Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cc...KW...A1...???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Dun yaklasık 6-7 saat motor surdum kursun egıtımıydı Honda hocası Aydın beyden aldım egıtımı,3 tane motor getırmıslerdı 125lık mondıal...150lık honda cbf..ve 170lık arora..

Neyse ben mondıalı sevdım hakımıyetı cok kolay ufak tefektı,sonra degısım yapıldı aroraya bındım surdum.Derken hocaya sordum,haftaya sınavda bu motorlar gelecek ve aynı motorları kullanacagız degılmı,sonra yadırgamayalım dıye..

hocada sen A1 mı A2 mısın dıye sorunca A1 dedım,surprız burda patladı sen cbf ıle gıreceksın onu kullan daha cok dedı.

ama bu 150lık dedım a1 nasıl olacak,bana verdıgı cevap 11 kw nın altını a1 ıle kullanabılırsın oldu.

fakat ehlıyet yonetmelıgını tekrar okudum A1 ıle 125 cc ye kadar gucu 11 kw yı gecmeyen motorlar yazıyor,fakat sınavada 150lık cbf ıle gırebıldıgımıze gore oda dogrudur dıye dusunuyorum.

Netıce bu olayın aslı nedır,11kw mı yoksa max 125cc mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun yaklasık 6-7 saat motor surdum kursun egıtımıydı Honda hocası Aydın beyden aldım egıtımı,3 tane motor getırmıslerdı 125lık mondıal...150lık honda cbf..ve 170lık arora..

Neyse ben mondıalı sevdım hakımıyetı cok kolay ufak tefektı,sonra degısım yapıldı aroraya bındım surdum.Derken hocaya sordum,haftaya sınavda bu motorlar gelecek ve aynı motorları kullanacagız degılmı,sonra yadırgamayalım dıye..

hocada sen A1 mı A2 mısın dıye sorunca A1 dedım,surprız burda patladı sen cbf ıle gıreceksın onu kullan daha cok dedı.

ama bu 150lık dedım a1 nasıl olacak,bana verdıgı cevap 11 kw nın altını a1 ıle kullanabılırsın oldu.

fakat ehlıyet yonetmelıgını tekrar okudum A1 ıle 125 cc ye kadar gucu 11 kw yı gecmeyen motorlar yazıyor,fakat sınavada 150lık cbf ıle gırebıldıgımıze gore oda dogrudur dıye dusunuyorum.

Netıce bu olayın aslı nedır,11kw mı yoksa max 125cc mı?
    Bügün bende muhabet ederken sordum milieğitim ve tirafik arasındaki anlaşmazlık olabilir dedi en net cevabı tabiki emniyeteki tirafik birosu vericektir sormanda fayda var
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    11 kw mı 125 cc mi değildir o, Hem 11 kw hem 125 cc'nin altıdır yani
    MotorKafa bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Büyük ihtimalle asıl dikkate alınacak olan motorun ürettiği güç değeridir yani kilowatt hesabı

Cbf 150 8.5 kilowatt olduğundan uygun

cc hesabı motorun nominal değeri gibi bir şey basit ve yetersiz bir kategorizasyon 50cc olup da 125'lik motorun yaptığı hızlara ulaşan motorlar var 125cc'nin a1 sınırı olması veya ehliyetin alt ve üst sınırlarının cc hesabına göre belirlenmesi en az "başlangıç motoru 250'nin altında olur" mottosu kadar temelsiz ve havada kalan bir yaklaşım

Motosikleti
    -
    Evet cc degeri daha aldatici motor teknolojisi arttikca beygir gucude artiyor uc bes yil sonra 125cc de 15-20 hp motor yapilirsa ne olacak.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet cc degeri daha aldatici motor teknolojisi arttikca beygir gucude artiyor uc bes yil sonra 125cc de 15-20 hp motor yapilirsa ne olacak.
    Zaten Yamaha mt-125, yzf r-125 ve aprilia rs4 125 15bg şu an.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    kw ve cc farklı değerleri ifade eden birimler.
    kw beygiri ifade ediyor cc hacmi.
    Yani 100cc 15kw bir motorla başlayamayacağın gibi 150cc 10kw bir motorla da başlayamazsın.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    a1 ehliyetinin kullanacağı motor hem 11 kw'ı hem de 125 cc'yi geçemez. fakat a1 ehliyetinin sürücü kursundaki eğitim aracı cbf 150 olabilir. çünkü 125 cc üstü olmasına rağmen 11 kw'ı geçmiyor. ehliyet alındıktan sonra cbf kullanılamaz ama eğitim esnasında kullanılabilir. istanbul'da buna izin veriyorlar demek ki fakat bursa'da a1 eğitim aracı olarak 125 cc altı motosiklet istiyor milli eğitim. cbf 150 hiçbir eğitim aracı olamıyor bursa'da.

Motosikleti
    -
    Dün bayiyie gıdıp baktım hero kunk cok begendım,bayi A1 ıle bınebılırsın dedı,hadı cc gectım ama bırım cevırıcı ıle hesapladıgım yıne kw da yukse cıkıyor,sanırım hıcbır turlu 125cc uzerı alamaycagız.

ama durumda kanuna nıye bırde kw gucu koyma ıhtıyacı hıssetmısler,hadı dıyelımkı 125 cc olup cok guclu olanlara bınılmesını engellemek ıcın,o zaman da cc ye gerek vardı yazardın yonetmelıgıe 11 kw ustune cıkamaz A1 dıye hıc cc kafa karıstırmazdı adam 200cc de alsa 10kw ıse bınebılırdın A1 ıle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)