Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motiskletimle KAZA Yaptım İşte Videosu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam eşek de ordan nereye gitmeyi planlıyor anlamadım ama sağın yayla gibi neden yanında gidiyorsun ki trafik durmuş biri kapı da açabilirdi. gereksiz tepki vermişsin bir de geçmiş olsun hocam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    gecmis olsun.git deyince de hemen kacmis keske uc bes birsey alsaydin

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Öncelikle geçmiş olsun.

Şimdi böyle bir durumda farzedelim ki motorlu arkadaşımızın 500 TL lik hasarı var.Arabanın da 500 TL lik hasarı var diyelim. Bu durumda arabadaki adam ben haklıyım sen aradan çıktın vs sallıyor birşeyler....

-Adamla anlaşamadık hır gür çıktı ve biz de Polisi aradık tutanak tuttuk. Soruya gelelim şimdi bu kusur kimde çıkacak? Kimde yüzde kaç çıkacak?

Kusur oranı % 50 ye % 50 olsa, senin hasarının yarısı ve o adamın hasarının yarısı sigortalar tarafından mı karşılanacak yani 250 TL falan ediyor yarı parası.

- 2 sayfa tutanak tutanak tutacaksınız, bir ton tartışma vs olacak polis bekleyeceksiniz gergin zamanlar falan....
    -Kaza sonucunu almaydı, evrakları tamirciye bırakmaydı ehliyet fotokopisiydi 2-3 kere tamirciye vs git gel yapcaksın yani zaman harcayacaksın...
    -Eksper beklemesiydi rapor beklemesiydi paranın yatmasını beklemesiydi en az 1 ay onla uğraşcaksın...
    -Kaza kaydın olacak ve seneye sigortan fazla fiyattan çıkacak... Kaza kaydı yüzünden aracı satarken ölücüler saçma dapan giyat verecek...

Şimdi burda kaza tutanağı tutsak mı daha kârlıyız tutmasak mı?

Ha birde kaskta kamera falan da yoksa haksız çıkma ihtimalimiz de var o da ayrı bir soru işareti...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Şimdi böyle bir durumda farzedelim ki motorlu arkadaşımızın 500 TL lik hasarı var.Arabanın da 500 TL lik hasarı var diyelim. Bu durumda arabadaki adam ben haklıyım sen aradan çıktın vs sallıyor birşeyler....

-Adamla anlaşamadık hır gür çıktı ve biz de Polisi aradık tutanak tuttuk. Soruya gelelim şimdi bu kusur kimde çıkacak? Kimde yüzde kaç çıkacak?

Kusur oranı % 50 ye % 50 olsa, senin hasarının yarısı ve o adamın hasarının yarısı sigortalar tarafından mı karşılanacak yani 250 TL falan ediyor yarı parası.

- 2 sayfa tutanak tutanak tutacaksınız, bir ton tartışma vs olacak polis bekleyeceksiniz gergin zamanlar falan....
    -Kaza sonucunu almaydı, evrakları tamirciye bırakmaydı ehliyet fotokopisiydi 2-3 kere tamirciye vs git gel yapcaksın yani zaman harcayacaksın...
    -Eksper beklemesiydi rapor beklemesiydi paranın yatmasını beklemesiydi en az 1 ay onla uğraşcaksın...
    -Kaza kaydın olacak ve seneye sigortan fazla fiyattan çıkacak... Kaza kaydı yüzünden aracı satarken ölücüler saçma dapan giyat verecek...

Şimdi burda kaza tutanağı tutsak mı daha kârlıyız tutmasak mı?

Ha birde kaskta kamera falan da yoksa haksız çıkma ihtimalimiz de var o da ayrı bir soru işareti...
    Tutanak tutsan 50 lira hasar bile olsa iki taraf da boşuna 500 lira fazla sigorta parası ödeyecek bir sonraki sene. Yani kumarda olduğu gibi kasa her zaman kazanır.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bu tip sürüşe "bıçak sırtı sürüş" adını verdim.
    bu sürüşte motorcunun güvenliği hasmın hata yapmaması beklentisine bağlıdır.
    ve o hata yapılacaktı.
    bugün olmasa yarın.
    geçmiş olsun.
    Darkcity2000, bpak ve gurkanerkan bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip sürüşe "bıçak sırtı sürüş" adını verdim.
    bu sürüşte motorcunun güvenliği hasmın hata yapmaması beklentisine bağlıdır.
    ve o hata yapılacaktı.
    bugün olmasa yarın.
    geçmiş olsun.
    "motorcunun güvenliği hasmın hata yapmaması beklentisine bağlıdır." gunun sozu olsun hatta ayın, yılın bile olabilir.

Bu sürüş stili hemen hemen her konuda karşımıza çıkar, hani çok hızla daldığınız keskin virajlar varya işte karşıdan sollama yapan araç yok varsayımı ile yapılan... Ya da dort yola dalarken kimse çıkmayacak varsayımı ile yapılan... Ya da kamyonla yan yana gitmekte ısrar eden motorun kamyoncunun çalan cebine bakmayacağını varsayarak...

Ya da bana bu sürüşte birşey olmayacak lastik ayakkabı kotla çıkabilirimi varsayarak...
    bindiregandi bunu beğendi.

Kaza anın çok üzücü elbette bir şey olmaması büyük şans olmuş geçmiş olsun.Ama hazırladığın görüntülerini, müzik şarkı falan eğlenceli hale getirmişsin.Umarım en büyük kazan bunlar olsun.Tekrar geçmiş olsun.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Buraya kim fotoğraf veya video atsa bi hafta içinde patlıyor. Kimin nazarı değiyorsa artık.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Geçmiş olsun. Allah daha büyüklerini yaşatmasın. Adam inip bakmadı bile böyle kazalarda hep ezik taraf gibi oluyoruz ya uyuz oluyorm in bi bak oç ya

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Videoyu çeken arkadaşa katılıyorum, hakikaten hayvan oğlu hayvan.Özür dilemek zaten boş beyinlerinde olmayan bir kavram, hiç bilmiyorlar öyle bir şeyi.

Bu ve benzeri olaylar yüzünden ulaşımımın bir kısmını bisiklete taşıdım.Gittiğim yerler itibariyle trafikten uzak yollarda bisiklet sürebildiğim için böyle bir değişiklik yapabildim.Kapalı kutu içinde oturulan her türlü araç birer potansiyel katil.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bence yat kalk o adam araba sürdüğü için dua et.

Çünkü aynı hatayı 2 gün sonra otobüs veya kamyon süren bir dayının geçerken yaparsan muhtemelen kamerayla birlikte komple teker altında kalınacağı için görüntü izleme şansımız olmaz.

Dayı sana çarpıyor ama sen hatalısın.

Sürüş dinamiklerini geliştirmeden önce trafikte motor sürme işini tekrar düşün.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Boşa bağırmışsın sen kabahatlisin. Önce kendini kollamayı öğreneceksin.

arkadaşlar şimdi buradan söylemesi kolay kolay kaçabilirdin sürüş dinamiklerini geliştirmelisi falan evet çok iyi sürmüyorum fakat allah aşkına gerçek hayatta o aracın tekerini farketmek çıkacağını anlamak falan kolay şeyler değil zaten yan taraftaki inşaattan dolayı yerlere hep çimento dökülmüç bende onların üstünden geçmemek için biraz yere bakıyordum bir ikincisi debriyaj balatalarım da eridiğinden bir olayda hem kaçmam pek mümkün olmuyor, orada vitesi düşürmek istemiştim ama vites de takılı kalınca ışık görmüş tavşan gibi kaldım yani demek istediğim ekrandan izlerken ben olsaydım kaçardım demek kolay ama gerçek hayatta başka etmenlerde oluyor zaten bize kaza yaptıran şeyde bu bir anlık dikkatsizlik yada küçük bir hata bunu en profesyonel adam bile yapabilir. iyi olan şey ise bu kazadan dersimi çıkarttığımdır.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Seninki hafifmiş yine, bu kış bende 30 40 la giderken aniden bir vito kırdı önümei onun önündeki takside yolcu için aniden durmuş fakat senin önündeki araç yüzünden niye aniden önüme kırıyorsun, fren yaptım ama duramadım, hava yağışlı ve lastikler kötüydü, epey süründüm yerde. Adam geldi bişeyin varmı falan, tabi ben saydırıyorum videodaki arkadaş gibi. Polis aracıda geldi bişeyin varmı dedi yok dedim, ama ayak bileğimden azda olsa yaralanmıştım, kaskın camı kırıldı, kafayı yere vurdum. Vitonun sahipleri bizde hata yok gibi bişeyler sıraladı, dedim hadi yolunuza gidin zaten sinirliyim daha fazla sinirlendirmeyin ALLAH tan bulun belanızı. Keşke polis çağırsam demeyeceğim polis yanımdaydı fakat adam şikayetçimisin diye sormadı iyimisin diye sordu polisin yapacağı hiçbişey yok, ha polisin yanında kask ın hasarını alabilirmiydim alırdım elbetteki fakat sinirden ne yaptığımı dahi bilmiyordum, sonra yeni kask almak zorunda kaldım tabi

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Küfürlerinizi yetersiz , caydırıcı bi eylemde bulunmamıssınız. bizimla degılsın...

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    adamın üstüne gitmeyin bu kadar kazadır olmuş işte bence aralara girerken her zaman dikkatli olmak lazım, mümkün olduğunca uyararak girmek lazım. ben burdayım demek gerekiyor. işinizi şansa bırakmayın.
    prosodi bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

trustwm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma > Honda NC750X
    benim de çok sık geçtiğim bir yer bulgurluda, geçmiş olsun. hep aklıma gelir burada ışıkta bir araba öne geçeyim diye sağa kıran otomobiller.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya kim fotoğraf veya video atsa bi hafta içinde patlıyor. Kimin nazarı değiyorsa artık.
    o yüzden ben hiç atmadım. hatta yazın montla gezerim. anladın dostum

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben böyle gereksiz bi kaza görmedim, geçmiş olsun birader.. ufak tefek yapabileceğin şeyler vardı öncesinde ve sonrasında ama olan olmuş artık boş konuşmayada gerek yok bu saatten sonra.. malesef araçlara çok güvenmeden kullanmak, yola göre ne yapacaklarını kestirmek motorun ilk yıllarında hemen oturmuyor. tekrar geçmiş olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tutanak tutsan 50 lira hasar bile olsa iki taraf da boşuna 500 lira fazla sigorta parası ödeyecek bir sonraki sene. Yani kumarda olduğu gibi kasa her zaman kazanır.
    suçsuz tarafın piriminde birşey değişmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Geçmiş olsun. Dur ezeceksin motoru diye bağırmasan hanzo utanmadan ezecek birde.Tam film olurdunuz yüzyıllar boyu izlenirdiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)