Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilincsiz ve cahil suruculer trafigi tehlikeye atiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    huseyinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Istanbul'da yasayan ve ozellikle motorsiklet surucusu olan hemen herkesin bahsedecegim sorunlari yasadigina eminim. Bunlarin ilk basinda sondurmedikleri sigaralari hareket halinde camdan atanlar, telefonuyla mesajlasanlar, sinyal vermeden veya aynalarini kontrol etmeden serit degisterenler ve motorsikletleri bilerek sikistiran ve yol vermeyen, onlerine kiranlar var. Malesef bilinc ve kendini gelistirme soz konusu olmayinca hatada tolerans kaldirmayan motorsiklet ve suruculerine oluyor olan. Bu yuzden ozellikle araclarla aranizda kapi acilacak kadar mesafe birakmanizi veya en azindan hizinizi acil bir durumda durabilecek kadar dusuk tutmanizi oneririm. Basima gelen ufak bir anektodla yazimi sonlandirayim: Dun E-5'te Mecidiyekoy'de emniyet seridinde 40 km ile seyrederken yanindan gectigim otobus bir anda saga kirdi. Kornaya basmama ragmen ABS'nin de yardimiyla ancak durabildim. Hic bir sey olmamis gibi sofor kapiyi acti ve yolun ortasinda yolcuyu indirdi. Burada yolcu indirmesinin yasak oldugunu soylememe ragmen tabi ki anlamak istemedi.
    Dikkatli ve kazasiz surusler

Huseyin
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de demin bi kadın sürücünün yola atlamasıyla kaza yapıyordum , sola baktı sağa bakmıyor frenlere abanınca mön mön suratıma bakıyor Allah'ın belası

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Buyuk gecmis olsun.

Bunlarin hesabini da bizim yapmamiz gerek.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    memleket sığır dan gecilmiyor, gemisini kurtaran kaptan, dunya seyinde degil adamin, bayiltasiya dovmek istiyorsun ama bitmiyorlar, uzun zamandir Amerikaya gidip geliyorum orada motorlari taciz etmeyi birak yanina yaklasamazlar birsey olur basim derde girer diye, Amerikada trafik kurallari motorculari cok iyi korur killarina zarar gelse adamin agzina ederler...

Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    banada dün transporter çarptı kırık falan yok ama bacağımda ciddi ezikler var sanırım uzun bi ara vericem motora

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @Tradabaglar sanada buyuk gecmis olsun.
    Trasabaglar bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı Trasabaglar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada dün transporter çarptı kırık falan yok ama bacağımda ciddi ezikler var sanırım uzun bi ara vericem motora
    çok geçmiş olsun.

ben trafiğe malesef 4 tekerle katılıyorum.(zaman zaman 6 teker de olabiliyor) soldan uyuzlananı mı dersiniz, şerit ihllali yapan, gereksiz ve devamlı şerit değiştiren, gereksiz frene basan, soldan 2. şeritte iken selektör ile yol isteyen... yaz yaz bitmez...
    image is nothing without power, power is nothing without control.

huseyinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avrupa'dan Anadolu'ya gecislerde e5'i kullaniyorsaniz mutlaka kornanizi iyi kullanmaya calisin ve suruculeri uyarin. Gecenlerde Bagdat Cd'ne giderken bayanin biri arabasi seyir halinde iken cep telefonuyla mesajlasiyordu ve serit ihlali yapip hayatlari tehlikeye attiginin farkinda degildi. En az 10 kez kornaya basmama ragmen dibinden bile gormedi ve son care olarak onune gecip yavaslamam ve dikkatini cekerek uyarmam gerekti.

Seinfeld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mcx Roadracer
    İzmir'liyim ve 34 plakalılardan nefret ediyorum. İyi sürücüleri tenzih ederim öncelikle. İzmir'de yaşayan bilir, taksi ve dolmuşlar harici insanlar gayet bilinçli gider gelirler. Ta ki 34lüler gelene kadar. Arkadaş hatalı sollayan mı ararsın, şakadanak yolun ortasında duran mı, cep telefonuyla konuşurken bi yandan da sinyal vermeden caddeden sokağa girmeye çalışanlar mı. Her seferinde sakin kalmaya çalışıp içimden bol bol küfür ediyorum. Çok kişiyi uyardım ve artık sinirlerim yay gibi oldu artık. Sevimsiz geliyor 34lüler. Adres falan soruyorlar bazen tam zıttı yönü tarif ediyorum
    GB79 ve Bekozade bunu beğendiler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kamyonlardaki havalı korna takacan ama eşşeğe altın semer vursan, eşşek gene eşşek gene eşşek,trafik eğitimi gerekir

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Seinfeld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'liyim ve 34 plakalılardan nefret ediyorum. İyi sürücüleri tenzih ederim öncelikle. İzmir'de yaşayan bilir, taksi ve dolmuşlar harici insanlar gayet bilinçli gider gelirler. Ta ki 34lüler gelene kadar. Arkadaş hatalı sollayan mı ararsın, şakadanak yolun ortasında duran mı, cep telefonuyla konuşurken bi yandan da sinyal vermeden caddeden sokağa girmeye çalışanlar mı. Her seferinde sakin kalmaya çalışıp içimden bol bol küfür ediyorum. Çok kişiyi uyardım ve artık sinirlerim yay gibi oldu artık. Sevimsiz geliyor 34lüler. Adres falan soruyorlar bazen tam zıttı yönü tarif ediyorum
    "Calma kapimi calarlar kapini"

Sende Istanbula geldiginde adresi Izmirli bulup ona mi sorucan )))))

Seinfeld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mcx Roadracer
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Calma kapimi calarlar kapini"

Sende Istanbula geldiginde adresi Izmirli bulup ona mi sorucan )))))
    GPS kullanıyorum )
    Rüzgar Eken Fırtına Biçer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)