Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Yama ? Fitil Attırmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Merhaba arkadaşlar dün motosikletimin ön lastiğine Vida girmişti. Bende lastiğe fitil attırdım sizce yamada yaptırmalı mıyım ? Yada lastiği komple mi değiştirmeliyim karar veremedim . Bu arada lastik 1400 kmde. İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz lastik tamiri yapan var mı. Motosikletim Yamaha xmax Lastikleri michelin city grip

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Bana gore Fitil geçici çözümdür yama attırmak daha mantıklı para varsa yenilemekten bi zarar gelmez eskilerse tabiki

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Fitil hava kaçırır, atar. sakat iş.
    Geçici olarak yapılır. En yakın zamanda da yamanır.
    Yama yaptırman tavsiyemdir.
    Değiştirmek te kesin çözüm tabi.

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Tesekkurler arkadaslar Internette zennmotoru tavsiye edenleri gördüm yarin gidip baktırayım yama ile olur ise yama yoksa değiştireceğim mecburen

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Bi vidadan falan yepyeni lastik değiştirilmez. Güzelce yama yaptır devam et yola.
    Lastik eski olursa, delik yanakta olursa, delik çok büyükse, kesik, yarık, yırtık olursa lastik değiştirlir.
    Yoksa küçük bi delikten hemen lastik değişseydik yanmıştık.
    Yok benim param çok uğraşamam dersen o ayrı tabi

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi vidadan falan yepyeni lastik değiştirilmez. Güzelce yama yaptır devam et yola.
    Lastik eski olursa, delik yanakta olursa, delik çok büyükse, kesik, yarık, yırtık olursa lastik değiştirlir.
    Yoksa küçük bi delikten hemen lastik değişseydik yanmıştık.
    Yok benim param çok uğraşamam dersen o ayrı tabi
    Lastiğin tam ortasından ufak bir vida ve yarık yok . :D Lastik değiştirecek kadar zengin değilim en iyisi yama Teşşekkürler

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Benim motorun arka lastiğine de yldız vida girmişti, fitil attırdım, bir buçuk yıldır sorunsuz kullanıyorum

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ben 2 yıl fitil ile kullanmıştım havada kaçırmıyordu ama kaçıranda çok gördüm en iyisi yama

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Konu ve yorumları faydası olur.
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...k-gumledi.html

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    5000 bin km kullandim fitilli lastikle bi sorun olmadi hava kaciriyodu biraz ama atma gibi bi sorun olmadi

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Daha bugun bu konuyla ilgili bir yazi okudum. Bazi markalar fitil olayina tamamen karsi ve yapmayin diyor, bazi markalar da profesyonel yama yapildigi takdirde, eger buyuk bir delik ya da yirtik degilse ve lastigin yanak kisimlarinda bulunmuyorsa sorun olmayacagini soyluyorlar.

Her halukarda fitil attim gectim, 5bin km oldu hala biniyorumu kimse tavsiye etmiyor ve guvenlik icin ciddi risk yarattigini soyluyor. Ancak duzgun yama yapilirsa sorun olmayacagini soyluyorlar ve o da dedigim gibi butun ureticiler degil, sadece bir kismi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir filmde görmüştüm. adam arabanın lastiği indi diye yeni bir araba istiyordu adamlarını arayıp :D

ben dün arka lastiğe fitil attırdım. kullaniıq bakalım nolcak yamaya sürülen yeşilimsi bir ilaç var, istersen o ilacı lastiğe ve fitile sürdürt ve öyle fitil yapsınlar daha sağlam olur. motorun çok fazla hız yapan bir makine değil. atıcak diye korkma ver fitili gitsin.

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Fitili dediginiz gibi bi sıvıya batırdı oyle takti lastige .konulara baktığımda fitil den birsey olmaz diyende var kesinlikle yama yaptir diyende. Lastige fitil attırdığım tamircide birşey olmaz dedi ama profesyonel bir dükkan değildi o yüzden en iyisi işini bilen bi yere götürüp ustaya sormak.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şimdi bu işi öğrenmek için önce bu işin kazığını iyi yemeniz lazım :D yani ustalar o anda kendi leyhine ne varsa onu söylerler. en azından çoğunluk böyle.

benim makinamın motoru servisin demesine göre 1000 tl civarı rektefiye ediliyor. ve son rektefesini benden önceki sahibi daha ucuza standart bir ustada yaptırmış.

1160 km yolda 1300 ml civarı yağ eksiltti ve duman atmıyor makinem. en son o ustayı buldum ve adamın ağzını aradım biraz. benden önceki sahip sadece segmanmı yaptırdı yoksa çok ucuza idarelikmi yap dedi gibisine şeyleri öğrenmeye çalıştım ve istediğimi aldım.

ön dişlinin takılı olduğu çubuktan yağ kaçırıyor makinem. acayip terleme yapıyor. büyük ihtimal yan sanayi silindir piston kullanıldı. ama bugün usta bana orjinal parçalarla yaptık dedi ve saçma sapan önerilerde bulundu. bende öğrenmek istediğimi öğrendim ve adamı orda bozmak istemedim ve dinledim sonra hayırlı işler hoop devam işimize

neyse lastiğe gelelim;

ben şahsen 10 tl verdim. hiç sıvı mıvı bile sürdürmedim. eğer fitil atarsa yada hava kaçırırsa o zaman yama attırırım. ama şu anda 5 liranın hesabını yapar durumdayım ve zaman önemli. pratik olcak, 2 dakika sürmüyor bir fitil atması.

ama yama için tekeri sökecek, lastiği sökecek, lastiği zımpara yapacak, ilac sürecek, yama yapıştıracak, press yapacak ve 5 dakika bekleyecendi falan filan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)