Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 253334353637 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün şahit oldum gözlerimle gördüm Mondial 125 cc mg tam 41250 km de hemde nasıl anlatayım motor bi abimizin her hafta göle gider yamur çamur demez üzerine 2 kişide biner yükte koyar durduğu yerde yanda yatmıştır km teli kopuk 120 yapmış çok iyi tanıyorum 50 yaşlarında tek yaptığı yağını koyar aksatmaz daha anahtar değmemiştir. Mondiali düşünmeye başladım kendisi motorunun yerli olduğunu zannediyor Çin olduğunu söledim inanmadı helal olsun ....
    kardes yalnısımı varsa duzelt bu motor cıkalı daha kac ay oldukı??? 42000 km nasıl yapmıs ???
    eger yapmıssa helal olsun bende yenı aldım walla sevındım dogruysa uag ler saglam dıyolardı ama mg de 42000 yaptıysa supermıs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R1
    motorsiklet işini çin malları yüzünden bıraktım. lastik patlağı için gelen aptal makina karbüratör arızası veriyor durduğu yerde. böyle saçma sapan bir durum olabilir mi Allah aşkına. Adama kardeşim suç bende değil banane diyemezsin. sorumluluk sende. yedek parça takıyorsun iki dakika sonra kırılıyor. burdan kazanılan paranın helalliğinden şüpheliyim. yağ değişimine gelen motor daha kapıdan girmeden kilitleniyor. üstelik daha ciddi bir kilometre bile yapmamış. insanların gücü bunlara yetiyor alıyorlar ama ağız tadıyla bir yeri gevşemeden çatlamadan binemiyorlar. şu an kullananlar farkında mı bilmem ama en kısa zamanda o motorları üretene de türkiyeye getirene de bela okuyacaklar.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bence çin mallarını kötülemek yalnış,her zaman diyorum siz ne isterseniz adamlar onu yapıyor,kaliteli iste kaliteli yapsınlar.çogu kaliteli elektronik ürün parçaları çin üretiminde onları kötülüyormuyuz .
    bir zamanlar kınroad 150 cc scoteer kullanmıştım 2.5 sene 26.800 km de satmıştım
    değişen parçalar
    gaz teli -1 kere
    motor salıncak burçları -3 kere
    arka fren balatası-2 kere
    ön fren balatası-1 kere
    konjektör-2 kere
    sağ-sol düğmeler-1 kere
    egzoz -2 kere kaynak yapıldı
    debriyaj bilyaları-1 kere
    motor kayış-1 kere
    arka lastik-1 takım
    akü-1 kere değişti
    ateşleme bobini-1 kere değişti
    buji başlıgı-kablosu-1 kere değişti
    orta sehpa-2 kere kayanak oldu
    ön varyatör-1 kere değişti (kayışı sökerken kırdık )
    ayak marş dişlişi-1 kere değişti
    hava ve yakıt hortumları-1 takım değişti
    ön farlambası-2 kere değişti
    grenajlar hiç değişmedi
    her 2.000 km de bir yağ değişti bazen 1.500 km de

göründüğü üzere ahım şahım bir masraf yok ortada,tamamen kullanım olayı siz onu zorlamaz limitlerin üzerine çıkarmazsanız O da fazla masraf açmıyor.düzgün kullanım = az masraf çok km
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    bir arkadaşım 17.000 kmde bir rs aldı aslında rs dil marka farklı ama aynı kasa kaçıncı piston sekman bilinmez ama motoru 250 tlye aldı hurda gibi:D ama sonucta yapmışD
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün şahit oldum gözlerimle gördüm Mondial 125 cc mg tam 41250 km de hemde nasıl anlatayım motor bi abimizin her hafta göle gider yamur çamur demez üzerine 2 kişide biner yükte koyar durduğu yerde yanda yatmıştır km teli kopuk 120 yapmış çok iyi tanıyorum 50 yaşlarında tek yaptığı yağını koyar aksatmaz daha anahtar değmemiştir. Mondiali düşünmeye başladım kendisi motorunun yerli olduğunu zannediyor Çin olduğunu söledim inanmadı helal olsun ....
    mg çıkalı kaç ay oldu vaybe,iyi km yapmış
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KANUNİ WİNDY S
    160 günde 21000km
    20000 km'si asfalt, 2 kez 50 cm lik dereden geçtim. güneşte bırakmıyorum geceleri dışarda kalıyor.
    her 2000 km'de yağ değişti.
    debriyaj teli 1 kez, km teli 1 kez değişti. 18000 km de balatalar değişti, 16000de lastikler değişti(Pirelli MT65 takıldı)
    kronik problemi olan egzoz vidaları 500. km de kırıldı masraf 5TL
    TEK sıkıntım km ve devir göstergesi. 2 kez değişti, sonuncusu 27. km'sinde bozuldu. şimdi değiştirmiyorum.
    Genel olarak fiyat/performans Mükemmel. 2400 TL lik motordan beklediğinizin fazlasını veriyor. Aksesuar olarak arka çanta, depo üstü çanta motor koruma demiri, 8000K Bixenon far mevcut.
    216 km'lik mesafede işe gidip geliyorum. motorum şu an mükemmel durumda ne zaman olursa olsun 1000 km'lik geziye gidiyoruz deseler hemen çıkarım yola.
    Fotoğraflar
    --->> http://www.motosiklet.net/forum/moto...indy-s-19.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...indy-s-24.html
    112ciyiz

Motosikleti
    Artık Yok...
    windyler zaten kanunin gururu en sorunsuz motorları nerdeyse

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Bu windy S ile Kuba kh125-12d arasında sürekli gidip geliyorum. Kubayı gördüm çok tatlı ve kaslı duruyor...Birde Japan olması beni çekiyor...
    Asla pes etme !

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    ben bi tane çin malını 53.000 km de gördüm dün . ama gördüğüm sadece km saatiydi. Zevkten kendim çevirmiştim
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Wolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Maşallah Allah Teala hiçbirimizi yolda bırakmasın inşallah

yeml motor alsam da windy yi satmıcam. Hedefim 80000
    112ciyiz

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    Alıntı adidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mg çıkalı kaç ay oldu vaybe,iyi km yapmış
    Valla resimleride var ama nasıl atılır bilmiyorum bende görünce şaşırdım bakınca bağ olur derlerdide inanmazdım çok özen göstermez sadece yağını koyar basar gider. dağ bayır heryerde kullanıyor balıkçıdır kendisi....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:20 ----------

Resimler

http://img710.imageshack.us/i/grnt005qk.jpg/
    http://img685.imageshack.us/i/grnt004a.jpg/
    http://img697.imageshack.us/i/grnt003m.jpg/
    http://img687.imageshack.us/i/grnt002h.jpg/

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeml motor alsam da windy yi satmıcam. Hedefim 80000
    Hocam şu windy s hakkında bilgi istiyorum sizden. Fiyatı herşey dahil kaça mal oldu ? Servisleri nasıl ilgileniyorlar mı? Yedek parça sıkıntısı var mı ? YBR parçaları oluyor mu ? Yakıt tüketimi nasıldır ?
    Asla pes etme !

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Asya 150T1 : Geçen sene aldım.Kitapçığındaki tüm yağ değişim kilometrelerini ve sürüş şekillerini uyguladım.Motorum şuanda 10.000 Km'de.Bu kilometre boyunca o biricik servislerimizin yapmış olduğu şerefsizliklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.Bakımların tümünde ne kayışa ne de debriyaj takımlarına bakıyorlar.Sadece yağını değiştirip gönderiyorlar.Bizimde amatörlüğümüz hallice idi o zaman.

8.000 kilometre orjinal kayışla yol aldım.Sonunda kayışı kopardım foçaya giderken yolda kaldım.Ön ve arka debriyaj takımları ve kayış değişti.Yeni akü alındı. 260 lira maliyeti oldu.

Bu 10.000 kilometrelik süreçte egzozum 2 kere değişti.Petekleri düştüğünden cazır cuzur ötmelerden dolayı 2 kere garantiden yeni egzoz geldi.Artık göndermiyorlar malum...

Yaptığım en uzun yol ise Eskişehir - İzmir oldu.Kula yokuşunu bilenler bilir Motorun tüm bakımları yerinde olduğu için hiçbir sorun çıkarmadı.toplam 1000 kilometre yol aldım.Arada motoru dinlendirdim.Gitmeden önce kesinlikle yağını değiştirdim.Eğer motorla dip gaz yapmaz, üç kişi binmez, kısacası motorun anasını ağlatmazsanız size bir sorun çıkarmaz.

Çin motorları için, bakımını TAM OLARAK yaptığınız sürece size hiçbir sorun çıkartmayacağını düşünüyorum.Şuana kadar gördüğüm çin mallarını herkes yerden yere vuruyor.Ama durum gerçektende öyle değil.Bütün yolu dip gaz gitmez, 3-4 kişi binmez, kısacası motorun anasını ağlatmazsanız hiçbirşey de olmaz

Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şu windy s hakkında bilgi istiyorum sizden. Fiyatı herşey dahil kaça mal oldu ? Servisleri nasıl ilgileniyorlar mı? Yedek parça sıkıntısı var mı ? YBR parçaları oluyor mu ? Yakıt tüketimi nasıldır ?
    Mart ayında 2450TL ye peşin aldım, koruma demiri ve arka çantayı ucuzundan aldım(başlangıç motoru diye)70TL
    depoüstü çanta (SCOYCO)80TL
    lastikler PirelliMT65 110 TL
    bixenon far 8000K çifti 200 TL(teki yedek duruyor)
    yedek parça sıkıntısı yok, servis kalitesi yerine göre değişiyor. Herkeze veriyorlar servisliğini.
    Göstergeler dışında hiçbir problem yok tavsiye dederim.
    112ciyiz

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Kısacası bana göre durum şu çin malı communter(manual) motosikletler alınır scooterlar alınmaz
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısacası bana göre durum şu çin malı communter(manual) motosikletler alınır scooterlar alınmaz
    cok dogru bir görüş aynen katılyıorum alıcanacak modeller touring ve cup tarzları !
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

zaf-zaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mtb+joymax250
    arkadaşlar motorum 150 zat 2005 model, ilk sahibiyim şu an yaklaşık 29.000 km.de
    geçen hafta izmirden, marmaris yarımadasını dolaştım toplamda 3günde 750 km. yol yaptı daha da yapardı motoru yormadan kullanırsanız çin malı da olsa gidiyo işte fotoları...
    http://img838.imageshack.us/img838/8...21824x1368.jpg
    http://img8.imageshack.us/img8/4204/...31824x1368.jpg
    2005 - 2013 çinli emektar zat 150
    2014 - ........ symjoymax250

slm

arkadaslar mondıal zat150 le tam gaz kac km gıtmelıyım

Motosikleti
    MONDİAL 150RF
    lanet olsun çin malına. birdahaki motorum kesinlikle çin olmayacak..

BENİM MOTORUM SUAN 1640 KM DE.
    karbüratör değişti.
    ön maşa değişti.
    aynalar 4 kere değişti
    arka dış lastik 2 kere değişti.(bu biraz benden kaynaklanıyor) :D
    sinyalleri 7 kere değiştirdim artık değiştirmiyorum :D öyle kırık duruyor.
    sele değişti.
    kontak değişti.
    akü 2 kere değişti
    fren levyesi 3 kere değişti.
    daha nicesi var..........

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 253334353637 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler