Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

İzmir Otoban BMW S1000RR Ölümcül Kaçış...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motorcu yardirmasaymis bu durum olmazmis atarlanmaya gerek yok, yol babasinin otoyolu degil ozel intiyazi yok kanirtmak icin
    iptaluyelik02 ve acemi60 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Gecmis olsun. Yoruma gerek yok diger arkadaslar deginmis zaten. Allah beterinden saklasin.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Azcık yavaş gidin reizz

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Kaza olmaması ve kimsenin zarar görmemesi sevindirici ama o motorun hiç bir şekilde o hızlarda oradan geçmemesi gerekir.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    motor hızlı olabilir, hatalıda olabilir, ancak en soldan en sağa üstüne üstlük arkasına bakmayan insanın hatasını gölgede bırakamaz. bu insnlar nasıl araba kullanıyor nasıl ehliyet alıyor anlayamıyorum. insanlık hali filan değil bu. çünkü bu kadar üst üste hata yapmak aptallık

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu yardirmasaymis bu durum olmazmis atarlanmaya gerek yok, yol babasinin otoyolu degil ozel intiyazi yok kanirtmak icin
    arkadaşın hatasını kabul ediyorum, onu ayırıyorum gibi bi anlam çıkmasın ancak; kimsenin babasının otoyolu değil orası öyle sinyal vermeden aniden sağa dönülmez önceden şeridini alacaksın. önceden yapsaydı bunları böyle bir durum olmazdı.
    Yeni yine yeniden

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en mantıklı olanı yapmış. hatasıda sağ tarafa yol varken arabaları sağına almaması. işte bunlar hep tecrübe ama yaşarak öğrenmesi riskli
    okican bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    -"boynun niye boyle egri?"
    -"sirtim daha da egri"
    dundanbiri ve berkcigdem bunu beğendiler.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    İyi de adam sağa girmek için değil de acil bir durum veya arızadan dolayı emniyet şeridine giriyor olsaydı ne olacaktı? Yine mi adamı suçlayacaktınız emniyet şeridine girerken arkasından 500km hızla gelen bir motor var mı bakmadı diye??

Burada kaza olsa adamın savunması arabam bozuldu, başım döndü emniyet şeridine giriyordum arkadan motor geldi çarptı diye, suçlu da %100 motorlu olacaktı. Sağa ayrım olan yerde en sağ şeritten dünyanın hızıyla gitmeye çalış sonra araba suçla.. Ben anlamıyorum ki milletin canı bu kadar mı ucuz, trafikteki her arabayı robotlar gibi hatasız, sorunsuz olarak hareket ettiklerini varsayıyorlar. Bunun kurala uymayanı var, dikkatsiz olanı var, acil durumu var, lastiği patlayanı var sen bu ihtimalleri göz önünde bulundurmazsan böyle 1 sıçrar 2 sıçrar 3.de patlarsın..
    Mengu16, Kanji, dundanbiri ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de adam sağa girmek için değil de acil bir durum veya arızadan dolayı emniyet şeridine giriyor olsaydı ne olacaktı? Yine mi adamı suçlayacaktınız emniyet şeridine girerken arkasından 500km hızla gelen bir motor var mı bakmadı diye??

Burada kaza olsa adamın savunması arabam bozuldu, başım döndü emniyet şeridine giriyordum arkadan motor geldi çarptı diye, suçlu da %100 motorlu olacaktı. Sağa ayrım olan yerde en sağ şeritten dünyanın hızıyla gitmeye çalış sonra araba suçla.. Ben anlamıyorum ki milletin canı bu kadar mı ucuz, trafikteki her arabayı robotlar gibi hatasız, sorunsuz olarak hareket ettiklerini varsayıyorlar. Bunun kurala uymayanı var, dikkatsiz olanı var, acil durumu var, lastiği patlayanı var sen bu ihtimalleri göz önünde bulundurmazsan böyle 1 sıçrar 2 sıçrar 3.de patlarsın..
    emniyet şeridine girmesi, kaçırdığı sapağa bariyerlere 5 metre kala dönme hakkını vermiyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Arkadan carpan motorda olsa aracta olsa at arabasi da olsa sucludur. Trafik kanunlari boyle diyor.. hizini mesafeni ayarla hiz kurallarina uy diyor.. ondeki arac hatali olsa ne olmasa ne pamugu tiktirdiktan sonra..
    tozluklu, mattiadestro, okican ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emniyet şeridine girmesi, kaçırdığı sapağa bariyerlere 5 metre kala dönme hakkını vermiyor.
    Ben diyorum gümüşhane..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Refleks güzel. İki araçta hatalı ama asıl hatalı motosiklet. Sol şeritte olması gerekiyor. Bu refleksi yapabilen bir abimizin, bu kuralı zaten bildiğine eminim.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Hatalar zinciri:
    1- Video da 0:10 da motorun Yön-Lokasyon bildirim levhalarına bakması gerekirdi ve buna göre gideceği istikamete doğru şeridini korumalıydı.Dikkat ederseniz yol çizgilerinden bile belli oluyor şerit sayısının arttığı.Trafik kurallarına göre devamlı ve trafiğin akışını tehlikeye sokacak şekilde şerit ihlali yapmak yasaktır.
    2- Motor hız sınırı üstünde yol aldığından zaten trafik kurallarına göre hatalı.
    3- Arabada aynen motordaki arkadaş gibi tepedeki yön bildirim levhasına bakmadan ilerlediğinden son anda şerit ihlali yaparak trafiği tehlikeye sokuyor oda hatalı ama böyle bir durumun her zaman olabileceğini varsayarsak araç yavaşladığında arkadan gelen araçların yavaşlayan aracın fren stoplarından durumu kavraması gerekir fakat motor çokm hızlı olduğundan durumu geç farkediyor.
    4-Her durumdada üzücü bir kaza yaşanmaması sevindirici bir durum.

Litrelik makinalara çok hakim olabilmek,üstün sürüş yeteneğine sahip olabilmek asla bir noktadan diğerine varabilmek için yeterli değildir.
    Kurallarada uymak bu tip durumlarla karşılaşılmasının önüne geçecektir.
    Lütfen trafik işaret levhalarına,yol çizgilerine dikkat edelim aşırı hızdan kaçınalım.
    dundanbiri ve morFİL bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tarz bi olayi bana bi arac 90 km hizla yasaatti orta bariyere giriyordum siyirdim yan yola girdim. 110 olsaydim bilmiyorum

Videodaki arkasalar olmemis ama buyuk bi ders almistir insallah. artik surus tarzini degistirme vakti gelmisde geciyor!
    dundanbiri ve morFİL bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ben bu kadar süratli gideyim önümdeki adam sırf i*neliğine fren yapıp beni öldürmeye çalışsa utancımdan videosunu koyamam, sen 200km ile sağ şeritten uçuşa geç sonra bakın hatalı araça sürücüsü var de. Araça sürücüsünde 2 hata varsa motor sürücüsünde 5 var, gitsin bi sadaka filan versin arkadaş gözetini varmış yukarılarda.
    mattiadestro, morFİL ve Sokollu bunu beğendiler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    videonun tamamını koyunda apaçi görelim
    TOTEMONS, berkcigdem, morFİL ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Büyük geçmiş olsun bir dahakine bu kadar şanslı olmayabilir.
    İyi gelişmiş refleksler hayat kurtarır.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Sağımızdan solumuzdan canımızı umursamadan geçen apaçiler bunlar işte..
    Mengu16 ve TOTEMONS bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu kafayla motosiklet kullanmaya devam ederse "ölümcül kaçış" yerine "ölümlü kaza" başlığı açılır yakında.

Neden bu kafayla devam ederse dedim peki? Tek suçlu arabaymış gibi arabayı durdurup şöförün üzerine yürümelerinden tabii ki.

Belli ki düşündükleri "bizde hiç kusur yok, haklıyız, otomobil sürücüsü hede hödö..." Yol ayrımlarına gelirken aynen böyle tapagaz sürmeye devam etsinler, haklı ve ölü olmanın müthiş hazzını yaşarlar.

Aynen devam.
    tozluklu, Mengu16, TOTEMONS ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam kusura bakmayın ama öncelikle motosikletli arkadaş çok hatalı.
    o hızla önüne taş, hayvan vb bişi çıksaydı kimi suçlayacaktı acaba?
    tamam araçta hatalı, daha önceden o şeride girmesi gerekirdi ama motosiklet sürücüsünün her zaman daha dikkatli olması gerekir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)