Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

2. motosikletin ülkemizdeki durumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada motosiklet kaza yapmasına gerek olmadan gayet de keyiften boyanabilir.

Örneğin hayalimdeki motoru buldum ama istediğim renk kombinasyonlarını hiçbir marka modelde bulamadım. Orijinal renginden hiç memnun olmamak ile birlikte henüz 10 bin km yapmış, kazası olmayan gözüm gibi baktığım motorumun rengini değiştireceğim. Bunu yaparken fotoğraf, video vs de çekeceğim. Satmak istediğimde bunlara rağmen hala keyfe keder boyandığına inanmayan almasın, uzak dursun zaten.
    Hocam sen keyfine motoruda kesiyorsun zaten senin kestiğin biçtiğin boyadığın motor alınır
    tinerci ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantığa bakın... motoruna istediğin fiyatı yazmak normal tamam bunu anladım da düşük fiyat söyleyene küfür etmek te nasıl normal oluyor normal işte bunu anlamadım... kusura bakma hocam senin motorun ne kadar kıymetliyse karşısındakinin parası da kıymetli... adam gibi olmaz dersin olur biter... sen küfür etmeyi haklı buluyorsan nc ye değil de 1200gtl ye bin o zaman ( senin mantık )parası yok diye kimseye küfür edemezsin...
    pardon senin motorunu yalnız yazmışım 1600GTL normali... parasızlığın gözü kör olsun...

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Kardeşin değilim.
    2. Alacağım malın ederi kadar para veririm.
    3. Alıntı yaptığın açıklamam ile yaptığın yorum arasında alaka yok. Aksesuarların ederini/yıpranma payını düşer öyle alırsın 2. Ele sıfır parası vermek aklına yatıyorsa sen bilirsin. Diyorum ki malın sıfırı 8 bin adam 10 bin km biniyor sıfır 8 bin fiyatına koyuyor 2 bin aksesuar varsa toplamda motoru 10bin tl ye satıyor. Satmaya vicdanın almaya mantığın el veriyor mu? O 10 bin km ve aksesuarın 2. El kullanılmış yıpranmış olması hiç mi anlam ifade etmiyor? Okuduğunu iyi süzgecinden geçir sonra göz möz kırp
    Peki atarlı genç, kardeşim olma zaten gerek de yokmuş, 20 yaşında engin tecrübelerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.Ayrıca ticari zekana da hayran kaldım . Bu da bana ders oldu, bundan sonra kullanıcının profiline bakmadan alıntı ya da cevap yazmayacağım... Bir de ahkam kesmez mi okuduğunu süzgecinden iyi geçir diye. Hay allahım...
    natila ve hattoi bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesele satılıp satılmaması değil istenen fiyat, Makul fiyat yazsalar problem değil. Yoksa 52 model BMW de alınır hemde tüm yazdığın motorlardan daha da zevk ile de kullanılır..

Zaten ilan tarihlerine baksan 1 yıldır ilanda olanlar var sonra yeni ilana koyan da gelip bir yıldır ilanda olan motor fiyatını emsal alıp ilana koyuyor.

Böylece saçma kısır döngü başlıyor

Git bak bakalım ABD, Avrupa bölgesinde ikinci el ve sıfır motor fiyatlarına ne demek istediğimi anlarsın..
    Mümkün değil ama yazdığınız... Satmak istemeyen ütopik fiyat koyabilir. Ama eli mahkum satmak durumunda kalan insanlar fiyatı daha makul seviyelere indirmek durumunda. Yoksa motorsiklet satılmaz. Pazar kendini dengeler yani.

Diğer ülkelere karşılaştırmayin. Çünkü çok farklı faktörler var. Birincisi, sıfır fiyati da ucuz Amerika'da. İkincisi, ikinci el pazarı çok geniş. Ama en önemlisi Türkiye'nin ekonomisi göçtü göçecek. Böyle durumlarda yeni araç alımları durur, ikinci el fiyatlar fırlar. 2008 mortgage krizinde Amerika'daki da öyle olmuştu. Malesef durum daha iyiye gidecek gibi de durmuyor hiç.

Motosikleti
    gt250r
    Herkes aynı şeyi söylüyor forumlarda sayfalarda,peki bu 2.el satanlar kim?

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes aynı şeyi söylüyor forumlarda sayfalarda,peki bu 2.el satanlar kim?
    bence malum siteden bu tip saçma sapan fiyatlar isteyen ilanları burada ifşa edip dalgamıza bakalım zaten buralardan biriyse illa ki zıplayacaktır. sonra da linç ederiz.

hatta sabit bir başlık bile olabilir bu ilanlardan uzak durun gibi. geçen gün mt-07 facebook grubunda bir arkadaş malum sitede galeriden satılan bir motoru paylaşmış. kesinlikle almayın bu motor 6 ay önce perte çıktı sigorta şirketi satın aldı, sonradan toplandı diye. ama ilana bakarsan sadece bir kere takozları üzerine yan yatmış. ikinci el alacak arkadaşlara yararı bile olabilir.
    Taner YILMAZ ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı axios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence malum siteden bu tip saçma sapan fiyatlar isteyen ilanları burada ifşa edip dalgamıza bakalım zaten buralardan biriyse illa ki zıplayacaktır. sonra da linç ederiz.

hatta sabit bir başlık bile olabilir bu ilanlardan uzak durun gibi. geçen gün mt-07 facebook grubunda bir arkadaş malum sitede galeriden satılan bir motoru paylaşmış. kesinlikle almayın bu motor 6 ay önce perte çıktı sigorta şirketi satın aldı, sonradan toplandı diye. ama ilana bakarsan sadece bir kere takozları üzerine yan yatmış. ikinci el alacak arkadaşlara yararı bile olabilir.
    evet açalım derim... teşhir edelim vicdansızları...

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Malum sitedeki ilanların birçoğunun gereğinden pahalı olmasının nedeni pazarlık yapmayı(aslında ölücülük) çok seven bir kitle var ondan.Normal şartlarda 33 bin edecek 600rr'ı sahibi 31 bin liraya satışa koysa gelen telefon ve mesajların çoğu 27 veririm 28 veririm şeklinde olduğu için sahibide motorunu 35'e koyuyor 31'e,30'a rahat rahat satılıyor.
    Kendimden örnek vereyim;
    Emsalleriyle karşılaştırdığımızda motorum(ybr 125esd 2013 model) 4900-5100 lira eder.Ben şimdi ilana 5100 lira yazsam 200-300 lira pazarlık etsem alan memnun satan memnun fakat 5100 lira yazdığım zaman gelen telefon ve mesajlardaki rakamlar 4000 vereyim 4200 vereyim şeklinde.Bende bu nedenle ilana 6250 yazarak çılgın pazarlıkçıları coşturmayı hedefledim,sonuç olarak gelen kişi benle 500 lira pazarlık yaptığı için motoru 5750 liraya aldı ama ucuza aldığını sanıyordu çünkü o bir çılgın pazarlıkçıydı... SON

Uzun oldu biliyorum ama bence OKUYUN..

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,

Evet bu fikir çok güzel. Satılık 2. el ilanlarında problemli motosikletleri İFŞA edelim.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen keyfine motoruda kesiyorsun zaten senin kestiğin biçtiğin boyadığın motor alınır
    Hah eyvallah Emre teşekkür ederim dostum

Geniş zaman kipi bu tip ilanların farkına varmak için en kolay yol. ilanda yazılan metine şöyle bir bakın. "yatması yoktur, anahtar deymemiştir, full+fülldür" gibi üçten fazla geniş zaman görürseniz selenin altında itinayla cilalanmış kazık olduğu anlamına geliyor.
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Keyfe keser motor yaptirilmistir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    öyle yapacak kim malına kötü der

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak bak bak ince zekaya bak,

Adam yazmış " 12bin bakımında zincir ve dişli setini , 16bin bakımında debriyaj balatasını ihtiyaç yokken değiştirdim. BURDAN DA NE KADAR PİMPİRİKLİ BİR ADAM OLDUĞUMU ANLAYABİLİRSİNİZ !"

Hadi lan ordan tırrrreeek

"Yarım saatimi ayırıp , zinciri temizlemedim, gaz yağı filan anlamam yıkamacıda köpüklü suya boğarım sadece " demiyor da pimpirikliyim diyor.

deadqool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 r
    cross motor aratınca scooter çıkması chopper motor aratınca moped çıkması sport aratınca araba çıkması falan var ulan tarzını modelini bilmiyoda hepsine basıyomu chopperla scooterın hiçmi farkı yok gözünde be adam ya bide motor diye aratıyosun bisiklet çıkıyo oda ilginç

Geçen biri diyo sigortasını yeni yaptırdım 😀

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen biri diyo sigortasını yeni yaptırdım ��
    bizene .... biliyorsunuz ne oldugunu diyesim geldi ne isimize yariyacak deseydiniz
    YOU DONT NEED A THERAPIST IF YOU OWN A MOTORCYCLE-Anonymous

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh

şöyle bir başlık var takip ettiğim gitar forumunda... bu olaya örnek teşkil edebilir.
    http://turkrock.com/konu/24630/sayfa-103 Burada işi gücü bırakıp ilanları inceleyip yorum yapan insanlar var.
    Bir de yine faydalı birşey olacağını düşündüğüm insanların şehir dışından motor almasını kolaylaştırmak için http://turkrock.com/konu/57614/#post-981709 şu uygulamanın benzeri yapılabilir.
    axios bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)