Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R A1 Ehliyeti Kapsıyor Mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Seneye motor ehliyeti alıcaktım A2 fakat yeni bir yasa çıkıyormuş 2016'da A2 için yaş sınırı 18'e yükseltildiğini öğrendim açıkçası üzüldüm bundan dolayı A1 ehliyet alacağım fakat bir sorum var. Biliyorum A1 ehliyette 125cc motor sürülebiliyor ama yinede aklımda kalmasın diye soruyorum Honda CBR 125R motorunu A1 ehliyet ile sürebilirmiyim ? Şimdiden cevaplar için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    evet kapsıyor

cbr 125 için asıl kritik nokta güç/ağırlık oranının nasıl çıkacağıdır 125cc kriterinden zaten geçiyor

(güç/ağırlık oranından kurtarıyor 0.071 çıkıyor)

(nedir bu cbr sevdanız iki günde çaldıracağınıza alın bi 210'luk )
    beko12345 bunu beğendi.

Çok teşekkür ederim :D

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr 125 gibi motor yok buna temenni edim.ha soyle gitmez ama gitmez dedigima bakmayin 3 viteste 8 bin devirde 87 km hiza ulasiyor.artik siz dusunun 5.ci vitesten sonra cani bitiyor.fakat 125 130 goruyorum koprude 5 ci viteste 6. Taksam belki 135 140 dayanir motor kilom 58 kilo.isiklarda pcx 150 cbf 150 apache 150 kafa kafaya kalkiyor ama ilerde farki basiyorsun yol uzunsa 25 cc fark olmasina karsi.ama az yakiyor sikistirmadigin surece 7 bin deviri gecme 10 kurus yakiyor kilometrede sehir ici en ideal motor 125 lik fakat otoban fazla cikarim diyorsan cbr 250 tavsiye ederim.sollamalarda gucsuz kaliyor motor.ama yakitida 2x bunu unutma 1 depo benzin atiyorum 25 gun benzin gidiyor

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

(nedir bu cbr sevdanız iki günde çaldıracağınıza alın bi 210'luk )

Bunu muhetemelen çok az kişi anlayacaktır arada derede geçen bir olay olduğu için ama ben ciddi bukadar gülmemiştim bayadır mt de. Sen çok yaşa.
    Usercom bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 gibi motor yok buna temenni edim.ha soyle gitmez ama gitmez dedigima bakmayin 3 viteste 8 bin devirde 87 km hiza ulasiyor.artik siz dusunun 5.ci vitesten sonra cani bitiyor.fakat 125 130 goruyorum koprude 5 ci viteste 6. Taksam belki 135 140 dayanir motor kilom 58 kilo.isiklarda pcx 150 cbf 150 apache 150 kafa kafaya kalkiyor ama ilerde farki basiyorsun yol uzunsa 25 cc fark olmasina karsi.ama az yakiyor sikistirmadigin surece 7 bin deviri gecme 10 kurus yakiyor kilometrede sehir ici en ideal motor 125 lik fakat otoban fazla cikarim diyorsan cbr 250 tavsiye ederim.sollamalarda gucsuz kaliyor motor.ama yakitida 2x bunu unutma 1 depo benzin atiyorum 25 gun benzin gidiyor

Cidden neyin kafasını yaşıyorsun anlat bana, adam kalkmış demiş ehliyetten 125e kaldık sen gelmiş diyorsun cbr 250. Böyle konuları bende açtığımda aynısı banada deniyor. Artık sırf yorum atmak için atmayı kesin ya da konuya hakim olmadan yazmayın bir şey.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen sepyaya katiliyorum adamin sordugu soruya bak verdigin cevaba bak. Bi de akli sira karsilastirma yapmis aradaki 25cc farka ragmen geciyor diye ya :D R6 da 2.0 motor araclari aglatiyor aradaki bir hayabusalik farka ragmen o isi napicaz :D araba o derseniz cbf1000'ini de kalkista aliyor o is nolucak :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)