Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Shoei Kask Sıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kaskın erkek olan kayış kemerini boğazınıza göre ayarlayın resimlerde hiç ellemediğinizi görüyorum. Yanaklarınızı isirmanız da doğal. Kask sürekli kullanımda 10 gün 15 gün sonra yanaklarınızı ısırmadığınız bir hal alacak. GT Air sessiz kaliteli görüş açısı yüksek iyi bir kasktır. Endiseniz yersiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bu kaskı kaç TL ye aldınız?

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Levent Gocmen: bağlamaları ayarladım, gevşettim. birazcık rahatlama oldu ama yine batıyor biraz biraz. zamanla alışırım sanırım. iyi dilekler için teşekkürler.

RedCBR125: yaklaşık 1950TL
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent Gocmen: bağlamaları ayarladım, gevşettim. birazcık rahatlama oldu ama yine batıyor biraz biraz. zamanla alışırım sanırım. iyi dilekler için teşekkürler.

RedCBR125: yaklaşık 1950TL

Kemerin Erkek olan kısmını sonuna kadar gevşet, sanırım yüzün uzun o yüzden son raddede kullanman gerekiyor. Baktın olmadı, kemerin erkek olan ucu kademelidir. 2 tık kilitlesen yeter. Sonuna kadar içeri sokmana gerek yok.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    1 haftada acılıyor kafa buyukse xl, xxl oluyor kaskın içi otomatikmen genişliyor. 1 hafta sık dişini.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafa yapınız uymuyorsa istediğiniz kadar bekleyin açılmayacak. Geçen sene Revzilla'da 2014'ün en iyi kaskı seçilmiş, puanları çok yüksek olan SHOEI NXR modelini almıştım. İlk taktığımda yanlardan sıkmıştı ama sonradan açılır ne de olsa diye aldım yine de, ancak düzelmedi. Daha önce kullandığım X-lite X801R kaskta da benzeri olmuştu ve düzelmişti sonradan. SHOEI'de de aynısı olur diye bekledim ama olmadı işte dediğim gibi. Çünkü iki kask arasında yapısal farklılık var. NXR biraz yanlardan basık kafalar için üretilmiş bir kask. X-lite 801 veya şu an kullandığım 702 ise daha komple yuvarlak kafalar için. Sizde de benzer bir durum varsa geri verip kafa yapınıza göre başka bir model bakın.

ŞURADA kafa tiplerinden kastettiğim şeyi görebilirsiniz . Aynı markanın farklı kafa tipleri için ürünleri olabiliyor. İlla başka bir markaya bakmanıza gerek yok.

Eğer kafa yapınıza uygun bir kasksa ancak yanlardan baskılıyorsa bir diğer yapabileceğiniz şey iç padleri değiştirmek. Aksesuar olarak daha ince padler takılabiliyor sonradan.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Baska markalarin M modellerini denediniz mi? Ayni sekilde kucuk mu hissettirdi?
    Senelerce M kullandiktan sonra baska bir markanin Small kaskina gecis yaptim. Kafaya uygun olunca hem rahat, hem guvenli oluyor.

Eger kafaniza uygun ancak cene kismi sorunluysa "cheek pad"lerini degistirin. Bakin burda farkli kalinliklarda cheek pad'ler var:
    http://www.revzilla.com/motorcycle/s...air-cheek-pads

Shoei sistemini bilmiyorum, ama mesela Arai'nin cheek padlarinin uzerindeki yarim santimlik sunger kolayca cikarlabilecek sekilde yapilmis. Rahatsiz ederse cikarilip inceltilinebiliyor. Ayrica dort farkli kalinlikta cheek pad'ler de satiliyor kask icin.

Yine de 2 hafta bekleyin. Hala tam rahat degilse degistirin bence.

Merhaba aradan baya bir süre geçti kaskta sıkma problemi devam ediyor mu?
    Bende de Shoei GT Air modeli var geçen sene sezonun bitmesine yakın almıştım. Yalnızca 1-2 defa kullanabildim. Bu sene birazda kilo aldığım için iyice sıkmaya başladı. Hatta kaskı çıkardığımda yüzümde geçici izler oluyor. BU aralar bende kara kara düşünüyorum acaba açılır mı? Yoksa yeni kask almak zorunda mı kalacağım diye.

Motosikleti
    MT-25
    Herkese bilgiler için teşekkür ederim.

*Kafamın herhangi bir yerinde kesinlikle rahatsızlık hissi yok, yanaklar hariç. anladığım kadarıyla o da zamanla rahatlıyor. iyi oldu fikirleriniz.
    *balaklava ile kullanıyorum, balaklava kullanmadığım zamanla arada bir fark olmuyor.
    *gırtlak konusu da fotoğraflardaki gibi. anladığım kadarıyla zamanla alışacağım. yaklaşık 10 yıl sonra ilk defa kask kullanıyorum.

http://i.hizliresim.com/nMlZq0.jpg
    http://i.hizliresim.com/v5PrBv.jpg
    http://i.hizliresim.com/1vEqAA.jpg
    http://i.hizliresim.com/LADmqj.jpg
    http://i.hizliresim.com/rM1nb7.jpg
    http://i.hizliresim.com/7gD5G5.jpg
    Tamam tamam sizin yanaklar gibi çıkıyor benimde.. kask pedleri bir süre sonra kendine gelir, rahatlar

Bende nolan n64 yanak pedleri sıkardi.. bir süre sonra yaklasik bir ay kadar kendine geldi. Nitro kaskim da ise tam tepe kısmı bildiğin sıkıyordu bir hafta sonra o da rahatladı. Kafanın şeklini alıyor ben buna inanirim))

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Bu başlığı kaskı ilk aldığımda açmıştım, 1 ay olmuş hala sıkıyor

doğrusunu söylemek gerekirse, aslında sıkmıyor, kafam içeride rahat. kan dolaşımını falan etkileyen birşey yok. ama hala daha yanaklar tonton amcalar gibi oluyor

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Bende aynı modeli aynı rengi kullanıyorum. Kafa biraz büyük olduğu için XL ancak oldu. İlk zamanlarda o bile sıktı ancak şuan gayet rahat oturuyor. Yanaklarım fotoğraflarınızda ki gibi şişiyor tabi ki ve bu da normal acıtmadığı sürece zaten. Güle güle kullanın.

kaskı canavar gibi anlatmışsın :D

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu başlığı kaskı ilk aldığımda açmıştım, 1 ay olmuş hala sıkıyor

doğrusunu söylemek gerekirse, aslında sıkmıyor, kafam içeride rahat. kan dolaşımını falan etkileyen birşey yok. ama hala daha yanaklar tonton amcalar gibi oluyor
    Zaten olması gereken ölçü de o.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı modeli aynı rengi kullanıyorum. Kafa biraz büyük olduğu için XL ancak oldu. İlk zamanlarda o bile sıktı ancak şuan gayet rahat oturuyor. Yanaklarım fotoğraflarınızda ki gibi şişiyor tabi ki ve bu da normal acıtmadığı sürece zaten. Güle güle kullanın.
    Öyle olur zaten . Benimki de hala öyle .

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Denemeden ezbere kask alinmamasi gerektiginin tescili olmus oldu. Sungerler yumusayincaya kadar 1 hafta hafif sıkmasi lazim belki. Ama 1 ay gibi bir sureden sonra kask sıkma hissi uyarmamali. Rahat olmali.

Kafa seklime uyan kask taktigimda biraz sıkıyor, ama zamanla alisacagi belli, cunku bir buyuk boyu bariz genis kaliyor.

Kafama uymayan kask takar takmaz rahatsiz ediyor, kafamin sekline uygun olmadigi icin farkli yerlere rahatsiz edici basinc uyguluyor. Buna da "sıkıyor" diyoruz, kaskin boyutlari kafamiza uygun olmasina ragmen. Problem şeklin uygun olmamasi.

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    kaskın deneyerek alınması gereken bi ürün olduğunu bir kez daha hatırlamış olduk.

ayrıca beden olarak oluyor gözükse bile bazı kaskların yapıları, bazı kafa ve yüz yapılarına uymuyor. misal s si sıkıyor. m de büyük geliyorsa, model olarak değişik bi kask denemek gerekir.

genelde ayakkabıda cok olur bana. bi ayakkabı beğenirim 41 i sıkar 42 si büyük gelir. arada 41.5 u yoksa çok hoşuma gitse de alamam o ayakkabıyı.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    son iki arkadaşadır yorumum;
    kaskı denedim, bir çok markanın bir çok beden ölçüsüne baktım ve buna karar verdim, sizin fikirlerinizi istedim sadece.

şuan kasktan gayet memnunum sorun yok.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzer bir problemi ben yaşadım 2 hafta önce hatta konu da açmıştım burada. ilk kaskım, m beden shoei nxr almıştım. taktıktan 40 - 45 dk sonra sağ şakağın oradan tahammül edilemez bir basınç hissedip mecburen çıkarmak durumunda kaldım. geri götürdüm, değiştirdiler. şu anda l beden kullanıyorum. ha yanaklardan hala sıkıyor ama rahatsız etmiyor. diyeceğim o ki eğer tepeden tahammül edilemeyecek derece bir basınç yok ise kullanılıyor. yan tarafların zamanla açılacağını söylediler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei'de hep bir numara büyük almalısınız. Avrupa ölçüleri ülkemize gönderiliyor. Nolan N64 Smart'ta XL giyerken, Shoei GT-Air'da XXL giyiyorum. Ayrıca Shoei'nin bağlantı kayışı biraz kısadır. Kayışı tokalardan sonuna kadar açın, hala boğazınızı sıkıyorsa iade edin ve kafanıza uyan bir kask alın. Ben de sırf bu yüzden Arai yerine Shoei aldım.
    Benim kafamın ölçüsüde 57-58 cm arası m beden shoei dauntless'i denedim kafam içine bile girmedi.Sonra L bedenini denedim oldu
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bende nolan N86 var. İlk aldığımda bağlamıyordum bile adem elmama batıyordu. sonradan açıldı şu an 4 click falan bağlayabiliyorum. yanaklarımı da baya sıkıp topluyordu kaskı takarken ağzımı açamıyordum. sonradan açıldı. eğer kafatasını sıkmıyorsa sorun yok. diğer kısımlar açılır. ama kafa tasını sıkıyorsa o hiç genişlemiyor. alnında ve şakaklarında baskı hissetmiyorsan kullan bence

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)