Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeşil Işık Yandıktan Sonra Etrafı Bir Kez Daha Kontrol Edin (Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Video yeni değil ancak ben yeni gördüm, paylaşmak istedim çünkü birçoğumuz ışıklarda en önde bekleyip yeşil yanınca arkasındaki arabalardan uzaklaşmak için gazı köklüyor. İleride göremediğimiz yan yollar veya gördüğümüz ama güven vermeyen bir araç varsa hızınızı alçak tutmanızı öneriyorum, burası Türkiye.

planet58 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Kazaların bir bölümü ışıklarda bu şekilde oluyor. Sen yeşil yandı diye geçiyorsun, diğer taraftaki kırmızıda son anda geçermiyim hesabı peşinde ve sonuç kaza. Ben biraz da yaşımın verdiği dikkat olsa gerek yeşil yandığında diğer araçları siper yaparak aynı hizada kalmaya çalışarak kalkıyorum sonra hafif bir uzama oluyor tabi...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    dostum bu durumda siper alsan ne? 3 araba ki ikisi buyuk bir tek tampon kaldi yolda...
    planet58 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı planet58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazaların bir bölümü ışıklarda bu şekilde oluyor. Sen yeşil yandı diye geçiyorsun, diğer taraftaki kırmızıda son anda geçermiyim hesabı peşinde ve sonuç kaza. Ben biraz da yaşımın verdiği dikkat olsa gerek yeşil yandığında diğer araçları siper yaparak aynı hizada kalmaya çalışarak kalkıyorum sonra hafif bir uzama oluyor tabi...
    Siper yapmak ta güzel fikirmiş te videodaki gibi bir şey gelse işe yaramayabilir
    planet58 bunu beğendi.
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafik ışıklarının olduğu kavşaklarda bu şekilde kaza oluyorsa, kırmızıda geçen öküzün yüzündedndir. Çünkü karşıya kırmızı yanar yanmaz sana yeşil yanmıyor.

All Red periyodu vardır, kavşağa girmiş bulunan araçların kavşağı terketmeleri için her tarafa kırmızı yanan 1 ile 3 saniye arası değişen bir periyod vardır. Yani kamyon taaa ebesinin brükselinde iken ona kırmızı yanıyordu ama kerata yavaşlamayı tercih etmedi. 3 tane aracı biçti geçti. Kazada ölen olmazsa 2 yıl hapis cezası alı, onu da paraya çevirir çıkar.

Bizde bu yasalar, kanunlar varken daha çoook izleriz böyle görüntüleri. Kırmızı ışıkta geçmek adam öldürmeye teşebbüstür, hatta ve hatta bilerek, isteyerek yapılan bir iştir, mutlak suretle ağır cezalara çarptırılması lazım.
    planet58 bunu beğendi.

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu durumda siper alsan ne? 3 araba ki ikisi buyuk bir tek tampon kaldi yolda...
    gerçekten herif resmen süpürmüş, ben izlemeden yorum yazdım...
    Tekerlekler havadayken frenin ABS olması hiç farketmiyor...

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Sürekli video paylaşımı yapacaksan forumda hoş karşılanmayabılır orneklerını cok gorduk konu dışı bolumunde paylasırsan böyle şeyleri daha hoş olabılır emegıne saygısızlık etmek ıstemem yanı

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli video paylaşımı yapacaksan forumda hoş karşılanmayabılır orneklerını cok gorduk konu dışı bolumunde paylasırsan böyle şeyleri daha hoş olabılır emegıne saygısızlık etmek ıstemem yanı
    "Sohbet" bölümünde video görünce kuduranlar var haklısın, bırak hoş karşılamasınlar. Forum adminlerinden ricam bu bölüme video atıp atılmama konusunda üyelere açıklama yapmanız.
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    hocam niyeyse refleks olarak sövdüm ya, aman bi garip oldum

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Sürekli tetikde gezmekten motosikletden de zevk alamaz olduk zaten.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Bence bu bölümde video olması güzel yani görüyoruz izliyoruz paylaşımda bulunuyoruz.Kazada ezilen araçların yapacağı hiçbirşey yok önlem veya başka birşey.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    buna kader denir.. azrail iş başında bahanesini hazırlamış..
    A.Türker bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Gelismis toplumlarda buna cehalet denir, kader anca bizim gibi toplumlarin bahanesi oluyor.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Siper almak iyi fikir ama bu durumda fayda etmez böyle bir şey başımıza gelirse geçmiş olsun
    planet58 bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Özellikle ülkemizde de turuncu ışığı fren yapma yerine gaza basıp son anda geçme ışığı olarak kullandığımızdan(bende aynısını çoğu zaman yapıyorum) bu şekilde felaketler olabiliyor. şıklarda en azından arkadan çalınan kornalara kulak asmadan 1 2 saniye beklemek çok önemli.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bu tırın sarıda falan geçme durumu yok resmen kırmızı yanmış hatta 2-3 saniyede geçtikten sonra bu mikrop herif kavşağa o hızla dalıyor,,
    kırmızıda bekleyen araçların ,yeşil yandığında kalkış yapıp hareket edebilmesi zaten 2-3 saniye sürüyor,,toplamda 5-6 saniye ederki sonuçta bu tırın şöförünü ,eski kovboy filimlerinde at hırsızlarına yaptıkları gibi orada hemen bir direğe ip atıp anında sallandırıcan,,başka açıklaması olmaz

birde istanbulda çok dikkatimi çeken bişey var oda trafik ışıklarında çoğu zaman sarı ışığın yanmaması,yani kırmızı yanarken direk yeşil ışığa geçiyor ve bununda bilinçli yapıldığı kanısındayım,millet sarı ışıkta kalkış yapmasın diye herhalde

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Çok temiz çarpmış ama...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)