Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motiskletimle KAZA Yaptım İşte Videosu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    geçmiş olsun kardeşim ALLAH kimsenin başına kaza bela vermesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Böyle ayılar yüzünden eksoz takmak caiz mi?

(Geçmiş olsun)

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı prosodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi buradan söylemesi kolay kolay kaçabilirdin sürüş dinamiklerini geliştirmelisi falan evet çok iyi sürmüyorum fakat allah aşkına gerçek hayatta o aracın tekerini farketmek çıkacağını anlamak falan kolay şeyler değil zaten yan taraftaki inşaattan dolayı yerlere hep çimento dökülmüç bende onların üstünden geçmemek için biraz yere bakıyordum bir ikincisi debriyaj balatalarım da eridiğinden bir olayda hem kaçmam pek mümkün olmuyor, orada vitesi düşürmek istemiştim ama vites de takılı kalınca ışık görmüş tavşan gibi kaldım yani demek istediğim ekrandan izlerken ben olsaydım kaçardım demek kolay ama gerçek hayatta başka etmenlerde oluyor zaten bize kaza yaptıran şeyde bu bir anlık dikkatsizlik yada küçük bir hata bunu en profesyonel adam bile yapabilir. iyi olan şey ise bu kazadan dersimi çıkarttığımdır.
    -biraz yere bakıyordum
    -ikincisi debriyaj balatalarım da eridiğinden bir olayda hem kaçmam pek mümkün olmuyor
    -orada vitesi düşürmek istemiştim ama vites de takılı kalınca
    -.....
    -...

Senin itiraflarındaki önemli noktaları kırmızı yaptım. Onları dikkatlice oku.

Bende üstte yazdığım mesajı tekrar buraya alıntılıyorum. Bence fazladan bir kaç sefer daha dua et.

Bence yat kalk o adam araba sürdüğü için dua et.

Çünkü aynı hatayı 2 gün sonra otobüs veya kamyon süren bir dayının geçerken yaparsan muhtemelen kamerayla birlikte komple teker altında kalınacağı için görüntü izleme şansımız olmaz.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Geçmiş olsun en kötüsü bu olsun, keşke polis çağırsaydınız bu herif trafikte ya sizden sonra başka bir kardeşimizi de ezdiyse. Bir de motor olduğu yerde yan yatmıştır dedikleri bu olsa gerek ..

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    abicim k.b ama hayvan herif derken bir daha arkanıza bakın belki duyar gelir falan gafil avlanmayın

videonu yeterince (bir daha olmasın) izle.
    "anlamazsan tekrar olur. anlarsan biter"
    geçmiş olsun

mesajları biraz geçte olsa tek tek okudum ama böyle taşlamanızı anlamadım bir kazadır olmuş bitmiş ben burda rossiyim diye triplere girmiş biriside değilim hala acemi olduğumunda farkındayım ama eleştiri yapmanında bir formatı var eleştiri karşı tarafa faydalı olacaksa eleştiridir diğer türlüsü hicviyedir, taşlamadır. Eğer bana oradaki hatalarımı tek tek yazarsanız ve nasıl düzeltebileceğimi söylerseniz emin olun tüm dikkatimle dinler ve yazdıklarınızı düstur edinirim ama bana ne olur olmamış yanlış yapmıssın gibi yorumlarda bulunmayı o zaman malesef ki kayleye alamıyorum. İnternette tonlarca kaza videosu var bu da onlardan birisi ama unutmayın her kaza bir hatanın eseridir o yüzden empati yaparak izlemekte fayda var. Selametle

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Geçmiş olsun. Birkaç kendi tecrübelerimden tavsiye vereyim. Sadece bu konu ile ilgili değil.

Işıklarda duran araçlar var. Sağda solda veya ortada bir yerde bir arabanın girebileceği kadar yer varsa, ordan geçerken bir kere her an oraya gireceğini varsayılmalı. Yavaş dikkatli ve kesinlikle korna ile uyararak geçilmeli.

Orda araba değil de minibüs veya otobüs olsa mesela çok daha dikkatli olunmalı. Çünkü her an önünden bir yaya atlayabilir. Yani sıkışık trafikte öbür tarafını göremediğiniz araçların arasından geçerken önüne yaya çıktığında durabilecek bir hızda geçilmeli. Bu da 20 maximum hız demek.

Yeşil ışık yansa bile yol kontrol edilmeden geçmek ölümle dans etmektir. Kırmızıdan 2 3saniye sonra bile hızını almış bir araç durmak yerine basmayı tercih edebilir. Bu durumda siz yola çıkmış olursanız çiğner geçer.

Sıkışık trafikte araçlardan geçerken kesik kesik korna çalınmalı. Kimseye rahatsızlık vermeden orda olduğunuzu belli etmiş olursunuz.

Park etmiş bir araç varsa sağ şeritten gidiyorsanız kesinlikle korna çalınmalı. Çift Şerit şehiriçi yolda sağda Park etmiş bir araç var ise ve siz sağ şeritten gidiyorsanız eğer yol boşsa aracın hizasında sol şeride geçmeli. Tehlike ihtimali atlatıldı ise tekrar sağ şeride geçilebilir.

Yan yoldan girmeyi bekleyen bir araç varsa, gözleri ile sizi gördüğünden emin olsanız bile eğer yol boşsa sol şeride kaymalı, ve kesinlikle korna kesik çalınarak dikkat toplamalı.

Çevre yollarında büyük yollarda, bağlantı noktalarında eğer yol boşsa hız düşük olsa bile orta şeride geçilip bağlantılar bitene kadar orda kalmak gerekiyor. Aynı şey petrol giriş çıkışları için de geçerli. Sağ şeritte kalırsanız, arkanızdan gelen bir araç sizin önünüze kırıp yan yola girmeye çalışabilir.

Yan şeridinde aynı hizada seyreden başka bir araç varsa eğer, ya hız yükseltip geçilmeli, ya da hız düşünmeli. Yoksa eğer kör noktada iseniz adam aynaya baksa bile göremez ve siz yokmuş gibi şerit değiştirip sizin üstünüze çıkabilir.

Çift şeritli yol, sola dönüş cebi var ve o cepte 4-5 araç dizilmiş ışığı bekliyor ise(yol ceple beraber 3 şerit olduğunu düşünün) , size yeşil yansa bile(düz devam edecekler için) hızla ışığa yetişmeye çalışmak mesela ne kadar tehlikeli. Her an karar değiştirip yola atlayabilir birisi. Bu durumda sağ şerit boşsa o tarafa kaykılmak gerekiyor.

Yani her zaman tehlike ile aranıza mesafe koymanız sizin hayrınıza olur. Bir şeritse baya iyi. Bir şerit koyamıyorsanız da kendi şeridinizde sağa sola giderek kaza ihtimallerini azaltabilirsiniz.

Ve en önemlisi her zaman bir tehlike karşısında patlamayacak hızda gitmek.

Sizin durumunuza eksikleri söyleyeyim mesela.

1 korna çalıp kendini belli etmemek.
    2 aracın lastiklerini tarayıp sağa kayacağını farketmemek.
    3 kendi yolunuzda o aracın çıkacağını tahmin edip sağ tarafa yanaşmamak.
    4 çıkmasını görmenize rağmen kornaya abartmamak. Bu noktada bile kornaya abansanız refleks olarak frene basacaktı.
    5 durabilecek hızda gitmemek ve artık kaza olacağı belli olduktan sonra gaza basıp kurtarmaya çalışmamak.

Bunların bir tanesini bile yapsanız o araç size çarpmazdı bana kalırsa.

Böyle bedava tecrübe olsun öpüp başınıza koymak lazım. Parayla alamazsınız bunu.
    Tekrar geçmiş olsun.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Basit hatalar, basit kazalar, allah gerçekten kaza vermesin...
    Önemli olan hatalardan ders çıkartmak.
    Kimseye kızma.

Bir iki öneri;

Motosiklet sürerken paranoyak gibi davranmalısın. Her an her şey olacak diye düşünüp buna gören konumlanmalı,uyarmalı,hesaplamalısın.
    Trafiği iyi tanımalısın.
    Nerede nelerin olabileceğini öngörmelisin.
    Reflekslerini geliştirmelisin.
    Hızlı düşünüp uygulayabilmelisin.
    Kendini fark ettirmelisin, trafiği öğrendikçe bu otomatik olarak gelişecek, sende aa evet oluyormuş diyeceksin.
    Her şey motosiklet sürmek değil, trafiği de okumayı öğrenmelisin.

Bu söylediklerim dostça mesajlar. Kırılıp gücenme. Kazadır olur. Önemli olan ders çıkartmak, bir daha aynı hataya düşmemek. Bu yasadığın durumu ben her sabah işe giderken belirli noktalarda hiç yaşamıyorsam 2-3 kez yaşıyorum. Zamanla gelişecek dert etme üzülme, hiç de bişi olmamış, belki alt sakal bir ince cizilmiştir, sprey boya ile koruma demirini boya bitti gitti..

Geçmiş olsun.
    kivancern bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Bende yazacaktım ancak MD.murat ve Levent Gocmen arkadaşımız çok güzel şekilde herşeyi açıklamışlar gerçekten iyice kavrayıncaya kadar okumanı ve uygulamanı öneririm. Tekrar geçmiş olsun.

Paix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 10'
    Hocam çok geçmiş olsun umarım son kazan olur. Bu arada sabrına hayran kaldım adama saldırmasam bile en azından o kullanmadığı aynasını kırardım sanırım o adrenalinle. Tekrardan çok geçmiş olsun

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum çok geçmiş olsun

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Geçmiş olsun.

Geçenlerdede o kavşakta kıl payı kazadan kurtulan sen değilmiydin, yanlış mı hatırlıyorum acaba?
    Sanki biraz acele etmekle etmemek arasında kalıyorsun. Aslında arabanını tekerinden belli önüne kıracağı.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı prosodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajları biraz geçte olsa tek tek okudum ama böyle taşlamanızı anlamadım bir kazadır olmuş bitmiş ben burda rossiyim diye triplere girmiş biriside değilim hala acemi olduğumunda farkındayım ama eleştiri yapmanında bir formatı var eleştiri karşı tarafa faydalı olacaksa eleştiridir diğer türlüsü hicviyedir, taşlamadır. Eğer bana oradaki hatalarımı tek tek yazarsanız ve nasıl düzeltebileceğimi söylerseniz emin olun tüm dikkatimle dinler ve yazdıklarınızı düstur edinirim ama bana ne olur olmamış yanlış yapmıssın gibi yorumlarda bulunmayı o zaman malesef ki kayleye alamıyorum. İnternette tonlarca kaza videosu var bu da onlardan birisi ama unutmayın her kaza bir hatanın eseridir o yüzden empati yaparak izlemekte fayda var. Selametle
    en büyük hatan arabanın sağa dönük tekerleklerini farketmemek.
    bir motorcu önündeki boş alana yönelmiş araba tekerleği gördüğünde derhal tevbe istiğfar edip kelime-i şahadet getirmelidir.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    egzoz olacak aga. böyle pozisyonları giriş yaparken ara gaz hafiften herkes mutlu devam.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)