Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Benelli Türkiye Açıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    TNT600 ve TNT250 bizde tutmaz sağlam japon rakipler var o fiyatlarda. Satacak tek model TNT25 olacaktır. Oda şuan euro düşük Bajaj pulsara da iyi bir rakip olur kanısındayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Umidimiz euro'nun düşmesi :D

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli işi çok fasa fiso. Nerden tutsan elinde kalıyor. Çinliler almış İtalya'nın eski ve zaten eskiden de çok bir varlık gösterememiş 2 kere batmış bir firmasını, sonra İtalyan bu kaliteli motosiklet diye itelemeye çalışıyorlar izlenimi verdi bana araştırmalarım.

Türkiye'de de Benelli'yi bişey sanacak motosikletten anlamayan bayi'nin dolduruşuna gelecek taşra zenginlerine 3-5 tane satılır ancak. Fuarda yakından da gördük epey kalitesizlik akıyordu. O fiyatlara muadil Japon motorlar varken Benelli'yi biraz zor satarlar gibi.

Ahaha şimdi baktım bi de gitmişler Euro fiyat koymuşlar. Resmen cahil adama kaliteli motosiklet bu algısı yaratmaya çabalıyorlar. Hızlı patlayacaklar gibi. Sanki Ducati, MV Agusta satıyor mübarekler :D
    Epey kalitesizlik mi akıyordu? Çok ilginç bana hiç oyle gelmedi. Hem daha sürmeden de bu kadar önyargılı olmamak gerekir.
    Bir de bir markanın Çinli bir firmaya satılması yada Çinde üretilmesi onu kalitesiz yapmaz. İnazumalar da Çinde üretiliyor. Kalitesine söz söyleyen yok. Volvo da çine satıldı.Jaguar la Land rover da Tataya Hindistana satıldı. İsveçli Saab da kaliteyi düşüremediği için batmıştı. Örnekler ortadayken söyledikleriniz çok havada kalıyor.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epey kalitesizlik mi akıyordu? Çok ilginç bana hiç oyle gelmedi. Hem daha sürmeden de bu kadar önyargılı olmamak gerekir.
    Bir de bir markanın Çinli bir firmaya satılması yada Çinde üretilmesi onu kalitesiz yapmaz. İnazumalar da Çinde üretiliyor. Kalitesine söz söyleyen yok. Volvo da çine satıldı.Jaguar la Land rover da Tataya Hindistana satıldı. İsveçli Saab da kaliteyi düşüremediği için batmıştı. Örnekler ortadayken söyledikleriniz çok havada kalıyor.
    Evet gardasim katiliyorum haklisin.

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli işi çok fasa fiso. Nerden tutsan elinde kalıyor. Çinliler almış İtalya'nın eski ve zaten eskiden de çok bir varlık gösterememiş 2 kere batmış bir firmasını, sonra İtalyan bu kaliteli motosiklet diye itelemeye çalışıyorlar izlenimi verdi bana araştırmalarım.

Türkiye'de de Benelli'yi bişey sanacak motosikletten anlamayan bayi'nin dolduruşuna gelecek taşra zenginlerine 3-5 tane satılır ancak. Fuarda yakından da gördük epey kalitesizlik akıyordu. O fiyatlara muadil Japon motorlar varken Benelli'yi biraz zor satarlar gibi.

Ahaha şimdi baktım bi de gitmişler Euro fiyat koymuşlar. Resmen cahil adama kaliteli motosiklet bu algısı yaratmaya çabalıyorlar. Hızlı patlayacaklar gibi. Sanki Ducati, MV Agusta satıyor mübarekler :D
    Benelli'nin çok varlık gösteremediğini, iki defa battığını nereden araştırıp da buldunuz? Kaynak gösterir misiniz?

Fuarda inceleyen herkes kaliteli olduğunu ve hem tasarım olarak hem de malzeme olarak muadillerine göre güven verdiğini söylerken siz neye dayanarak kalitesizlik aktığını söylüyorsunuz?

Euro fiyat koyulması tartışılır bu konuda neden bunu yaptılar bilemeyiz ancak Euro fiyat koymaları için illa ki Ducati, Yamaha, Kawasaki gibi bir marka olmaları mı lazım?

Ayrıca öyle saçma bir benzetme ki yaptığınız büyük firma olmayınca fiyatın dolar veya euro olması eleştiri konusu ama Kawasaki, Ducati gibi bir firma olunca bu adamlar bu fiyatı koyabilir haklarıdır demişsiniz resmen. Büyük seviyorsunuz anlaşıldı

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Türkiye piyasasına birçok birçok motosiklet markası girdi ve çıktı. Bu sebepten dolayı piyasaya yeni giren benelli firması ister İtalyan olsun ister başka ülke önce güven vermek zorunda. Güven vermek içinde motosiklet satmak zorunda ki insanlar motosikletten memnun olsun falan filan.

Şimdi bakıyoruz fiyatlara piyasada yıllardır kendini kanıtlamış servisini kanıtlamış markalara çok yakın belki de daha bile pahalı fiyatlarla kim nasıl cesaret edicek ve bu motosikletlerden alıcak çok merak ediyorum

Ducati Monster 696 ABSfiyatı 11,900 € 33,300 TL
    Benelli TNT 600 fiyatı 9,291 € 26.000 TL
    Honda CB600F fiyatı 24,000 TL
    Kawasaki ER6 başlangıç fiyatı 7,330 € 20.500 TL
    Yamaha MT07 başlangıç fiyatı 19.500 TL

Bu fiyatla bana yakın zamanda piyasayı terk eder gibime geliyor. Zaman gösterecek bakalım
    Ertugyigit bunu beğendi.

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye piyasasına birçok birçok motosiklet markası girdi ve çıktı. Bu sebepten dolayı piyasaya yeni giren benelli firması ister İtalyan olsun ister başka ülke önce güven vermek zorunda. Güven vermek içinde motosiklet satmak zorunda ki insanlar motosikletten memnun olsun falan filan.

Şimdi bakıyoruz fiyatlara piyasada yıllardır kendini kanıtlamış servisini kanıtlamış markalara çok yakın belki de daha bile pahalı fiyatlarla kim nasıl cesaret edicek ve bu motosikletlerden alıcak çok merak ediyorum

Ducati Monster 696 ABSfiyatı 11,900 € 33,300 TL
    Benelli TNT 600 fiyatı 9,291 € 26.000 TL
    Honda CB600F fiyatı 24,000 TL
    Kawasaki ER6 başlangıç fiyatı 7,330 € 20.500 TL
    Yamaha MT07 başlangıç fiyatı 19.500 TL

Bu fiyatla bana yakın zamanda piyasayı terk eder gibime geliyor. Zaman gösterecek bakalım
    TNT 600 konusunda fiyat bana da daha uygun olabilir gibi geliyor ancak kıyasladığınız modelleri incelediğimde içlerinde TNT 600 ile kıyaslanabilecek tek model bence Honda CB650F modelidir. İki modelin de birbirine göre artıları eksileri olsa da en yakın duran modellerdir ve aradaki fiyat farkı da çooook uçuk bir fark değil. Honda kendini kanıtlamış bir marka, Benelli Türkiye macerasına daha yeni başladığı için fiyat çok sırıtıyor kıyaslamada. İtalyan motosikletleri her zaman benim için bir adım öndedir ancak herkes gibi ben de görmeden tecrübe etmeden bilemeyecez.

Ve bir gerçek var ki TNT 600 ile CB650F modellerine alıcı gözle bakınca TNT 600 fazlasıyla daha yakışıklı duruyor :D

plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Yurt dışına attığım yakıt tüketimleri ile ilgili mailime cevap gelmiş bulunmaktadır. Gelen cevaba göre;

TNT 600: 100 km'de 6 - 7 lt.
    TNT 250: 100 km'de 3,3 - 3,5 lt.
    TNT 25: 100 km'de 2,9 - 3 lt.

yakıt tüketiminde bulunmaktadır. Bana gayet iyi gibi geldi sizce nasıl?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    TNT 600 hariç çok iyiymiş.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alan yok mu henüz burda yazanlardan Model sayfalarında pek bişi yok

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)