Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Superlight 200 sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette, hepimiz Allaha şükür alın teriyle para kazanan insanlarız ve motosiklet gibi "özel" bir aracı almadan çok iyi düşünmek gerek. Ancak belli bir noktadan sonra, her motorun kendine has problemleri olduğu da muhakkak. SL200 için söyleyebileceğim şey, verdiğiniz paraya karşılık, motorun gerek görünüş ve gerekse performans olarak kabul edilir düzeyde olduğudur. Bu noktada sürüş karakteriniz ve beklentiniz de çok önemli tabii. Yüksek devirde sürmek, atak bir karakter arıyorsanız bu SL200 değil. Bu motor şehir içinde, kanuni hızlarda çok rahat ve ekonomik bir motor. Yalnızca ülkemizde gerek kanunların eksikliği ve gerekse diğer taşıt sürücülerinin motor kullananlara saygı göstermemesi yüzünden, özellikle çevre yolu ve otobanlardaki konumlanmanızı, gözlem ve her daim kendinizi kollayacak şekilde ayarlamanız gerekiyor. 79-80 km/h ile giden bir kamyonun yanından sıyrılmak konusunda skıntınız olmaz, ama 100 km/h ve üzeri süratlerdeki taşıtları "açarım gazı sollarım" deme şansınız yok. Bunun dışında son derece yumuşak, konforlu bir sürüş karakteri vardır motorun. Bu da zaten cruser/chopper kullanıcılarının tarzıdır. Gazlamak değil keyifli gezinti istiyorsanız problemsiz bir motor SL200. Bir kez daha hatırlatmak için yazıyorum ;
    1- kesinlikle lastikleri değişmeli (500 TL civarında)
    2- kesinlikle aynalar değişmeli ya da uzatma aparatı ile uzatılmalı (değişmezseniz 70 TL değişirseniz 100 TL civarında)
    3- artçı ya da estetik olarak tercih ederseniz sisy bar (120 TL civarında)
    4- büyütmek isterseniz yan çanta takımı (250-275 TL civarında)
    Bunun dışındaki aksesuvarlar keyde kederdir.
    Sizin lastiklerin markası ne 500 fazla değil mi 150-200 e güzel lastik bulunabiliyor
    Sissybarı 65'e buldum.
    Aynalarda 30-40 değil mi sizin fiyatlar bana biraz yüksek geldi yada marka alıyorsanız ondan olabilir.
    Zaten bunlar benim için önemli değil. Önemli olan motorunda sorun ççıkmasın, yolda giderken orası burası kırılmasın, çatlamasın, çalıştırma sorunu yapıp ikide bir istop etmesin, beni yolda bırakmasın yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin lastiklerin markası ve fiyatı nedir?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Goldshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin lastiklerin markası ne 500 fazla değil mi 150-200 e güzel lastik bulunabiliyor
    Sissybarı 65'e buldum.
    Aynalarda 30-40 değil mi sizin fiyatlar bana biraz yüksek geldi yada marka alıyorsanız ondan olabilir.
    Zaten bunlar benim için önemli değil. Önemli olan motorunda sorun ççıkmasın, yolda giderken orası burası kırılmasın, çatlamasın, çalıştırma sorunu yapıp ikide bir istop etmesin, beni yolda bırakmasın yani.
    bizim lastikler çift hamurlu michlein city grip marka lastiklerdir.Bunun haricinde söylemiş olduğunuz rakamlardaki lastikler irc markaları gibi kalitede olan lastikler olup güven ve performans sağlamamakdadır.
    Ayna olayı kişisel kullanıma göre değişir,kalite aynalar chopper tarzında her zaman pahalı ürünlerdir.

motorda sorun çıkmaması için bakımlarını mutlaka zamanında yapmanız lazım.Ben 1500 km dir kullanıyorum beni hiç üzmedi alet.

bizim lastikler çift hamurlu michlein city grip marka lastiklerdir.Bunun haricinde söylemiş olduğunuz rakamlardaki lastikler irc markaları gibi kalitede olan lastikler olup güven ve performans sağlamamakdadır.
    Ayna olayı kişisel kullanıma göre değişir,kalite aynalar chopper tarzında her zaman pahalı ürünlerdir.

motorda sorun çıkmaması için bakımlarını mutlaka zamanında yapmanız lazım.Ben 1500 km dir kullanıyorum beni hiç üzmedi alet.
    Peki vitesin 2'den boşa düşmesi ve boşa hiç geçmeme sorunu tamir ettirilebiliniyor mu?

Ve akünün markası nedir? 2 hafta yatınca akü boşalıyor mu? Kalitesiz mi yani?

Motosikleti
    akü yuhasa marka,normal şartlarda çok uzun süreli çalıştırmassanız her akü boşalır,bunun kaçarı yok.haftada 1 motoru 15 dakika çalıştırmanız önerilir.

vitesin 1den yada 2den boşa çekme durumunun tamiri yok,motor zamanla o boşu bulmaya başlıyor zaten ama söylediğim üzere en garantili çözüm hafif gaz vererek vitesi boşa çekmenizdir böylece vites dişlileri daha kolaydan boşa geçer.Birde boşa alma olayında vitesi çok zorlamayın,daha yumuşak hareketlerle boşu bulun bir süre sonra zaten ayağınızda alışacakdır.

calderons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru 0 aldım ve 10-11 ay kullandım.
    Yakıt 16-19 kr arası değişiyordu.
    Konforu çok iyi.
    Ön far tek başına yetersiz kalıyor. Zaten bu tüm motorlarda sıkıntı.
    Ayna çöp. Yolda giderken birden camı düştü. Tek ayna ile gitmek zorunda kaldım.
    Motor kuvvetli. 2 kişi yokuşlarda bile yardırıyordu.
    Yüksek devirde titreşim var ama oda abartılacak bişey değil.
    Servisi pahalı geldi bana.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Git gv250 al bence veya baska bir cinli olmayan. Regali satip kuba alayim diyorsun ancak, kuba ondan cok farkli degil bence. He sifir alirsan tabi biraz farkli olabilir, ama yine de baska motosiklet almaya bak. Bilmiyorum, butcrn ne kadar.

Motosikleti
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git gv250 al bence veya baska bir cinli olmayan. Regali satip kuba alayim diyorsun ancak, kuba ondan cok farkli degil bence. He sifir alirsan tabi biraz farkli olabilir, ama yine de baska motosiklet almaya bak. Bilmiyorum, butcrn ne kadar.
    arkadaşım sen hiç makineye görüpde kullandınmı? test ettinmi? yada bir arkadaşında vardıda ondan söylenerekmi yorum yapıyorsun? tutturdunuz bir çinli yaftası yapıştırıp iyi olan motorlarıda arada kaynatmaya buna anlam verebilmiş değilim?

biz dün 15 motoru superlight 23 motor ile yaklaşık 200 km riva-şile gezisi yaptık,motorlar ne yolda bırakdı nede arıza verdi...farklı model ve uzun süre km yapan arkadaşlardan tutunda yeni almışlar bile mevcuttu.

superlight motorun aslen nereli olduğunu bilmeden sadece kuba firmasının çinli parçalarla meydana getirdği bir motor olarak bilmeniz bile olaya nasıl baktınızı gösteriyor.

ben bu başlığı açan arkadaşıma şunu söylüyorum,bizim kuba sl200 başlığımıza gelin sorun söyleyelim zaten obaşlıkda yeteri kadar sorunun cevabı ve tecrübe ile sabit verilen cevaplar var,başlık açıp kasmaya gerek yok yani...

bu arada regal ile kıyaslamaya gelince;

regal raptor hala 10 yıl önceki teknoloji ile motor getirten bir firma.yeni modelleri ülkemize getirilmiyor ve zaten daytona-spyder modelleride artık yeni versiyonlarda yok.yeni modellere aşşağıdan bakbilirsiniz.şu modellerden biri gelse zaten bende düşünürdüm ama regal fiyat anlamında çok pahalı ve teknolojisine göre ederi olmayan bir motor.konforu bizim motordan daha kötü,arıza çıkarma durumuda bizden daha fazladır çünki 10 yıl önceki bir motorun teknolojisini kullanmakdadır.Motorun gücü bizden yüksek olabilir ama bu konforlu ve problemsiz anlamı taşımaz.

lütfen artık bilmeden,tecrübe etmeden yorum yapmayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

regalin yaratıcısı johnny pag ve yeni regal motorları.
    http://www.johnnypagmotors.com/
    smiles ve shadowmaster bunu beğendiler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Zaten en başta da belirtmiştim ki sanki olumsuzluk konuşmak için açılmış bir başlık bu ...

Şunu desek rahat mı edilecek merak ediyorum. Bizim Çinli motora hiç güven olmaz, boşa düşmez, düşerse çıkmaz, aynaları göstermez, yolda gazlamaz, hızı desen düşük, lastikler kötü, rengi siyah içimizi karartıyor, hele son dönemde artan talep yüzünden fiyatı da arttıkça artıyor, ne alınır ne satılır, aküsünün markası bile yok çan çin çon yazıyor, 3 saat çalışmayınca ittirerek çalıştırıyoruz ama itemiyoruz bir de 154 kilo meret, sormayın ki neler çektiğimizi bir biz biliyoruz ama açık etmemeye çalışıyoruz. Pahalı aksesuarlar alarak sanki amerikan chopper motorumuz var gibi hissedip rahatlıyoruz. Adı üstünde light bir hayatımız var para akıyor ceplerden, 200 Dolara ayna takıyoruz motor Harley zannediyoruz, Allahtan sizler gibi çok bilenler çıkıyor da kendimize geliyoruz. Nedir bu başlık ya, kuba SL200 Kötüleme köşesi mi ?

Çok umurunuzda olduğunu da düşünmüyorum ama ben bundan böyle Kuba Superlight 200 Başlığı dışında açılan başlıklara cevap yazmama kararı aldım, ciddiye de almıyorum !

Selametle ...

Motosikleti
    evet abicim,kendi başlığımız var sorular oradan devam edilsin,bende yorum yapmayacağım artık.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçem 5000-5500 gv250 fazla pahalı ve ağır geliyor malesef.. Başkada doğru düzgün motor yok ki!

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten en başta da belirtmiştim ki sanki olumsuzluk konuşmak için açılmış bir başlık bu ...

Şunu desek rahat mı edilecek merak ediyorum. Bizim Çinli motora hiç güven olmaz, boşa düşmez, düşerse çıkmaz, aynaları göstermez, yolda gazlamaz, hızı desen düşük, lastikler kötü, rengi siyah içimizi karartıyor, hele son dönemde artan talep yüzünden fiyatı da arttıkça artıyor, ne alınır ne satılır, aküsünün markası bile yok çan çin çon yazıyor, 3 saat çalışmayınca ittirerek çalıştırıyoruz ama itemiyoruz bir de 154 kilo meret, sormayın ki neler çektiğimizi bir biz biliyoruz ama açık etmemeye çalışıyoruz. Pahalı aksesuarlar alarak sanki amerikan chopper motorumuz var gibi hissedip rahatlıyoruz. Adı üstünde light bir hayatımız var para akıyor ceplerden, 200 Dolara ayna takıyoruz motor Harley zannediyoruz, Allahtan sizler gibi çok bilenler çıkıyor da kendimize geliyoruz. Nedir bu başlık ya, kuba SL200 Kötüleme köşesi mi ?

Çok umurunuzda olduğunu da düşünmüyorum ama ben bundan böyle Kuba Superlight 200 Başlığı dışında açılan başlıklara cevap yazmama kararı aldım, ciddiye de almıyorum !

Selametle ...
    Kötü yorumları sindiremiyorsun ama sonunda doğru bir karar almışsın buraya yazmamak için teşekkürler çakma Harleyci!

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

evet abicim,kendi başlığımız var sorular oradan devam edilsin,bende yorum yapmayacağım artık.
    Büyük bir başlık ve o başlık her şeyi kapsadığında sorunun cevabını bulmak çok zor oluyor bütün sayfaları okumak gerekiyor. Mesela siz orda bir sürü aksesuar tartışmışsınız ama benim amacım sadece sorunlarını öğrenmek ve bunu öğrenmeye çalışırkende diğer alakasız yorumları okumak işkenceye dönüyor. O yüzden sır sorunlarını içeren (varsa) bir başlık lazımdı ben de onu açtım. Onun cevaplarını arıyorum, soruyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2006 model ikinci el ayni motor zaten 90 binde almistim.

bana bir kurus dahi masraf cikarmadi en azindan bende keeway olani saglam ole hemen dokulecek gibi durmuyor malzeme kalitesini hissettiryor
    .kuba olani bilmem ama aynisi oldugunu soyluyorlar
    dedigin gibi titresim en buyuk sikintisi.cok titresim var
    motor agir ve genis ozellikle trafikte aralara girerken sikinti manevra kabiliyeti cok kotu.kisa sure sonra yoruyor.

Stabil hiz yeterli gibi 90 ama Motorun ivmelenmesi berbat otesi cok gec hizlaniyo kirmizi isiklarda motor kalkana kadar.50 tane korna yiyosun.
    Yakit olarak 100 km 3 litre gibi bisey yakiyor
    Bunlar eksileri artilari
    Goruntusu cok sekil motora zevk icin bindigini belli eder hemen.
    Tekerler kalin motor alcak o yuzden yolda guvenli gittigini hissedersin ole heran devrilcekmis gibi tedirginlik yaratmiyor. Frenleme mesafesi harika agir ve kalin lastik oldugu icin

Oturus pozisyonu cok rahat.

İsteklerin neler ona gore. Belirle kararini ver
    Bu arkadaşın yazısı arada kaynadı sanırım. Motoru 90 binde aldım diyor (yazıyla doksan bin) hala Çin motoru şöyledir böyledir diye sorgulayanlar var. Kaldı ki bahsi geçen bu motor 9 yıllık, çok titreşimli bir motor. Bu yazıyı bütün Çin motoru kötüleyen marka fanatiklerine okutmak lazım.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Bütçem 5000-5500 gv250 fazla pahalı ve ağır geliyor malesef.. Başkada doğru düzgün motor yok ki!

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Kötü yorumları sindiremiyorsun ama sonunda doğru bir karar almışsın buraya yazmamak için teşekkürler çakma Harleyci!

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Büyük bir başlık ve o başlık her şeyi kapsadığında sorunun cevabını bulmak çok zor oluyor bütün sayfaları okumak gerekiyor. Mesela siz orda bir sürü aksesuar tartışmışsınız ama benim amacım sadece sorunlarını öğrenmek ve bunu öğrenmeye çalışırkende diğer alakasız yorumları okumak işkenceye dönüyor. O yüzden sır sorunlarını içeren (varsa) bir başlık lazımdı ben de onu açtım. Onun cevaplarını arıyorum, soruyorum.
    Öyle klavye başından hazıra konacağına çık dışarı da bir kaç motorsiklet bayisi gez. Bilip bilmediğin konulara da saygısızca yorumlar yapma. Kimse burada sana birşey anlatmak zorunda değil.
    ozgranl bunu beğendi.

Mondial, kuba, lifan hatta tvs, hero ve bajaj motorların konularına bakarsanız memnuniyeti ve şikayetleri görürsünüz. Ancak mondial mi yoksa honda mı yamaha mı dediğinizde mondial'in olumlu yanlarını göremezsiniz. Sırf üzerinde honda logosu var diye motorların fiyatları nasıl yükseliyor herkes biliyor sanırım.
    Ben pek uzman değilim tavsiyem yok o sebeple ancak takip ettiğim, öğrendiğim kadarıyla düzgün, bakımlı motor kendine özgü hastalığı yoksa yolda bırakmıyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabını da unutmamak lazım. Agresiflik çözüme ulaştırmaz boşuna kendinizi germeyin.
    Bu arada honda ya da mondial için herhangi bir lafım yok yanlış anlaşılmasın. Hepsi kendi piyasasını kendi hazırlayan şirketler, kendi yollarını kendileri çizerler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ne kadar ön yargılı ve çinli motorları kötüleyen bir konu başlığı

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250

Tekrardan aynı soruları yanıtlamak insanları bunaltıyor olabilir belkide hiç bu açıdan düşündünüz mü?

Zaten hali hazırda emek verilerek yazılmış çizilmiş olan kaynaklar varken sorularınıza yine kullanıcılar tarafından cevap verilmiş böyle bir saygısızlık yapmaya hakkınız yok.

Burası süpermarket değil istediğini alıp sonradan ortadan kaybol ne kadar güzel!
    burakcvck bunu beğendi.
    XV

Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle klavye başından hazıra konacağına çık dışarı da bir kaç motorsiklet bayisi gez. Bilip bilmediğin konulara da saygısızca yorumlar yapma. Kimse burada sana birşey anlatmak zorunda değil.
    Saygıyı sende öğrenecek değilim. Motorada gezdim baktım ama sorunları satın almadan anlaşılmıyor. Daha iyilerinide tecrübe ettim merak etme sen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrardan aynı soruları yanıtlamak insanları bunaltıyor olabilir belkide hiç bu açıdan düşündünüz mü?

Zaten hali hazırda emek verilerek yazılmış çizilmiş olan kaynaklar varken sorularınıza yine kullanıcılar tarafından cevap verilmiş böyle bir saygısızlık yapmaya hakkınız yok.

Burası süpermarket değil istediğini alıp sonradan ortadan kaybol ne kadar güzel!
    Süpermarket kafanı anlamadım ama eğer yanıtladılarsa bir daha yanıtlamak zorunda değiller kendi başlıklarında takılırlar o zaman kimseyi zorlamıyoruz burda illa yorum yap diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar ön yargılı ve çinli motorları kötüleyen bir konu başlığı
    Ön yargıda çinli motoruda kötüleyen yok sadece sorunlarını soruyoruz. Gerçeklerle yüzleşmek bu kadar koyuyor mu ya?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her zaman kafanızdaki motoru alın ki aklınız kalmasın diye boşuna demiyorum işte abii şu mu bu mu

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selametle & HÇS ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ön yargıda çinli motoruda kötüleyen yok sadece sorunlarını soruyoruz. Gerçeklerle yüzleşmek bu kadar koyuyor mu ya?
    Çinliler olmasa 750cc altında chopper yok Türkiye'de sıfır km olarak farkındamısın ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler