Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kara Cava ( Jawa 250 classic )

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    Arkadaşlar bir tane çok komik rakama 1974 model Jawa 250 classic buldum. Bende ki hobi fakat bugün motora bakmaya giddiyimde marş kolu basılmıyor ? Viteslerde oynama yapılmıyor . sebebi ne olabilir ? Km saati var fakat çalışmıyor bunun Çözümü ne olabilir ? Son olarak 2006 dan beri vizesi yapılmamış burda borç kalırmı bana ? Duyduğuma göre el değiştirken son vizeyi ödüyormuşuş sadece ? cevaplarını bekliyorum. Saygılarımda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dışı seni içi beni yakar Kısa ve öz yorum hiç bulaşma.Ama param var vaktim var ara sıra binerim 2. motorum olur dersen olabilir.

ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    ya elimde dandik bi skuter var Monero Angel 150. Motor aksamında sıkıntıları var. Hiç uğraşasım yok hergün başka yeri dökülüyor.Jawa bildiğim kadarıyla tamamen metal ve kolay kolay arıza vermiyor (yanılıyorda olabilirm de ) Skuterın motor aksamında sıkıntı olduğu için ne rampa çıkıyor nede az yakıyor ( ortalama 0.25 krş yakıyor ) jawada aile dostumuzun . bi güzel yaptırmış bi kaza atlatmış ve motoru koymuş kenara yaklaşık bir yıldır yatıyormuş bugün baktım dediğim gibi ne vites atılıyor nede marşa basılıyor.taş gibi olmuş. Bu durumda acaba büyük masrafı olur mu ?

arkadaşlar meraba başlık açamadım bulamadım başlık açmayı benim dedemin bi 69 model jawa 250 classic i var küçükken bindirirdi beni büyünce sana vericem demişti ve büyüdük motoru bana verdi ama motoru köyde kullandığı için arıza çıktığı zaman kendi onarmış kaynatmış demir eklemiş orjinal pek bi yanı kalmamış geçen çalıştırmaya çalıştık çalıştı ama 5 dakka sonra uğraşsakda çalışmadı.ben bu motoru orjinal haline getirmek istiyorum ama kazık yememek için size sormak istiyorum maximum nekadara yapılır ama ilk günkü gibi parıl parlasın ve sorunsuz yürüsün istiyorum

BMWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 50 Olsaydı iyi olurdu.
    Ben 1974 model jawa 250 aldım. Motor çalışıyor ama köyde binilmiş. boya, nikelaj, amartisör namına hiç birşey kalmamış. Sigorta muaynede geçik. Motorun revizyonuna bu hafta sonu başlayacağım. Boya, Kumlama, nikelaj, yedek parça ne tutar hiç bir fikrim yok. Ama azami 1.000,00 Tl tutar diye tahmin ediyorum. Motoruda zaten bisiklet parasına aldım. Yani 1500-2000 Tl ye motor sahibi olacağım. Motoru kendim toplayacağım için işçilik vermeyeceğim . Motor benimle yaşıt bende 1974 lüyüm. Ama revizyon bittiğinde yakışıklı bir motor olacağını umud ediyorum. Konyada yedek parça buldum ama istanbuldan gözüm görerek almak isterim. Bildiğim kadarıyla sirkecide eski motor parçaları satan bir dükkan var.
    Cihangir Olsan Hükümsüz Kalır Büyük Şöhretin, Saki Felek Sunmaya Görsün Ecel Şerbetin.

gökhan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Tek ler soluksuz 200 km gider banamısın demez, çok dayanıklıdır ama gel gelelim ses olmaz. Çiftler yeri göğü inletir ama çok narindir. Uzun yolda şişer, yağlı benzinle çalıştığı için her benzin aldığınızda yağ da ufak bi oynamada bile sesi değişir. Motoru çok hassastır yani anca hafta sonu binilmek içindir.

Bu işin merkezi Konya, Antalya, Karaman civarıdır. Ölü jawa neredeyse yok, hepsi restorasyonlu. Fiyatlar söylendiği gibi 1-2 lira da değil. Neredeyse sıfırdan farksız şekilde herşey dahil 5-6 lira arasında oynuyor. Yani ben motoru söker takarım sadece boya nikelaja para verecem gerisi bana ait deniliyorsa 1 liraya toplanabilir. İdareten olur baya gider o şekilde. Sıfırdan herşeyi yapılmak isteniyorsa 5 milyarı gözden çıkarmak lazım. 50 sene gider o şekilde ömürlük olur.

Konya da yeniçağ motor var internetten bulabilirsiniz.
    Beyşehirde kazım usta var ulaşmak isteyen msj atsın.
    Bu adamlar sürekli jawa topladığı için parça sıkıntısı yok, herşey var ellerinde.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanayide ustam var jawa ve mz topluyor ama parca bulmak zor diyor hurda motorlardan ayarlamaya calisiyoruz demisti

BMWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 50 Olsaydı iyi olurdu.
    Gökhan arkadaşım Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Ama şurasını düzeltmek isterim. Boya için 200 Tl istediler, nİkelajcı 150 istedi. Parçaları motosikletci bir arkadaşım vazıtasıyla toptancıdan getitdirdim irili ufaklı 48 parça 394 Tl tuttu. Kredi kartına 380 tl ye hallettim. Altına alacağım 2 lastik lastik yanakları ve akü kaldı. Birde parçaları birleştirmek. Motorun bana topğlam maliyeti 1500 Tl yi bulacak. 5000 Tl yi 40 yaşındaki bir motora harcamak bence akıl karı değil. Ama dediğim gibi benim elimden geliyor yapıyorum. Tüm Bunları bir motosiklet tamircisine yaptırsa ididm adam haklı olarak en az 1500 tl işçilik koyacaktı. Yeni çağ motor bana biraz pahacı geldi onlar aldığım parçalar için 540 tl istediler üstelik 42 parça için . ben 48 parçayı 380 tl ye aldım arada nerede ise %50 fark var.
    Cihangir Olsan Hükümsüz Kalır Büyük Şöhretin, Saki Felek Sunmaya Görsün Ecel Şerbetin.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BMWci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan arkadaşım Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Ama şurasını düzeltmek isterim. Boya için 200 Tl istediler, nİkelajcı 150 istedi. Parçaları motosikletci bir arkadaşım vazıtasıyla toptancıdan getitdirdim irili ufaklı 48 parça 394 Tl tuttu. Kredi kartına 380 tl ye hallettim. Altına alacağım 2 lastik lastik yanakları ve akü kaldı. Birde parçaları birleştirmek. Motorun bana topğlam maliyeti 1500 Tl yi bulacak. 5000 Tl yi 40 yaşındaki bir motora harcamak bence akıl karı değil. Ama dediğim gibi benim elimden geliyor yapıyorum. Tüm Bunları bir motosiklet tamircisine yaptırsa ididm adam haklı olarak en az 1500 tl işçilik koyacaktı. Yeni çağ motor bana biraz pahacı geldi onlar aldığım parçalar için 540 tl istediler üstelik 42 parça için . ben 48 parçayı 380 tl ye aldım arada nerede ise %50 fark var.
    Merhaba hocam, motorunuz ne alemde,

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:05 ----------

Yeni farkettim de konu biraz eskiymiş, o üyemz buralarda mı bilemiyorum

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Bende bu aralar bir tane alıcam Antalyada buldum bir tane 500 tl ye bırakıyor yürüyen bir motor ruhsatlı plakalı. yürümesi çok umramda değil ben onu her türlü yürütürüm zaten. Alıp yapmaya başlıcam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)