Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kuba Superlight 200 sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, kuba superlight 200 almayı düşünüyorum ama yeni regal raptor aldım ve çok fazla sorun çıkarttığı, fazla yaktığı ve çok fazla titrediği için iki ayda satmak zorunda kaldım şimdi baştan beri kafamda olan bu modeli almak istiyorum ve sorun çıkartmasından korkuyorum. Kullananlar, bilenler en ufak bir sorunun bile yazarsanız memnun olurum öğrenci olduğum için benzinden fazla masrafları karşılayamıyorum. Birde ne kadar yakıt tüketimi olduğunu yazarsanız sevinirim. Görüşleriniz benim için çok değerli...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Yerimi alayım, forum tabiri ile buralarda değerlenir

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Benim gözümde fiyat/performans olarak kötü yanları olmayan bir motordur.
    He eksi yönleri yok değil, ayna sadece sözde var gerçi benim boy uzun hiç bir şey göremiyorum.
    Üst devirler biraz titreşimli ama abartı değil, bende zaten takılmıyorum.
    Deponun boş olmasına bağlı olaraktan 40-45lira arası pompa atıyor, ben fazlasını doldurmuyorum.(Geçen gün 37lira'da pompa attı)
    Kullanımına bağlı olarak 250-300km. arası mesafe kat edebilirsin.(Ben dibinden benzin almasın diye kırmızı çizgiye gelmeden doldururum-230km.)
    Alırsan frenlerini, amortisörlerini kontrol ettir. Sahiplendiğin zaman bakımını aksatma, yağlamasını zamanında yap gözün kapalı kullan.
    Tavsiye ederim pişman olmassın.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bizim başlığımız olan şu kısma alsak sizi daha güzel sonuçlar elde edeceksiniz

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ght-200-a.html

bu arada bu pazar owlcruiser'ında katılımı ile bir gezi düzenleyeceğiz,sizleride bekliriz.

Alıntı CamelBiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gözümde fiyat/performans olarak kötü yanları olmayan bir motordur.
    He eksi yönleri yok değil, ayna sadece sözde var gerçi benim boy uzun hiç bir şey göremiyorum.
    Üst devirler biraz titreşimli ama abartı değil, bende zaten takılmıyorum.
    Deponun boş olmasına bağlı olaraktan 40-45lira arası pompa atıyor, ben fazlasını doldurmuyorum.(Geçen gün 37lira'da pompa attı)
    Kullanımına bağlı olarak 250-300km. arası mesafe kat edebilirsin.(Ben dibinden benzin almasın diye kırmızı çizgiye gelmeden doldururum-230km.)
    Alırsan frenlerini, amortisörlerini kontrol ettir. Sahiplendiğin zaman bakımını aksatma, yağlamasını zamanında yap gözün kapalı kullan.
    Tavsiye ederim pişman olmassın.
    1) Peki motor aksamından, debriyaj vb'den sorun çıkar mı?
    2) Bu motorda vitesi boşa atma sorunu duydum sizde de bu sorun var mı? Ve varsa bu sorun kullanımı etkiliyor mu ve son olarak
    3) motor jiklesiz çalışıyor mu? Çalıştıktan sonra ilk durmada stop ediyor mu?

Ben 2006 model ikinci el ayni motor zaten 90 binde almistim.

bana bir kurus dahi masraf cikarmadi en azindan bende keeway olani saglam ole hemen dokulecek gibi durmuyor malzeme kalitesini hissettiryor
    .kuba olani bilmem ama aynisi oldugunu soyluyorlar
    dedigin gibi titresim en buyuk sikintisi.cok titresim var
    motor agir ve genis ozellikle trafikte aralara girerken sikinti manevra kabiliyeti cok kotu.kisa sure sonra yoruyor.

Stabil hiz yeterli gibi 90 ama Motorun ivmelenmesi berbat otesi cok gec hizlaniyo kirmizi isiklarda motor kalkana kadar.50 tane korna yiyosun.
    Yakit olarak 100 km 3 litre gibi bisey yakiyor
    Bunlar eksileri artilari
    Goruntusu cok sekil motora zevk icin bindigini belli eder hemen.
    Tekerler kalin motor alcak o yuzden yolda guvenli gittigini hissedersin ole heran devrilcekmis gibi tedirginlik yaratmiyor. Frenleme mesafesi harika agir ve kalin lastik oldugu icin

Oturus pozisyonu cok rahat.

İsteklerin neler ona gore. Belirle kararini ver

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim başlığımız olan şu kısma alsak sizi daha güzel sonuçlar elde edeceksiniz

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ght-200-a.html

bu arada bu pazar owlcruiser'ında katılımı ile bir gezi düzenleyeceğiz,sizleride bekliriz.
    Başlığınızı okudum ama ben özellikle sorunu var mı yok mu diye sorunlarına özel bir konu açmak istedim.

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Goldshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2) Bu motorda vitesi boşa atma sorunu duydum sizde de bu sorun var mı? Ve varsa bu sorun kullanımı etkiliyor mu ve son olarak
    Motordan ve debriyajdan bir şey çıkacağını zannetmem bakımları zamanında yapıldıktan sonra,
    Evet bende de boşa geçme sıkıntısı var, bir vezne'den geçeceğim zaman, arkadaşımla karşılaşıp konuştuğum zamanlarda boşa alamadığım durumlarda motoru istop edip bir daha çalıştırıyordum
    Evet jiklesiz çalışıyor ve ilk durmadan sonra stop etmiyor, hatta kendin kapatmassan motoru hiç etmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stabil hiz yeterli gibi 90 ama Motorun ivmelenmesi berbat otesi cok gec hizlaniyo kirmizi isiklarda motor kalkana kadar.50 tane korna yiyosun.
    Yakit olarak 100 km 3 litre gibi bisey yakiyor
    Bunlar eksileri artilari
    Goruntusu cok sekil motora zevk icin bindigini belli eder hemen.
    Tekerler kalin motor alcak o yuzden yolda guvenli gittigini hissedersin ole heran devrilcekmis gibi tedirginlik yaratmiyor. Frenleme mesafesi harika agir ve kalin lastik oldugu icin

Oturus pozisyonu cok rahat.

İsteklerin neler ona gore. Belirle kararini ver
    Evet otoruş pozisyonu çok rahat ancak kubanın ilk kalkışı çok seri ve atik. 105 kilo olmama rağmen ivmelenmesi çok güzel

Motosikleti
    1-motor ve debriyajdan problem çıkmadı bana gayet güzel kullandım.
    2-vitesi boşa alma durumu genelde çin motorların hepsinde oluyor,hatta japonlardada bu yaşanıyor ama ben boşa almada biraz gaz vererek alıyorum o zaman rahat geçiyr boşa.
    3-ben hep jiglesiz çalıştırdım aleti ama kalite bir buji değişimi yapmışdım 10 tl ye ngk nın o fark ettirdi motorun çalışmasına.
    CamelBiker bunu beğendi.

Peki bu boşa alma sorunun bir çaresi yok mu yani yaptırabiliyor muyuz?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Şimdi siz bizim iki başlığı da okudunuz, ayna açısının yetmemesi, boşa geçiş sorunu, kötü fabrikasyon lastiklerle ilgili yazılanları okudunuz ve üstüne de bu başlığı açtınız. Bence yanlış yaptınız. Çünkü fiyat performans olarak, ne aldığının bilincinde olduğunuz sürece, beklentilerinizi karşılayacak bir motor için, çinli işte ne olacaktan, çekmiyor, atak değil, iki yılda pas yapıyormuş gibi onlarca olumsuz cevabı da davet edeceksiniz başlığınıza. Ben bunların çoğunu açıkçası komik buluyorum. 200 CC, 13 Beygir ve 7.000'de tork üretmeye başlayan, bakın başlayan diyorum max tork değil, bir motordan ne beklediğinizi bilmezseniz, değerlendirmeler de analitik olmaz.
    Böyle pesimist bir yaklaşımdaki başlıkta size kolaylıklar diliyorum ...
    CamelBiker ve tinerci bunu beğendiler.

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi siz bizim iki başlığı da okudunuz, ayna açısının yetmemesi, boşa geçiş sorunu, kötü fabrikasyon lastiklerle ilgili yazılanları okudunuz ve üstüne de bu başlığı açtınız. Bence yanlış yaptınız. Çünkü fiyat performans olarak, ne aldığının bilincinde olduğunuz sürece, beklentilerinizi karşılayacak bir motor için, çinli işte ne olacaktan, çekmiyor, atak değil, iki yılda pas yapıyormuş gibi onlarca olumsuz cevabı da davet edeceksiniz başlığınıza. Ben bunların çoğunu açıkçası komik buluyorum. 200 CC, 13 Beygir ve 7.000'de tork üretmeye başlayan, bakın başlayan diyorum max tork değil, bir motordan ne beklediğinizi bilmezseniz, değerlendirmeler de analitik olmaz.
    Böyle pesimist bir yaklaşımdaki başlıkta size kolaylıklar diliyorum ...
    Kusura bakmayın bütçe kısıtlı olunca her kuruş değerli oluyor. Aldığımda çıkan sürprizler istemiyorum önceden kiriyle pasıyla her şeyini bilmek istiyorum alacağım ürünün.

sıkıntısı yok alabilirsin temiz motor yalnız kubada parça fiyatları biraz yüksek nerdeyse japon parçalarından bile pahalıya geleyo bazı parçları bi onuda araştır.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kusura bakmayın bütçe kısıtlı olunca her kuruş değerli oluyor. Aldığımda çıkan sürprizler istemiyorum önceden kiriyle pasıyla her şeyini bilmek istiyorum alacağım ürünün.
    Elbette, hepimiz Allaha şükür alın teriyle para kazanan insanlarız ve motosiklet gibi "özel" bir aracı almadan çok iyi düşünmek gerek. Ancak belli bir noktadan sonra, her motorun kendine has problemleri olduğu da muhakkak. SL200 için söyleyebileceğim şey, verdiğiniz paraya karşılık, motorun gerek görünüş ve gerekse performans olarak kabul edilir düzeyde olduğudur. Bu noktada sürüş karakteriniz ve beklentiniz de çok önemli tabii. Yüksek devirde sürmek, atak bir karakter arıyorsanız bu SL200 değil. Bu motor şehir içinde, kanuni hızlarda çok rahat ve ekonomik bir motor. Yalnızca ülkemizde gerek kanunların eksikliği ve gerekse diğer taşıt sürücülerinin motor kullananlara saygı göstermemesi yüzünden, özellikle çevre yolu ve otobanlardaki konumlanmanızı, gözlem ve her daim kendinizi kollayacak şekilde ayarlamanız gerekiyor. 79-80 km/h ile giden bir kamyonun yanından sıyrılmak konusunda skıntınız olmaz, ama 100 km/h ve üzeri süratlerdeki taşıtları "açarım gazı sollarım" deme şansınız yok. Bunun dışında son derece yumuşak, konforlu bir sürüş karakteri vardır motorun. Bu da zaten cruser/chopper kullanıcılarının tarzıdır. Gazlamak değil keyifli gezinti istiyorsanız problemsiz bir motor SL200. Bir kez daha hatırlatmak için yazıyorum ;
    1- kesinlikle lastikleri değişmeli (500 TL civarında)
    2- kesinlikle aynalar değişmeli ya da uzatma aparatı ile uzatılmalı (değişmezseniz 70 TL değişirseniz 100 TL civarında)
    3- artçı ya da estetik olarak tercih ederseniz sisy bar (120 TL civarında)
    4- büyütmek isterseniz yan çanta takımı (250-275 TL civarında)
    Bunun dışındaki aksesuvarlar keyde kederdir.

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Cantalar kendisinde yok mu?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı obk11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cantalar kendisinde yok mu?
    Var, ama bazı arkadaşlarımız hacimlerini yeterli bulmayıp değişmeyi tercih ediyor. Bir de orjinal çantalar yumuşak, biraz daha sert ve mukavemeti yüksek, ayrıca kilitli tür isteyen değişiyor çantaları. Bu bir olumsuzluk değil, tercih elbette ...

Motosikleti
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var, ama bazı arkadaşlarımız hacimlerini yeterli bulmayıp değişmeyi tercih ediyor. Bir de orjinal çantalar yumuşak, biraz daha sert ve mukavemeti yüksek, ayrıca kilitli tür isteyen değişiyor çantaları. Bu bir olumsuzluk değil, tercih elbette ...
    mesela ben

shadowmaster bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    mesela ben ]
    Geniş o çantalar geniş ...

Motosikleti
    valla aralara giremiyorum çok fazla zaten ama ne bileyim şekilde gösteriyor baya
    shadowmaster bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    valla aralara giremiyorum çok fazla zaten ama ne bileyim şekilde gösteriyor baya
    Bende şekil yok ama aralardan rahat geçiyorum neyse konu dağılmasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler