Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Yamaha NMAX, PCX 150, PCX 125 karşılaştırması...

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    [/COLOR]Yakıtı az önce ilk defa ölçtüm. Full tapagaz ş.içi dışı karışık 3.2 litre/100km.[/QUOTE]

Benim 155 cc 15,5 beygirlik motor da tam gaz ile aynen bunu yakıyor. Ama hem pcx killer hem de nmax. Ne anladım ki. Pcx ise daha az yakıyor ama gitmiyor. Sana daha önce de söyledim, öyle bir motor yok. İkisi de şehir içi fıtı fıtı zorlama daha fazla, malzeme bu işte.
    Pcx daha doğrusu pgmfi motor örneğin msx 125, bunlar yakıt tasarrufu için yapılmış şehir içi fıtıfıtı motorlar. Yamaha nın olayı da abi basarsan biraz fazla yakarım, basmazsan biraz az yakarım şeklinde.
    Neyse daha çok uzar bu konu.......
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Maxi scooter da kimse j300 ü test etmemiş galiba..
    Adam maxi değil yer uçağı...
    Fiyatı biraz uçuk ama değer mi değer..

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlara çok yakıyo diyor arkadaş. Bir de bütçesi yok. O nedenle j300 repertuvarda yok.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim 155 cc 15,5 beygirlik motor da tam gaz ile aynen bunu yakıyor. Ama hem pcx killer hem de nmax. Ne anladım ki. Pcx ise daha az yakıyor ama gitmiyor. Sana daha önce de söyledim, öyle bir motor yok. İkisi de şehir içi fıtı fıtı zorlama daha fazla, malzeme bu işte.
    Pcx daha doğrusu pgmfi motor örneğin msx 125, bunlar yakıt tasarrufu için yapılmış şehir içi fıtıfıtı motorlar. Yamaha nın olayı da abi basarsan biraz fazla yakarım, basmazsan biraz az yakarım şeklinde.
    Neyse daha çok uzar bu konu.......
    Zorlamam zaten tamamen test amaçlıydı. Sıkıştırarak kullansam acaba ne yakar dedim bunu yaktı. Pcx ve Nmax arasında uçurum bir performans farkı yok diye düşünüyorum. Pcx150 ile de pcx arasında yokuşlar haricinde fark olmadığı söyleniyor. En sağlıklısı dediğim gibi hepsini birarada ölçmek değerlendirmek. Abs yüzünden nmax dedim yoksa kesinlikle pcx derdim.

Haaa motorumdan memnunmuyum cidden maşallah çok memnunum. Artçılı sürüyorum canlı gidiyor tek sürüyorum atak. Hiç sıkıntısı yok çok şükür. Abs tıkır tıkır çalışıyor. Gece sürüşünde farları cidden şahane aydınlatıyor. Sinyalleri ve kornasından hala şikayetçiyim ikisi de yetersiz şiddette bence. (hondayla kıyasla)

Bugün arka fren balatası ses yapmayı kesti. Bakımına daha 3900km var.. Gidonu deneme fırsatım olmadı, yarın kısmetse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konudan maxiscooterla ilgili açtığım başlıkta bahsetmiştim. Siz test edebildiniz mi peki?

Onlara çok yakıyo diyor arkadaş. Bir de bütçesi yok. O nedenle j300 repertuvarda yok.
    Yahu arkadaş iyi diyorsunuz da j300değil xmax'ın bile test motoru yok. Daelimden test sürüşü talep formuma hala cevap gelmedi.. J300 gördüm dün fena durmuyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Yarın sigortasını soracağım bakalım ne kadar çıkacak? (CB500F 2168tl çıkmıştı...)
    Duruma göre anneminki benim fiyatımın en az 300tl ve aşağısına çıkarsa ruhsatımı hiç almadan direk annemin üstüne devredeceğim.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Yamaha Xenter modeline göz ucuyla bile bakmamışsınız. Nedenini merak ettim. Veya göze alırsanız şöyle 4-5 yaşında bir Honda SH300.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Xenter modeline göz ucuyla bile bakmamışsınız. Nedenini merak ettim. Veya göze alırsanız şöyle 4-5 yaşında bir Honda SH300.
    Haklısınız. Sebebi benim tam kaskımı alabilecek bir bagaj istememdi. O da Xenter veya sh300i de yok. Ayrıca Xenter, Xcity, sh300i, beverley, medley, hd200i, vespa vs... motosikletlerin oturuş pozisyonları bana göre değil. Biraz uzun boyluyum ve yayılarak kullanmak istedim. Nmax yayılarak kullanmak için ebatlarına rağmen ideal..

Motosikleti
    Koltuk altı bagajını, yol tutuşu ve viraj kabiliyetine tercih ettikleri için küçücük jantları olan bagajlı scooterlar tercih ediliyor. Herkesin motordan beklentisi farklı. Ben güvenli ve keyifli sürüşü tercih ettim. Vitesli motorlarda koltuk altı bagaj yok alışkınım önceki motorlardan. Tercih meselesi, hepsi bir arada olmuyor maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız. Sebebi benim tam kaskımı alabilecek bir bagaj istememdi. O da Xenter veya sh300i de yok. Ayrıca Xenter, Xcity, sh300i, beverley, medley, hd200i, vespa vs... motosikletlerin oturuş pozisyonları bana göre değil. Biraz uzun boyluyum ve yayılarak kullanmak istedim. Nmax yayılarak kullanmak için ebatlarına rağmen ideal..
    Sh 300, beverly yada xenter e binip.mi bu kanıya vardınız? Hepsini denediniz mi?

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Koltuk altı bagajını, yol tutuşu ve viraj kabiliyetine tercih ettikleri için küçücük jantları olan bagajlı scooterlar tercih ediliyor. Herkesin motordan beklentisi farklı. Ben güvenli ve keyifli sürüşü tercih ettim. Vitesli motorlarda koltuk altı bagaj yok alışkınım önceki motorlardan. Tercih meselesi, hepsi bir arada olmuyor maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Sh 300, beverly yada xenter e binip.mi bu kanıya vardınız? Hepsini denediniz mi?
    Benim şartlarım gereği bagaj ve ekonomi öncelikliydi. 6800tl verdim ben bu motosiklete. Çok düşeş denk geldi. Piyasası ortalama 8500tl. Virajları ve konforu elbette büyük tekerli bir scooter gibi olmayabilir. Ama bu açığını abs ve kalın tekerleklerle kapatıyor. Bana göre o kadar da keyifsiz ve güvensiz bir motosiklet değil. Tüm yamaha bayilerinde şu an nmax test motorları mevcut dileyen test edebilir. Ben test ettim ve sonrasında alabileceğim motosikletler listesine ekledim.

Xenter'i yakından inceledim sh300i incelemesi altın Elbiseli adamda mevcut. Bunların (beverly dahil) oturuş pozisyonları birbirlerine çok yakın. Xenter'a showroomda bir kez oturdum ve yetti. Önü kapalı olması hoşuma gitmiyor yayılmak ve zaman zaman ayaklarımı uzatmak istiyorum.

Testmotoru verseler ya da birisi bana çıkıp motorumu al test et dese inanın tüm testlerimi buraya üşenmeden yazarım. Bayilerde her modelin (bazı markalarda hiçbir modelin) test motoru yok. Keşke olsa ve herkes test edip kendine en uygun motosikleti seçse..

Şu an topcaseme 2 sele altına bir kask alabiliyor. Tüm artçı ekipmanlarımı rahatlıkla taşıyabiliyorum. Üstümü çıkarıp dışarıda sivil geziyorum ve bu bence çok büyük bir keyif Haftaya nasipse tatile çıkacağım. Birsürü malzemeyi rahatp alabilirim. Ekipmanlarımı gezdiğim yerde elimde taşımak zorunda değilim. Bu yüzden kafam çok rahat.. Hatta küçük bir valiz hazırlayıp valizimi sele altına ve topcaseye boşaltıp sırt çantamı da arka koltuğa bağlayarak, sırtımı yaslamış şekilde izmire gitmek hayalindeyim. (valizi arkadaşıma emanet bırakıcam.)

Motosikleti
    Benim şartlarım gereği bagaj ve ekonomi öncelikliydi. 6800tl verdim ben bu motosiklete. Çok düşeş denk geldi. Piyasası ortalama 8500tl. Virajları ve konforu elbette büyük tekerli bir scooter gibi olmayabilir. Ama bu açığını abs ve kalın tekerleklerle kapatıyor. Bana göre o kadar da keyifsiz ve güvensiz bir motosiklet değil. Tüm yamaha bayilerinde şu an nmax test motorları mevcut dileyen test edebilir. Ben test ettim ve sonrasında alabileceğim motosikletler listesine ekledim.

Xenter'i yakından inceledim sh300i incelemesi altın Elbiseli adamda mevcut. Bunların (beverly dahil) oturuş pozisyonları birbirlerine çok yakın. Xenter'a showroomda bir kez oturdum ve yetti. Önü kapalı olması hoşuma gitmiyor yayılmak ve zaman zaman ayaklarımı uzatmak istiyorum.

Testmotoru verseler ya da birisi bana çıkıp motorumu al test et dese inanın tüm testlerimi buraya üşenmeden yazarım. Bayilerde her modelin (bazı markalarda hiçbir modelin) test motoru yok. Keşke olsa ve herkes test edip kendine en uygun motosikleti seçse..

Şu an topcaseme 2 sele altına bir kask alabiliyor. Tüm artçı ekipmanlarımı rahatlıkla taşıyabiliyorum. Üstümü çıkarıp dışarıda sivil geziyorum ve bu bence çok büyük bir keyif Haftaya nasipse tatile çıkacağım. Birsürü malzemeyi rahatp alabilirim. Ekipmanlarımı gezdiğim yerde elimde taşımak zorunda değilim. Bu yüzden kafam çok rahat.. Hatta küçük bir valiz hazırlayıp valizimi sele altına ve topcaseye boşaltıp sırt çantamı da arka koltuğa bağlayarak, sırtımı yaslamış şekilde izmire gitmek hayalindeyim. (valizi arkadaşıma emanet bırakıcam.)
    Tamam konu kapanmıştır dağılın.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Tamam konu kapanmıştır dağılın.
    Konu kapatma yetkisi sizde mi? Neye göre? Belki de bişi eklemek isteyen var. Benim konumda ahkam kesemezsiniz açın konunuzu gereksiz ahkamınızı orada kesin! Bişiler kattınız belki teşekkürler ama sözünüz yersiz. Katacağınız bişi kalmadıysa ya da bişi eklemeyecekseniz bu tarz yorumlar da yapmayın, hiç hoş değil.. Girip girmemek de size kalmış.

Motosikleti
    Yahu espri anlayışın kaybolmuş. Bir şeyler seni germiş kardeşim. Bu cümle bir klişedir. Takılma . Benim söylememe mi bakacaklar ilahi.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Yahu espri anlayışın kaybolmuş. Bir şeyler seni germiş kardeşim. Bu cümle bir klişedir. Takılma . Benim söylememe mi bakacaklar ilahi.
    Dijital dünya da jest mimik olmaması ne kötü.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Kusura bakmayın sonuna smiley koymadığınız için ciddi söylem olarak algıladım. Ben normalde ciddi ve saygı konusunda takıntılı bir insanım o yüzden böyle bir tepki verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dijital dünya da jest mimik olmaması ne kötü.
    Dimi... İkili iletişim gün geçtikçe mahvoluyor.

Motosikleti
    Kusura bakmayın sonuna smiley koymadığınız için ciddi söylem olarak algıladım. Ben normalde ciddi ve saygı konusunda takıntılı bir insanım o yüzden böyle bir tepki verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Dimi... İkili iletişim gün geçtikçe mahvoluyor.
    Sorun yok sana bir çay ısmarlarım bir de nmax ine binerim. Sen de benim xenter e binersin ödeşiriz. Nasıl ama.....

Motosikleti
    Forza 250
    Sorun yok sana bir çay ısmarlarım bir de nmax ine binerim. Sen de benim xenter e binersin ödeşiriz. Nasıl ama.....
    wooo süper teklif o zaman ben de geleyim ben ikisine de bineyim siz de benim duke 390 a binin ya da duke 390 ı satarsam siz çay işini ayarlayana kadar burgman 650 ye binersiniz ;)

Motosikleti
    wooo süper teklif o zaman ben de geleyim ben ikisine de bineyim siz de benim duke 390 a binin ya da duke 390 ı satarsam siz çay işini ayarlayana kadar burgman 650 ye binersiniz ;)
    Yok arkadaşım ben yaşlıyım, 390 nedir ya. Ben 200 cc üzeri binmedim, binersem gaza gelirim, neyse. Çay ısmarlarım ama.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Mükemmel bir fikir ben varım. Özelden yazıp kararlaştırabiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Hiç fark etmez isterseniz yaya isterseniz ktm ile gelin ben de nmaxımı test için sizlere verebilirim özelden yazışıp kararlaştıralım derim. Buraya deneyimlerimizi aktarırız [COLOR="Silver"]

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Pek, CBF150 denemek isteyen hiç yok mu

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    İlk motorum cbf 150 açıkçası pek merak etmiyorum. Diğer forum arkadaşlarımıza sormak lazım

Motosikleti
    Ben ardci olarak Yıldız yokuşunda denedim. Bana yetti. Eger insan olsa bizi indirip bir araba sopa atacaktı cbf.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)