaybettiriyor alıştığım kullanım tarzını ve ön görü yeteneğimi bozuyor kısacası kullanmıyorum çünkü 5m duracağım yeri ABS 6m çıkartıyor. Tabi bu sadece bir örnek ben bunun ne kadar gerçek olduğunu bilemiyorum ama bırakarak tuttuğu için kulağıma mantıksızca da gelmiyor şimdi sizin fikirleriniz ve bilginiz nedir bu konu hakkın da sizce gerçekten ABS duruş mesafesini arttıyormu bu eskiler neden ABS hakkın da olumsuz konuşuyor ?
    Şu kadar söylim; bu işin sadece normal yolu yok. Eğer ıslak bir yerde ABS siz sert fren yaparsanız motoru devirme oranınız ABS ye oranla 10 kat fazla olacaktır. Bu etken bile bence ABS siz motorların artık eskide kaldığının kanıtıdır.
    Lebrama bunu beğendi.

efeeryurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660
    Bende konuya şöyle bir örnekle giriş yapmak isterim..

Hepimizin elinde son model akıllı telefonlar var değil mi? Bırakın telefon ve sürüm güncellemesini, bir uygulamaya veya oyuna güncelleme geldiğinde hemencecik ilk ben güncelleyeyim tribine girmiyor muyuz?
    Hadi genelleme yapmamayım, bir kısmımız hemen güncelleştirmese bile bir süre izliyor, sonrasında baktı ki güncelleme iyi bir şey, oda basıyor tuşa ve son sürüm yüklenmiş oluyor telefonuna..

ABS'de aynı şekilde.. Adamlar zamanında ABS nedir bilmiyor.. Seneler içerisinde araştırmışlar, bu lastik neden kayıyor, ne yapabiliriz buna demişler..

Veee karşımıza ABS çıkmış.. Yani Clash of Clans'ın son sürümü

Eee, uygulamaları dakikasında güncelleyen arkadaşlar? Neden ABS'ye bok atarsınız? Adamlar test etmiş onaylamış..

Bu arada ABS'li bir Tenere 660 kullanıcısıyım, Allah'a şükür henüz ciddi bir test etme şansı yaşamadım
    berkcigdem bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    o dayılar dediginiz sürücüler zannediyorlar ki ABS sürekli devrede olan bir şey,fren manetine dokunduğu anda sıkma gücünü kısıtlıyor da zannedenler var...oysa tam tersi sistem bize daha güçlü frenleme imkanı sunuyor vede tekerlek döndüğü sürece ABS siz bir motor ile ABS li motor arasında hiçbir fark yoktur.Benim tekerim kilitlensin ben kayarak daha kısa mesafede dururum diyen adam yerçekimini de gereksiz görüyodur

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı efeeryurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende konuya şöyle bir örnekle giriş yapmak isterim..

Hepimizin elinde son model akıllı telefonlar var değil mi? Bırakın telefon ve sürüm güncellemesini, bir uygulamaya veya oyuna güncelleme geldiğinde hemencecik ilk ben güncelleyeyim tribine girmiyor muyuz?
    Hadi genelleme yapmamayım, bir kısmımız hemen güncelleştirmese bile bir süre izliyor, sonrasında baktı ki güncelleme iyi bir şey, oda basıyor tuşa ve son sürüm yüklenmiş oluyor telefonuna..

ABS'de aynı şekilde.. Adamlar zamanında ABS nedir bilmiyor.. Seneler içerisinde araştırmışlar, bu lastik neden kayıyor, ne yapabiliriz buna demişler..

Veee karşımıza ABS çıkmış.. Yani Clash of Clans'ın son sürümü

Eee, uygulamaları dakikasında güncelleyen arkadaşlar? Neden ABS'ye bok atarsınız? Adamlar test etmiş onaylamış..

Bu arada ABS'li bir Tenere 660 kullanıcısıyım, Allah'a şükür henüz ciddi bir test etme şansı yaşamadım
    Yıl 2016 hala abs abs tartışan zihniyetler var... komik valla ne diyim. bayramdan hemen önce bi tane scooter almaya karar verdim şehir içinde sağa sola giderim pır pır diye. pcx150 yi severim güzel motordur. ama ben tercihimi nmax ten yana kullandım. aynı para ve birisi hala kampana fren kullanıyor diğerinde abs var. hee şimdi çok bilmişler gelir ulan 125 cc de absyi napcan der. valla ıslak zeminde frene asıl anlarsınız abs nin ne gerek olduğunu. bide pcx te asılın hopp yerdesiniz...

Tenere uzun bir süre sana fren yapma yani abs yi devreye sokmadan fren yapma şansı tanıyor. oto boka absyi devreye sokmuyor. hee tabi bi anda frene asılırsın o anda şak diye giriyor.

bu arada tenerede ön frene asılıp o süspansiyonun kapanışada hastayım resmen koca bir at öne doğru yığılıyor :D yol müsaitken 130-140 gibi hızlarda yapınca çok daha zevkli oluyor ama :D
    efeeryurt bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıl 2016 hala abs abs tartışan zihniyetler var... komik valla ne diyim. bayramdan hemen önce bi tane scooter almaya karar verdim şehir içinde sağa sola giderim pır pır diye. pcx150 yi severim güzel motordur. ama ben tercihimi nmax ten yana kullandım. aynı para ve birisi hala kampana fren kullanıyor diğerinde abs var. hee şimdi çok bilmişler gelir ulan 125 cc de absyi napcan der. valla ıslak zeminde frene asıl anlarsınız abs nin ne gerek olduğunu. bide pcx te asılın hopp yerdesiniz...

Tenere uzun bir süre sana fren yapma yani abs yi devreye sokmadan fren yapma şansı tanıyor. oto boka absyi devreye sokmuyor. hee tabi bi anda frene asılırsın o anda şak diye giriyor.

bu arada tenerede ön frene asılıp o süspansiyonun kapanışada hastayım resmen koca bir at öne doğru yığılıyor :D yol müsaitken 130-140 gibi hızlarda yapınca çok daha zevkli oluyor ama :D
    ben pcx arka kampana olmasının sebebi disk kirlendiğinde vuruntu yapıyor kavramada balata spray sıkmak gerekiyor bunun için kampana olduğunu düşünüyorum 20-30 dolardan kaçmalarına imkan yok, keza vespa da arka kampana vuruntu olmasın diye bilerek yapıyorlar, nmax abs sebebi ile zorunlu yapıyor

görüşüm bu yöndedirmaxi sukuter kullanıcısıyım az tozlu yerlerden geçin hemen kaşkısta vuruntu başlıyor mesela ,

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS ye lafımız yok , amma velakin ABS taktım diye 8 liralık motora 11 lira istemek te apayrı bir cehalet.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Abssiz bi frende teker kitlesin sole bi aklin burnuna kacsin sonra vay kardeşim abs ne guzel seydir dersin

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizde motor sürücülerinin %99u rossi ile kapışacak durumda olduğundan abs gereksiz abi.
    Hepsi şak diye duruyor.
    Ben 7 yaşımdan beri kullanırım motor daha ustalaşamadım.. Abs candır.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    ABS'nin açılımını dahi bilmeyen sürücülerin gereksiz yorumlarını çok duydum.

İstemeyenler ABS'siz motosiklet kullanmaya devam etsinler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    2 defa teker kitledim. Gidonla hiç oynamadığım için dümdüz durdum. Ama bi virajda önüme ani bişey çıkarda orada kitlersem noolacak? Bu yüzden abs lazım.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Kemerburgaza giderken o çift yünlü aşağı doğru eğimli virajlı yolda farkında olmadan biraz hızlanmışım virajı dönerken birde ne görüyüm o ne trafik durmuş hızıma baktım 60 70 civarı aynaya baktım arkadan sarı damperli. Yapacak birşey yok dedim kendi kendime frene dokun bakalım bacağım titreyerek arka frene dokundum önce motorun arkasının sola doğru kaymaya başladığını yani lastiğin yolu bıraktığını hissettim o an başımdan aşağı kaynar su döküldü hissine kapıldım zaten. Biraz daha basınınca abs nin titreşimini motorda ve her yerimde hissettim motor kendini hemen topladı ve kontrollü bir şekilde yavaşladı durdu. Tabiki motor ktm duke 250 rosso 2 lastiğinde katkısı büyük.

Sonuç olarak ABS'ye çamur atan dayı amca hangi geri zekalı ise abs li motora binsin girsin viraja ve aninden frene basmak zorunda olsun sonucu görsün. Birde tekrarını abs siz motor ile yapsın hayatı film şeridi gibi gözünün önünden nasıl geçiyor görsün. Böyle insanlara anlatamazsın kafa basmaz öyle bir olayı yaşayacak ki o zaman anlar.

Bütçe sıkıntısı yüzünden Ktm motorumu sattım pulsara biniyorum şuan. Ve orjinal naylon lastiğiyle hemde. Hergün yollarda bildiğim ne kadar dua varsa ediyorum bu lastik beni ne zaman yere serecek merak ediyorum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)