Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorunuzu biraz bakıyım takılıyım diye isteyen birine yanıtımız ne olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Bir de şöyle düşünün hayırdan anlamaz gönül koyan bir yakınınız arkadaşınız var ve istiyor motosikletinizi sizin ne düşüneceğinizi hiç düşünmeden. Ne kadar kullanmasını bilse de başkası kullandımı aracınızı sanki birşeyler değişiyor kötüleşiyor ya da en kötüsü Akira (Ertuğrul)' un başına gelenler oluyor ve sebep olan arkadaşınıza gıcık olmaya başlıyorsunuz. Daha kötüsü o kişi de yaralanıyor ailesi bile onun değil sizin düşüncasiz olduğunuzu, çocuklarına kötü alışkanlıklar yüklediğinizi düşünüyorlar. Bundan sonra o kişi ile aranıza soğukluk oluyor, ilişkiniz kötüleşiyor. Artık makineniz de, arkadışınızla olan ilişkinizde eskisi gibi değil. Başta vermeseydiniz en azından motosikletiniz sağlıklı kalcaktı ...
    EEEE ne yapmaklazım? Sözün kısası shamyl'in de dediği gibi yalın ve kısaca 'HAYIR' demeliyiz. Diyemiyorsak korkmayın nasıl olsa bu bir kişilik bozukluğu değil, sadece eksik bir beceridir. Yani "hayır" demeyi öğrenebiliriz.
    Deneyin 'HAYIR'! başta zorlanacaksınız ama karşınızdakinin düşüncesiz-duyarsız olduğunu göz önünde bulundurunca haklı olduğunuzu göreceksiniz ve bu sizi rahatlatacak. Bir motosikletçi huzurlu ve mutlu kalmak istiyorsa mutlaka 'Hayır' demeyi öğrenmelidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    motorun emaneti olmaz
    mesela çalıştığım işin son motorum gece 12 de kamyonla geldi
    kapıcı bi el attı 4 kişi indirdik motoru
    kapıcıya emanet ettim kollarsın motoru gündüz dedim
    abi sen anahtarı bırak gözüm gibi bakarım dedi
    kısaca olduuu dedim
    kimseye al kullan dememde diyenede vermem
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    benı tanıyan arkadaslarım huyumu ıyı bırlır
    ve
    boyle bır seyı teklıf bıle etmezler....
    ____it's my life_1982____

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Motorum olduğu zaman bende vermem diye tahmin ediyorum, bisiklet değil ki bu bi ttur filan atılsın resmen motor işte benzinle gidiyor.
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    intercom a katılıyorum beyler
    intercom sivaslısın galiba (GARDAŞ)
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

theunforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250mtc
    ne öldukten sonra nede önce asla vermem bi kazaga gecırseler senın yaptıgın ıyılıgı gormezler çocugumuzun katılı sensın derler

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    Emanet atın canı burnunda olur.
    İşte budur, önce hayır sonra gelebilecek neden sorusuna yukarıdaki cümleyi kurun. Verip kötü olacağınıza ki temin ederim olacaksınız vermeden kötü olun ayrıca daha çabuk unutulacaktır. Kimseden şimdiye kadar aracını istemedim. Kuzenim uzun süre artçısı olduktan sonra kendi al bin dedi. Arabam olduğu zamanlar babamı bir türlü bindiremedim direksiyon koltuğuna oda ayrı konu.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim Babam pazartesi ilk defa motoruma bindi !
    Babama binmeden önce dedim motor gidon düz konumdayken
    iki ayağın yere tam basarken gaz ver 1-2 saniye motorun gücünü anlamak
    için , motor altından kaçıp gitmez bu sayede dedim ,
    Hiç sorun yaşamadan olayı kavradı babam !

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    benim açımdan hayır denilebilecek insan var, hayır diyemiyeceğiniz insan var. Ben babama hayır binemezsin diyemem (motorumu kendi paramla almıs olmama rağmen) sonuçta baba yani, üstelik bende onu arabasına az binmedim sadece bi kaç aman söle yapma böle yap cümlesi kurabiliyosunuz ötesi boş. oturun dua edin bişey olmasın diye .

minardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R-R
    Adamina GÖre DeĞİŞİr.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Arkadaşlar, motor sahibi olmadan farazi kimse yazmasın lütfen.. Yakın bir arkadaşınız yada akrabanız eğer motor kullanabiliyor ise bir ver bakayım dediğinde hayır demek o kadar kolay değildir.. Zaten hiç motor kullanmamış bir insanın da sizden motor isteyeceğini sanmıyorum.. O yüzden büyük konuşmayın.. Ben motorumu almadan önce kimseye vermem diyordum ancak sonrasında kullanabilen birçok arkadaşıma verdim. Ve bir çok arkadaşımın motorunu da kullandım. Ama bilinçli olabilecek insanları sezebilmek lazım.. Mesele "metal parçasına" değil insana değer vermekte.. O insan o motor ile bir yanını incitse işte budur kötü olan.. Yoksa "metalinizin" çizilmesi değildir can yakan.. Maddi herşey yerine gelir, ama can geri gelmez.. Bunun ayrımı ile motor vermeliyiz birilerine.. Birine motorunu veriyor isen onun motorunu hurda etmesinden değil kendisini sakatlamasından korkacaksın...
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, motor sahibi olmadan farazi kimse yazmasın lütfen.. Yakın bir arkadaşınız yada akrabanız eğer motor kullanabiliyor ise bir ver bakayım dediğinde hayır demek o kadar kolay değildir.. Zaten hiç motor kullanmamış bir insanın da sizden motor isteyeceğini sanmıyorum.. O yüzden büyük konuşmayın.. Ben motorumu almadan önce kimseye vermem diyordum ancak sonrasında kullanabilen birçok arkadaşıma verdim. Ve bir çok arkadaşımın motorunu da kullandım. Ama bilinçli olabilecek insanları sezebilmek lazım.. Mesele "metal parçasına" değil insana değer vermekte.. O insan o motor ile bir yanını incitse işte budur kötü olan.. Yoksa "metalinizin" çizilmesi değildir can yakan.. Maddi herşey yerine gelir, ama can geri gelmez.. Bunun ayrımı ile motor vermeliyiz birilerine.. Birine motorunu veriyor isen onun motorunu hurda etmesinden değil kendisini sakatlamasından korkacaksın...
    Bekara karı boşamak kolay derlermiş.

Daha kimse senin motorunu pert etmedi anlaşılan.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250

Hayır Diyemedim

Motoru babam sonunda test etti.

Kaskım ona olmadı,bari dizliğimi tak falan aman dikkat et çin işi de olsa seridir düşersin falan dememe kalmadı bastı kontağa attı turunu.

Sonuçta babam ne diyim.Tek korkum O na bişi olmasın.Ama yanlış anlar kırılır diye bişi diyemedim.

Senelerce arabalarını kullandık adamın.Hakları ödenmez.

Geçen gün de çok yakın bi akraba denedi.Baştan uyardım.Abi motoru boşver sana bişi olursa aile de hem aforoz olurum hem bana motor kullanmayı zehir ederler diye.O da dinlemedi.

İşte böyle bişey
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 1000rr fıreblade
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı
    Dayıma neden vermiyosun 1000 rr yi kahvedeki arkadaşlarına hava atsın biraz
    oda onu ıstıyo zaten kardesım eskıden buyuk bı bmw motoru vardı ama ben gene guvenemıyom kendısıne hanı motor onemlı degıl geldı 55 yasına duser kırar bıtaraflarını mazallah
    [FONT="Arial Black"]TUM MOTOSIKLETLILERE GUNESLI GUNLER DILEGIYLE[/FONT]

70musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS -Honda CBF 150
    Belki bana bencil, görgüsüz, anlayışsız diyebilirsiniz ama Kimse kusura bakmasın, makinemi kimseye vermem kim isterse istesin "kusura bakma veremem" diyorum. İster inanın ister inanmayın geçen gün motorsiklet tamircisi istedi ona bile vermedim, ben ona sahip oluncaya kadar ne çektiğimi ve hatta halen çektiğimi bir ben bilirim, herhangi birşey olduğunda masrafın altından kalkamayacağımı da bildiğim için ver-mi-yo-rum.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben çok ısrar eden yakın arkadaşlarıma veriyorum ama korkuyorum kaza yapar diye düşünsenize ailesine ne cevap verebiliriz....

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    İlk motorumu aldığım zaman daha önce hiç motosiklet kullanmamıştım zaten. Kimsede nasıl sürülür göstermedi. Tarif üzerine vites şöyle debriyaj böyel ön fren şurda arka fren burda diye dinlemiştim ve kullanmaya başladım. İlk hafta sadece mahallede dolaştım. Biraz öğrendikten sonra Ankara trafiğine çıktım. Avatarımda görünüyo zaten motorum oldukça ağır bir motordur çok seri değildir ama süratte yapabilir. Bir kere ağabeyim kullanmak istedi o da daha önce hiç motor kullanmamıştı Boş bir otoparka götürdüm orda biraz daireler çizdi bayağı zormuş alışmak lazım falan dedi. Birde kardeşim kadar sevdiğim bnede 8 yaş küçük bir arkadaşım istedi. Ona da git anneden izin kağıdı getir dedim. Sana bişey olursa bana beddua etmesin dedim. Kağıdı alamadığı için vermedim. Eğer arkadaşlarım isterse ve sürmeyi biliyolarsa ehliyetleri falan da varsa veriyorum motorumu. Daha önce sürmemiş olnlarıda trafiğe kapalı açık bir alana götürüp nasıl kullanıldığını gösteriyorum. Ben kendim öğrendim ama öğrenmek isteyenede biraz gösteririm. Daha sonra isterse kursa gider ehliyetini alır belki de motor da alır neden olmasın? Motorunuzu isteyene verip vermemek meselesini ben böyle görüyorum. Hiç bilmeyene bile müsait boş bir yerde gazı nasıl vereceğini göstererk frene nasıl basacağını anlatarak verebilirsiniz. Kimse anasının karnından tecrübeli motorcu olarak çımadı sonuçta. Tabi sonuç olarak kara sizin. Yine arkadaşların dediği gib güçlü yarış motorlarını vermek çok doğru değil.

zagortenay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZX-6
    kafana göre takıl derim,

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    verdiğim kişiye göre değişir ama genelde cevabım hayırdır.. ama bazen ööle anlayışsızlar warki laftan anlamıyo..
    CBR 600F Honda,

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tek bir sey de onlara: Sen su ara sokaktan cikarsin ya bir cocuga carparsin istemeden veya biri sana carpar cunku motora alisik degilsin yada dusup felc olursun kaskin olmadigi icin.Gel sen beni uzme arkamda diledigin kadar bin dostum de.Daha net bir sekilde soylemek gerekir ise

"Isteme motorumu benden , Buz gibi sogurum senden"

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler