Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu başlıktan sonra heralde "oha sigortam noolmuş lan öyle" başlıkları açılmaz artık.

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam "Halk" sigorta vs. diyorlardı. Oraya da sordursaydın diyecem ama, yaran derindir şimdi hiç açmıyayım.
    Ulaşabildiğim tüm acentelere fiyat sordurdum 10 gün içinde.. Sigortam net,ekolay vs net siteleri, şair sigorta ve kendi tanıdığım yerel sigortacılara.. mutlaka birinin halk sigorta ile de bağlantısı vardır..

Hiçbir motosikleti elimde 1 yıldan fazla tutmadığımdan %50 bindiriyorlar direk.. Yaş 25 plaka istanbul olunca da geçirdiler..

Sonuç olarak; kanada da okuma veya yaşama hayali olan arkadaşlara 'ya bırak oraları mis gibi ülkemiz var kal burada' deyip önlerini keserseniz karşınızda beni bulursunuz..

Bu arada bir ekleme

Ben üniversite son sınıf okuyorum kız arkadaşım da ynei mezun 2 aydır çalışıyor.. 3 senelik ilişkide elini cebine attırmadım desem yeridir.. Bazen düşünüyordum acaba fazla mı erkeklik gururu ayağına ödüyorum herşeyi diye ancak kız sigortayı tek seferde ödedi valla

Buradan çıkacak sonuç; Sevgilinizi iyi seçin Kendimi 3 senelik birikim hesabından para çekiyor gibi hissediyorum
    Mitoqondri, kdiner, essegesse ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne dolar, ne euro, ne altın. Sadece kadir kıymet bilen hayırlı bir sevgili yatırımı diyorsun. Uzun vade de kazanç diye buna derim.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortasız gezme cezası kaç tl_?
    araç bağlanır cekici otopark parası ödersin birde ceza yersin + sigorta yaptırmadanda motoru çıkaramazsın otoparktan

gurcan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben simdi ikinci el sctoor alacagim kismetse... bu sigortalar modeline CC sine goremi belirleniyor ?

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    1 ocak itibari ile fiyatlarda yapılandırma olacak. ben motorumu koydum garaja bekliyorum.
    30 TL ye yakın faiz yiyeceğiz ama yapacak bir şey yok.
    fiyat düşmezse motoru babamın üstüne yapıp öyle sigortasını yapacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

ayrıca bunlar görünen kısmı.
    sigorta fiyatlarının asıl artmasında ki sebep; doğuda yakılan araçlar. bunlardan dolayı bu sene acısını çıkarmaya çalışıyorlar.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı plegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yurt dışında insanlar bu primler çok daha yüksek olmasına rağmen rahat rahat ödüyorlar. Bu problem sigorta şektörünün değil, ülkenin genel refah seviyesi ve insanların kendi ekonomik düzeylerinin üstünde hayatları zorlamasından ileri gelmektedir. Bunun sorumluları da bellidir ve her fırsatta tekrar ödüllendirilmektedir. O yüzden içinde bulunduğumuz durum her türlü müstahaktır ve adildir. Arkanıza yaslanın ve yeni Türkiyenin keyfini çıkarın.
    Aslında olayı soru işaretine yer vermeyecek şekilde açıklayan bu son paragraftır.

Bu ifadeye tek bir yorum bile yapılmaması da bilimsellikten, gerçeklerden ne denli uzak olduğumuzun kanıtıdır bence. Kimse durumun farkında değil veya farkında olmak istemiyor. Bir rüyada yaşıyoruz ve morfinle bu rüyanın devam ettirilmesini istiyoruz. Birileri bizim için en doğru olanı düşünsün ve uygulasın diye bekliyoruz. Yapılan yorumlar devletimize, bizi yönetenlere, taptığımız idollere, içimizdeki boşluğu doldurduklarımıza, tuttuğumuz takıma karşı olmasın. İçinde siyaset olmayan, hassas noktalarımıza dokunmayan yorumlar başımızla beraber. Yeter ki gerçekleri görmek zorunda kalmayalım, uykumuza devam edebilelim.

"o sigortasını ödeyemediğiniz değer sizin için lükstür." Hak ettiğimizi düşündüğümüz, ihtiyacımız olduğunu bildiğimiz, etrafımızdaki insanların rahat rahat tükettiği bazı şeyleri, bazılarımız satın alamayacaklar. Satın alsalar bile idame masraflarını karşılayamayacaklar. Bunun sorumlusu bu durumda ne Japon üreticiler ne sigorta şirketleri ne yan sokaktaki galericidir.

Kabul etmek istemesek de, fakirleşiyoruz. Sahip olduğumuz çoğu şeye aslında sahip değiliz. 10 senelik gelirimizi garantilememişken, kredi çeki 10 sene ev kredi ödemeyi vadediyoruz. O ev kendi evimiz sanıp mutlu oluyoruz. Kıllı bir iş indirip kredi ile aldığımız Audi ile hava atıyoruz. Adam hacizcilerden tırım tırım kaçarken biz "10 sene önce millet hacı murata binerken şimdi esnaf Audi ile geziyor" diye kasılıyoruz.

İş verene asgari ücrete zam yapmak zül geliyor. Devlete verdiği vergi çalışanına verdiğinden fazla. Devlet fütursuz harcamalarına kaynak yaratıyor. Dipsiz kuyular doymak bilmiyor, hep daha fazla istiyor. Ama bizim sesimiz ancak zurnanın son deliğinde çıkıyor ve zırt diyor ancak. Çünkü izanımız yok. Bu yetimiz elimizden uzun zaman önce alınmış. Çözümleme, durumlardan ders çıkarma, hareketlerimizin yol açabileceği sonuçları tahmin etme gibi melekelerimiz yok.

Memleketteki inanılmaz kaza rakamlarına bakarken, nasıl olur da devletin bu sorunun üzerine gitmediğini çözmeye çalışmışımdır. Düşününce gerçekten inanılmaz rakamları görmezden gelmek mümkün değil. İnanılmaz maddi bedeller, can kayıpları, iş gücü kayıpları... bunlar hep şirketlerin ve devletin üzerine yük. Bu yükten nemalanan birileri var diye düşündüm sonra. Ama kimler? sigorta şirketleri geldi aklıma ilk olarak. Acaba dedim trafik kanunlarının yenilenmesine ve uygulanmasına engel mi oluyor bu karteller? Bu açıklamalar sonrasında yanılmış olduğumu anladım. Ama sorumun cevabı hala yok. Yani devlet sadece beceriksiz olduğu için mi önleyemiyor bu kazaları, kayıpları?
    Dusty, essegesse, ^adm^ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    5 senedir zarar ediyorlarmış =) ha ha ha ha zuhahahaaha puhahaha kendinizi tatmin etmeyin.. adamlar resmen saplıyorlar işte.. ah canım çok üzüldüm, akşam geçerken gökdelenlere kocaman reklamlar yapan sigortacılara biraz yağ,un, ekmek bırakayım.. 5 yıldır para kazanamıyorlar birde cepten kaybediyorlar sevaptır :( Hadi arkadaşlar hep beraber yardım kampanyası düzenliyoruz, giymediğiniz kıyafetlerinizi de getirin.. ya bide arkadaşın dayısı sigortacı ve son model mercedesi var.. acaba yakıt durumu nasıl? birinizde deposunu fulleyin :( bakmayın 2014 E class mercedesle gezdiğine adam 5 yıldır aç :(
    essegesse ve Shrieker bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta fiyatlarının asıl artmasında ki sebep; doğuda yakılan araçlar. bunlardan dolayı bu sene acısını çıkarmaya çalışıyorlar.
    Hiç ilgisi yok. Zorunlu trafik sigortası teröristin yaktığı arabanın bedelini ödemez, kazada kusurlu isen zarar verdiğin aracın veya kişinin masraflarını öder. Bu dediğin olsa olsa kasko primlerini yükseltir, o da poliçede " terör ve halk hareketleri" klozu varsa.
    gurkanerkan bunu beğendi.

napalım tbmm nin önünde motormu yakalım illa cinnete gelip, aklıma yazar kasayı atan adam geldi, esasında atama felan beklemesem, yakarım, sicilim bozulmasın

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 senedir zarar ediyorlarmış =) ha ha ha ha zuhahahaaha puhahaha kendinizi tatmin etmeyin.. adamlar resmen saplıyorlar işte.. ah canım çok üzüldüm, akşam geçerken gökdelenlere kocaman reklamlar yapan sigortacılara biraz yağ,un, ekmek bırakayım.. 5 yıldır para kazanamıyorlar birde cepten kaybediyorlar sevaptır :( Hadi arkadaşlar hep beraber yardım kampanyası düzenliyoruz, giymediğiniz kıyafetlerinizi de getirin.. ya bide arkadaşın dayısı sigortacı ve son model mercedesi var.. acaba yakıt durumu nasıl? birinizde deposunu fulleyin :( bakmayın 2014 E class mercedesle gezdiğine adam 5 yıldır aç :(
    Zarar eden çalışanlar değil. Herkes parasını alıyor merak etme. Şirket sahibi yatırımcılar, holdingler, hissedarlar para kaybediyor. Elmayla armutu ayırmak lazım.

Motosikleti
    honda pcx
    Son olarak sigorta şirketlerinin zarar ettiğini savunan arkadaşlar bi zahmet açıp bakabilirler mi ? Söz konusu sigorta şirketleri İstanbul menkul

kıtmetler borsasında yıllık ettiği karları ne oranlarda açıklamışlar ? Lütfen bakın arkadaşlar. Kar mı etmişler zarar mı etmişler ondan sonra

kararınızı verirsiniz.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç ilgisi yok. Zorunlu trafik sigortası teröristin yaktığı arabanın bedelini ödemez, kazada kusurlu isen zarar verdiğin aracın veya kişinin masraflarını öder. Bu dediğin olsa olsa kasko primlerini yükseltir, o da poliçede " terör ve halk hareketleri" klozu varsa.
    Hayır hocam varmış. bende sizin dediğiniz gibi söyledim. lakin sigorta firmaları aynı zamanda kasko da yaptıkları için; yanan aracın kasko fiyatını bu firma ödüyor. eh haliyle adamlar zarar ediyor. bizim 10,000 tl lik motorumuz var. doğuda bir tır içindekilerle birlikte beki 1,000,000 TL ücret oluyor. hal böyle olunca tabi ki de zarar ediyorlar. hatta geçenlerde bile çıktı artık doğuda görev yapan araçlara kasko yapılması kaldırılsın diye. herşey bu olaylardan sonra oldu. bunu resmi olarak bile açıkladılar hocam.
    benim bu gün ki motorumun sigorası 1017 iken kaskosu 1400 TL... batı ile doğu ayrımını yapmışlar kaskoda.
    bilmediğimiz çok fazla ayrıntısına girmişler. yıl başından itivaren düzeltme olacağını söylediler.
    aldığım bilgiler kendi yorumum değil, sigorta firmalarının vermiş olduğu bilgidir.
    yalanlama varsa sorumluluk kabul etmem

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Millet trafikte çarpışan araba gibi araç kullanıyor. adam vuruyor. hop tutanak tutalım devam. tutanak tutalım devam. hatalı olanı kasko yaptırıyor. hatasız olanı karşı tarafın sigortası işler zıvanadan çıktı artık. Piyasadaki araçların neredeyse yarısı şirket arabası. servis araçları, toplu taşıma araçlar bunlar genelde hep mal sahibi değil. Şöforler kullanıyor. Onlarında hiç umrunda olmuyor kaza olmuşmuş, sigortası kaskosu delinmişmiş pehh.
    2003 model iveco 26 kişilik servis otobus aldık 2 hafta önce. çıkan en uygun sigorta ücreti 4120tl. Ulan arabanın fiyatı zaten 21bin tl. Mecbur yaptrdık. İnsanlar trafikte dikkatli olmadığı sürece. Nasıl olsa patron arabası yada kaskolu birşey olmaz dediği sürece daha çok zam gelir bu sigorta primlerine.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

7 Aralık Bakış programı sigorta konuşması
    Dusty bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Devletin kutsal halkın köle olduğu kokusmus sistemi özetlemişsin, kisa bir ek olarak; seçenlerin sadece seçme ve muhakeme melekelerini kaybetme fikri biraz naif olmuş, çıkarcilik ve nemalanma istekleri masumiyetlerinden ve cehaletlerinden çok daha öndedir bence.
    ^adm^, Shrieker ve smiles bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sigortacılar gerçekten zarar ediyor mu meselesine kafam takıldı ve kaza istatistiklerine baktım.
    Gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz olarak bulduğum yıl 2013 yılı.
    Eve dönünce daha iyisini bulurum ama 2013 yılı verilerini yazayım.
    Öncelikle sigorta şirketleri zarar ediyor hem dene zarar!
    Bu zararı telafi edebilmek için araç başına en az 658 lira yıllık sigorta pirimi tahsil etmeleri gerekiyor.
    Oysa şu an 200 lira civarı tahsil edebiliyorlar.
    Yani bunlar iyi günleriniz.
    Detayları sonra yazacağım

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Kaza olurda. Araç getiren firmalar yedek parça fiyatlarını kol gibi uygulayınca tabiki böyle rakamlar çıkıyordur.

Arkadaş yurtdışı fiyatının 3 katına yedek parça satıyorsun. Her türlü zararsınız lan

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Ben onu bunu bilmem arkadaşım.Bu sigorta fiyatlarını ödeyebilen vardır,ama ödeyemeyecek olan insanlar da var.

Biz avrupa ile aynı gelir oranlarına sahip değiliz.Arkadaş gidip 3000 tl.ye taksitle sıfır motor alacak,ondan sonra 2000 tl peşin sigorta parası verecek.S.ktirin lan ib......
    Shrieker bunu beğendi.

Ya arkadaş,bu zorunlu sigorta değil mi? Bence sigorta şirketleri hakikaten akılsız. Şunu 5000 10 000 yapsanıza. Tavan fiyat mı var. Nasıl olsa zorunlu. yap 10 000 lira bir yıllık sigortayı,dön köşeyi. Ne uğraşıyorsun.
    Sigorta zorunlu olduğu sürece komik şeyler yaşanacaktır. Mesela kasko yaptırana trafik sigortası zorunlu olmasa, trafik sigortası fiyatları % 90 düşer. 10 liraya sigorta yapıp sonra yan çizenler bile olur. 10 liraya demişken, 2012 yılında ybr 250 motorumu 9 tl'ye sigortalatmıştım. Körün taşı gibi bir de toyota arabaya yandan sürtünüp boydan boya göçertmiştim. Adam 9 liralık sigortamdan bi güzel arabasını yaptırdı.
    Fakat kasko yaptırana trafik sigortası mecburiyeti kalksa bile, bu durumdan motosikletler olumsuz etkilenebilir. Zira kaskolu motosiklet yok denecek kadar az. E sigorta şirketi otomobillerden para alamayacağına göre, motosiklet trafik sigortasını uçuk fiyata satabilir.
    Bence en mantıklı çözüm şu olur; Madem ki devlet bu sigortayı zorunlu tutuyor, bu sigortada ya tavan fiyat belirlemeli, ya da sigorta her araç için sabit olmalı. Araç değerinin belli yüzdesi falan da olabilir ama çok adil olmaz. Trafik sigortası karşı tarafın zararını karşıladığına göre, aynı sınıftaki araçların sigortaları eşit olmalıdır. Ama bir kamyonun trafik sigortası motosikletin 100 katı olmalıdır.
    Shrieker bunu beğendi.

araç almayalım ya bu ülkede araç çok lüks.

ne hallere düştük. aracın zaten yarısına vergi ödüyoruz, aldığımız benzinin %80'i vergi yetmiyor bir de inanılmaz fahiş sigorta ücretleri. insanlar koyun oldukça aynen böyle devam edecek bu düzen.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)