Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Avrupalı Fren Yapmayı Bilmiyo Yea

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben sabah yerler buzken motorla işe gidiyorum. Bugün panik fren gerekti freni koyduğum gibi durdu motor. Dururken son 10-20 cm arka teker kaydı ama normal. Dandik lastik+ABS ile kaliteli lastiği kıyaslayalım, eminim ABS'ye karşı yüzde 20-30 fark atar kaliteli lastik. Virajlarda önden arkadan kayma yapmaması da ekstrası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    O mantıkla bakarsak bizimde dinimiz imanimız mı yok ? okullarda din dersi zorunlu hale geldi
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sabah yerler buzken motorla işe gidiyorum. Bugün panik fren gerekti freni koyduğum gibi durdu motor. Dururken son 10-20 cm arka teker kaydı ama normal. Dandik lastik+ABS ile kaliteli lastiği kıyaslayalım, eminim ABS'ye karşı yüzde 20-30 fark atar kaliteli lastik. Virajlarda önden arkadan kayma yapmaması da ekstrası.
    freni koydun mu durur motosiklet.Abs'ye ne hacet !

Motosikleti
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    freni koydun mu durur motosiklet.Abs'ye ne hacet !
    Haftasonu karlı bir dağa tırmanıcam, 10 santim kar olması lazım tabi yoksa keyfi çıkmıyo. Kar varsa karlı taraftan çıkıp buzlu taraftan inicem izlersin ABS'siz motorumun videosunu

Motosikleti
    Haftasonu karlı bir dağa tırmanıcam, 10 santim kar olması lazım tabi yoksa keyfi çıkmıyo. Kar varsa karlı taraftan çıkıp buzlu taraftan inicem izlersin ABS'siz motorumun videosunu
    o kaddar

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Anladığım kadarıyla şair burada ABS benim diyor :D

Motosikleti
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla şair burada ABS benim diyor :D
    Abs Abs dediğin nedir ki gülüm
    Ben senin için lastikleri değiştirmişim.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    motorun hızı yeterliyse, ön ya da özellikle arka tekerlek kitlendiği anda sağa düşer motor. Lastik kalitesinden bağımsız. Özellikle yolda çakıl, yağ, ıslaklık, görünmeyen siyah buz varsa lastik kalitesinin de çok önemi kalmıyor.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hızı yeterliyse, ön ya da özellikle arka tekerlek kitlendiği anda sağa düşer motor. Lastik kalitesinden bağımsız. Özellikle yolda çakıl, yağ, ıslaklık, görünmeyen siyah buz varsa lastik kalitesinin de çok önemi kalmıyor.
    Arz-talep ortada.Millet ihtiyaç duysaydı veyahut isteseydi firmalar düşük cc'lerde elbet Abs kullanırdı...!

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşağı ve virajlı, araçların fren yapmasından dalga dalga olmuş siyah buzlu asfaltta kontrollü bir şekilde frenleyebiliyorum. Alıntı yaptığınız mesajımda anlattığımdan çok daha kötü bir durumdu ama ön freni kontrollü sıkarak güvenli bir hıza indim. Zaten durmam da gerekmiyodu dönerken low side olmayacağım kadar yavaşlasam yeter.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...caba-niye.html
    Şu linkteki arkadaş ABS'li motoru olmasına rağmen çok daha kolay bir pozisyonda motoru devirmiş. Neden acaba ?

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Güzel açıklama.Size benden on bin milyon puan.
    Peki madem bu kadar önemli o zaman firmalar neden sadece 600cc ve üzerine abs koyuyor?
    125-250-400-500 lüklere ABS koyan yok mu yani? E benim küçük motorda var demişlerdi alırken? Ulan hep kandırıyolar beni yaa...
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

Motosikleti
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125-250-400-500 lüklere ABS koyan yok mu yani? E benim küçük motorda var demişlerdi alırken? Ulan hep kandırıyolar beni yaa...
    kawasaki ve ktm de var bi tek diye biliyorum.Kawa bu sene koydu ktm de 125cc'de bi kaç yıldır var o da...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kawasaki ve ktm de var bi tek diye biliyorum.Kawa bu sene koydu ktm de 125cc'de bi kaç yıldır var o da...
    firmanın amacı senin güvenliğin değil para kazanmak. günaydın.

20 sene önce arabalarda abs mi vardı?

yasal zorunluluk geldi hepsinde var artık. zamanında sadece bazı arabalarda vardı.

10 sene sürmez abs siz motor satılamayacak.

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    firmanın amacı senin güvenliğin değil para kazanmak. günaydın.

20 sene önce arabalarda abs mi vardı?

yasal zorunluluk geldi hepsinde var artık. zamanında sadece bazı arabalarda vardı.

10 sene sürmez abs siz motor satılamayacak.
    Biz niye geriden geliyoruz?Bize niye 1 ocaktan itibaren zorunlu olmuyor? Talep mi yok? Al başlık belli cevaplar belli !!!

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yokuş aşağı ve virajlı, araçların fren yapmasından dalga dalga olmuş siyah buzlu asfaltta kontrollü bir şekilde frenleyebiliyorum. Alıntı yaptığınız mesajımda anlattığımdan çok daha kötü bir durumdu ama ön freni kontrollü sıkarak güvenli bir hıza indim. Zaten durmam da gerekmiyodu dönerken low side olmayacağım kadar yavaşlasam yeter.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...caba-niye.html
    Şu linkteki arkadaş ABS'li motoru olmasına rağmen çok daha kolay bir pozisyonda motoru devirmiş. Neden acaba ?
    Sonuç nedir? ABS gereksizdir, yahut ABS'nin yapıp da benim yapamayacağım bir şey yoktur iddiasında mısınız? İkisi de de bariz yanlış çünkü. Onun dışında güzel fren yapabiliyor olmanız büyük avantaj. Ne güzel.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Biz niye geriden geliyoruz?Bize niye 1 ocaktan itibaren zorunlu olmuyor? Talep mi yok? Al başlık belli cevaplar belli !!!
    Talep olmaması doğruluğu veya yanlışlığı mı gösteriyor? Etrafa bakınca ben bir frenleri mekanizmaları anlayabilecek kapasitedeki insan sayısını %10un üzerinde görmüyorum.
    Ön freni kullanmayan bir millet zaten bizimki. O zaman ön freni de çıkaralım olmaz mı? Talep yok ne olsa.

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Talep olmaması doğruluğu veya yanlışlığı mı gösteriyor? Etrafa bakınca ben bir frenleri mekanizmaları anlayabilecek kapasitedeki insan sayısını %10un üzerinde görmüyorum.
    Ön freni kullanmayan bir millet zaten bizimki. O zaman ön freni de çıkaralım olmaz mı? Talep yok ne olsa.
    ABS'siz Motor Almayın ki firmalarda getirmek zorunda olsun.Çok pahalı bir sistem değil ama adamlar binlerce satış yapacağı için bizim için o küçük meblağlar onların hesap makinesinde çok basamaklı çıkıyor.Al-ma Al-dır-ma ekonominin kuralı...

Ayrıca başlıktaki ironiyi anlamayan arkadaşlara selam olsun.Bol bol kitap okusunlar bi de ceviz yesinler ceviz...

Motosikleti
    Söz verdiğim gibi motorla dağa çıktım ama ne kar nede buz yoktu. Gölge yerlerde buz var virajsa kayıyor ama fren yapmadığım yerde ABS'nin bir etkisi yok.

Motosikleti
    Sizin kafayla: Fren yapmadığın sürece abs'ye gerek yoktur.

Öyle mi ? (Beynim yükselirken bana el sallıyor.)

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ olasın evet kaza yaptım (yasal her şeyim hazır güvenlik kamerası görüntüsü ,trafik raporum ,karakol ifadem ,adli tıp muayenem ,şahitlerin ifadesi hazır masrafımı (3800 ile 7300 tl arası masraf var )ödeyeceğini söyledi şikayetçi olma dedi ama ben yasal süreci işletiyorum bir taraftan ) dolmuşun biri ben 20 km hız civarı giderken arkadan çarptı ve kaçtı kazada ayak bileğimde çizik harici bir şey yok hastahane de olma ve ameliyat sebebim önceden planlanan bir göbek fıtığı operasyonu bu gün çıktım hastahaneden eve geldim minimum 2 ay motora binememek harici sıkıntı yok
    Direk sehire baktim burda olsaydin kesinlikle yardim etmek icin elimden geleni yapardim gecmis olsun, iste bende bundan bahsediyordum gecen gun sigir bir gsciye yavas gitsek arkadan hizli gitsek onumuze geciyolar, herseyi hallettikten sonra deger kaybinida unutmayin
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)