Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara Ulus Motor Katilleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Kimse kusura bakmasın ama Ankara'da motor tamircileri maalesef katil. Özellikle markanın sahip çıkmadığı motorları tamir konusunda yaşanılan sorunlar çekilmez bir haldedir. RKS titanic 200 motorumu daha önceleri Motomekanik'te tamir ettirirken onlar da ( Haklı veya Haksız bilemiyorum ) Motora bakmayı istemediler ki üstelik işlem geçen seferki ile aynı idi ( Karbüratör bakımı hava ayarı 5000km olduğu için subap ayarı ve ufak tefek düzeltmeler ) Böyle olunca daha önce acil bir durumdan dolayı ulusta bir yere motorumu bıraktım ve bugün 200tl ödeyerek teslim aldım. Bir önce ki işçiliğinden kısmen memnun kaldığım için tercih ettim. Volvaline yağ koyduğunu söyledi fakat evde baktığımda simsiyah bir yağ görünüyor camından yeni yağ o kadar hızlı kararmaz. Öte yandan egzoz subaplar da ses vardı halen var. Karbüratör ayarı yapıldı ama rölanti tutmaz olmuş motor bir yükseliyor bir alçalıyor canı nasıl isterse yani. Yaptığı tek iyi şey egzoz içinde susturucuyu kaynaklamak olmuş zırıltıdan kurtuldum. İşi gücü olan insanlarız ve o para için bir sürü insanla uğraşıyorum. Ben kendisine verdiğim hak etmediği her kuruşu haram ediyorum. Bari çalıp çırpacaksınız arkada iz bırakma be kardeşim. Egzoz'u sık en azından yağı gerçekten değiştir. Şu saatten sonra motorun yanacağını bilsem de hiç bir tamircinin kapısını çalmayacağım.
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Hocam götür eksiklerini anlat. Başında dur ve ısrarla düzeltmelerini iste.

Motosikleti
    Kardeşim yoruldum yemin ediyorum. Sürekli bunlarla uğraşmaktan yoruldum. Gitsem düzeltecek belki ama neye değecek artık sinirlenemiyorum bile
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Bazı motorlara bakmayı istemiyorlar. BU konuda iki argüman var. Birisi bu motorlara bakım yapınca az para isteyebilecekleri için bakasıları gelmiyor argümanı. Diğeri ise bu motorları neresinden tutsalar elinde kalıyor. Bir yerini yapıyorlar yola çıkar çıkmaz başka bir yeri dertleniyor. Öyle olunca da yapılan işin niteliği kötü addedilip 'katil bunlar' diye başlık açılıyor. Ben kendi adıma bu tür motorlara bakmayı reddeden yerler ile ilgili olarak hangi argümana inanacağımı bilemiyorum. İkincisi sanki biraz daha mı ağır basıyor, bilemedim.

Motosikleti
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı motorlara bakmayı istemiyorlar. BU konuda iki argüman var. Birisi bu motorlara bakım yapınca az para isteyebilecekleri için bakasıları gelmiyor argümanı. Diğeri ise bu motorları neresinden tutsalar elinde kalıyor. Bir yerini yapıyorlar yola çıkar çıkmaz başka bir yeri dertleniyor. Öyle olunca da yapılan işin niteliği kötü addedilip 'katil bunlar' diye başlık açılıyor. Ben kendi adıma bu tür motorlara bakmayı reddeden yerler ile ilgili olarak hangi argümana inanacağımı bilemiyorum. İkincisi sanki biraz daha mı ağır basıyor, bilemedim.
    Şimdi ben onları bir yere kadar anlıyorum. Ama bahsi geçen motor işlem yapılınca dökülen türden değil. İlk bakımı yaptıktan sonra arızasız bir şekilde yoluma devam ettim tekrar bakım zamanında ret cevabı aldım ve anlayışla karşıladım ( kendilerinden halen memnunum ) Benim burada katil dediğim ulus civarında olan tamirci gibi görünenler. Bahsi geçen firma motoruma bakım yapmış olsa idi 200tl onlara gidecekti ve bende işlem yapılmamış motorumla bu yazıyı yazmayacaktım. Belki dediğin gibi para az geliyordur diye düşünüyorum.

mustafacagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25 race blue
    Gittigin motosiklet tamircisi gibi gorunen salaklarin hepsi bisiklet tamircisidir gerci onu da zor tamir ederler sana tavsiyem boyle senin de dedigin gibi ufak bakimlar icin kendin yapmani oneririm . alacagin bi lokma alyan sentil falan yapilmiycak birsey degil emin ol . iyi aksamlar

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En temizi kendi motorunun tamircisi olmak. O da izleme kurcalama sabır bileşimini istiyor. Ustaya gidecekseniz de en baba servisin bile başında durun. Geçmiş olsun
    oxus bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Az çok öğrenmek lazım, haftasonu en fazla 1-2 saatini ayırıp kendin halledebilirsin.
    Yağ değişimı mesela bugün kendim yaptım, toplamda 5 dk yi geçmemiştir. Benzin doldursam daha uzun sürerdi.

Hocam 200 tl cok degil mi ya ufak tefek bakim icin birde vaktiniz varsa basinda bekleyin cayini icin adamin motoru yaparken.Bi arkadas demis ki biryerini yapinca biryeri bozuluyor hocam oyle motor mu var allahaskina hemen dagilacak.Ben 200 tl versem ve 10 20 km yapip simsiyah yag gorsem basarim o dukkani bazilari azarlanmadan is yapmiyor malesef.Cok zaman gecmeden tekrar gidin derim.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulus tamircileri hirsizdir. Arsizdir.

Oraya gitmemen lazımdı. 4 yılda ankara da ben usta bulamadım. 1 tane Var diyorlar, ona da selam vermek 250 lira.

Senin yağın degismemis bile.

Yetkili servis yanımda merkezi arayip küfür etti, merkeze më diyor bu dedim başka tamirci ye gidin dediler.

Bacac servisi, elimde fatura fiş varken bul forumdaki firma müdürü sen Yalancısın dedi. Olmamış öyle bişey dedi.

Yirttim garanti belgesini 60 tl lik anahtar vs aldım. 20 bin km dir ben yapıyorum motoru.

Sana da tavsiyem bu yönde.

Aklıma geldi şunu da yazayım. Yetkili servisin 250 tl istediği arka çatal sallanma sorununu 10 tl ye başka birbyerde hallettik.

Yetkili servis on fren kaliperini sokemedi, vura vura kırdı. Kırılmış dedi benden yeni kaliper parası aldi

Genel merkeze mail attim, müşteri hizmetleri maili direk servise yollamış. Servis aradı yine küfür etti. Istedigin kadar şikayet et diye.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    200 liraya o motora rektefe yapılır.

Motosikleti
    Bugün içine koyduğu yağı boşaltıp videosunu çekeceğim ve buraya koyacağım. Normalde gitmem tamircilere kolay kolay hep kendim yaparım zamanında tüm motorlarımı kendim tamir ettim. Ama bu aralar yorgunluk ve zamansızlık nedeniyle böyle bir hata yaptık işte. Kendisini arayacağım bugün yerinde ise kaç saat sürerse sürsün yaptıracağım. Hata bende maalesef insanlara güvenerek hareket ettim ve kendim yapabilecekken üşendim. Siz siz olun gitmeyin kardeşim ulus civarında hiç bir yere. Çinli motor kullanıyorsanız ise kendiniz tamir edin zaten garanti kapsamı yalan geçiren geçirene.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    5. scooterimi satıyorum artık 3 senelik motosiklet maceramda şu "usta" kelimesine tav olmaya başladım ne ustası kimin ustası ?

1. Bir zanaatı gereği gibi öğrenmiş olan ve kendi başına yapabilen kimse; eli uz, işinin eri, becerikli, mahir.
    2. Sanatında üstün olan sanatçı, sanat öğreticisi; osmanlı ımparatorluğu'nda saraydaki cariye ve hizmetlilerin kıdemlilerine verilen ad.
    3. Zanaatçılar için san.

Kaynak: http://www.nedir.com/usta#ixzz4HIURXgPb

Bilgisi var usta dediğim zaman motorun sesinden bile arızayı bilen kişiler en azından varsayımda bulunan kişiler olmalı gel gelelim böyle bir durum yok, bir patornun yanındaki "motosiklet tamircisi" usta sıfatına erişiyor daha su sogutma enjeksiyon , sinter kaliper,yumuşak sert balata ne olduğunu bilmeyen avuçla insan gördüm tanıdım :(

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Yıba arkasındaki tamircilere gidilir mi hiç ne yaptın sen... yapabilecek bütün ufak arızaları ve rutin bakımları kendin yapacaksın.. Bunu motosikleti aldığım ilk gün öğrendim.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ankara'da resmi RKS veya Kuba servisi yok mu ? Varsa motora bakmak zorundalar.

Usta dediğin adamın Türkiye'deki tanımı; eli anahtar tutan, eline yağ bulaşmasından gocunmayan adamdır. Yoksa çoğunun bir halttan anladığı yok. Usta falan değiller yani, çıraklar. O güne kadar ne öğrenmişlerse kendilerinden önce o işe başlamış adamı izleyerek öğrenmişler. O izledikleri adam ne biliyor, ne bilmiyor orası mechul. Biraz araştırıp kendi motorunu söküp takarak aynılarını sen de öğrenirsin. Ben uğraşmam orası ayrı ama motoru da onlara bırakıp gitmem bitene kadar beklerim, yaparlarken arada izlerim.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Ankarada umitkoyde iyi olduğunu duydugum bir usta var, koyun içinde.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Usta kelimesini herkese kullanmamak lazım.
    Bir de eskiden tamirci ler vardı. Şimdi değiştiriciler var. Egzoz koruma plastigi çatladı tamirci "abi değişecek diyor" mahalle arasında yaşlı baba ve oğlu var tamirci "abi ne değişmesi"dedi söktü havya ile tamir etti kaynaklandı resmen bir Zımpara attı 15 tl abi dedi ben de 20 tl verdim , yenisi 155 tl plastiğin. Sonra bir Zımpara bir boya tamam. Yeminle bıktırdı bunlar artık.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Yiba carsisinin 2 arkasindaki sokakta, Efe motor ya da moto efe diye bir yer var, hemen bitisiginde Cag kebapcisi vardir. Orda Emrah usta var, eger ulus taraflarinda, motoru birilerine goturmek istiyorsan ona goturebilirsin.

Senin motorunla ilgili olarak yapamayacagi is yoktur, fiyat konusu herkese gore degisir, sana gore cok istemistir bana gore az ya da normaldir, bunu isi yaptirmadan once acik ve net bir sekilde konusup sonra surprizle karsilasmamak lazim.

Bir de arkadaslarin dedigi gibi isi yaparken basinda durursun, ne yaptigini gorursun, icine sinmezse ordan gider yagini kendin alir getirirsin.

Ben bugune kadar iki motorumu da cesitli sorunlarla ilgili olarak ona goturdum ve bir yamugunu gormedim ama hep is yaparken basindaydim, ne yaptigini gordum. Fiyat bana fazla geldiyse pazarlikta ettim.

Super bir ustadir demiyorum ama en azindan basinda durup ne yaptigini gorebilecegin biridir, bence onu bir dene, memnun kalmazsan baska ustalara bakarsin.

Umitkoy, Alacaatli taraflarindaki usta da fena degildir, iyidir ancak tuzludur

Motosikleti
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiba carsisinin 2 arkasindaki sokakta, Efe motor ya da moto efe diye bir yer var, hemen bitisiginde Cag kebapcisi vardir. Orda Emrah usta var, eger ulus taraflarinda, motoru birilerine goturmek istiyorsan ona goturebilirsin.

Senin motorunla ilgili olarak yapamayacagi is yoktur, fiyat konusu herkese gore degisir, sana gore cok istemistir bana gore az ya da normaldir, bunu isi yaptirmadan once acik ve net bir sekilde konusup sonra surprizle karsilasmamak lazim.

Bir de arkadaslarin dedigi gibi isi yaparken basinda durursun, ne yaptigini gorursun, icine sinmezse ordan gider yagini kendin alir getirirsin.

Ben bugune kadar iki motorumu da cesitli sorunlarla ilgili olarak ona goturdum ve bir yamugunu gormedim ama hep is yaparken basindaydim, ne yaptigini gordum. Fiyat bana fazla geldiyse pazarlikta ettim.

Super bir ustadir demiyorum ama en azindan basinda durup ne yaptigini gorebilecegin biridir, bence onu bir dene, memnun kalmazsan baska ustalara bakarsin.

Umitkoy, Alacaatli taraflarindaki usta da fena degildir, iyidir ancak tuzludur
    Valla zaman olsa keşke durabilsek. Emrah eskiden tanırım işçiliği insanlığı çok iyidir ama çok yer değiştiği için adamı bulmak zor yarın bi kontrol ederim dediğin yeri. Hatta numarası varsa pm atarsan sevinirim.

Benim bu olayı yaşamamda ki iki neden

1. Motora bakacak bilgimin olmasına rağmen zamanımın olmaması
    2. Her zaman bakıma verdiğim motomekaniğin bakmak istememesi ve acil bir durum varken bu arkadaşa ( Adem usta ) motoru yaptırmış olmam ve o zaman güven vermesi.

Ama bu başlıktan sonra yorumlardan anladığım tamirci usta her ne denilirse denilsin kimsenin işini ciddiye almamış olmasını görmüş oldum. Ümitköyde usta var iyi ama tuzlu, Ulusta usta var işi bilmez, Çankaya da a servisi var umursuz, tamirci var parçayı değiştiren olay bundan ibaret.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da resmi RKS veya Kuba servisi yok mu ? Varsa motora bakmak zorundalar.

Usta dediğin adamın Türkiye'deki tanımı; eli anahtar tutan, eline yağ bulaşmasından gocunmayan adamdır. Yoksa çoğunun bir halttan anladığı yok. Usta falan değiller yani, çıraklar. O güne kadar ne öğrenmişlerse kendilerinden önce o işe başlamış adamı izleyerek öğrenmişler. O izledikleri adam ne biliyor, ne bilmiyor orası mechul. Biraz araştırıp kendi motorunu söküp takarak aynılarını sen de öğrenirsin. Ben uğraşmam orası ayrı ama motoru da onlara bırakıp gitmem bitene kadar beklerim, yaparlarken arada izlerim.
    Var olmaz mı. Birisi Işıl Motor namını bilmeyen kaldı mı bilmiyorum ne sorsan yok der motoru satmak için bırakırsın fuara götürür orada satar parasını 3 yılda zorla taksit taksit verir, malı satana kadar kralsın sattıktan sonra mal sen olursun,
    Diğeri Rüzgar mehmet iki kişiler birisi düşük fiyat verir diğeri fiyatı geçirir. En basitinden yağ alt tapası en pahalısı 60tl iken 85 der 25tl satılan valflere 50tl der bunlara işçilik ekler birde. Kısacası var ama varlıklarında sorun var. Mesela bir arkadaşın tavsiyesi ile gittiğim kazım karabekirdeki motorcu arkadaşlar iyi işlerinde de iyiler ama sadece işçilik 130tl yani ne yaparsa yapsın 130tl kesin ödeyeceksin+ne yapıldıysa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 liraya o motora rektefe yapılır.
    Yapıldı ama bana rektefe yapıldı :D İşin kötüsü adam kabul etmiyor neyse Allah'ın hesabı güzeldir.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sadece Ankarada mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)