Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Superlight 200 sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yaw bugün bir problem daha keşfettim motorda, Tuzla'dan, Bostancı'ya sürdüm, yağmur vardı ve ıslandı motor, üzerinde kocaman su damlacıkları oluştu, yoldaki çamur jantlara yapıştı !...
    Hiç beklemiyordum bunu, yıkıldım ...
    Mengu16, ozgranl ve kf-1500 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinliler olmasa 750cc altında chopper yok Türkiye'de sıfır km olarak farkındamısın ?
    Neyin kafasısın sen? Çinliye bir şey söylediğimyok kendi kendine kurup kurup yazıyorsun. O kadar alışmışsın ki "çinli motor kötüdür" denmesine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bugün bir problem daha keşfettim motorda, Tuzla'dan, Bostancı'ya sürdüm, yağmur vardı ve ıslandı motor, üzerinde kocaman su damlacıkları oluştu, yoldaki çamur jantlara yapıştı !...
    Hiç beklemiyordum bunu, yıkıldım ...
    Sende motorunun tıkanma, stop etme sorunu yerine böyle şeyleri yazarsın buraya rezil olmamak için aferin devam.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Niye her mesajında herkese hakaret etmek için kasıyosun, biz hakaret ettik mi ?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    arkadaşım,araştırmacı olmak vakit kaybı anlamı taşımaz..bizim kendi sayfamızda sadece gidondur fardır konuları konuşulmadı.senin gibi bir çok arkadaş soru sordu cevap verildi ve hepside senin sorduğun sorulardan oluşmaktaydı.Ben bu motoru almadan çok araştırdım ve ilgili tüm başlıkları okudum.sayfa adedinede bakmadım.hatta ayıp olmasın diye özel mesaj attığım insanlarda oldu ama konusu belli bir olaya tekrar tekrar başlık açmanın mantığı yok..

ha biz memnunmuyuz? memnunuz..
    çok sık problem yaşıyormuyuz? hayır, bakımlarını yaptırıyoruz yolumuza bakıyoruz..
    kronik arızası varmı? yok tek eksiği fabrikasyon lastikleri onun değişmesi lazım.
    100 km de 2.5 lt yakar her 1000kmde yağ değişimi yapılırsa sağlıklı olur,son hız 110 km dir titreşimi azdır..

yani senin için yeterli bu cevaplar,bundan sonrasi gidip bakmana ve sürmene kalmış,artık kalkıpda burada kendi arkadaşlarıma hakaret içerici mesajlar yazma,şu yukarıda yazdığım genel durumundan fazlasını ancak superlight 200 sayfasında bulursun çünkü herşey orada yazıldı çizildi.

Buda benim kendi custom yapım makinem,bunuda kendi sayfamızda oturup paslaşdık arkadaşlarla,başlık açıpda konuları dağıtmadık.

kf-1500 bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bu kadarcikmiydi

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Hocam kullanıcılar zamanla motorun sorunlarına alışırlar veya sorunları çözerler, dışarıdan sorunları söylemiyorlar gibi gözükür. Bugün vespacı bir arkadaşla geziye çıktık, o nasıl motor titreşimden dağılacak dedim, ne titreşimi yağ gibi gidiyor işte dedi. Sonra o bana zinciri yerine mi taksan şangır şungur ediyor dedi, benim cevabım hangi ses? Yani demem o ki kimseyi bir markadaki sorunları saklamakla suçlamayın, insan zamanla alışıyor ya da kendince çözüyor. Kaldı ki bahsedilen sorunlar sorun bile sayılmaz. Boşu bulamama her motorda başınıza gelebilir, zamanla siz motora motor size alışır boşa nasıl geçmiyor dersiniz soranlara. Lastik üst seviye modeller hariç sıfır çoğu motorda çöp zaten, Regal kullananlar ne yapsın ölçüleri de bir garip ₺1000 verdik Ayna falan küçük şeyler, tipini ve özelliklerini beğendiyseniz alın gitsin, çok araştırdıkça her motorda her sorunu yaşayan birisi bulunur
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Goldshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende motorunun tıkanma, stop etme sorunu yerine böyle şeyleri yazarsın buraya rezil olmamak için aferin devam.
    Sen de yazarken, "de" dahi anlamına geldiği için ayrı yazılır yalnız ...
    Tıkanan motor olsun, biz tıkanmayalım da... ( Bu örnekte de "da" dahi anlamında onun için ayrı ! Hatta örnekte de derken de öyle. )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Bir de arkadaşlar lütfen cevaplarımıza dikkat edelim, karşımızda oldukça asabi bir hanımefendi var ... "bayanım" kısımları ben kırmızı yaptım yanlış anlaşılmasın lütfen !

Merhaba, bir bayan olarak Yamaha virago xv 250 almayı düşünüyorum. Ama tereddütlerim var. Öncelikle bu motosiklet hakkında internette fazla paylaşım yok. Ve sorularımı yanıtlamaya yetmediler. 3 yıldır scooter kullanılanyorum ve bu benim ilk vitesli motosikletim olucak. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı 33000-3500'e bakıyorum o fiyatada hep 50000-60000 bin yapmış olan motorlar var. ve fiyatları çok yüksek. En çokta bozulmayacak, bana fazla masraf çıkar mayacak bir motor bakıyorum. Sizce motor nasıldır sorun yaşayanlar var mı bu motorla? Yardımlarınızı bekliyorum...
    Lifan'a yeni baktım ama biraz ağır gibi geldi. Sonuçta hem ilk vitesli motorum olucak hemde bayanım ağır gelmesinden korkuyorum. ...
    250 cc'lik başlangıç chopper'ı olarak bunların içinden hangisini önerirsiniz?
    Öğrenciyim,bayanım ve 3 yıldır scooter kullanıyorum ve bu benim ilk vitesli motosikletimolucak sorun çıkartmayacak ve özellikle 250 cc olan 3000-3500'e bir chopper arıyorum.
    Yamaha virago 250 : Japon güzel ama eski ve piyasada az km'li ve temiz olanı çok az
    Regal Raptor 250e-9: eskileri vibrasyondan dolayı fazla önerilmiyor. 2011'den sonrası öneriliyor ama yinde fazla sorun çıkartacağı ve ömrün tamircide geçeceği söyleniyor.
    Lifan Lf250 : Biraz iri,ağır ve yüksek fiyatlı ama yeni güzel mekaniği hakkında fazla bilgim yok paylaşırsanız sevinirim.
    Keeway super shadow 250 : istediğim ve beğendiğim bir motor ama yine bilgili kişileri sorduğumda sorun çıkarttığı söyleniyor.
    Bisan roadstar 250 : Hakkında çok fazla olumsuz yazı okudum ve kısacası almayı düşünmüyorum.
    Hyosung gv250 ve honda tarzı motorlarıda düşünmüyorum çünkü çok yüksek fiyatlılar...
    Yorumlarınız benim için çok önemli...
    Bakın burada bir noktada kırıldım , bize bu başlıkta başından beri SL 200 düşündüğünüzü yazmıştınız, oysa hiç öyle değilmiş

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kadın olduğuna dikkat etmemiştim, gaza getirecek cevaplarla bolca karşılaşıyorum inatla hakaret etmeyeceğim.

Ben de başlığı takip ediyorum, genel konusuna baktım incik cincik şeylerin muhabbetine donmus olay, gerekli seyleri bulmak icin gereksiz bisuru sey okumak zorunda kaliyor insan ondan başlığı baltalamasaniz iyi olur. Görüntüsü beni pek ilgilendirmiyor fakat iri yapısı ve tekerlekleri yolda daha bi güven veriyor gibi, kullanıcıları bu konu hakkında ne düşünüyor merak ediyorum yorumlarını alabilir miyiz ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @4frisby;
    Kuba Superliht 200 başlığında her türlü sorunuzun cevabı ve fazlası mevcuttur, başka bir sorunuz olursa seve seve oradan cevaplarız. Neden oradan cevaplarız ? Çünkü burada iyi bir şey yazınca takdir görmüyor, yalnızca kötü yönleri ilgi çekiyor.
    Şahsen bu başlığı sonuna kadar da baltalama kararındayım, eminim, son kararım...

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen de yazarken, "de" dahi anlamına geldiği için ayrı yazılır yalnız ...
    Tıkanan motor olsun, biz tıkanmayalım da... ( Bu örnekte de "da" dahi anlamında onun için ayrı ! Hatta örnekte de derken de öyle. )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Bir de arkadaşlar lütfen cevaplarımıza dikkat edelim, karşımızda oldukça asabi bir hanımefendi var ... "bayanım" kısımları ben kırmızı yaptım yanlış anlaşılmasın lütfen !

Bakın burada bir noktada kırıldım , bize bu başlıkta başından beri SL 200 düşündüğünüzü yazmıştınız, oysa hiç öyle değilmiş
    Sen nasıl bir işsizsin ya? Çok etkilenmişsin bakıyorum benden hepsini okumuşsun. Birde sanki karşımda türkçe hocası var sanane klavye benim yazı benim ister de'yi birleşik yazarım ister amuda kalkmış yazarım. Ayrıca bu konuya asabiliği getiren sensin. Bu konu çok olumsuz olumsuz diye ağlayanda sensin ben değilim.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Bir heves ile girdim Cevapları okumaya başladım ama umduğumu bulamadım. Yine Çinli arkadaşlar standart çinli alınganlığı göstermişler.

1 herkes bütçesine göre motor alır. Bütçesi ne olursa olsun bunu kendi keyfi için alır.

2 her motorun menşei ne olursa olsun bir takım eksiklikleri olur. Servis, Parça, mekanik, fiyat vb.,.

3 aldınız motoru kullanıyorsunuz , çok güzel. Evet motorun kendine ait bir başlığı da var. Ancak o başlık Altında Kullanıcılar Arasında dönen sohbetlerde oluyor. Yani aranan cevaplara ulaşılamıyor hemen.

Bazıları senin bu konunun içinde ne işin var diyecek olursa Onunda cevabını vereyim ki yanlış anlama Olmasın : eşim acaba ss yerine Chopper mı alsaydım diye sordu. Bende ona servis Parça vs ucuza gelecek, düştü kalktı diye dert etmeyeceğim , uygun fiyatlı bir choper arıyorum. O Yüzden başlığı görünce hemen okumaya başlamıştım.

Herkes gidip en son model en Pahalı sınıfında en iyi marka motoru almak zorunda değil. Almadığı için alınganlık yapmasına da gerek yok. Bugün çinliye biner yarın Japon alır bir Bakarsınız 2 sene sonra 40bin euro vermiş Harley almış. Yarının kime ne getireceği belli olmaz. Bunun yanında illa aramızda maddi sıkıntısı olmadığı halde tecrübesiz olduğu için gidip Çinli alanda vardır, motor sevdası ancak çinliye yetende.

KONU KİMSENİN MADDI GÜCÜ DEĞIL AMA.

Madrm kullanıyorsunuz kısaca ne olumsuzluklar yaşadınız. Bunların Çözümü sizi ne kadar uğraştırdı ne kadar zora soktu. Paylaşırsanız bizlerde ilk elden kısaca fikir sahibi oluruz

Teşekkürler

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @MuratK. ;
    Kullanıcılar arası geyik dediğiniz yazışmalarda bile (ki bizim başkıkta minimumdur) okunursa bir çok faydalı bilgi var. Ayrıca bu güne kadar tekrar tekrar da olsa hiçbir soru cavapsız kalmadı. Kendi adıma söylüyorum ister o başlıktan ister özel mesajla dilediğinizi sorun keyifle yanıtlarım. Ama burada, bu saygısızlık içinde değil...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkes fazla bütçe ayırmak zorunda değil. bu zevki 3-5 liraya yaşamak isteyende olur. yine de parasına göre karşılığını verdiğini düşünmüyorum bu motorun

Motosikleti
    honda cgl

Merhaba

Kardeş sana tek tavsiyem japondan şaşma değil 2. 10. El bile olsa en kral sıfır çinli den iyidir 90 model bir japon alırım ama 2016 çinli almam bütçene uygun temiz bi japon al biraz da makyaj yap yoluna devam et rahatına bak

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı XuRTo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sana tek tavsiyem japondan şaşma değil 2. 10. El bile olsa en kral sıfır çinli den iyidir 90 model bir japon alırım ama 2016 çinli almam bütçene uygun temiz bi japon al biraz da makyaj yap yoluna devam et rahatına bak
    biz enayiyiz sıfır aldık öyleyse...keşke 80 model bir honda alsaydımda bu mesajı okumasaydım...
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

çinli abiler alınganlık yapmışlar. bir de işi kamu kurumlarındaki asık suratlı yönetici tavrına çevirmişler. birader sizin sorununuza biz değil karşıdaki kurum bakıyor demişler.

Alıntı XuRTo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlarında uygun fiyatlılarının kmleri çok fazla oluyor. Kmleri korkutuyor beni yedek parçalarıda oldukça yüksek fiyatlı (yamaha, Suzuki falan)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes fazla bütçe ayırmak zorunda değil. bu zevki 3-5 liraya yaşamak isteyende olur. yine de parasına göre karşılığını verdiğini düşünmüyorum bu motorun
    Bende düşünmüyorum zaten onun için bu kadar ıncık cıncık inceliyorum. Birde 250 cc olsa tamam da 200cc olunca iyice düşündürüyor.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    benimde cok hoşuma giden bir motosiklet fakat asla o paraları vermem bu motora
    gv 250 alırım o paraya en azından motora binerim
    bu motorun hakkı taş catlasa patlasa 3.5 4 dahası haramdır benim gözümde kimse kusura bakmasın
    şekli güzel eyvallah da 6 bin filan tl filan yazmışlar sıfırına belki daha fazladır da
    keriz sanıyorlar insanları sanırım

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde cok hoşuma giden bir motosiklet fakat asla o paraları vermem bu motora
    gv 250 alırım o paraya en azından motora binerim
    bu motorun hakkı taş catlasa patlasa 3.5 4 dahası haramdır benim gözümde kimse kusura bakmasın
    şekli güzel eyvallah da 6 bin filan tl filan yazmışlar sıfırına belki daha fazladır da
    keriz sanıyorlar insanları sanırım
    Buna rağmen alanlar ve aldırtmaya çalışanlar olunca insanın aklına giriyor işte..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler