Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

TURKCELL TAM BURADA hakkında herşey burda olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ciyak ciyak bağıran desibeli en güçlü alarm takın bence.. bu dedikleriniz motoru kaptırdıktan sonra işe yarar , Alarm motoru kaptırtmaz ... ben bir araştırayım sizin için ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

125db, yani acı eşiği 125db den başlar, 140 db jet motorudur, bu ürünü kullanırsanız rahat edersiniz...

http://www.ebay.com/itm/NCS-V2-SWEAR...49371183&rt=nc

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekliyoruz bizde gelişmeleri.
    yanlız istanbulda şubeleri yok galiba bu firmanın?
    yarın veya ertesi gün firmayı ziyaret edeceğim
    telefonla satış yapıyorlar o konuyu da soracağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

[QUOTE=Darkcity2000;3569939]ciyak ciyak bağıran desibeli en güçlü alarm takın bence.. bu dedikleriniz motoru kaptırdıktan sonra işe yarar , Alarm motoru kaptırtmaz ... ben bir araştırayım sizin için ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

125db, yani acı eşiği 125db den başlar, 140 db jet motorudur, bu ürünü kullanırsanız rahat edersiniz...

http://www.ebay.com/itm/NCS-V2-SWEAR...49371183&rt=nc

bu tür alarmların genel problemi, kısa zamanda bozulmaları ve malzeme kalitesizliği.
    aküye fazla yük bindiğinden benim gibi çok sık kullanmayan sürücüler için akü problemleri oluşturuyor.
    işe yarar scorpio gibi markalar ise 300-400 dolarlık fiyatlara sahip:(

yine de alarm çok caydırıcı.ben de uygulamak için araştırıyorum.
    şu marka fiyat-performans olarak oldukç aiyi geldi:
    http://www.hawkcaralarm.com/

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Turkcell, iphone, android için hayal görmeye gerek yok arkadaşlar, akünüzü yormayan en az 125db güçte alarm takın, motoru kaptırmamaya bakın, motor gittikten sonra ohooo polisti sigortaydı yerini bulacaksın emniyete haber edeceksin CSI mı zannettiniz dakikasında dönüş yapacaklar gidip enseleyecekler teşekkür edecekler yardımlarınız için... yok ben kendim giderim motoru alırım diyorsanız başınızı iyiden derde sokmaya hazırlıklı olun ...

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    valla arkadaşlar 1 haftayı geçti cihazı kullanma sürem çok memnunum. hiçbir sıkıntı yok. 1 dk da bir konum gönderdiği zaman 3 gün gidiyor bataryası. 15 dk ayarlarsam 1 haftaya yakın gidiyor.

gerçekten tavsiye ederim.

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben evimin önüne koyuyorum,profil demirlere 2 tarafdan zincir kilit ve ayrıca disk kilidi ile bağlıyorum,bunların üstünede branda ile kapıyorum.Elimden bu geliyor şuan ancak branda gerçekten caydırıcılık sağlıyor zira mat renkli brandalar motorun göz alıcı yerlerini kapattığı ve gece vakti çok göz almadığı için dikkat çekmiyor.bir nevi açık hedef konumundan sıyrılıyorsunuz azda olsa.
    Ben bu ürünü düşünüyorum işin gerçeği,güzel bir teknoloji.Aylık 20 tl için aslında çok kafa patlatmaya gerek yok,farklı alternatifler diğer operatörler tarafından da çıkarılacakdır ama tercih meselesi tabi.Bana göre motorda takip için cep telefonu saklamak çok mantıklı değil,yani 20 tl için gidip telefon alıp gereksiz alternatiflere yönelmek bana göre zaman kaybı.Yani ortada milyar farklar yokki,gps sistemleri daha pahalı zaten.
    Bende tam olarak böyle yapmayı düşünüyorum. Fakat alarmlı disk kilitlerinin kediye vs. ötmesi ve inip susturma kısmı düşündürüyor.

15 sn ötüp tekrar susuyor alarmlı disk kilidi, o esnada kedi kaçar :D. Bir de motoru fazla oynatmayacağı için üzerine atlasa da ötmeyecektir tahminimce.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    ben disk kilidini biraz üstten takıyorum,o zaman kedi filan çok sıkıntı yaratmıyor,tam alt dipden takmayın kilidi,orta yada biraz üst kısımdan monteleyin problem olmaz.

Bu ürünü kullanan arkadaşlara sorum şunlar; cihaz hareket ettirilirse nasıl bir uyarı veriyor telefona ve gece kalkıp "acaba motor yerinde mi?" dediğimde hemen cevabını alabiliyormuyum? Uyarı insanı uykudan kaldırır mı acaba

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Alıntı ati1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ürünü kullanan arkadaşlara sorum şunlar; cihaz hareket ettirilirse nasıl bir uyarı veriyor telefona ve gece kalkıp "acaba motor yerinde mi?" dediğimde hemen cevabını alabiliyormuyum? Uyarı insanı uykudan kaldırır mı acaba
    dostum güvenli bölgeden çıktığı an sms, mail ve bildirim uyarısı alıyorsun. yani çok uykudan kaldırcak bir vızırtısı yok :(
    ama diyelimki kalktın hemen uygulamayı açıp anında görebilirsin yerini.
    ati1981 bunu beğendi.

Alıntı igorkem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum güvenli bölgeden çıktığı an sms, mail ve bildirim uyarısı alıyorsun. yani çok uykudan kaldırcak bir vızırtısı yok :(
    ama diyelimki kalktın hemen uygulamayı açıp anında görebilirsin yerini.
    Buna uygulama üzerinden bir alarm adapte etseler çok iyi olur aslında.Benim anladığım harekete değil güvenli bölgeye duyarlı. Yani motor doğrultulunca "dikkat hareket var" tarzı bir uyarı yok. Adam alıp güvenli bölgeyi çıkınca uyarı var.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    evet. belirlediğin güvenli bölge dışına çıkınca uyarılar veriyor o kadar.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    e arkadaş sen şehir dışına çıktın2 gün yoksun. adam aldı motoru evin önünden 100m ötede bir dükkana soktu kepenkleri kapattı parçaladı doğradı hadi uğurlar ola. sanırım bu güvenli alan min. 200 mt. idi yanlış hatırlamıyorsam. ne anladık bu işten. hareete duyarlı olmalı bence çoluk çocuğa karşıda haberimiz olmalı. acemi otomobil sürücüsünede vs. çarptı düşürdü. bindi orasını burasını kurcaladı. depoyu patattı benzin çekti yaktı. kötü komşu geldi orasını burasını yamulttu. herşey gelebilir başa. concox un ürününü inceledim daha uzun şarj harekete duyarlı ve web üzerinden haritada takip yapılabiliyor. ( gezi güzergahlarınızı takip içinde kullanabilirsiniz) bence turkcel tam burada tam bir tırt. ikide bir concox diyip duruyorum kullanan varsa paylaşsın deneyimlerini diye bende bir iki hafta için de almayı düşünüyorum. ikilemdeydim. fakat bu fiyata concox daha cazip geliyor.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    ya bu tarz ürünleri alırken evinizin konumuda önemli.
    mesela senin dediklerinin hiçbiri benim başıma gelmez. etrafta dükkan felan yok. yani aldı motoru mecburen 200mt. çıkacak. kapalı garajım var. çoluk çocuk vs. hiçbir problem olmaz. 10 tane kamera ve kapalı bir apartman.

ben gerçekten memnunum fakat mevcut şartlarım altında çok memnunum. herkesin şartları farklı mutlaka ihtiyaçları ve nedenleri ona göre farklı.

Zamanla diğer operatörlerde bu işe girer. Rekabet ortamında daha iyi cihazları görürüz bence. Bu yüzden hemen silip atmamak lazım. Harekete duyarlı, uzaktan kumanda ile susturulabilen, gps ve sim kart destekli vs. aletlerde gelecektir. Yeterki paradan haber verin siz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e arkadaş sen şehir dışına çıktın2 gün yoksun. adam aldı motoru evin önünden 100m ötede bir dükkana soktu kepenkleri kapattı parçaladı doğradı hadi uğurlar ola. sanırım bu güvenli alan min. 200 mt. idi yanlış hatırlamıyorsam. ne anladık bu işten. hareete duyarlı olmalı bence çoluk çocuğa karşıda haberimiz olmalı. acemi otomobil sürücüsünede vs. çarptı düşürdü. bindi orasını burasını kurcaladı. depoyu patattı benzin çekti yaktı. kötü komşu geldi orasını burasını yamulttu. herşey gelebilir başa. concox un ürününü inceledim daha uzun şarj harekete duyarlı ve web üzerinden haritada takip yapılabiliyor. ( gezi güzergahlarınızı takip içinde kullanabilirsiniz) bence turkcel tam burada tam bir tırt. ikide bir concox diyip duruyorum kullanan varsa paylaşsın deneyimlerini diye bende bir iki hafta için de almayı düşünüyorum. ikilemdeydim. fakat bu fiyata concox daha cazip geliyor.
    Concox cihazı 200 lira ortalama.Peki buna takılacak hattın aylık minimum paket ücreti ne kadar? Bir araştırma yapmak lazım.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Avea yi sordum 1000 sms 1 gb toplam 17 lira imiş keşke daha düşük paket olsaymis ama y ok. Bunlarda fazla fazla yeter. Tabiki silip atmamak lazım paraya göre sunulan hizmet artar. Bu arada igörkem arkadaşım elbette herkesin sartlar farkli ama sadece o bölgede motosikletini parkedecegini düşünme. Tatil olur ziyaret olur hastalık olur sağlık olur başka bilmediğini bir yerde gecelemek zorunda kalabilirsi. Hırsızlıktan korumak videolarda kaskodan indirim iddiasıyla satılan bir ürünün aa biz bu olasılığı hesaplamamistik deme lüksü you bence. O zaman bu reklamla müşteriyi yanıltmaya girer. Sakın yanlış anlaşılma olmasın zaten açık açık tüm özellikler belirtiliyor tanıtımda. Ama sanırım tam manasıyla amaca hizmet etmiyor.

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Pttcell vardı 14 tl sınırsız internetli, o duruyorsa iş görebilir. Avea alt yapısı

Turkcell' tırt demek biraz yanlış.Sadece motorlar için üretilmiş bir cihazda değil.Çocuk,çanta değerli eşyalar içinde kullanılabildiğini göz önüne alırsak boyutuna göre sapmalar gayet normal.Motorunuzu bir 2km içinde aramak var birde bütün ülkede aramak var.Turkcellin buna benzer kurumsal ürünleride var.Kalitesi açık ara daha iyi.Kullanmak için işyeri sahibi yada src belgeniz olması gerekiyormuş.Fakat cihaz boyutlarını bilmediğimden motor için ne kadar uygundur bilemem.Ama fiyat performans olarak sanırım alınabilecek en iyi ürün.Zaten motoru çalmaya jammer ile,kilidi kırmak içinde taş motoru gibi araçlarla geliyorsa motoru götürürken gelip birde çayımı içsin.Tebrik ederim öyle hırsızı.
    Birde cihazın çalışma prensibiyle ilgili şunu okumuştum sözleşmede.Eğer gps sinyali kesilir ise cihaz hat üzerinden 400mt gibi sapmayla sinyal gönderiyor.Ama dediğim gibi,hareket sensörü gibi şeylerin olmaması kullanım alanının motorlar için sınırlı olmamasından kaynaklanıyordur.Yinede alternatif olarak sunulabilirdi.Düşünmeden alabilceğim bir cihaz.Ama turkcell hat kullanmadığımdan yapabilceğim birşey yok.

CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Arkadaşlar ben de fuarın ilk günü aldım bu cihazdan. Henüz motora montajını yaptırmadım. Yakında onu da yaptırırım. Denemelerimde genelde cihazı bagajda kullandım. Açıkçası bagajda gps olmadan sadece telefon hattı üzerinden yer tespitinde nokta atış yapamıyor. 50-200 metre bandında bir sapma olabiliyor bazı durumlarda. Kapalı otoparklarda (evimde kapalı otopark var ve zeminden 2 kat aşağıda) normal olarak telefonlarda da olduğu gibi çekmiyor. Zaten başka bir şey de olsa o da çekmeyecek. O yüzden "bu cihaz işe yaramıyor" gibi bir şey söylemek acımasızlık olur.

Bir iki kere de deneme amaçlı depo üstüne mıknatıs ile yerleştirerek yolculuk ettim. Gerçekten her yerden sağlıklı çekiyor. Yolculuk history si gerçekten olması gerektiği gibi kaydediliyor. Şu anda motora taktırmadığım ve sadece kendi pilinden götürdüğü için konum bildirimini 15 dakikaya ayarlamış durumdayım. Ancak motora taktırdıktan sonra sanırım 1 dakikaya düşürürüm. Bunun aküye nasıl bir zararı olur? Örneğin kış aylarında 7-10 gün de bir motoru çalıştırmak gerekiyordu. Şimdi bu periyodu etkiler mi? O konularda soru işaretim var.

bunu alacağım diye numaramı taşıdım ama sitede şöyle bir şey diyor alamıyorum:

3 kez aradım müşteri temsilcileri de durumu anlamadı... kafadan bi şey atacak var mı?

CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı mitili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu alacağım diye numaramı taşıdım ama sitede şöyle bir şey diyor alamıyorum:
    3 kez aradım müşteri temsilcileri de durumu anlamadı... kafadan bi şey atacak var mı?
    Ben satın alırken benim abonelik süreme vs bakılmıştı. Biriken puan miktarım kontrol edilmişti. Sanırım bu kampanyaya dahil olmak için ek şartlar gerekiyor olabilir. O şekilde müşteri temsilcisine bir sorun derim.
    mitili bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)