Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Skyteam v-raptor görüşleriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş bu motosiklet için aksesuar (koruma demiri özellikle) filan var mı?Servis olayı ne seviyede peki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kopasula,
    Fotolar için teşekkür ederiz. Güle güle kazasız kullanasın inşallah. Bu motor ile Asya'nın sitesindeki skyteam farklı gibi.Ve sizinkinin görünen yerlerinde Asya logosu da yok. Sizin motor daha tatlı ve gösterişli. Yanılıyor muyum? İşin aslı nedir?
    Sitedeki resim 125cc olandır.Başka kaynaklardada 250 için 125cc nin resmi gösteriliyor.
    Motor blok ta herhngi bir değişim sözkonusu değil.Fransa da ingiltere de aynı makina satılmakta...
    Motor-şanz. paket gibi uygulanıyor.Bazıları üsten eksantrk di OHV di demiş.
    Bu makinaların tamamı OHC dir.(Zamanlama kamı üstte demek).Yalnız bazıları SOHC tek kam ,daha az bazılarıda DOHC çift kamdır.
    İyidir kötüdür yorum meselesi.
    Bence kalitesi düşük bir makinayı teferruatlı almak yerine daha basit önceden beri üretilen biraz daha düşük güclüde olsa tercih etmek daha doğru geliyor.Örnek yamaha nın MT25 gibi bir süper makinasını çinli bir motor da almaktansa Raptor un tek tabanca 250 lik makinasını almak daha iyidir...

ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de dün bayi olan bir arkadaşımda gördüm v raptor 250 cc. 'yi.Öncelikle fotolarda nedense ufak gözüksede gerçek hali daha heybetli.Bende uyandırdığı izlenim yan çantaları tak dünya turuna çık,çantaları sök markete ekmek almaya git.Sele oldukça rahat ve çok geniş artçı bölümü de epey rahat olacaktır.Varadero ,capanord selesi gibi abartısız.Ve FARKLI...Dizaynı görüntüsü çok güzel .Arka ve ön lastik çok kalın ,arazide kumsalda deniz kenarında çok faydalı olacaktır.Kısacası hem hobi ,hem işlevsel hem de uzun yol için de ideal olacaktır.Ve bence bu motosiklet kara borsa olabilir şayet çok sayıda gelmediyse.Yani bir zaman sonra ikinci el fiyatı sıfırını bile geçebilir.Tabi kronik sorunları var mı varsa neler bunlar için biraz zaman geçmesi gerekiyor.

Beyler şimdi bu motoru almak istiyorum ama titreşiminden sebep biraz tereddütlüyüm bi süre sonra motorda esneme falan yapar mi acaba diye düşünüyorum. Çin mali sonuçta ne diyorsunuz var mi bilgisi olan ? 10.000 km den sonrasını görmüş biri var mi yani. Bi de arıza vs durumunda yedek parça temini ne şekilde oluyor çok bekler miyiz parçayı pahallı olur mu ? Bu tarz bilgilere de ulaşabilirsem kafamda soru işareti kalmayacak ve karar verebilecem 😀

Motosikleti
    Skyteam v raptor 250
    Arkadaslar v raptorumu satıyorum. maddı sebeplerden dolayı.almayı dusunenler arayıp bılgı alabılerler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-skyteam-eekstrali-v-raptor-294335436/detay

Merhabalar , bu motor hakkında fikri olan varmı arkadaşlar

Alıntı Behram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar v raptorumu satıyorum. maddı sebeplerden dolayı.almayı dusunenler arayıp bılgı alabılerler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-skyteam-eekstrali-v-raptor-294335436/detay
    Raptor'u boşverelimde , ilanınızda deniz kıyısında diğer beyaz matur neyin nesidir bilgi verirseniz sevinirim?

arkadaşlar herkese selamlar v raptor almayı planlıyorum ama aydınlatıcı hiç bir bilgiye ne yazıkki ulaşamadım
    buradan detaylı bir şekilde yardımcı olabilecek birileri varmıdır

kopasula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skyteam V-Raptor 250
    Alalı üzerinden aylar geçti birsürü yol yaptım kaza yaptım yaptım da yaptım ve bu motor hakkında baya piştim diyebilirim.
    İzninizle teker teker bazı soru işaretlerine cevap olayım.
    1)Motorda titreşim var arkadaşlar ve gerçekten rahatsızlık verici düzeyde.
    2)Yaklaşık 2000 km uzun yol tecrübem oldu makinayla ne yazıkki çok yorucu geçti çünkü amortisörler her ne kadar yumuşak olsada motorun titreşimiyle aranızda hiçbirşey yok ve bu bel sırt ağrısı kol bacak uyuşması olarak geri dönmekte.
    3)Motor şehir içi ve hafif arazide tercih edilebilir 2.5-3 lt civarı bi yakıt değeri var ki bu çoğu scooterdan bile az sayılır.
    4)Malzeme tedariği konusunda endişeniz olmasın bayiinizle görüşün asyamotor hemen tedarik ediyor.Lakin fiyatlar biraz pahalı mesela sadece km saati 250 tl.
    5)Motorun blok kalitesini sevdim her türlü zorlamama hunhar kullanmama rağmen tık demedi ama şanzıman için aynısını söyleyemeyeceğim. 3 defa garantiden debriyaj tası değişmesine rağmen hala kalkışlarda takır tukur ses geliyor. 3. vitesim ötmeye başladı.
    6)Titreşim yüzünden lambanız sık sık patlayacaktır yanınızda yedek far lambası taşımanızı öneririm ayrıca gece yolculuğu yapacaksanız farı komple değiştirmeniz gerek.
    7)Boyunuz 170ten uzunsa arkaya birini almakta zorlanabilirsiniz çünkü sele kısa geliyor ve baya öne gidip motoru kazık gibi kullanmak durumunda kalıyorsunuz.
    Aklıma gelen cevaplar bunlar başka bişey kafanıza takılırsa sorabilirsiniz iyi forumlar dilerim.
    oxus bunu beğendi.

yok mu bu motoru güncel kullanan fotoğraf bilgi paylaşabilir mi ?

Bu kadar güzel farklı bir motor varken kimseden ses çıkmıyor canlandıralım biraz şu forumu..youtube da şöyle bir video buldum
    https://www.youtube.com/watch?v=6Gqn6SDpj0g

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı emre419 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar güzel farklı bir motor varken kimseden ses çıkmıyor canlandıralım biraz şu forumu..youtube da şöyle bir video buldum
    https://www.youtube.com/watch?v=6Gqn6SDpj0g
    Piyasada Suzuki VanVan 125/200 ve Hyosung RT125 Karion gibi muadilleri varken bu motosikleti almak için tek geçerli sebep fiyat olabilir. Bakınız arkadaş tecrübelerini yazmış yakın tarihte:

Alıntı kopasula adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alalı üzerinden aylar geçti birsürü yol yaptım kaza yaptım yaptım da yaptım ve bu motor hakkında baya piştim diyebilirim.
    İzninizle teker teker bazı soru işaretlerine cevap olayım.
    1)Motorda titreşim var arkadaşlar ve gerçekten rahatsızlık verici düzeyde.
    2)Yaklaşık 2000 km uzun yol tecrübem oldu makinayla ne yazıkki çok yorucu geçti çünkü amortisörler her ne kadar yumuşak olsada motorun titreşimiyle aranızda hiçbirşey yok ve bu bel sırt ağrısı kol bacak uyuşması olarak geri dönmekte.
    3)Motor şehir içi ve hafif arazide tercih edilebilir 2.5-3 lt civarı bi yakıt değeri var ki bu çoğu scooterdan bile az sayılır.
    4)Malzeme tedariği konusunda endişeniz olmasın bayiinizle görüşün asyamotor hemen tedarik ediyor.Lakin fiyatlar biraz pahalı mesela sadece km saati 250 tl.
    5)Motorun blok kalitesini sevdim her türlü zorlamama hunhar kullanmama rağmen tık demedi ama şanzıman için aynısını söyleyemeyeceğim. 3 defa garantiden debriyaj tası değişmesine rağmen hala kalkışlarda takır tukur ses geliyor. 3. vitesim ötmeye başladı.
    6)Titreşim yüzünden lambanız sık sık patlayacaktır yanınızda yedek far lambası taşımanızı öneririm ayrıca gece yolculuğu yapacaksanız farı komple değiştirmeniz gerek.
    7)Boyunuz 170ten uzunsa arkaya birini almakta zorlanabilirsiniz çünkü sele kısa geliyor ve baya öne gidip motoru kazık gibi kullanmak durumunda kalıyorsunuz.
    Aklıma gelen cevaplar bunlar başka bişey kafanıza takılırsa sorabilirsiniz iyi forumlar dilerim.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

sizinde dediğiniz gibi diğerlerine göre fiyatı ucuz, öğrenciyim daha fiyatı önemli asıl merak ettiğim kronik bi sorunu var mı?kullanıcılardan hiç ses çıkmayınca ben yazım bir şeyler dedim

Bu motosikleti önümüzdeki yaz almayı planlıyorum aldığımda üzerinde yapacağım değişiklikler olacak. Öncelikle arka çamurluğu kısaltarak veya tamamen çıkararak biraz daha retrobike çizgisine yaklaştırıp, egzosunu değiştirip yine retro görüntü yakalamaya çalışacağım ön çamurluğuda gövde rengine boyayacağım belki motorun tamamını mat siyah yapabilirim buna karar vermek için henüz vakit var. Yapacağım değişiklikler sonrası bu görüntüyü yakalamaya çalışacağım https://youtu.be/xNJBbVcc2ao?t=271

Bu motorun tarzını çok seviyorum fakat motorla ilgili çok az kullanıcı yorumu bulabildim youtube'da karşıma çıkan bütün videoları izledim. Motosikletle uzun süre kullanım sonrası değerlendirme paylaşabilecek bir arkdaşımız olsa harika olurdu.

Bu motoru kasım 2016'da aldım..
    aşağıya facebooktaki resim için link eklemeye çalıştım.. umarım becerebilmişimdir

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    8i geçti bu da

Merhaba
    Daha detaylı bir sorum olacak. Yaşadığımız bir teknik sorum oldumu. Servis hizmeti veya parça anlamında yaşadığınız bir gelişme oldumu.
    Teşekkürler

Seçkin

Merhaba. Ben bu modelde ki motoruma küçük dokunuşlarla farklı bir görünüm kazandırmaya çalıştım. Buyrun;

Şu an Triumph tarzı tekli sis farı eklemesi üzerinde çalışıyorum bitince ekleyeceğim buraya. Yorumlarınızı bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Sis farı çalışmam bitti sayılır. Şeffaf sarı folyo ile kaplama işi kaldı. Sis farını letgodan 10tlye aldım. Bana sis farının toplam maliyeti 20tl. Düz gönye aldım. Sprey boya ile boyadım. Uygun montaj delikleri açıldı. Şase üzerinde bulunan mevcut montaj yerini kullandım. Ayrıca kornanın gönyesi ile egzoz civatasına bağlı destekleyici bir parça koydum. Bu sis kullanım modelini triumph motorlarından esinlendim.

Triumph örneği:

Satın alma opsiyonu ise şu sitede 85 dolar. Sis hariç yalnızca braket.

https://carpyscaferacers.com/shop/sh...hed-stainless/
    mattiadestro ve meteget bunu beğendiler.

Selamlar..
    Gidon çamurluk ve fren lambasını nerden temin ettiğiniz konusunda bilgi paylaşabilir misiniz

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler