Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skyteam v-raptor görüşleriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balansör yok bunda, ancak motor bloğu 10 numara. 230cc üstten egzantrikli motorla getirmişler. Önceki klasik OHV 223cc bir motordu.
    Farklı bir blok mu var üstünde?

Bu son hızın farklı olabileceği anlamına gelir mi sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İnternetteki ikinci el ilanını aradım, sahibiyle görüştüm. Adamın iki motoru varmış, diğer motor Virago 535'miş. Bundaki titreşimin her tek silindirli motordaki kadar olduğunu söylüyor ama CBF'ten de fazladır diyor. Bundan ne anlam çıkaracağımı bilemedim ? Bajaj 150F veya köylü tipi CG motorlarda olduğu kadar olacağını sanmıyorum, adam Mersin'de olmasa gidip denerdim. Çok kafaya takacak bir titreşim yoktur diye düşünüyorum. Motorun son hızı 120 - 130 civarındaymış, yani bana göre gayet yeterli. Yakıt tüketimini kilometrede 15 kuruş olarak söyledi, bu da 100 km'de 3,5 litre civarı yapar ki gücüne ve teknolojisine göre normal bir tüketim denilebilir.
    Samimi 46 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cc ile 250 arasında bi fark yok ki. giydirecekleri kasayı taşısın diye 250 cc, yolda ikiside aynı. konuşmaya değer bir üst hacim 500 olmalı

Arkadaşlar motor canavar gibi düşünenlerin içi rahat olsun. Uzun zamandır kullanıyorum daha önce de yazmıştım foruma. Bir depoyla kullanımına göre 400-450km civarı yapıyorum. Hiç üzmedi beni şimdiye kadar. 120km tarzı tipi vs gereği bence bu motorun limiti,fazla zorlamamak lazım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı bir blok mu var üstünde?

Bu son hızın farklı olabileceği anlamına gelir mi sizce?
    Motor güçlü zaten ama, son hızı belirleyen dişli oranlarıdır. Cross motor mantığı ile seçtilerse ön ve arka dişlileri. Motor kocaman olduğu halde 90km hızda bağırır.

Uğur34-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genel bir yorum yapar mısın motor hakkında? Mesela kac km desin,ilk bakıma girdin mi,yedek parca ihtiyacın oldumu ve titreşim ne alemde gibi?
    Alıntı ozgurakkor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor canavar gibi düşünenlerin içi rahat olsun. Uzun zamandır kullanıyorum daha önce de yazmıştım foruma. Bir depoyla kullanımına göre 400-450km civarı yapıyorum. Hiç üzmedi beni şimdiye kadar. 120km tarzı tipi vs gereği bence bu motorun limiti,fazla zorlamamak lazım.

Sevgili Seko Birader ! her forumda olduğun gibi amacın anlamak , paylaşmak ve yardım etmek. 48 yaşında motor aşığı birisi olarak gerçekten tüm yazım, çekim ve paylaşım emeklerine buradan teşekkür ediyorum. Sağolasın. RX3İ alma planları yaparken, paylaştığın fotolar ve sıska bir motor olmadığına ilişkin yorumların SkyTeam Raptor'a beni çekti. Günde okula git-gel 60 km yapan birisiyim. Şöyle farklı bir şey ararken gördüm ve senin yorumunla karşılaştım. Mersinde dediğin motor şu anda sahibinden de olan mı acaba? 4500 e verse alsam, nasıl olsa edeceği zararı etmiş (sıfırı asya da 7000) zarar eder miyim, yoksa piyasası rx3 i ye göre nerdeyse yok olan bu motordan ise, rx3i de mi karar kılsam..Ne dersin be kardeş?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Seko Birader ! her forumda olduğun gibi amacın anlamak , paylaşmak ve yardım etmek. 48 yaşında motor aşığı birisi olarak gerçekten tüm yazım, çekim ve paylaşım emeklerine buradan teşekkür ediyorum. Sağolasın. RX3İ alma planları yaparken, paylaştığın fotolar ve sıska bir motor olmadığına ilişkin yorumların SkyTeam Raptor'a beni çekti. Günde okula git-gel 60 km yapan birisiyim. Şöyle farklı bir şey ararken gördüm ve senin yorumunla karşılaştım. Mersinde dediğin motor şu anda sahibinden de olan mı acaba? 4500 e verse alsam, nasıl olsa edeceği zararı etmiş (sıfırı asya da 7000) zarar eder miyim, yoksa piyasası rx3 i ye göre nerdeyse yok olan bu motordan ise, rx3i de mi karar kılsam..Ne dersin be kardeş?
    Öncelikle teşekkür ederim. Buradaki herkesten farklı bir şey yapmıyorum, bildiğimi veya kendi görüşlerimi paylaşıyorum. Doğrudur yanlıştır orası kişiye göre değişiyor.

Evet bahsettiğim motor Mersin'de satılık olan. İlanı duruyor, resimler değişmiş motoru kapalı bir yere çekmişler. Motor tarz olarak RX3'ten çok farklı bir motor, bununla uzun yola çıkılır mı emin değilim ? Ben RX3'ü çok beğenmedim. Bu da alınır mı alınmaz mı motoru denemeden bir şey diyemem. Ben alacak olsam gider denerdim beğenirsem de sanırım fazla düşünmem alırdım. RX3 10 bin TL, bunu ikinci elde yarı fiyatına veriyorlar. Yalnız artçı ile binilecekse selesi iki kişi için biraz dar gelebilir. Üzerine oturunca RX3'ten çok daha rahat.

Bu arada RX3'ün daha büyük lastikli yenisi gelecekmiş söyleyeyim.
    Samimi 46 bunu beğendi.

kopasula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skyteam V-Raptor 250
    öncelikle merhabalar chopper tarzı düşünürken bi bayiye gidip oranın sahibi olan ve senelerin chopppercısı dayı sayesinde bu motoru aldım yaklaşık 1 ay önce. bayideki adam boyumun uzun olduğunu söyledi ve düşündüğüm motorların üzerinde sırıtıcağımı belirtti ısrarla bu motoru önerdi ve iyikide önermiş. aldığımdan bu yana motorla ilgili bitek şanzımandan kaldırışta tıkırtı gelme sorunum oldu bu sorunun sebebide sanırım benim acemiliğim yüzünden ve rodajda motoru çok zorladığım için şanzımanda bir tortu oluşmuş. ama asya motordan şanzıman açılmadan öncesinde parça istenmişti parça 3-4 gün içinde bayide oldu ve ilk bakımında sadece tortu olmasına rağmen parça değiştirildi.
    öncelikle motorun maksimum hızı 90 değil 120 gördüğüm oldu üstelik rodajda olmasına rağmen. rodajı geçtikten sonra motor daha rahat hızlanmaya ve çekmeye başladı maksimum hızı 125 diyebiliriz lastik ebadı sayesinde yolu güzel tutuyor ama üstündeki lastiğin kalitesinden dolayı ıslak zeminde buz pateni ve asfaltla sıcak dakikalar sizi bekleyebilir çünkü ilk vitesli motorum olmasından dolayı ıslak zemin yüzünden ufak bi kayma problemim oldu ve düştüm. yalnız motorun ayaklıklarının konumu sayesinde motorun sadece dışta kalan plastik parçalarında aşınma meydana geldi ve boyalı hiçbir yüzey yerle temas etmedi. motoru almanızı tavsiye ederim gerçekten şehir içi olsun ufak haftasonu gezileri olsun çok rahat kullanabilirsiniz ayrıca vibrasyon kesinlikle fazla değil motor bloğu kaliteli bi blok ve japon malı olmasının bunda etkisi olduğunu düşünüyorum. motorun şasisi çin olmasına rağmen gayet başarılı ve sağlam duruyor. açıkçası ben bu motorla istediğim her arazi koşuluna gözüm kapalı girebilirim şimdiye kadar hiçbi güvensizlik yaşatmadı bende. saygılar.
    Samimi 46 bunu beğendi.

hayırlı olsun, güle güle kullan. Bir kaç foto yükler misin? Yani motor, yere oldukça yakın duran chopper lardan farklı bir yüksekliğe sahip mi?, Bu arada boy kaçtı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    genelde fabrika verileri düşük yazılıyor. Birkaç markada şahit oldum.bu motor 120 yi rahat görür bence yırtarak 135-140. görür.

Motosikleti
    Skyteam V-Raptor 250
    boyum 185 evet motor farklı yüksekliğe ve hissiyata sahip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Motosikleti
    Café Racer
    Hocam boydan dolayı herhangi bir sorun yaşıyor musunuz acaba? 1,90 boy ve 100 kilo bir kullanıcı için motosiklet sizce uygun mu?
    Rica etsem motosikletin üzerinde bir kaç resim paylaşır mısınız?

Bir ricam da ayrıntılı bir şekilde artı ve eksi yönlerini uzun uzun yazmanız.

Motosikleti
    Skyteam V-Raptor 250
    kusura bakmayın görmemişim motorun üstündeki fotoğrafı birazdan paylaşırım şimdi motorun artı eksi yönlerine gelirsek;
    artı olarak bence bu motorla arkanıza bakmadan istediğiniz her türlü yol koşuluna girip sürebilirsiniz lastiklerinin kalınlığı motora baya bi darbe emme toleransı sağlamış durumda ve dişleri sayesinde arazi koşullarında gayet iyi tutunuyor bunun dışında motor şık duran bi alet olduğu için insanların ilgisini çekiyor ve bu fiyata böyle ilgi çeken pek motor olacağını sanmıyorum eksi yönlerine gelirsek 190 boyunda ve 100 kilo bi kullanıcı için rahatsız edici bi motor olabilir motorun boyutları bunun için biraz uygunsuz diyebilirim ayrıca da motorun tork deviri bi motosiklet için aşağıda sayılır motor sıçrama yaptıktan sonra yüksek devirlerde bağırsada torkunu kaybetmiş oluyor
    Samimi 46 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu motor yüksek tork vermeye 3500 devirde başlar maksimum torku 5000 devir civarındadır ama 8500 devire kadar iyi hızlanır. Motorunun bir benzeri de benim modifiyeli Mondial'de var. Normal motosikletler için görülmemiş bir şey düşük devirde yüksek tork ancak bunun sayesinde şehiriçi kullanımı inanılmaz keyifli oluyor. Her viteste anında hızlanıyor gaz açınca.

Motosikleti
    Skyteam V-Raptor 250
    Tork devri aşağıda olduğu içinde düşük devirlerde hızlanırken çok hoş bir sesi oluyor motorun

KLEBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws 100... WR 125 R
    bu motosikleti görebileceğimiz ya da alabileceğimiz bayiler hangileridir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    önümüzdeki sezon almayı düşünüyorum.sky team kendini kanıtlamış bir marka. özellikle kros motoru güzeldi. hala geliyormu bilmiyorum. ama v raptor güzel bir gezi motoru olabilir diye düşünüyorum. fiyat olarak makul sayılır. zira motor fiyatları genelde yükseldi.125 lik suzuki vanvan almaktansa nerdeeyse yarı parasına 250 lik v raptor daha mantıklı görünüyor. şehir içinde ve dışında güzel kullanışlı klasik bir motosiklet çok fala bir şey beklememek lazım.https://www.youtube.com/watch?v=x2FTEqfQg8o

Sevgili Kopasula,
    Fotolar için teşekkür ederiz. Güle güle kazasız kullanasın inşallah. Bu motor ile Asya'nın sitesindeki skyteam farklı gibi.Ve sizinkinin görünen yerlerinde Asya logosu da yok. Sizin motor daha tatlı ve gösterişli. Yanılıyor muyum? İşin aslı nedir?

Motosikleti
    Skyteam V-Raptor 250
    geç cevaplıyorum kusura bakmayın motorsikletin markası asya olmadığı için hiçbiyerinde asya logosu bulunmuyor motorun markası skyteam ve her parçasında bu markanın adını görmek mümkün asyanın sitesinde motorun çok kötü bi fotoğrafı mevcut ama motor çok hoş duran ve çok fotojenik olan bir makina iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
    Youtube kanalım '' Batu'nun Yerine'' beklerim
    https://www.youtube.com/channel/UCJu2CkQnbzQb4Kxe97HEMYg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler